Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.321
Cevap
42
Favori
190.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 2017 nin ekim ayında moto z aldım çok severek kullanıyorum ancak pilin değişme vakti geldi sanırım yüzde 20 lerde kapanıyor telefon yüzde 40 larda flaşlı fotoğraf çekemiyorum garantisi devam ediyor ama telefonda moto yardım kısmında garanti dışı yazıyor fatura adıma ve daha 2 yıl olmadı garantisi varmı yokmu anlamadım birde daha öncede sormuştum kvk ya nasıl gönderiyoruz (kutu şarj cihazı ve aparatlar lamı)not falan yazıyormuyuz kvk ya mesaj mı atıyoruz bilgilendirirseniz sevinirim (daha önce hiç servise telefon göndermedim prosedür nedir bilmiyorum)
  • Merhaba arkadaşlar moto z bataryası sorun çıkarmaya başladı İzmir'de batarya değişimi için nereye gidebilirim acaba bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahin2030 kullanıcısına yanıt
    Üstadım cihazı değişeli çok oldu ama cevap vereyim. Z play kullanıyordum ama onun öncesinde lenovo p2 vardı elimde. Onda da servis süreci yaşamıştım. Firma garanti başlangıcı olarak cihazın TR'ye giriş tarihini işliyor kendi sistemine, bu standart bir işlem. Ancak siz cihazı garantiye verdiğinizde fatura kesim tarihinizi dikkate alıp garantiyi o tarihle değerlendiriyorlar. En azından bana yapılan dönüş buydu benzer bir soru sorduğumda.

• Migros da gördüm. Moto Z play 1089 TL ye alınır mı ?

• matsipik M kullanıcısına yanıt
    Hocam 1089 lira bandındaki bir çok telefondan iyidir bu konuda eminim. Ancak işlemcisi, grafik birimi artık çok güncel değil. Kamerası zaten hiç bir zaman iyi olmadı. Ama gerek stock android ile gelmesi, gerekse düşük pil tüketimi ile dediğiniz fiyat bandında çok çok iyi bir alternatif.

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luluruk -- 17 Şubat 2021; 2:48:0 >
  • DR ARER kullanıcısına yanıt
    ben de moto 360 kamera için yazacaktım şimdi

projektörü aldınız mı bilmiyorum ama niyetiniz varsa kaçırmasaydınız şatışta görünmüyor şuan.. fiyat çok iyi. ben kullanıyorum çok memnunum pişman olmazsınız. hele o paraya çok çok daha güzel.

amazon ve hepsiburada 335den satılıyor şuanda 750 civarıydı. arayanlar kaçırmasın ben şimdi sipariş geçtim.
  • Arkadaşlar acil cevap lazım. Bootloader kilidi açık twrp ve custom rom yüklü moto z ye stock Oreo nasıl yükleyebilirim. Bootloader kilidini kapatmak gerekiyor mu?
  • sahin2030 kullanıcısına yanıt
    Benimde teknosadan aldığım 10aylık cihazın pili sorun çıkardı, çokta ısınıyordu. Kvk ya elden götürdüm. Pil, ekran, parmakizi, hoparlör değişmiş. 1 hafta sürdü. 2aydır kullanmıyorum, 1000e satıcam.
  • Telefonun sanal tuşlarının oldugu yerde solma var, tam ekran video izlerken belli oluyor. Beyaz renk tam ekran videoda sanal tuşların olduğu yer beyaz ama normal beyaz değil. Yani daha parlak bi beyaz, hafif soluk. Sorun tam olarak ne bilmiyorum. Sadece sanal tuşların olduğu yer. Biri aydınlatabilir mi?

• nquney1 N kullanıcısına yanıt
    Amoled ekranlarda sıklıkla karşılaşılan burn in (ekran yanması) sorunudur. Bütün Moto Z telefonların sanal tuşlarının orada bu sorun olur. Bu sorunu minumuma indirmek için sanal tuş gizleme programı kullanmak gerekir. Çözüm için uygulamalar var. (Amoled Burn-in Fixer) Uygulamanın mantığı renkleri ters çevirip o şekil pil bitene kadar çalışması. Bunu sende uygulamasız deneyebilirsin. AYARLAR>ERİŞEBİLİRLİK>RENGİ TERS ÇEVİRME bunu açıp telefonu ters renklerde bir müddet kullanman gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castbreeder -- 4 Temmuz 2019; 9:58:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: castbreeder

Amoled ekranlarda sıklıkla karşılaşılan burn in (ekran yanması) sorunudur. Bütün Moto Z telefonların sanal tuşlarının orada bu sorun olur. Bu sorunu minumuma indirmek için sanal tuş gizleme programı kullanmak gerekir. Çözüm için uygulamalar var. (Amoled Burn-in Fixer) Uygulamanın mantığı renkleri ters çevirip o şekil pil bitene kadar çalışması. Bunu sende uygulamasız deneyebilirsin. AYARLAR>ERİŞEBİLİRLİK>RENGİ TERS ÇEVİRME bunu açıp telefonu ters renklerde bir müddet kullanman gerekiyor.
    Bu dediğini bilmiyordum bende deneyeyim.Şu an bir sorun yok ama olsun arada ayarları değiştirmek iyidir.
  • Moto z %30 da kapanıyor, telefon yeniden başlatınca 1 kez çağrı alıyor bir daha almıyor, pille bir alakası olabilir mi yada hangi ayarla ilgilidir? Teşekkürler.

3-4 g mevcut çağrı yapılabiliyor kafayı kırdık sorun yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 4 Temmuz 2019; 17:52:6 >
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşa daha geçen gün cevap yazdım.
    '' Telefon pili konusunda kronik sorunludur. Bütün Moto Z 'lerin pili 1 sene olmadan sapıtmaya başlar.
    Garanti devam ediyorsa yolla pilini değiştirsinler, en azından telefonu 1 sene daha kullanırsın. Batarya modu işini görebilir ama telefonun ağırlaşacak. Zamanla alışırsın fakat o telefonun hafifliğinden eser kalmıyor. Eğer telefonun garantisi bittiyse benim gibi aliexspress'ten 3100 Mah Losoncoer marka Çin pili alırsın. Orjinal pil gibi kronik sorunlu değildir. 4 aydır kullanıyorum performans kaybı olmadı. En az 2 sene kullanacağımı düşünüyorum. Telefon %1'lere kadar kapanmaz. %2 de bile fotoğraf çekebilirsin. Yani orjinal pil ile karşılaştırınca sanki orjinal pil çakmada bu pil orjinal gibi.''

• castbreeder C kullanıcısına yanıt
    Batarya garantisi 1 sene sanırım ve o süre doldu ,cihaz arkadaşımın bu arada benim değil ,çağrı sorununu çözdük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

Batarya garantisi 1 sene sanırım ve o süre doldu ,cihaz arkadaşımın bu arada benim değil ,çağrı sorununu çözdük.
    Batarya da telefonun garantisi ile birleşik halde. Telefonun garantisi ne zaman biterse o zaman biter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • castbreeder C kullanıcısına yanıt
    Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu
    Telefonu garantiye bluetooth acılamaması, batarya problemi ve sanal tuşların olduğu yerde solma var diye gönderdim. Fakat cihaz takipte yazılanlara göre ekranla ilgili herhangi bir işlem yapılmamış. Hoparlör niye değişti onu da bilmiyorum. Şimdi ekran yapılmamış gelirse telefonu garantiye birdaha mı göndericem. Çünkü 1 kere gönderdim garantisi bitmiş fatura yok diye geri geldi. Birdaha faturayla beraber gönderdim ve resimdeki yazılanlar yapılmış. Ekran ile ilgili bir şey yok. Birdaha göndermek istemiyorum artık. Üst üste 3 kere gidermi bi telefon. Lenovo garantili diye aldık kvk çıktı

• nquney1 N kullanıcısına yanıt
    Garanti servisleri ilk gönderimde tüm sorunları çözmeyebiliyor. Ayrıca ekran fiyatı da yüksek. Bunun için ekran yanmasını ciddiye almamışlardır. Ekran çalışıyor sonuçta değişimi için uğraşmanız gerek, tekrar göndermeniz gerekiyor. Diğer markalarda da, garanti servislerinde de durum aynıdır. İlk gönderimde çoğunlukla ekranı değiştirmezler. 2. gönderimde işlem yaparlar. Hoparlörü hassas olduğu için pil yada ekran değişimlerinde değiştiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castbreeder -- 5 Temmuz 2019; 11:41:18 >
  • Telefon garantiden geldi. Bataryası değişmiş. Yazılım yüklenip Bluetooth sorunu gitmiş. Ekran süresi 3,5 saat ,zorlarsan 4 saat ve üzeri sonuç veriyor. Ama bir sorunum var. Telefonla biriyle konuşurken mikrofonda sıkıntı yok ama pubg oynarken sesim çok sıkıntılı sanki etrafta bomba patliyomus gibi gidiyor ve boguk gidiyormuş. Hatta arkadaşa arka planda müzik caldirip video atarken garantiye göndermeden önce müzik sesi çok net çıkıyordu. Şimdi arkada müzik çalarken video attığımda ses çok boguk ve müzik anlasilmiyacak şekilde ses çıkıyor. Sorun ne olabilir.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.