Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.321
Cevap
42
Favori
190.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli moto z kullanıcıları, acaba sizin telefonunuz kurulum aşamasındayken bile ısınıyor muydu? Telefonda ne çalıştırsam yanıyordu. Parlaklığı açmak bile ısınması için bir sebep. Bunlar normal karşılanıyor mu? Telefonu garantiye verdim 2 gündür arıza tespit aşamasında bekliyoruz bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorthonion92

Telefon hoparlöründen müzik dinlemem ama birkaç gün önce bende farketttim. Seste problem vardı, hoparlör kötü çalışıyordu. Telefon 5.5 aylık ve dün ilk defa batarya bitmeden kapandı. Sanırım bir yıl dolmadan telefon kullanılmaz hale gelecek.

Alıntıları Göster
    Hocam senin telefonunun ısınma durumu nasıl? Birkaç örnek verebilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Güvenlik güncellemesi o, bataryaya ait bir iyileştirme değil. Yine de iyi bir hamle hırsızlara karşı. Batarya zaten yetersiz. Yine de telefon çok iyi ve kaliteli.
    Hocam senin telefonunun ısınma durumu nasıl? Ne kadar ısındığına dair örnekler verebilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Değerli moto z kullanıcıları, acaba sizin telefonunuz kurulum aşamasındayken bile ısınıyor muydu? Telefonda ne çalıştırsam yanıyordu. Parlaklığı açmak bile ısınması için bir sebep. Bunlar normal karşılanıyor mu? Telefonu garantiye verdim 2 gündür arıza tespit aşamasında bekliyoruz bakalım.
    Siz nereye verdiniz garantiye? Elden mi verdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Fuego kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis KVK bakıyor, telefonu teslim ettim, orjinal motorola batarya işçilik dahil 150TL bugün sms geldi ücret istedi, kredi kartıyla ödedim.

Pil problemi olanlar kesinlikle orjinal pil taktırsınlar yetkili serviste.
    Yetkili servis KVKya teslim etsinler telefonu 150tl diye mesaj geliyor çok UYGUN ücret, intertten KVK sitesine girin, imei no ve form no girin kartla ödeyin.

KVK bana telefonda fiyat vermeyince bende acil telefon lazım olduğu için kadıköyde bir telefoncuya batarya değişimi için enayi gibi 240TL verdim, şerefsiz orjinal pil demişti. Telefon kapalı iken şarj olmuyordu, şarj ekranı çıkmıyordu, açıkken şarj oluyordu. CQA testi bazen otomatik açılıyordu, hat çekmiyordu vs vs problemler, batarya için telefon UNKNOWN hataları veriyor. Kısacası orjinal pil takmayınca kafayı yiyor telefon. Bu problemler düzelmesi için yetkili servise teslim ettim orjinal batarya değişimi için. Diğer telefoncu telefonlarımı açmıyor üçkağıtçı..

Motorolaları kesinlikle yetkili servis bataryaları değiştirtin, yoksa telefon hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 26 Aralık 2018; 13:49:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gulada

Siz nereye verdiniz garantiye? Elden mi verdiniz?

Alıntıları Göster
    Elden kartal kvk. Senin telefonunun ısınma sorunu var mıydı hocam? Varsa ne kadardı?

• quote:

Orijinalden alıntı: .i.

Yetkili servis KVK bakıyor, telefonu teslim ettim, orjinal motorola batarya işçilik dahil 150TL bugün sms geldi ücret istedi, kredi kartıyla ödedim.

Pil problemi olanlar kesinlikle orjinal pil taktırsınlar yetkili serviste.
    Yetkili servis KVKya teslim etsinler telefonu 150tl diye mesaj geliyor çok UYGUN ücret, intertten KVK sitesine girin, imei no ve form no girin kartla ödeyin.

KVK bana telefonda fiyat vermeyince bende acil telefon lazım olduğu için kadıköyde bir telefoncuya batarya değişimi için enayi gibi 240TL verdim, şerefsiz orjinal pil demişti. Telefon kapalı iken şarj olmuyordu, şarj ekranı çıkmıyordu, açıkken şarj oluyordu. CQA testi bazen otomatik açılıyordu, hat çekmiyordu vs vs problemler, batarya için telefon UNKNOWN hataları veriyor. Kısacası orjinal pil takmayınca kafayı yiyor telefon. Bu problemler düzelmesi için yetkili servise teslim ettim orjinal batarya değişimi için. Diğer telefoncu telefonlarımı açmıyor üçkağıtçı..

Motorolaları kesinlikle yetkili servis bataryaları değiştirtin, yoksa telefon hata veriyor.
    Hocam senin telefonunu ısınma durumu nasıl? Birkaç örnek verebilir misin?

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Batarya modu ile kullandığımdan sıcaklığı hissetmiyorum ama modsuz kullanimda oyun falan oynarsam ısınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dorthonion92

Batarya modu ile kullandığımdan sıcaklığı hissetmiyorum ama modsuz kullanimda oyun falan oynarsam ısınıyor.
    Hocam benim telefon kurulum aşamasında bile ısınıyordu. Menüde gezme hariç ne yaparsam hemen ısınıp batarya sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkıyordu. Bu normal değil değil mi? Ona göre servisle cebelleşecem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Elden kartal kvk. Senin telefonunun ısınma sorunu var mıydı hocam? Varsa ne kadardı?

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevabınız için..

Oyun oynarken ve video oynarken arkadaki mod yeri özellikle ısınıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: juniorcaesar

Bu mesaj silindi.
    Eyvallah hocam. Geçen 3g açıp PUBG traininge girdim. Batarya 44'ü gösterdi korktum bıraktım telefonu. Servise verdim sorun yok diye geri döndü. Bir telefonun pili 2.5 ayda nasıl erir anlamıyorum. İkinci el aldım 2 kere batarya değişti 2.5 ayda. Garantisi 7 ay sonra bitecek o zaman yapacam o romu inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: gulada

Teşekkür ederim cevabınız için..

Oyun oynarken ve video oynarken arkadaki mod yeri özellikle ısınıyor

Alıntıları Göster
    Ben teşekkür ederim.

• Moto z telefonumu satiyorum 4 aylik sikintisiz. Ilgilenen pm atabilir.

bataryayi kutudan cikan sarj aleti eritiyor resmen normal sarj aleti kullanmanizi tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: juniorcaesar

bataryayi kutudan cikan sarj aleti eritiyor resmen normal sarj aleti kullanmanizi tavsiye ederim
    Doğru diyosun hocam. Telefon yanıyor onu takınca. Bakalım batarya bir daha bozulsun bu sefer değişim talep edecem.

Telefon dünyanın en ince en güçlü telefonu, o incelikten dolayı zaten ısınıyor, arkada kendi kapağı ile kullan.

Benim telefonda yoğun youtube HD video, oyun gibi işlemlerde anında ısınıyordu ama sorunu yoktu hiç. Sorun varsa kendini belli eder, aşorı yavaş olur, tıkanır vs.

Arkada kapağı ile kullanmalısın.
    Kendi orijinal şarj aleti dışında diğer motorola marka şarj aletlerinde bile telefon kafayı yiyor, örneğin şarja takın menülerde gezin, program açın. takılmalar oluyor. Telefonu öyle ayarlamışlarki sadece kendi şarjı ile normal çalışmaya devam ediyor. O yüzden kendi şarj aleti ile kullanın, genelde %20ye gelmeden şarj etmeyin uzun ömürlü olsun.

Arkadaşlar her gün belkide iki kere şarj ediyoruz, o yüzden bir yılda bataryanın pert olması çok normal. Yoğun kullanımda yıllık batarya yenilenmeli zaten. Normal kullanımdada 2-3 yıl idare edebilir. Sıkıntı full özellikli telefonda en az 4500mAh batarya 2500mAh olursa tabi sık sık şarj etmek zorunda kalırız. Bataryası en azından 3800 falan olmalıydı.

İphonelerin hepsi 6ayda pili pert oluyor herkes şarj cihazı ile dolaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Aralık 2018; 10:29:33 >
  • quote:

Kendi orijinal şarj aleti dışında diğer motorola marka şarj aletlerinde bile telefon kafayı yiyor, örneğin şarja takın menülerde gezin, program açın. takılmalar oluyor. Telefonu öyle ayarlamışlarki sadece kendi şarjı ile normal çalışmaya devam ediyor. O yüzden kendi şarj aleti ile kullanın, genelde %20ye gelmeden şarj etmeyin uzun ömürlü olsun.

Arkadaşlar her gün belkide iki kere şarj ediyoruz, o yüzden bir yılda bataryanın pert olması çok normal. Yoğun kullanımda yıllık batarya yenilenmeli zaten. Normal kullanımdada 2-3 yıl idare edebilir. Sıkıntı full özellikli telefonda en az 4500mAh batarya 2500mAh olursa tabi sık sık şarj etmek zorunda kalırız. Bataryası en azından 3800 falan olmalıydı.

O zaman garantisiz moto z çöp oluyor birkaç ayda.

• quote:

bir yilda bataryanin pert olmasi nasil kullandiginiza bagli, hizli sarj cihazi kullanan telefonlarin bataryalari daha kisa surede tukeniyor. mesela 4 senelik xperia m2 telefonumun pil omru halen %80 de. orjinal sarj aleti disinda diger markalarin orjinal sarj aletiyle kullaninca sikinti cikmaz, usb-c adaptoruyle sonynin sarj aletini kullaniyorum dediginiz sey bende olmuyor (voltajla alakali buyuk ihtimalle).

zaten 2 amperlik sarj aletinde telefon hizli sarj oluyor (dakikada %1), garantilerle de guzel bir gecmisim olmadigi icin ben isimi saglama aliyorum sahsen

Hocam bu telefonu ilk aldığımız zaman yaptığım incelemede ısınmanın beni tedirgin ettiğini söylemiştim. 6 aylık kullanımdan sonra şunu fark ettim, bu ısınmayı sanıyorum internet bağlantısı oldukça fazla etkiliyor. Örnek veriyorum, evde wi-fiye uzak bir odada 5 dakika video izlediğim zaman telefon dediğiniz gibi yanacak seviyeye geliyor. Ama wifinin olduğu odada 20 dakika video izliyorum, ısınma çok hafif, diğer kullandığım bütün telefonlardaki kadar oluyor, o da sadece mod mıknatıslarının olduğu tarafta. Keza 3g ile kullanırken de oldukça ısınıyor telefon. Bu neden böyle bilmiyorum, ilk aldığımda yazdığım gibi, telefonun çok ince olması ısınmasında temel etken ama bu bağlantıya yakınlık uzaklık mevzusu daha önemli bana kalırsa.
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.