Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - (1543. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15411542154315441545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mura2163

Root olmasının yedek alma ve geri yüklemeyle bir alakası bulunmuyor.

Alıntıları Göster
    buraya girincehttps://twrp.me/motorola/motorolamotog2013.html
    bir download links altında primary americas ile primary europe seçenekleri var hangisi indirip yüklememiz gerekiyor iki seçenekteki indirme linkleri aynı gibi?

• private_dawn kullanıcısına yanıt
    Aynı dosya, farklı yerlere yüklenmiş sadece. İndirme hızının iyileştirmesi amacıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynı dosya, farklı yerlere yüklenmiş sadece. İndirme hızının iyileştirmesi amacıyla.
    işlemleri düzgün sırasıyla doğru bir şekilde anlatan site var mı?
    Linkteki işlemleri yeni indirdiğiniz twrp ile yapın.

https://motomodtr.forumcommunity.net/m/?t=56356089
    (Eski takıldığım forum )

• Düzgün çalışan rom var mi bazı romlarda birşeyler eksik çalıştır yada hiç çalışmıyor ben 1 tane buldum experience rom var YouTube da biri tanitmis bilemiyorum, birde supersu nun moto g uyumlu son sürümünü nereden bulucaz bilginiz var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: private_dawn

Düzgün çalışan rom var mi bazı romlarda birşeyler eksik çalıştır yada hiç çalışmıyor ben 1 tane buldum experience rom var YouTube da biri tanitmis bilemiyorum, birde supersu nun moto g uyumlu son sürümünü nereden bulucaz bilginiz var mi
    Lineage 14.1 iyiydi. Ayrıca supersu değil de magisk kullanmanı tavsiye ederim.

• magisk paketi bir önceki sayfada paylaşmışlar ne farkı oluyor supersu ile merak ediyorum, birde yüklediğimiz herhangi bir custom rom a illa supersu yada magisk yüklemek mecburiyetinde miyiz yüklemeden kullanabilir miyiz romu ist-fatih civarı oturan varsa konu ile ilgili yardımcı olurlarsalar memnun olurum
  • quote:

magisk paketi bir önceki sayfada paylaşmışlar ne farkı oluyor supersu ile merak ediyorum, birde yüklediğimiz herhangi bir custom rom a illa supersu yada magisk yüklemek mecburiyetinde miyiz yüklemeden kullanabilir miyiz romu ist-fatih civarı oturan varsa konu ile ilgili yardımcı olurlarsalar memnun olurum
    Root ile bir çok kullanışlı program kullanabilirsiniz. Fakat yüklenmek zorunda değilsiniz.
    Magiskte supersudan farklı olarak modüller mevcut. Play store'daki uygulamalar gibi denebilir kabaca.

• Takip etmemiz gereken dogru sıralama su şekilde değil mi emin olamadım,
    1.bootloader açma
    2.twrp yükleme
    3.rom,gapps,magisk paketi

Peki supersu ya gerek yoksa root edilip edilmediği nasıl anlicaz bu magisk paketi içinde cihazin root olup olmadığını gösteren program var mı, root checker biliyorum ben yanlissam düzeltin.. birde magisk paketi kursak gapps paketi kurmasak olmuyor mu

• Arka sayfada birden fazla zip dosyası paylaşılmış yukleme sıralamasi ne şekilde olmali tam anlayamadım

• quote:

Takip etmemiz gereken dogru sıralama su şekilde değil mi emin olamadım,
    1.bootloader açma
    2.twrp yükleme
    3.rom,gapps,magisk paketi

Peki supersu ya gerek yoksa root edilip edilmediği nasıl anlicaz bu magisk paketi içinde cihazin root olup olmadığını gösteren program var mı, root checker biliyorum ben yanlissam düzeltin.. birde magisk paketi kursak gapps paketi kurmasak olmuyor mu
    Yanlış anlaşıldım sanırım. Magisk root atımına ve root iznini yönetmeye yarıyor. Gapps paketiyle alakası yok.
    Bu konulara bu kadar uzaksanız bence root kurmayın. Dediğiniz sırayla yapacaksınız. Yine de twrp yükledikten sonra efs yedeğini almayı unutmayın.
    Magisk yüklerseniz uygulamasını açıyorsunuz. Eğer resimdeki gibi 2 yerde onaylı gözüküyorsa başarıyla root kurmuşsunuz demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura2163 -- 13 Mayıs 2019; 5:5:51 >

• quote:

Yanlış anlaşıldım sanırım. Magisk root atımına ve root iznini yönetmeye yarıyor. Gapps paketiyle alakası yok.
    Bu konulara bu kadar uzaksanız bence root kurmayın. Dediğiniz sırayla yapacaksınız. Yine de twrp yükledikten sonra efs yedeğini almayı unutmayın.
    Magisk yüklerseniz uygulamasını açıyorsunuz. Eğer resimdeki gibi 2 yerde onaylı gözüküyorsa başarıyla root kurmuşsunuz demektir.

Alıntıları Göster
    anladığım kadarıyla supersu'nun programlarla beraber geliştirilmiş haline magisk paketi deniyor o zaman rom yükledikten sonra magisk yüklersek cihazı hem root etmiş oluyoruz hemde birçok programa sahip oluyoruz doğru mu? normal şartlarda magisk olmadan ise sıralama şu şekilde olacak gibi ilk olarak bootloader açma,twrp yükleme,sonra rom, (gapps,supersu)tercihe bağlı istersek bu ikisinin yerine magisk yüklememiz gerekiyor inşallah doğru anlamışımdır. Yardımcı olunsa en azından android 7.1.2 yükseltsek yeter kaldı ki root olması bile önemli değil rootlu cihazlarda benim için önemli olup lazım olan internet bankacığı vs. kullanılması önerilmiyormuş

Yedek almayı şurada anlatmışlarhttps://forum.miuiturkiye.net/konu/yeni-rom-kurma-adim-adim.21079/ sizin dediğiniz gibi efs de dahil olmak üzere backup daki tüm seçenekleri işaretleyip ondan sonra yedek almamız gerekiyor araştırdım efs; imei, mac bilgilerinin bulunduğu alan olduğu için onu da yedek almamız gerekiyor herhalde şurada yedek almayı göstermiş doğru isehttps://www.youtube.com/watch?v=CxeXnZKCNnQ
    birde sormak istediğim motorola driverları kurduktan sonra adb sürücülerini de mi kurmamız gerekiyor yoksa motorola sürücüleri yeterli mi? zaten adb sürüleri zip halinde indirip çıkarıp dosya içindeyken cmd üzerinden işlem yapmak gerekiyor ondan bahsetmiyorum. Ayrıyetten adb sürücüleri kurmamıza gerek var mı onu soruyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi private_dawn -- 13 Mayıs 2019; 11:43:43 >

• quote:

anladığım kadarıyla supersu'nun programlarla beraber geliştirilmiş haline magisk paketi deniyor o zaman rom yükledikten sonra magisk yüklersek cihazı hem root etmiş oluyoruz hemde birçok programa sahip oluyoruz doğru mu? normal şartlarda magisk olmadan ise sıralama şu şekilde olacak gibi ilk olarak bootloader açma,twrp yükleme,sonra rom, (gapps,supersu)tercihe bağlı istersek bu ikisinin yerine magisk yüklememiz gerekiyor inşallah doğru anlamışımdır. Yardımcı olunsa en azından android 7.1.2 yükseltsek yeter kaldı ki root olması bile önemli değil rootlu cihazlarda benim için önemli olup lazım olan internet bankacığı vs. kullanılması önerilmiyormuş

Yedek almayı şurada anlatmışlarhttps://forum.miuiturkiye.net/konu/yeni-rom-kurma-adim-adim.21079/ sizin dediğiniz gibi efs de dahil olmak üzere backup daki tüm seçenekleri işaretleyip ondan sonra yedek almamız gerekiyor araştırdım efs; imei, mac bilgilerinin bulunduğu alan olduğu için onu da yedek almamız gerekiyor herhalde şurada yedek almayı göstermiş doğru isehttps://www.youtube.com/watch?v=CxeXnZKCNnQ
    birde sormak istediğim motorola driverları kurduktan sonra adb sürücülerini de mi kurmamız gerekiyor yoksa motorola sürücüleri yeterli mi? zaten adb sürüleri zip halinde indirip çıkarıp dosya içindeyken cmd üzerinden işlem yapmak gerekiyor ondan bahsetmiyorum. Ayrıyetten adb sürücüleri kurmamıza gerek var mı onu soruyorum?

Alıntıları Göster
    Hocam siz magisk yüklemeyin(telefonu rootlamayın) bence. Yedek aldıktan sonra rom ve gapps yükleyin ve gülerek kullanın.
    Motorola sürücüleri yeterli.

• quote:

Hocam siz magisk yüklemeyin(telefonu rootlamayın) bence. Yedek aldıktan sonra rom ve gapps yükleyin ve gülerek kullanın.
    Motorola sürücüleri yeterli.

Alıntıları Göster
    moto g uyumlu romları görselliğiyle gösteren ve gapps içeren bir site var mı?
    https://forum.xda-developers.com/moto-g/development

• Burada da var bunlarda uyumlu sanırımhttps://theunlockr.com/roms/android-roms/motorola-roms/motorola-moto-g-roms/ yanlış değilsem

Derlemişler ama ben olsam direk xda'daki konusundan indiririm. Bu devirde ne olacağı belli olmaz

• quote:

Derlemişler ama ben olsam direk xda'daki konusundan indiririm. Bu devirde ne olacağı belli olmaz
    download a basınca xda sitesine yönlendiriyor zatenama derlemeleri iyi olmuş karmaşayı ortadan kaldırıyor en azından kaç tür rom var onları görebiliyoruz yardımın içi sağolasın teşekkürler bir denicez rom yüklemeyi inşallah bir sıkıntı olmaz bakalım gelişmelerle ilgili konuya yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi private_dawn -- 14 Mayıs 2019; 10:55:24 >

• herkese merhaba

moto z play alarak aranızdan -kısmen- ayrıldım. elimde 3 tane kusursuz moto G var.. biri OTA'dan android 5 - diğerleri rootlu ve android 7 ile android 8 yüklü.. hiçbiri tamir görmedi, sadece performansı düşen pilini söküp orijinal pil taktım .. ailede kullanan var ama 1 veya 2 tanesini isteyenlere satabilirim , milli servet işe yarasın.. cihazın yanında yedek arka kapak da veririm. tahminim sadece birinin faturası duruyor , diğerleri çöpe gitti.. cihazların hepsi ekran koruyucuyla kullanıldı , ekranlarında kılcal çizik bile yok. almak isteyen pm atsın lütfen
  • şapkaa Ş kullanıcısına yanıt
    Benim tel anakartı yandı. Öğrenciyim. Malum tel değiştireceğim. Ben özel mesaj atamıyorum bu aralar. Nedenini anlayamadım. Bana özelden android 7 veya 8 yüklü olanın fiyatını ve telefon numaranı atabilir misin?

• 
Sayfa: önceki 15411542154315441545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.