Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - (1528. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yüksel75

pişman olacaksın ama neyse artık, olmuş olan

Neden hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yspyavuz -- 27 Şubat 2017; 0:0:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimde moto g var ve ekranı yere düşme sonucu içten kırıldı.
    yeni ekranı nereden temin edebilirim?
    yoksa direk aliexpress'ten mi alayım?
  • Moto g için en stabil ve ekran süresi uzun olan rom önerebilir misiniz?

Şuan cm14. 1 kullanıyorum.

• AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Los 14.1 son weekly gayet guzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    AOSP Extended 3.2 versiyonu sanirim kullandigim.
    Yaklasik 2 hafta oldu. Simdilik oldukca kararli. Pil ve hafiza performansi da guzel. Ekran suresi konusunda bir degerlendirme yapamiyorum malesef. Ondan once de LineageOS yukledim ama bazi sorunlar bas gosterince buna gecis yaptim ve simdilik memnunum.
  • Idendity crisis 6.0 ç versiyonu yükledim Vala kafam agrimuyir çok hızlı varsın, 7.0 olmasın

• kritios kullanıcısına yanıt
    bende de ekran kırılması olayı vardı.. tamircime sordum.. "bir başka telefondan çıkma ekran bul - aliexpresdekilere göre bin kat iyidir" dedi.. suya düşmüş bi cihaz bulup satın aldım - ekranını aktarttım.. şahane oldu.. bence sen de böyle yap kardeş.. paran da çinliye değil yine bi memleket evladına nasip olsun...
  • BENİM BİR SORUM VAR : elime bi moto g geçti.. açılmıyor.. eski sahibi "telefona versiyon yüklüyordum - kapandı.. bi daha da açılmadı" demiş - o kadar..başka da bi bilgi yok ve başka bilgi edinme imkanım da yok.. ŞİMDİ , AYNI DURUMDA SİZ OLSANIZ , TELEFONU YENİDEN ÇALIŞTIRABİLMEK İÇİN NAAPARDINIZ ? soft brick ise eğer , bunu nasıl bilip - cihazı nasıl düzelteceğim ? hard brick ise onu nasıl anlayıp, o zaman naapacağım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Los 14.1 son weekly gayet guzel

Hocam losun nighty ve experimental var. experimental dagçha stabil mş olur. Ota dan gümcelleme gelir mi ona. Yoksa experimental nighty mi kursam daha iyi olur?

Şimdiden teşekkür ederim

Exprimental kullanmak icin degil hocam. Bende oyle dusunup yuklemistim ama weeklyi yuklemen gerekiyor. Bence direkt son weeklyi yukle. Ben haftada bir yerine ayda bir guncelliyorum gayet guzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bender B. Rodriquez -- 18 Mart 2017; 23:43:17 >
  • Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    https://forum.xda-developers.com/moto-g/orig-development/rom-official-lineageos-falcon-nightly-t3545573
    Hocam bu linkteki romdan bahsediyordunuz di mi?

Kurulum olarak
    Lineage osdan nightly 14.1 mi indirmem gerekiyor yoksa experimental 14.1 mü?

OpenGapps choose ARM>7.1> pico şeklinde indirsem sorun çıkmaz heralde

Önceki romu Wipes (Data, Cache, Dalvik and System partitions) ile temizledikten sonra kurulum olarak lineage veya opengapps'ın flashlama önceliği var mı? Önce opengappsı flashlayıp sonra losu flashlasam sorun olur mu?

Son olarak OTA günellemesi alıyor mu yoksa elle yapmak mı gerekiyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 19 Mart 2017; 9:8:39 >
    https://mirrorbits.lineageos.org/full/falcon/20170314/lineage-14.1-20170314-nightly-falcon-signed.zip

Bu romu indirin istediginiz gapps i kullanabilirsiniz. Ben hep gappsi romdan sonra yukluyorum. Yukleme islemi de standart.

Ota ile guncelleme yapilabiliyor

• Arkadaşlar 6.0 da kilit ekranı yağ gibi açılıyor tabiri caizse. ama 7.0 ve üzerinde bazen 3-4 kere de bazen daha fazla kaydirmadan açılmiyor yada tam alttan tutup ekranın en üstüne kadar kaydırmak gerekiyor neden böyle... Sırf bu yüzden birde batarya 6.0 da harika o yüzden 6.0 da kaldım... Memnunum ama işte yeni varken insan duramıyor.... Hele birde yedek varken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kantay -- 19 Mart 2017; 22:23:10 >
  • Moto G 1. nesil Rootsuz 5.1 Android sürümü. Ne denediysem karşı tarafın sesini de kaydeden program bulamadım işe yarar çağrı kaydedici bilen var mı apk mı yüklemek gerek?
  • kantay kullanıcısına yanıt
    Dt2w oldugu zaman oyle oluyor. Kernel adiutor diye bir uygulama var yukleyip kapatabilirsin. Yukarda linkini verdigim rom baya guzel deneyebilirsin.

Ses kaydi icin ben de bulamadim guzel bir program. Ses kayit ozellikli rom yuklemekten baska bir care yok

• Identity Crisis 6 (Dual-SIM) v1.5c 'Pure' (375mb)
    Identity Crisis 6 (Dual-SIM) v1.5c 'Deviant' (380mb)
    Identity Crisis 6 (Dual-SIM) v1.5c GNL 'Pure' (428mb)
    Identity Crisis 6 (Dual-SIM) v1.5c GNL 'Deviant' (434mb)

Pure mu kurayım deviant mı? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail0100 -- 21 Mart 2017; 15:2:10 >
  • Tamam buldum :) Debian kurdum. Debianda bazı şeyleri değiştirmiş ekranla ilgili
  • 7.1.1 hala kasıyor mu? Ben cm 5.1 deyim

• Benim Moto G çok kasmaya başladı artık. İmkanım olsa yarın yeni bir telefon alırım ama maalesef şu sıralar zor durumdayım. Açıkçası şu rom, kernel vs. konularına pek aşina değilim. Sanırım birçok farklı sürüm var hangisi en stabil çalışan ve iyi pil ömrü sağlayanı hangisidir? Önceki sayfaları okudum ama gerçekten anlamaktan zorlandım. Karmaşık geldi.
    Şöyle basitçe nasıl formatlamam gerektiğini anlatabilecek ya da bir sayfaya yönlendirebilecek biri var mı?
  • s.a arkadaşlar.moto g4 plus kullanıyorum,çağrı engelleme ayarını bulamadım.bu tarz bir ayar yok mu acaba bu cihazda ?
  • 
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.