Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - (1441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kaminari kernel ayaklarınızı paylaşır misiniz şarj performansi arttırmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihstr

Arkadaşlar kaminari kernel ayaklarınızı paylaşır misiniz şarj performansi arttırmak istiyorum

Bende istiyorum o ayarları

• Hocam garantiden çıkmayacak şekilde telefonu android m yapma imkanımız var mı?
    Bu telefon üzerine dişarıdan yazılım yükleme üzerine yeniyim. Bu konuyu iyi bir şekilde nasıl öğrenebilirim ?
  • AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam bootloader kilidi açılmalı oda garantiyi direk devre dışı bırakıyor

• semihstr S kullanıcısına yanıt
    Zaten garanti bitti bitecek. Bu root işini googlede araştıra araştıra öğrenebilir miyim sizce ? Forumda takip ederken okumuştum. Hard brick diye bir kitlenme var sanırım. Olduda olursa düzeltilebiliyor mu ?
  • Arkadaşlar telefon hafızası acayip şişti ikide bir saçma sapan sorunlar çıkartıyor format atmam lazım. Ancak benim numaralar sime kayıtlı değil telefona kayıtlı. Formattan önce onları yedeklemem lazım. Bunu nsl yapabilirim?

Bir de şu hard format nasıl atılıyor bir link falan var mı acaba?

• kantay kullanıcısına yanıt
    ben detaylı bir anlatımdan bahsettim hocam, çok yüzeysel olmuş bu anlatım
    ilk defa yapacam bu işlemi cihazın garantiside yok risk almak istemiyorum

• Arkadaslar android 6 nin nasıl yükleneceğini ayrıntılı bir şekilde anlatan bir yazıyı ana sayfaya koyarsanız herkese yardımcı olmuş olursunuz. Bende bootloader kilidi açık ama rootsuz orjinal 5.1 yüklü. Root için ne yapılmalı onu dahi bulamadım. Kitkatdaki root yöntemini uygulasam olur mu. Android 6 yuklemek için root gerekli mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Arkadaşlar telefon hafızası acayip şişti ikide bir saçma sapan sorunlar çıkartıyor format atmam lazım. Ancak benim numaralar sime kayıtlı değil telefona kayıtlı. Formattan önce onları yedeklemem lazım. Bunu nsl yapabilirim?

Bir de şu hard format nasıl atılıyor bir link falan var mı acaba?

Arkadaşlar şu sorularıma cevap verirseniz ve de Android 6 nın nasıl yükleyeceğini biz amatörler için detaylar bir şekilde anlatan bir yazı paylaşırsanız çok makbule geçer.

• Hard format atmak basit hocam. Ayarlardan yedekle ve sıfırla kısmına girin. Fabrika verilerine sıfırlayı seçin. Bu kadar. 2. isteğinizin sırasını yazayım. Siz bakarsınız artık.
    1-) bootloader kilidi açılacak.
    2-) TWRP recovery yüklenecek.
    3-) Recoveryden wipeler yapılacak.
    4-) Android 6 romu yüklenecek.
    Kabaca işler bunlar.,
    @BuZ-MaViSi MM için root gerekmiyor. İçinde mevcut root işlemi.
    Gerekli işlemleri google'a yazarak nasıl yapacağınızı anlatan sayfalar bulabilirsiniz. Mesela "How to install twrp to moto g" gibi
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura2163 -- 13 Mart 2016; 22:35:23 >
  • Valla arkadaslar eger tecrubeniz yoksa bulasmayin zaten bu ise. Zira burda soruyorsaniz hele yapmanizi tavsiye etmiyorum.

Halbuki nette yapabileceginiz kolay bir arama ile her bilgiye ulasabilirsiniz. Ama ben genede size bir link vereyim

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=92660101&p=1#92660101

Bu konuda yapmaniz gerekenler mevcut. Oncelikle bootloader unlock yapmaniz gerekiyor. Sonrasinda twrp recovery yuklemeniz lazim. Bikac sayfa oncesinde ise @FikirLideri nickli arkadas adim adim zip nasil kurulur anlatti. O adimlari da takip ederek kurabilirsiniz. Ama unutmayin ne link verdigim konunun sahibi ne ben nede fikirlideri adli arkadas. Yani kisaca size yardim eden hic kimse telefonunuza verdiginiz zarardan sorumlu degildir. Kendi karariniz kendi sorumlulugunuz.

İyi dusunun tamamen anlamadan bu ise kalkismayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

Hard format atmak basit hocam. Ayarlardan yedekle ve sıfırla kısmına girin. Fabrika verilerine sıfırlayı seçin. Bu kadar. 2. isteğinizin sırasını yazayım. Siz bakarsınız artık.
    1-) bootloader kilidi açılacak.
    2-) TWRP recovery yüklenecek.
    3-) Recoveryden wipeler yapılacak.
    4-) Android 6 romu yüklenecek.
    Kabaca işler bunlar.,
    @BuZ-MaViSi MM için root gerekmiyor. İçinde mevcut root işlemi.
    Gerekli işlemleri google'a yazarak nasıl yapacağınızı anlatan sayfalar bulabilirsiniz. Mesela "How to install twrp to moto g" gibi
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

Hocam hard format derken wipe cache işlemlerini kastettim aslında. Bi keresinde yapmıştım ama unutmuşum. O nasıl yapılıyor onu da söylersen süper olur

• Stock recovery de sanırım şöyleydi: 1- telefonu kapat. 2- Ses kısma ve güç tuşuna 5 sn kadar birlikte basılı tut ve bırak. 3- Gelen bootloader menüsünde ses kısma ile recovery seçeneğine gelip ses açma tuşuna basıp recoveryi seç. 4- no command gelince ses açma tuşuna 10-15sn basıp güç tuşuna bas. 5- recovery menüsü açılması lazım. oradan factory reset seçiyorsun.
  • quote:

Stock recovery de sanırım şöyleydi: 1- telefonu kapat. 2- Ses kısma ve güç tuşuna 5 sn kadar birlikte basılı tut ve bırak. 3- Gelen bootloader menüsünde ses kısma ile recovery seçeneğine gelip ses açma tuşuna basıp recoveryi seç. 4- no command gelince ses açma tuşuna 10-15sn basıp güç tuşuna bas. 5- recovery menüsü açılması lazım. oradan factory reset seçiyorsun.

Eyvallah hocam sağolasın

Bir de numaraları nasıl yedeklerim ya sime kaydetme yokmuş bu telefonda. Tek tek bir kağıda mi yazayım nedir anlamadım ki

• Google hesabına büyük ihtimal yedeklidir rehberin. Ayarlar- hesaplar- google- kişi senkronizasyonu en son ne zaman yapılmış bir bakın
  • quote:

Google hesabına büyük ihtimal yedeklidir rehberin. Ayarlar- hesaplar- google- kişi senkronizasyonu en son ne zaman yapılmış bir bakın

Tamamdır hocam sağolasın yarın bunla uğraşayım bi

• quote:

Orijinalden alıntı: semihstr

Arkadaşlar kaminari kernel ayaklarınızı paylaşır misiniz şarj performansi arttırmak istiyorum

Yok mu paylaşacak bir babayiğit :s

• Benim de kendi kendine kapanmaya başladı bazen karşı tarafın sesini ya cızırtılı yada hiç anlamıyorum bataryası eskisi gibi uzun süre götürmüyor ve şarjda teli açarken sürekli çok uzun bekletiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Beyazı hepsiburadadan almıştim. Beyazla kıyaslarsam n11 deki kılıfların kaliteleri aynı. Herhangi bir erken deformasyon olmadı. Bordo ilk başta biraz garip geliyor rengi fakat alışıyorsunuz yani kalite anlamında sıkıntı yok. Renk meselesinde ise renkler ve zevkler tartışılmaz demek lazım

kılıf geldi bordo değil gül kurusu gibi birşey:) Fakat gayet kaliteli. ilerde başka bir rengini daha denk getirirsem alırım. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 14 Mart 2016; 11:53:04 >

• arkadaşlar 3. nesil moto g yi bir arkadaş satıyor sizce bu paraya değer mi?
    Moto G 3 rd gen
  • 
Sayfa: önceki 14391440144114421443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.