Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unpop

video incelemede wifi sıkıntılı diyorlar, çekim problemleri varmış bir de mesela ustten elle kapatınca wifi kopmaya başlıyor, wifi yorumları yaparmsınız

Ben de yazdım. Evet, telefonun üstünü elle kapatınca bağlantı zayıflayabiliyor hatta tamamen gidebiliyor. Ama 2 haftadır kullanıyorum, bu durumun olması için özel çaba sarfetmeniz lazım. Telefoncularda teşhir ürünleri vardır onlarda deneyin içinize sinmezse.

quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Ayarlar/ekran/Ekrani yayimla bu ne
    ise yariyor?yoksa dlna mi?

Yukarıda da bahsetmiştik. Ben onu yabancı konularda Miracast-Intel Widi gibi bağlantılar için olarak gördüm. Ama menü bizde pasif durumda, yani orada olsa da işe yaramadığını göreceksiniz. Bağlantı yapıldığında wifi bağlantısının kesilmesi gerektiği ve performansının tatmin edici olmadığı için Motorola tarafından bu şekilde iptal edildiğini okudum. Yani telefonda donanım olarak destek var, custom ROM'larda bu bağlantılar mümkün olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Telefonu yakın zamanda inceleme fırsatı buldum. Tasarımını çok beğendim. Kasa kalitesi üst düzey denilebilir.

Ben evde 3-4 kez halıya ve zemine düşürmüştüm, bugün dışarıda elimden betona uçtu -evet sakarım - Test ettim onayladım, çizik bile yok alette Tasarım olarak da mini Sim kart almak için telefoncuya gittiğimde adam gün boyunca eline gelen onca telefona rağmen benim telefonun modelini sordu. Moto G deyince de Motorola yine yapmış gibi bir şeyler söyledi kendi satmadığı halde. Dikkat çekici diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 28 Şubat 2014; 17:55:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

sarı olan modelini satan yer varmı arkadaşlar çok hoş duruyor

sanırım yok ama siyahı alıp sarı kapak albilirsiniz. kliksa'da orjinal kapaklar 30 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bimekste 760tlye satıldığını görünce gidip aldım 12 saattir kullanmama rağmen telefon bir kere çok hızlı galaxy ace 2de bile cm 11 kullanmama rağmen çok farkediyor telefonun dış malzeme kalitesi ve ekranı çok iyi parlaklık ve renk iyi düzeyde çözünürlüğü yeterli 1gb ram olmasına rağmen arayüz olmadığından android 4.4.2 çok hızlı çalışıyor telefonun ahize sesi çok kaliteli galaxy ace 2nin ne kadar kalitesiz bir ahizesi olduğunu anladım kulaklık ses çıkışı ise muazzam derecede iyi düzgün bir kulaklıkla çok kaliteli ses veriyor bunun dışında dış hoparlör sesi ise cepteyken rahat duyuyorsunuz ace 2de çoğu zaman telefonun çaldığının farkına varmıyordum kamerasına gelince beklediğimden kötü ama benim gibi arada basit fotoğraf çeken adamları tatmin edecek düzeyde telefonun batarya süresi ise çok iyi 3 saat 3g 2 saat wi-fi açık ve telefonun ayarlamalarını yaptığım halde şarjım %3-4 civarı anca düştü galaxy ace 2de bile ilk aldığımda çok kısık kullanımda 1günü anca çıkartıyordu bu telefon ise sürekli kullanımda 1günü rahat çıkartacak cinsten görünüyor.

Galaxy Ace 2ye 1.5 sene önce 850tl para vermiştim sonuç ise telefonu çok kastıran 4.1.2 gelmesi olmuştu ama bu telefon ise 760tlyi sonuna kadar hakediyor 1000tl altına alınabilecek en kaliteli telefon yazılım desteği ise rahat 2yıl daha sürer sürmezse bile çok satılan bir cihaz olduğu için custom romlarla devam eder.

• custom rom yükledim 2 hatda çekmiyor. yardım edin arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ralp88

custom rom yükledim 2 hatda çekmiyor. yardım edin arkadaşlar :)

sende benim gibi aynı hataya düşmüşsün xda moto g romlar bizim kullandıgımız cihaza uygun degil gelelim sorununa

fastboot_falcon_asia_ds_user_4.3_14.10.0Q3.X-84-7-LCG-4_4_release-keys-cid7-AsiaRetail_03.tar.gz bu romu indirin

minimal_adb_fastboot_v1.1.3_setup indirin

fastboot flash motoboot motoboot.img
    fastboot flash logo logo.bin
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot erase modemst1
    fastboot erase modemst2
    fastboot flash fsg fsg.mbn
    fastboot erase cache
    fastboot erase userdata
    fastboot reboot

minimal_adb_fastboot_v1.1.3 pc kurun asia romu zipten çıkarın kurdugunuz minimal programın kloserinin içine kopyalayın telefonu fastboot modunda açın minimal programını çalıştırın üstte verdigim komutları sırayla kopyalayıp enter yapın işlem sonunda telefonunuz 4.3 romunda acılacak isterseniz wifi ile 4.4.2 güncelleyebilirsiniz

NOT:bizim chaz xt1033 modeldir diger moto g farklı xda custom romlar uygun degildir bende bekliyorum

• Hocam siz yazmadan önce Brezilya romu ile dönmüştüm ama Türkçe dil seçeneği yok. sizin verdiğiniz asya romunda Türkçe dil seçeneği mevcut mu acaba

@lejyon80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ralp88 -- 1 Mart 2014; 12:44:45 >
  • evet türkçe dil mevcut orjinal asia romudur
  • teşekkürler yüklüyorum hemen
    Moto G Dual Sim diye başlıkmı açılmasını bekleyeceğiz xda'da
  • ralp88 R kullanıcısına yanıt
    evet bende Cyanogenmod bekliyorum

http://download.cyanogenmod.org/?device=falcon&type=nightly ama hala bizim cihaza uygun degil
  • lejyon80 L kullanıcısına yanıt
    Bu stock rom mu acaba? Bu aralar kamera durduruldu hatası veriyor çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztalan -- 1 Mart 2014; 19:30:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grip shell alan,kullanan var mi?

• Bende flip var. Grip i yurtdışından bekliyorum.

• Nereden aldiniz acaba?

• quote:

Nereden aldiniz acaba?

Ben metrodan aldım telefonu. Kılıf hediye olarak geldi.

• Grip shell i nereden almistiniz ?benimde almak istediğim bir urun.sanirim elastik bir yapisi var.elden katip düşmesine engel olabilir.

• quote:

Grip shell i nereden almistiniz ?benimde almak istediğim bir urun.sanirim elastik bir yapisi var.elden katip düşmesine engel olabilir.

Mobilefun.co.uk tan aldım. Kargoya daha verilmedi.

• Bende bugün bimeksten 758tl ye alarak araniza katildim. Cift hatli bir cihaz olmasi ve fiyat performans olarak tercih ettim acikcasi. Galaxy win vardi onun cift hat ozelligi cok iyi fakat eski telefonum S2den pek bir farki olmayacakti. Htc desire 501 cikmis cift hatli fakat ozellik olarak zayif oda S2 ayarindaydi birde daha once htc one kullanip nirvanaya ulasinca biraz cakma gibi geldi cihaz. Malum GM discovery onuda malzeme kalitesi ve gorunusunden dolayi eledim.

• Yaklasik 1-2 saatte gordugum arti ve eksileri paylasiyim
    Artilar:
    - Cok hizli
    - Cift secimi guzel sim2 2g secebiliyorum.
    - Her iki simdede mobil veri acilabiliyor tabi hangisini acarsaniz oteki simin mobil verisi kapaniyor.
    - Guncellemeyi yaptim tus takimi ve bildirim cubugu sefaflasti.
    - Elde tutulmasi malzeme hissiyati guzel. Htc one da oldugu gibi bunda da kasaya kavis vermisler normal kalinligindan daha ince gozukuyor.
    - Mobil veri hizi gayet iyi
    - rehberde kisi goruntuledikten sonrs istediginiz numaranin uzerine basili tutup hangi simden aranacagini secebiliyorsunuz. Tabi tek tek...
    Eksileri:
    - Sim1 sim1deki kisileri sim2 sim2 deki kisileri arasin gibi bir secenek yok. Ya da google kisileri sim1den aransin gibi bir secenek yok varsada ben bulamadim.
    - Titresimde cok ses cikartiyor o yuzden tusa basarken titre ozelligini kapadim.
    - Sizde de boylemi bilmiyorum ama benim telefonumda ses ve power tuslarindan cok ses geliyor. Benim hic hosuma gitmedi. Telefonu bir kulani a goturup sallayin.
    - 4.3 surumunde sim ayarlari kisminda capraz yonlendir diye bir yer vardi 4.4.2ye yukseltince kayboldu yada ben bulamadim.4.3de ikende herhangi bir islem yapmamistim. Kullanan oldu mu acaba?
    - Toggle bar ozellestirilemiyor gordugum kadar ile bana biraz yetersiz geldi.
    - kilit ekrani kisa yollari yok.
    - pil yuzdesi yok
    - 3g-2g gecisi toggle olarak yok
    - rehberde sim numaralri gozukmuyor...
    Simdilik bu kadar. Cift hat ile ilgili olumlu veya olumsuz dusuncelerimi ilerleyen zamanlarda yazmaya calisacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newcherry -- 2 Mart 2014; 1:30:00 >

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    Slm ben de metrodan aldim ama kiluf vermediler hatta borosurde yazıyordu orijinal kilif hediye dediği halde. Sorduğumda broşürde yazıyordu tazim hatasi var diye düzeltme yazmislardi telefonun üstüne .:( siz hangi metrodan aldiniZ?

• quote:

Orijinalden alıntı: swordmaster33

Slm ben de metrodan aldim ama kiluf vermediler hatta borosurde yazıyordu orijinal kilif hediye dediği halde. Sorduğumda broşürde yazıyordu tazim hatasi var diye düzeltme yazmislardi telefonun üstüne .:( siz hangi metrodan aldiniZ?

Hadımköy metro. Ben aldım kılıf yok dediler. Faturama kılıf hediyesi verilecektir yazdılar. Sonra aradılar broşürde hata var dediler. Ben de iade edeceğimi söyledim kılıf yoksa. Dağıtıcı firmayı arayıp gönderdiler. Bende gidip teslim aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.