Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (993. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 991992993994995
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: captor34

quote:

Orijinalden alıntı: masolak

Arkadaşlar Atrixte rehber (kişiler) daha önce gmail hesabım üzerine kuruluydu. motorbluru kurmamıştım. sonra kurmak zorunda kaldım. rehber motoblur hesapları işaretliyken kasmaya başlıyor bazen kapanmaya zorlanıyor. ancak motoblur seçeneğini kaldırıp google hesaplarını işaretlersem normale dönüyor. sorun nedir acaba?

sorun = motoblur

Motoblur sorununu nasıl halledebilirim peki? Aynı telefon arkadaşta var onda bu sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: mavi_sakal

selam arkadaşlar. ben de geçtiğimiz haftasonu mediamarkttan aldım.599tl ye. internette daha uygun fiyata da var ama elektronik cihaz alırken gözümle görerek inceleyip almayı tercih ettiğim için 15-20 liranın hesabını yapmayayım dedim. aylardır araştırıp en uygun telefonun bu olduğuna karar verdim. kırmızı kutulu olan modeli.
    çok hoşuma gitti telefon. atom karınca gibi adeta :) abilerine taş çıkarır cinsten.

ancak bataryayla ilgili bi sorun var galiba. kutudan çıkarıp bataryayı taktığımda %30-40 gibi şarj vardı. telefonu biraz kurcaladıktan sonra şarj %10 lara düştü ama şarjın tam bitmesini beklemeden teli şarja koydum. yaklaşık 5-6 saat şarjda kaldı telefon. batarya %100-%80 arasını çabuk düşüyor. %80-%50 arası daha uzun gidiyor. %50 den aşağılarda daha da uzun süre dayanıyor. (hiç kurcalamadan denedim)

böyle bi sorun yaşayan varmı. ilk başta ben mi bataryayı düzensiz kullandım acaba?

Hocam 5-6 saat şarjda tutmanın hiçbir katkısı yok. Şarj dolduğunda fişten çek, akım kesiliyor zaten çekmezsen. Boşuna bekler durur.

Pil kalibrasyonu yapabilirsin. Nasıl yapılacağına dair rehberler mevcut Google üzerinde. Pil sorunu yaşanacak son cihazlardan biri. Neredeyse 2000 mAh ve o döneme göre oldukça iyi bir kapasite. Şu anda bile 2000'in üzerinde az cihaz var.

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemaga11

hocam merhabalar tekrar telefonu rootladim cm7 ve sizin onerdiginiz kerneli yukledim baya bi hizlandi canavar oldu masallah ama bikac konuda destege ihtiyacim var.oncelikle tweak icin pimp my rom kurdum ama bunun duzgun stabil ayarlarini nereden bulabilirim yada siz soyler misiniz? antutu benchmarkda 5600 puan aldim normal mi sizce? swiftkey yukledim fakat varsayilan klavye olarak atayamiyorum ayarlardan bir turlu nedeni ne sizce? ve en onemlisi benim ek hafiza kartim yok rom atarken cwmde telefonun kendi hafizasi olan sd cardi gormedi oraya atmistik dosyalari ordan flashlayamadik hafiza karti bulmak zorunda kaldik arkadastan benim bunu kartsiz yapma imkanim yok mu?

Düzgün, stabil ayar diye bir şey yok açıkçası. Hangi ayarın işinize yarayacağını siz biliyorsunuz. Gereksiz ayarlar kapalı, gerekliler açık olacak. AnTuTu puanı bende 6200 civarındaydı. Belki hafıza kartı nedeniyle düşük gelmiştir. Sonucun ekran görüntüsünü koyarsanız anlayabiliriz.

Kendi hafızasını görmesi lazım. Kablo takılıyken görmeyebilir. Telefonda işlem yaparken kabloyu çıkarın. ROM'u attıktan sonra kabloyla işiniz yok çünkü. CWM'ye girip, attığınız ZIP dosyasını bulup flaşlayacaksınız. Install from ZIP file gibi bir seçenek olacak, ona basıp dosyayı bulacaksınız, hepsi bu.

Swiftkey için, ayarların hepsini yaptıktan sonra Android Klavyesi ve Swiftkey arasında seçim yapıyoruz ve Swiftkey'i seçtikten sonra Home tuşuyla ana ekrana dönüyoruz. Diğer türlü geri tuşuyla dönünce sanırım kabul etmiyor, eski haline dönüyor. Ayrıca Swiftkey'i kesinlikle hafıza kartına taşımıyoruz, telefon belleğinde kalıyor. Aksi halde otomatik olarak seçemiyor ve Android klavyesine dönüyor her defasında.

Kablo takili degildi hocam ama gormedi malesef :(( bi ara musait olunca bi daha benchmark yapip koyarim fotoyu :)

• Parmak okuma istemiyorum şifre de istemiyorum direk kaydırınca açılacak şekilde ayarlayamadım nasıl yapılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: majestica

Parmak okuma istemiyorum şifre de istemiyorum direk kaydırınca açılacak şekilde ayarlayamadım nasıl yapılıyor ?

Ayarlar/Konum ve Güvenlik/Ekran Kilidini ayarla/Yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: villaturk

quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

Akıcı olarak kullanabildiğiniz bir browser var mı arkadaşlar? Dolphin denedim ama sanki çok akıcı değildi? Opera Mobile'a baktım o sanki daha akıcı? Mesela donanimhaber.com'a girdiğimizde orjinal browser bayağı kasıyor. Dolphinle girdim sanki kasma biraz daha düzeltilmiş, opera'da benzer şekilde. Samsung'un stock tarayıcısında bilgisayardaki gibi görüntülüyordum, yani kasma olmuyordu. Atrix'te samsunga nazaran biraz daha fazla donmalar oluyor browser'da.

Peki ya CM7'de bu browser durumu nasıldır?

Merhaba,

Kesinlikle Baidu browser,deneyin farkına varın

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baidu.browser.inter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iYWlkdS5icm93c2VyLmludGVyIl0.

Çok teşekkürler hocam. O tarayıcıda donanimhaber.com'daki kasmalar azalmış. Çok akıcı olmasa da idare ediliyor. Ve ayrıca daha akıcı bir zoom yapma çeşidi var. Sanırım uygulamalardan anlıyorsunuz hocam. Şu kamera için güzel programlar da var mı? Telefonun kendi kamerası çok parazit gibi olan karıncalanma yapıyor. Bu çok rahatsız edici. Bu konu hakkında ne yapabiliriz?

• quote:

quote:

Parmak okuma istemiyorum şifre de istemiyorum direk kaydırınca açılacak şekilde ayarlayamadım nasıl yapılıyor ?

Bende ekran kilidini ayarla diye birşey yok (stock rom) ekran kilidini değiştir var oraya girince de parmak izinizi okutun diyor.
  • quote:

quote:

quote:

Bende ekran kilidini ayarla diye birşey yok (stock rom) ekran kilidini değiştir var oraya girince de parmak izinizi okutun diyor.

Tamam buldum arkadaşım oraya girince pin şifre diyor oraya şifreyi yazınca seçenekler çıkıyormuş oradan yok seçtim oldu. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: mavi_sakal

selam arkadaşlar. ben de geçtiğimiz haftasonu mediamarkttan aldım.599tl ye. internette daha uygun fiyata da var ama elektronik cihaz alırken gözümle görerek inceleyip almayı tercih ettiğim için 15-20 liranın hesabını yapmayayım dedim. aylardır araştırıp en uygun telefonun bu olduğuna karar verdim. kırmızı kutulu olan modeli.
    çok hoşuma gitti telefon. atom karınca gibi adeta :) abilerine taş çıkarır cinsten.

ancak bataryayla ilgili bi sorun var galiba. kutudan çıkarıp bataryayı taktığımda %30-40 gibi şarj vardı. telefonu biraz kurcaladıktan sonra şarj %10 lara düştü ama şarjın tam bitmesini beklemeden teli şarja koydum. yaklaşık 5-6 saat şarjda kaldı telefon. batarya %100-%80 arasını çabuk düşüyor. %80-%50 arası daha uzun gidiyor. %50 den aşağılarda daha da uzun süre dayanıyor. (hiç kurcalamadan denedim)

böyle bi sorun yaşayan varmı. ilk başta ben mi bataryayı düzensiz kullandım acaba?

Hocam 5-6 saat şarjda tutmanın hiçbir katkısı yok. Şarj dolduğunda fişten çek, akım kesiliyor zaten çekmezsen. Boşuna bekler durur.

Pil kalibrasyonu yapabilirsin. Nasıl yapılacağına dair rehberler mevcut Google üzerinde. Pil sorunu yaşanacak son cihazlardan biri. Neredeyse 2000 mAh ve o döneme göre oldukça iyi bir kapasite. Şu anda bile 2000'in üzerinde az cihaz var.

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemaga11

hocam merhabalar tekrar telefonu rootladim cm7 ve sizin onerdiginiz kerneli yukledim baya bi hizlandi canavar oldu masallah ama bikac konuda destege ihtiyacim var.oncelikle tweak icin pimp my rom kurdum ama bunun duzgun stabil ayarlarini nereden bulabilirim yada siz soyler misiniz? antutu benchmarkda 5600 puan aldim normal mi sizce? swiftkey yukledim fakat varsayilan klavye olarak atayamiyorum ayarlardan bir turlu nedeni ne sizce? ve en onemlisi benim ek hafiza kartim yok rom atarken cwmde telefonun kendi hafizasi olan sd cardi gormedi oraya atmistik dosyalari ordan flashlayamadik hafiza karti bulmak zorunda kaldik arkadastan benim bunu kartsiz yapma imkanim yok mu?

Düzgün, stabil ayar diye bir şey yok açıkçası. Hangi ayarın işinize yarayacağını siz biliyorsunuz. Gereksiz ayarlar kapalı, gerekliler açık olacak. AnTuTu puanı bende 6200 civarındaydı. Belki hafıza kartı nedeniyle düşük gelmiştir. Sonucun ekran görüntüsünü koyarsanız anlayabiliriz.

Kendi hafızasını görmesi lazım. Kablo takılıyken görmeyebilir. Telefonda işlem yaparken kabloyu çıkarın. ROM'u attıktan sonra kabloyla işiniz yok çünkü. CWM'ye girip, attığınız ZIP dosyasını bulup flaşlayacaksınız. Install from ZIP file gibi bir seçenek olacak, ona basıp dosyayı bulacaksınız, hepsi bu.

Swiftkey için, ayarların hepsini yaptıktan sonra Android Klavyesi ve Swiftkey arasında seçim yapıyoruz ve Swiftkey'i seçtikten sonra Home tuşuyla ana ekrana dönüyoruz. Diğer türlü geri tuşuyla dönünce sanırım kabul etmiyor, eski haline dönüyor. Ayrıca Swiftkey'i kesinlikle hafıza kartına taşımıyoruz, telefon belleğinde kalıyor. Aksi halde otomatik olarak seçemiyor ve Android klavyesine dönüyor her defasında.

Hocam kendi hafizasindan flaslama olayini cozdum install from internal sd card dan yapmak gerekiyormus :) bu da antutu benchmark skorum
    http://i46.tinypic.com/s1hrt1.png

• quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

mrb arkadaşlar geçen hafta hepsiburadadan telin siparişini verdim sonra forumları inceleyince kullanılmış ürünlerle karşılaşıldığını okuyunca kargo geldiği halde geri iade ettim cihazı.bugünde ereyonda inceledim brightstar garantiliymiş ve alan arkadaşların yorumlarını okuyunca daha önce başka yerden aldığı cihazla kullanılmış çıktığı için iade edip burdan sipariş vermiş ve sıfır cihaz gönderilmiş.bunu özellikle çoğu kişi vurguluyor.ereyondan sipariş versemmi arkadaşlar bu fiyatada bu özellikte cihaz bulmak imkansız. bi ara sony xperia p ye sardım ama 1000tlyi buluyor arada çok fark var bu yüzden tekrar atrix e yöneldim :)

http://www.ereyon.com.tr/urun/motorola-atrix.aspx#Instalments

Hiiç uraşmayın hocam gidin media markt dan alın doc da var onda

• arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ama aklımda bi kaç soru işareti var. kullanan arkadaşlar,yardımcı olursanız sevinirim.
    ilk olarak cihazın ısınması. hepsi buradaki kullanıcı yormlarına da baktım. bazıları elde tutulamayacak kadar ısındıgını soyluyor. abartımıdır ? gerçeklik payı var mı ?
    ikincisi yenilenmiş/ sıfırlanmış muhabbeti. hepsiburadadan almak istiyorum cihazı. kartıma kampanyası var. o nedenle ama alan arkadaslar iade ettiğini soyluyorlar. durum nedir ? gerçekten kullanılmış ürün mü satılıyor yoksa buda şehir efsanesi mi ?
    birde güncel olmayan sürüm ayrı bir soru işareti. !!!!
  • önceden dell streak 5 kullanıyodum. olmadı gidip ondan alacam ikinci el bi tane. en azından 5"
  • quote:

Orijinalden alıntı: sa3it

önceden dell streak 5 kullanıyodum. olmadı gidip ondan alacam ikinci el bi tane. en azından 5"

Sebep hocam

• quote:

arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ama aklımda bi kaç soru işareti var. kullanan arkadaşlar,yardımcı olursanız sevinirim.
    ilk olarak cihazın ısınması. hepsi buradaki kullanıcı yormlarına da baktım. bazıları elde tutulamayacak kadar ısındıgını soyluyor. abartımıdır ? gerçeklik payı var mı ?
    ikincisi yenilenmiş/ sıfırlanmış muhabbeti. hepsiburadadan almak istiyorum cihazı. kartıma kampanyası var. o nedenle ama alan arkadaslar iade ettiğini soyluyorlar. durum nedir ? gerçekten kullanılmış ürün mü satılıyor yoksa buda şehir efsanesi mi ?

Yenilenme olayı galiba gerçek ama garantiye gonderirsin yine de teleservlce bakıyor

Isınma konusunda galiba arkadaşlar grand Auto Theft 4 pc game oynuyorlar elde tutulmayacak kadar olur mu

• quote:

arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ama aklımda bi kaç soru işareti var. kullanan arkadaşlar,yardımcı olursanız sevinirim.

Isınma olayı şehir efsanesi. Bazıları istiyor ki, telefonun donanımını sonuna kadar zorlayayım ama elimi de soğutsun bir yandan. :) Ne kadar enerji tüketirse, o kadar ısınır her cihaz. Kullandıkça soğuyan bir şey yok. İşlemci ve grafik işlemci tam kapasite çalışıyorsa, buna da ekran ekleniyorsa, çok enerji kullanıyor demektir. Isınır ama elini yakmaz. Şehir efsanesinin bile bir gerçeklik payı olur ama bu palavradan başka bir şey değil.

• dell streak 5 i seviyorum nedense. hoşuma gidiyor cihaz. eski üretim ama olsun.
    bahsettigim seyler kullanıcı yorumları. banada mantıklı gelmedi. heralde daha once 3310 kullanan birileri yada fonboyluk peşinde olanlar yazmıştır diye düşündüm ama birinci el kullanıcı yorumlarını tercih ederim herzaman.
    garantili olnlr var 300-400 arası. bakalım sıfır almıycm heralde.
    cevaplar için teşekkürler
  • arkadaşlar bugün çok saçma bir şey yaptım telefonda
    rom yüklüydü reboot yapıp recovery yi açtım menüde geziniyordum bu ne işe yarıyor falan diye sonra gittim formattan datayı vs formatladım niye yaptım bi fikrim yok (telefonun açılmayacağını düşündüm ama yinede yaptım riks budur diyip ) neyse telefona sd den yeniden flashlar vs yüklerim diye düşünüyordum fakat telefon hani şuan açılış esnasına geliyor öyle duruyor unlocked yazısı var sol üstte (garanti marantide yok artık iyice s.çtık nasıl düzelteceksek artık ) volume down tuşuna basılı tutuyorum fastboot vs gelmiyor usb ile bağlayıncada pek tepki yok ne önerirsiniz ? telefonu yan yatırmayı düşünüyorum çıkartıp vurucam artık telefona bilmiyorum ne yapsam artık gitti bence telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: umutaltdag

quote:

önceden dell streak 5 kullanıyodum. olmadı gidip ondan alacam ikinci el bi tane. en azından 5"

Sebep hocam

streak 5 i ikinci telefon olarak uzun süre kullandım. karasal yayınlar için radyoda kuruluor. root ettikten sonra orjinal nondraid back up ile kullanılıyor. hızlıda sayılır. tam bir takoz kılıfla kullanınca ama sesi v.s. beni cezbetmiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: LLoncept

arkadaşlar bugün çok saçma bir şey yaptım telefonda
    rom yüklüydü reboot yapıp recovery yi açtım menüde geziniyordum bu ne işe yarıyor falan diye sonra gittim formattan datayı vs formatladım niye yaptım bi fikrim yok (telefonun açılmayacağını düşündüm ama yinede yaptım riks budur diyip ) neyse telefona sd den yeniden flashlar vs yüklerim diye düşünüyordum fakat telefon hani şuan açılış esnasına geliyor öyle duruyor unlocked yazısı var sol üstte (garanti marantide yok artık iyice s.çtık nasıl düzelteceksek artık ) volume down tuşuna basılı tutuyorum fastboot vs gelmiyor usb ile bağlayıncada pek tepki yok ne önerirsiniz ? telefonu yan yatırmayı düşünüyorum çıkartıp vurucam artık telefona bilmiyorum ne yapsam artık gitti bence telefon

recoveryden telefonu bozma şansın bildiğim kadarı ile yok.
    bataryayı sök
    tekrar tak
    ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonu aç
    rsd modunu seç
    telefonu bilgisayara bağla
    orijinal yazılımı flashla.

bu basamaklardan sonra çalışması normal çalışmalı telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

bataryayı sök
    tekrar tak
    rsd modunu seç

hocam sorun orda fastboot yazısı gelmiyor bende ona güvenerek saçma sapan şeyler yaptım

edit : haa tamam tamam benim tuş basmıyormuş iyice bastırınca oldu üzülsem mi gülsem mi diye kara kara düşünüyordum 20 dk dır ilaç gibi geldi şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LLoncept -- 28 Mart 2013; 20:21:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

bataryayı sök
    tekrar tak
    rsd modunu seç

hocam sorun orda fastboot yazısı gelmiyor bende ona güvenerek saçma sapan şeyler yaptım

edit : haa tamam tamam benim tuş basmıyormuş iyice bastırınca oldu üzülsem mi gülsem mi diye kara kara düşünüyordum 20 dk dır ilaç gibi geldi şimdi

Hala Güle biliyorsan ne mutlu sana baya ter atmışsındir.

• 
Sayfa: önceki 991992993994995
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.