Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheLastViking

quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

quote:

quote:

Arkadaşlar, telefon 2 günde 85 MB internet yemiş.

Sorun şu ki, telefonda internette yaptığım tek şey Whatsapp (ki resim atmayı bırakın, doğru dürüst yazmıyorum bile)
    Facebookta takılma (günde maksimum yarım saat) , hava durumu, en çok 1 saat kadar internet (fazla yorucu sitelere de değil, donanımhaber filan)

85 mb gerçekten normal değil yani. Google Play'den şüpheleniyorum. Wireless açıkken güncelleme yapsam da "arka plan veri" zımbırtısı mobil veriden yiyebilir mi?

Market ayarlarından sadece wifi ile güncelleme yap olarak ayarlı mı ?

Evet sorunun kaynağını bulduk
    Ama Market'i ben sadece kablosuz açıkken kullanıyorum. Yine de mobil veriden yer mi ki?

Fark etmez . Eyer o dediğim ayarı yapmazsan interneti açtığın anda ( 3g yada wifi fark etmez ) kendi otomatik olarak günceller ..

Teşekkür ederim. Otomatik güncelleme kapalı gerçi de yapıyordur bu telefon bir şeyler. Peki Market dışında neyden olabilir?

• Hadi bakalım kerneli test etmeye başlıyorlar ..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, telefon 2 günde 85 MB internet yemiş.

Sorun şu ki, telefonda internette yaptığım tek şey Whatsapp (ki resim atmayı bırakın, doğru dürüst yazmıyorum bile)
    Facebookta takılma (günde maksimum yarım saat) , hava durumu, en çok 1 saat kadar internet (fazla yorucu sitelere de değil, donanımhaber filan)

85 mb gerçekten normal değil yani. Google Play'den şüpheleniyorum. Wireless açıkken güncelleme yapsam da "arka plan veri" zımbırtısı mobil veriden yiyebilir mi?

Market ayarlarından sadece wifi ile güncelleme yap olarak ayarlı mı ?

Evet sorunun kaynağını bulduk
    Ama Market'i ben sadece kablosuz açıkken kullanıyorum. Yine de mobil veriden yer mi ki?

Fark etmez . Eyer o dediğim ayarı yapmazsan interneti açtığın anda ( 3g yada wifi fark etmez ) kendi otomatik olarak günceller ..

Teşekkür ederim. Otomatik güncelleme kapalı gerçi de yapıyordur bu telefon bir şeyler. Peki Market dışında neyden olabilir?

Güncellemeler dışında 2 günde 85 mb yiyecek bir şey olamaz. Ancak oyun datası olabilir onu da fark edersin herhalde : )

• quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

Orijinalden alıntı: umutaltdag

Bu blackmartdan nasıl oyun kuruoz
    Modern combat 4 kuracaktım indirdim internete bağladım 10 snyede kurdu ama oyun acilmio girmeden kapanio nasıl yapcaz bunu birde SwiftKey 3 Keyboard oneririm yeni çizerek yazma özelliği çok stabil

apkmania.com'da çıkan yeni Modern Combat 1.0.4'ü yükle. %100 çalışacaktır. Hemde çok akıcı bir şekilde

Biliyorum orayı da şimdi sd-cache ile uğraşmak...
    Bir de bu sd-cacheleri ne yapcaz bilgisayardan sıra sıra mı accaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Opera mobile sd kartı görmüyor??

• mrb arkadaşlar geçen hafta hepsiburadadan telin siparişini verdim sonra forumları inceleyince kullanılmış ürünlerle karşılaşıldığını okuyunca kargo geldiği halde geri iade ettim cihazı.bugünde ereyonda inceledim brightstar garantiliymiş ve alan arkadaşların yorumlarını okuyunca daha önce başka yerden aldığı cihazla kullanılmış çıktığı için iade edip burdan sipariş vermiş ve sıfır cihaz gönderilmiş.bunu özellikle çoğu kişi vurguluyor.ereyondan sipariş versemmi arkadaşlar bu fiyatada bu özellikte cihaz bulmak imkansız. bi ara sony xperia p ye sardım ama 1000tlyi buluyor arada çok fark var bu yüzden tekrar atrix e yöneldim :)

http://www.ereyon.com.tr/urun/motorola-atrix.aspx#Instalments

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tt059 -- 28 Mart 2013; 9:25:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

Akıcı olarak kullanabildiğiniz bir browser var mı arkadaşlar? Dolphin denedim ama sanki çok akıcı değildi? Opera Mobile'a baktım o sanki daha akıcı? Mesela donanimhaber.com'a girdiğimizde orjinal browser bayağı kasıyor. Dolphinle girdim sanki kasma biraz daha düzeltilmiş, opera'da benzer şekilde. Samsung'un stock tarayıcısında bilgisayardaki gibi görüntülüyordum, yani kasma olmuyordu. Atrix'te samsunga nazaran biraz daha fazla donmalar oluyor browser'da.

Peki ya CM7'de bu browser durumu nasıldır?

Merhaba,

Kesinlikle Baidu browser,deneyin farkına varın

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baidu.browser.inter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iYWlkdS5icm93c2VyLmludGVyIl0.

• quote:

Orijinalden alıntı: villaturk

Selamlar,

2 tane bulamadıgım sorum var,çözümü olan var mı?

-Önbellek temizleyici programlar kurdum,sonra test etmek için whatsapp,facebook gibi programları açıp ana ekran tuşuna bastım,sonra önbellek temizleyici programda gözüküyormu diye baktım ama nedense hiçbiri gözükmüyor,sebeb sizce ne olabilir?Android 4 sürüm olan bir tablette veya telefonda açık olan uygulamaları görüp rahatlıkla kapatabiliyoruz,android 2 sürümde bunu hangi app. ile yapabilirim?
    -Rehberdeki bazı kişileri siliyorum,sonra bir bakıyorum tekrar geri gelmiş,bu nasıl oluyor olabilir,rehberi nasıl güzelce düzenleyebilirim

Bu sorunları yaşayan yok mu benden başka

• selam arkadaşlar. ben de geçtiğimiz haftasonu mediamarkttan aldım.599tl ye. internette daha uygun fiyata da var ama elektronik cihaz alırken gözümle görerek inceleyip almayı tercih ettiğim için 15-20 liranın hesabını yapmayayım dedim. aylardır araştırıp en uygun telefonun bu olduğuna karar verdim. kırmızı kutulu olan modeli.
    çok hoşuma gitti telefon. atom karınca gibi adeta :) abilerine taş çıkarır cinsten.

ancak bataryayla ilgili bi sorun var galiba. kutudan çıkarıp bataryayı taktığımda %30-40 gibi şarj vardı. telefonu biraz kurcaladıktan sonra şarj %10 lara düştü ama şarjın tam bitmesini beklemeden teli şarja koydum. yaklaşık 5-6 saat şarjda kaldı telefon. batarya %100-%80 arasını çabuk düşüyor. %80-%50 arası daha uzun gidiyor. %50 den aşağılarda daha da uzun süre dayanıyor. (hiç kurcalamadan denedim)

böyle bi sorun yaşayan varmı. ilk başta ben mi bataryayı düzensiz kullandım acaba?

• bi de kutudan hdmi kablo çıkmadı o yüzden dock ı kullanamıyorum. kutu içeriğinde olması gerekmiyormuydu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_sakal

bi de kutudan hdmi kablo çıkmadı o yüzden dock ı kullanamıyorum. kutu içeriğinde olması gerekmiyormuydu

Batarya zamanla kendine gelir . Kutudan da hdmi kablosu çıkmıyor.
  • quote:

bi de kutudan hdmi kablo çıkmadı o yüzden dock ı kullanamıyorum. kutu içeriğinde olması gerekmiyormuydu

Kutu içeriğinde yok , bendede çıkmadı , 12-13 liraya temin etmek mümkün alışveriş sitelerinden , ben öyle yaptım
  • quote:

quote:

Batarya zamanla kendine gelir . Kutudan da hdmi kablosu çıkmıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Fifaz

quote:

Kutu içeriğinde yok , bendede çıkmadı , 12-13 liraya temin etmek mümkün alışveriş sitelerinden , ben öyle yaptım

teşekkürler arkadaşlar.teşekkürler arkadaşlar

• Arkadaşlar merhaba , daha önce kullandığım telefonda çağrı geldiğinde telefonun ekranını masaya doğru çevirdiğimde otomatikman zil sesi kesiliyordu , atrix için bu ayar nerede acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: portege g900

Arkadaşlar merhaba , daha önce kullandığım telefonda çağrı geldiğinde telefonun ekranını masaya doğru çevirdiğimde otomatikman zil sesi kesiliyordu , atrix için bu ayar nerede acaba ?

Bunda yok o özellik fakat custom romlarda var
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba , daha önce kullandığım telefonda çağrı geldiğinde telefonun ekranını masaya doğru çevirdiğimde otomatikman zil sesi kesiliyordu , atrix için bu ayar nerede acaba ?

CM7 çok tavsiye ediliyor ama hangi sürümü nereden bulacağım bulamadım :(
  • quote:

quote:

quote:

CM7 çok tavsiye ediliyor ama hangi sürümü nereden bulacağım bulamadım :(

http://forum.donanimhaber.com/m_72044328/tm.htm

Edit: ama cm7 de de yok o özellik : ) eve geçince bakarım hangisin de olduğunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 28 Mart 2013; 12:28:11 >

• quote:

selam arkadaşlar. ben de geçtiğimiz haftasonu mediamarkttan aldım.599tl ye. internette daha uygun fiyata da var ama elektronik cihaz alırken gözümle görerek inceleyip almayı tercih ettiğim için 15-20 liranın hesabını yapmayayım dedim. aylardır araştırıp en uygun telefonun bu olduğuna karar verdim. kırmızı kutulu olan modeli.
    çok hoşuma gitti telefon. atom karınca gibi adeta :) abilerine taş çıkarır cinsten.

ancak bataryayla ilgili bi sorun var galiba. kutudan çıkarıp bataryayı taktığımda %30-40 gibi şarj vardı. telefonu biraz kurcaladıktan sonra şarj %10 lara düştü ama şarjın tam bitmesini beklemeden teli şarja koydum. yaklaşık 5-6 saat şarjda kaldı telefon. batarya %100-%80 arasını çabuk düşüyor. %80-%50 arası daha uzun gidiyor. %50 den aşağılarda daha da uzun süre dayanıyor. (hiç kurcalamadan denedim)

böyle bi sorun yaşayan varmı. ilk başta ben mi bataryayı düzensiz kullandım acaba?

Hocam 5-6 saat şarjda tutmanın hiçbir katkısı yok. Şarj dolduğunda fişten çek, akım kesiliyor zaten çekmezsen. Boşuna bekler durur.

Pil kalibrasyonu yapabilirsin. Nasıl yapılacağına dair rehberler mevcut Google üzerinde. Pil sorunu yaşanacak son cihazlardan biri. Neredeyse 2000 mAh ve o döneme göre oldukça iyi bir kapasite. Şu anda bile 2000'in üzerinde az cihaz var.

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemaga11

hocam merhabalar tekrar telefonu rootladim cm7 ve sizin onerdiginiz kerneli yukledim baya bi hizlandi canavar oldu masallah ama bikac konuda destege ihtiyacim var.oncelikle tweak icin pimp my rom kurdum ama bunun duzgun stabil ayarlarini nereden bulabilirim yada siz soyler misiniz? antutu benchmarkda 5600 puan aldim normal mi sizce? swiftkey yukledim fakat varsayilan klavye olarak atayamiyorum ayarlardan bir turlu nedeni ne sizce? ve en onemlisi benim ek hafiza kartim yok rom atarken cwmde telefonun kendi hafizasi olan sd cardi gormedi oraya atmistik dosyalari ordan flashlayamadik hafiza karti bulmak zorunda kaldik arkadastan benim bunu kartsiz yapma imkanim yok mu?

Düzgün, stabil ayar diye bir şey yok açıkçası. Hangi ayarın işinize yarayacağını siz biliyorsunuz. Gereksiz ayarlar kapalı, gerekliler açık olacak. AnTuTu puanı bende 6200 civarındaydı. Belki hafıza kartı nedeniyle düşük gelmiştir. Sonucun ekran görüntüsünü koyarsanız anlayabiliriz.

Kendi hafızasını görmesi lazım. Kablo takılıyken görmeyebilir. Telefonda işlem yaparken kabloyu çıkarın. ROM'u attıktan sonra kabloyla işiniz yok çünkü. CWM'ye girip, attığınız ZIP dosyasını bulup flaşlayacaksınız. Install from ZIP file gibi bir seçenek olacak, ona basıp dosyayı bulacaksınız, hepsi bu.

Swiftkey için, ayarların hepsini yaptıktan sonra Android Klavyesi ve Swiftkey arasında seçim yapıyoruz ve Swiftkey'i seçtikten sonra Home tuşuyla ana ekrana dönüyoruz. Diğer türlü geri tuşuyla dönünce sanırım kabul etmiyor, eski haline dönüyor. Ayrıca Swiftkey'i kesinlikle hafıza kartına taşımıyoruz, telefon belleğinde kalıyor. Aksi halde otomatik olarak seçemiyor ve Android klavyesine dönüyor her defasında.

• Arkadaşlar Atrixte rehber (kişiler) daha önce gmail hesabım üzerine kuruluydu. motorbluru kurmamıştım. sonra kurmak zorunda kaldım. rehber motoblur hesapları işaretliyken kasmaya başlıyor bazen kapanmaya zorlanıyor. ancak motoblur seçeneğini kaldırıp google hesaplarını işaretlersem normale dönüyor. sorun nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masolak -- 28 Mart 2013; 13:40:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masolak

Arkadaşlar Atrixte rehber (kişiler) daha önce gmail hesabım üzerine kuruluydu. motorbluru kurmamıştım. sonra kurmak zorunda kaldım. rehber motoblur hesapları işaretliyken kasmaya başlıyor bazen kapanmaya zorlanıyor. ancak motoblur seçeneğini kaldırıp google hesaplarını işaretlersem normale dönüyor. sorun nedir acaba?

sorun = motoblur

• 
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.