Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qitarist-_-cocuq

quote:

Orijinalden alıntı: prowell

Şu telefonu bir bulamadık arkadaş ya. Şansa bak. Galaxy Ace 2'ye kaldık sanırım...

5 aylik faturali cihazi 700 e satayim izmirdeysen...

Sağol dostum 2. el ile ilgilenmiyorum. Onun da ötesinde Atrix'i bekleyecek vaktim olmadığı için Galaxy Nexus ile ilgileniyorum artık. Teşekkür ederim yine de teklifin için.
  • Arkadaşlar merhabalar,

Telefonu hepsiburada.com'dan aldım. Android sürümü veya rom yüklemedim 5 aydır hiç...

Arada durduk yere kitlenip reset atma ve kulaklığı algılamayıp müziği hoparlörden çalma gibi problemler çıkartıyor.

Önerdiğiniz stabil çalışan romlar nelerdir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Arkadaşlar merhabalar,

Telefonu hepsiburada.com'dan aldım. Android sürümü veya rom yüklemedim 5 aydır hiç...

Arada durduk yere kitlenip reset atma ve kulaklığı algılamayıp müziği hoparlörden çalma gibi problemler çıkartıyor.

hocam fabrika ayarlarına geri döndünüz mü hiç.dönmediyseniz bir deneyin. ben de orjinal rom da 2 aydır kullanıyorum. herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.murat_1994

quote:

Arkadaşlar merhabalar,

hocam fabrika ayarlarına geri döndünüz mü hiç.dönmediyseniz bir deneyin. ben de orjinal rom da 2 aydır kullanıyorum. herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Şu anda yapıyorum.

Durduk yerde reset-kitlenme ve dokunmatiğin sürüklenme problemleri oluyor bazen...

Edit:Yaptım bakalım, düzelecek mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jovanovic -- 24 Ağustos 2012; 20:54:51 >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar,

Şu anda yapıyorum.

Durduk yerde reset-kitlenme ve dokunmatiğin sürüklenme problemleri oluyor bazen...

hocam sorunların düzeldi mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar,

Şu anda yapıyorum.

hocam sorunların düzeldi mi?

Yaptım ama 1-2 gün görmem lazım, hemen belli olmuyor.

• konumuz telefonlardaki ısınma:

http://shiftdelete.net/konumuz-akilli-telefonlardaki-isinma-39400.html

saolsun shiftdelete.net konuya ilişkin bir yazı yazmış.

anlamamız gerekenler:
    -akıllı telefonların hepsi ısınıyor. kimi az kimi çok ama hepsi vücut sıcaklığından fazla.
    -işlemci performansı (çekirdek hızı) daha yüksek olan telefonlar, düşüklerine kıyasla daha çok ısınıyor.
    -45nm teknolojisine sahip olanlar daha yeni teknolojide olanlara kıyasla daha çok ısınıyor.
    -ısınmanın nedeni pilden çekilen anlık yüksek akım değerleri.

artı grubumuzun tekrardan reklamını yapayım :)

Motorola ATRIX Kullanıcıları Grubu
    https://www.facebook.com/groups/238425519593903/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 25 Ağustos 2012; 14:09:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

konumuz telefonlardaki ısınma:

anlamamız gerekenler:
    -akıllı telefonların hepsi ısınıyor. kimi az kimi çok ama hepsi vücut sıcaklığından fazla.
    -işlemci performansı (çekirdek hızı) daha yüksek olan telefonlar, düşüklerine kıyasla daha çok ısınıyor.
    -45nm teknolojisine sahip olanlar daha yeni teknolojide olanlara kıyasla daha çok ısınıyor.

dostum o adamlar batarya sıcaklığını ölçüyor cpu sıcaklığını değil bilip bilmeden video çekip yayınlıyorlar bilmeyenleri yanlış yönlendiriyorlar. editörlük böylemi olur.
    shiftdelete=

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet__01

quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

konumuz telefonlardaki ısınma:

anlamamız gerekenler:

dostum o adamlar batarya sıcaklığını ölçüyor cpu sıcaklığını değil bilip bilmeden video çekip yayınlıyorlar bilmeyenleri yanlış yönlendiriyorlar. editörlük böylemi olur.
    shiftdelete=

telefondaki ısı kaynakları işlemci, antenler (wifi-3g-gps) ve batarya.
    işlemciye yüklendiğin zaman yüksek güç çekiyor bataryadan, batarya da veriyor ama elektrotları ısınıyor.
    işlemci de ısınıyor tabi. işlemci ısını şasiye daha rahat dağıtabiliyordur belki ama batarya daha zor dağıtıyor.

yani işlemci-batarya arasında ısınma sorunu çatısı altında bir flört var.

adamlar pil ısısını ölçmüş ölçmemiş bu tartışılır tabi ama akıllı cihazların elde bızıklarkene yandığı gibi bir gerçek var ortada

• Telefonda degisiklik ariyorum artik skmaya basladi ice de gelmeyecek bence bu saatten sonra gelsede 3 5 ayi bulur o yuzden custom rom isine girmek istiyorum konuyla ilgili bir kac sorum olacak. Ilk custom rom deneyimim olacak

1.herhangi yazilimsal bir sorunda telefonu orjinal haline getirmemiz mumkunmudur

2.su rom ustune kurmak gerekir felan filan tarzi biseler okumustum. Bir rom dan farkli rom a gecerken
    Buna dikkat etmek gerekirmi yoksa her rom istedifimiz gibi yuklememiz mumkunmu

3.jb yuklemek istiyorum deneyen varmi. Adim adim takip edebilecegim dogru anlatimi olan bir link atmaniz mumkunmu

4.garantiye gondermemiz gerektiginde nasil geri donebiliriz orjinal haline. Garantide bise cakmamasi icin

5.unclock kilidini kapatabilirmiyiz tekrar.

6.jb yi yukleyip root filan kapayabilirmiyiz.sonradan yanlis biseler yapip sikinti cikmasin diye.

7.jb de ne gibi sorun lar var suan bu sorunlar giderileckmi

KISACASI RISKI NEDIR GARNTI ILE ILGILI.CUNKU BU KONULARDA COK SANSLIYIMDIR TUM ALSILIKLER BENI BULUR...
    msn de adim adim beraber yapabilecegimiz anlayan bir arkadas varmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetxy -- 27 Ağustos 2012; 11:01:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: servetxy

Telefonda degisiklik ariyorum artik skmaya basladi ice de gelmeyecek bence bu saatten sonra gelsede 3 5 ayi bulur o yuzden custom rom isine girmek istiyorum konuyla ilgili bir kac sorum olacak. Ilk custom rom deneyimim olacak

1.herhangi yazilimsal bir sorunda telefonu orjinal haline getirmemiz mumkunmudur

2.su rom ustune kurmak gerekir felan filan tarzi biseler okumustum. Bir rom dan farkli rom a gecerken

3.jb yuklemek istiyorum deneyen varmi. Adim adim takip edebilecegim dogru anlatimi olan bir link atmaniz mumkunmu

4.garantiye gondermemiz gerektiginde nasil geri donebiliriz orjinal haline. Garantide bise cakmamasi icin

6.jb yi yukleyip root filan kapayabilirmiyiz.sonradan yanlis biseler yapip sikinti cikmasin diye.

KISACASI RISKI NEDIR GARNTI ILE ILGILI.CUNKU BU KONULARDA COK SANSLIYIMDIR TUM ALSILIKLER BENI BULUR...

baştan söyliyeyim garanti gider

1-evet stock roma dönebilirsin
    2-sadece android 2.2 froyo yu yüklersen cihaz hard brick olur ve tugla olarak ev yapımında kullanabilirsin
    3-şu andan bi bilgim yok
    4-en başta dediğim gibi stock roma dönsen bile garanti yok
    5-hayır kapatamazsın ve unlock oldugunu servis anlar
    6-sanırım evet
    7-bi bilgim yok

• quote:

Telefonda degisiklik ariyorum artik skmaya basladi ice de gelmeyecek bence bu saatten sonra gelsede 3 5 ayi bulur o yuzden custom rom isine girmek istiyorum konuyla ilgili bir kac sorum olacak. Ilk custom rom deneyimim olacak

1.rsd lite ile orjinal romu flashlarsın orjinale döner.
    2.tüm wipeleri yaparsan herhangi bir romu yükleyebilirsin ama 2.2 sakın yükleme brick olur.
    3.ben jely bean yükledim ve şu anda kullanıyorum diğer romları yükler gibi yükleniyor bir fark yok motomodtr sitesinden yada donanımhaberden öğrenebilirsin.
    4.garanti gerektiğinde orjinal romu rsd lite ile flashlarsan orjinal haline döner açılıştaki unlock yazısı silinir ama cihaz hala unlock durumdadır. ancak fastboot kodları ile öğrenilebilir onuda bilen teknik servis yok sanırım ben korkmuyorum şahsen.
    5.unlock kilidi kapanmaz yukarıdaki yöntem ile yazı silinir.
    6.jely bean yükleyip unroot edebilirsin. ama gerek yok root olmadan telefon çok eksik geliyor bana.
    7.jely bean için sorunlar şöyle kamera da aksaklıklar arada donma var video çekilmiyor 2d grafik sürücülerinde eksiklikler var ama ben çok sıkıntı yaşamadım tek quadrant ile skor alamadan hata veriyor antutubench ile sorun yok. sürümden sürüme ufak hata farkları var. genel anlamda kamera haricinde kullanılabilir ama tam stabil olması için ics sürücülerinin çıkması şart yakında tegra 2 için sürücüler çıkacak. malum atrix- lg optimus 2x- zte grand x gibi telefonlar tegra 2 plartformunu kullanıyor 3. çeyrekte hepsi 4.0 güncellemesi alacak.

risk herzaman vardır ama %1-2 gibi değerlerdedir ben sorun yaşamadım. şarj tam olsun cwm ile brick olma ihtimali çok düşük ama rsd lite daha riskli.

• gps kullanırken yavaş bağlanması ve kesinlik sorunu yaşanlar için güzel bir başlık buldum

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21586204&postcount=5

özetle önce bir root explorer - browser programı indireceksiniz,
    başlıktaki zip dosyasını bilgisayarınıza indirip lib klasörü içindeki libnmea.so dosyasını telefonun içine kopyalacaksınız.
    sonra root explorer ile \system\lib klasörüne gelip bilgisayarımızdan telefona kopyaladığımız libnmea.so dosyasını buraya atacaksınız, hali hazırda bir dosya bulunduğu için üstüne yazacaktır. (yedeğini almak akıllıca olur)
    sonra da root explorerda bu dosyaya uzun basılı tutarak permissions kısmına girip read ve write kısmını işaretleyeceksiniz.

en son olarak telefonu yeniden başlatacaksınız.

tüm bu anlattıklarım çeviridir, bende işe yaramıştır sizde yaramayabilir, ya da yanlış birşey yaparsanız telefonun tutarlılığı bozulabilir, hatta belli fonksiyonları çalışmaz hale gelebilir, o yüzden sorumluluk kabul etmiyorum :)

iyi forumlar

• UMUTLARIN BİTTİ AN ARTIK ICE BEKLEMEK PEK MANTILI DEĞİL

MOTOROLA TÜRKİYEDEKİ FALİYETLERİNİ SONLANDIRIYOR

Google'a yakın kaynaklar daha önce yaklaşık 4000 çalışanın işten çıkartılacağını ifade etmiş, bu kişilerin çok büyük bir kısmının da Amerika dışındaki operasyonlardan olacağı gündeme gelmişti. Aldığımız duyumlara göre, yeniden yapılanma kapsamında MOTOROLA TÜRKİYEDEKİ FALİYETLERİNİ SONLANDIRIYOR
    Son olarak Droid RAZR modelini çok katılımlı bir etkinlik ile lanse eden Motorola Türkiye aynı zamanda Atrix gibi çeşitli modellerini son dönemde agresif sayılabilecek fiyatlar ile pazara getirmişti.

Tabi Türkiye operasyonunun sonlanacak olması, satılan cihazlarla ilgili servis ve yazılım desteğinin ne olacağı gibİ çeşitli soruları da beraberinde getirmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetxy -- 28 Ağustos 2012; 8:46:36 >
  • icsyi geç telefon elimizde kalmasa iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ee biz ne yapacağız beyler Türkiye'deki kapanırsa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 28 Ağustos 2012; 12:25:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefona CWM yüklemeye çalıştığımda hata veriyor.Ne yapabilirim?
  • quote:

UMUTLARIN BİTTİ AN ARTIK ICE BEKLEMEK PEK MANTILI DEĞİL

Google'a yakın kaynaklar daha önce yaklaşık 4000 çalışanın işten çıkartılacağını ifade etmiş, bu kişilerin çok büyük bir kısmının da Amerika dışındaki operasyonlardan olacağı gündeme gelmişti. Aldığımız duyumlara göre, yeniden yapılanma kapsamında MOTOROLA TÜRKİYEDEKİ FALİYETLERİNİ SONLANDIRIYOR
    Son olarak Droid RAZR modelini çok katılımlı bir etkinlik ile lanse eden Motorola Türkiye aynı zamanda Atrix gibi çeşitli modellerini son dönemde agresif sayılabilecek fiyatlar ile pazara getirmişti.

Tabi Türkiye operasyonunun sonlanacak olması, satılan cihazlarla ilgili servis ve yazılım desteğinin ne olacağı gibİ çeşitli soruları da beraberinde getirmekte.

Kaynak nerde genc?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: qitarist-_-cocuq

quote:

UMUTLARIN BİTTİ AN ARTIK ICE BEKLEMEK PEK MANTILI DEĞİL

Kaynak nerde genc?

http://forum.donanimhaber.com/m_65104334/mpage_1/key_atrix/tm.htm

• Telefonu satmayı düşünüyorum ama hadi hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.