Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marksman

Eprinter'in XDA da yayınladığı CM 10.1 romundaki bir iki sorun giderilip, yeni sürümü bir kaç saat önce yayınlandı. Gayet sorunsuz çalışıyor. isteyenler için :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060064&page=144

hocamhttp://www.linuxmobile.org/atrix/cm10-1 bu linkteki son versiyonları yüklüyecem fakat changelog yazılı şey nedir ve nasıl yüklenir bilgin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sikkofield

quote:

Eprinter'in XDA da yayınladığı CM 10.1 romundaki bir iki sorun giderilip, yeni sürümü bir kaç saat önce yayınlandı. Gayet sorunsuz çalışıyor. isteyenler için :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060064&page=144

hocamhttp://www.linuxmobile.org/atrix/cm10-1 bu linkteki son versiyonları yüklüyecem fakat changelog yazılı şey nedir ve nasıl yüklenir bilgin var mı?

changelog eski sürümden güncelleme yapanlar için gerekli olan dosya acıklamada düzeltilen hata ile ilgili en güncel rom ve gapps ı kurucaksın sadece

• Arkadaşlar cm10.1'in son sürümü mükemmel. Şarjı mükemmel gitmese de eskisine göre oldukça iyileştirmişler. 3g'de her zamanki gibi şarj hızla düşüyor ve telefon ısınıyor. Onun haricinde şarjın en azından 1 günü cıkaracağını düşünüyorum 2g modunda. Bu da bana yeter. Daha da dönmem cm7'ye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kernelde gelişme yok sanırım
  • arkadaşlar cm10.1 yükledim gayet güzel olmuş arasıra takılma oluyor ama beklentimin üzerinde stock romdan iyi yani. sadece biraz fazla ısınıyor gibi şarjı konusunda bişey söyleyemicem ama idare edeceğini düşünüyorum.
  • cm 10.1 cok isiniyor ki benim dokunmatigi bile bozdu yani tel yeni servisten geldi kurmaya cekiniyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

Kernelde gelişme yok sanırım

Yukarıyı okursanız görürsünüz hocam; epinter yeni CM10.1 çıkardı. Şarj ve ısınma sorunu yok diyolar. Deneyeceğim ben de bugün.
  • quote:

arkadaşlar cm10.1 yükledim gayet güzel olmuş arasıra takılma oluyor ama beklentimin üzerinde stock romdan iyi yani. sadece biraz fazla ısınıyor gibi şarjı konusunda bişey söyleyemicem ama idare edeceğini düşünüyorum.

hocam fotograf ve video çekimlerinde flaş çalışıyor mu? Bir de wifi sorunlu demişlerdi, wifi kullanımı nasıldır? Sırf kamera sorunundan dolayı miui kurmuştum, kamera ve video çalıştığı gün cm10 ya da cm10.1e dönmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: fabuloso

quote:

arkadaşlar cm10.1 yükledim gayet güzel olmuş arasıra takılma oluyor ama beklentimin üzerinde stock romdan iyi yani. sadece biraz fazla ısınıyor gibi şarjı konusunda bişey söyleyemicem ama idare edeceğini düşünüyorum.

hocam fotograf ve video çekimlerinde flaş çalışıyor mu? Bir de wifi sorunlu demişlerdi, wifi kullanımı nasıldır? Sırf kamera sorunundan dolayı miui kurmuştum, kamera ve video çalıştığı gün cm10 ya da cm10.1e dönmek lazım

Kamera ya da fotoğraf makinesinde lag ya da takılma yok bir çok fotoğraf ve video kaydı yaptım. Ayrıca konum servisleri de daha iyi hale gelmiş. Wifi sorunu yeni çıkan 10.1 versiyonu ile giderildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Arkadaşlar cm10.1'in son sürümü mükemmel. Şarjı mükemmel gitmese de eskisine göre oldukça iyileştirmişler. 3g'de her zamanki gibi şarj hızla düşüyor ve telefon ısınıyor. Onun haricinde şarjın en azından 1 günü cıkaracağını düşünüyorum 2g modunda. Bu da bana yeter. Daha da dönmem cm7'ye.

Isınma sorunu için eprinterin linux-mobile sayfasındaki öneriyi yapın, genelde sorunu çözüyor. Bende aşırı ısınma sorunu yok, daha önce thebill'in paranoid android versiyonunu kullanıyordum eski kernel ile, ondaki kadar ısınma var. Ama haklısınız sürekli 3g veri transferi sırasında ısınıyor alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackson Teller

quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

Kernelde gelişme yok sanırım

Yukarıyı okursanız görürsünüz hocam; epinter yeni CM10.1 çıkardı. Şarj ve ısınma sorunu yok diyolar. Deneyeceğim ben de bugün.

Onu dün yükledim video kaydı çalışmıyor.
  • henüz denedim ve gayet sağlıklı çalışıyor kamera.
  • Yeni kerneli dün yükledim bariz şekilde şarj sorunu var. Gece 34 ile bıraktım sabah telefon kapalydı. Ayrıca mroma göre daha fazla ısınıyor... Kamera pembeliği devam ediyor ama çalışıyor. Onun dşında kullanım rahatlığı açısından on numara olmuş.
  • Ahmet Enes Metin kullanıcısına yanıt
    denetim masasından sürücüleri görüp, gerekelenleri silebilirsiniz. daha sonra telefonu taktığınızda kendiliğinden otomatik oalarak sürücüler yüklenecektir, sıkıntı olmaz. cihazı sıfırladıktan sonra uygulamaları tekrar kurabilirsiniz. rehber ve kşisel ayarlara birşey olmaz.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar cm10.1'in son sürümü mükemmel. Şarjı mükemmel gitmese de eskisine göre oldukça iyileştirmişler. 3g'de her zamanki gibi şarj hızla düşüyor ve telefon ısınıyor. Onun haricinde şarjın en azından 1 günü cıkaracağını düşünüyorum 2g modunda. Bu da bana yeter. Daha da dönmem cm7'ye.

Isınma sorunu için eprinterin linux-mobile sayfasındaki öneriyi yapın, genelde sorunu çözüyor. Bende aşırı ısınma sorunu yok, daha önce thebill'in paranoid android versiyonunu kullanıyordum eski kernel ile, ondaki kadar ısınma var. Ama haklısınız sürekli 3g veri transferi sırasında ısınıyor alet.

Çok sağolun. Bir de böyle deneyeyim dedim ve sildim fastdormancy.apk'yi. 1.5 saat hiç ellemedim telefonu. Şarj %58'den %57'ye indi. Bence gayet iyi bir değer. Hele hele alpha seviyesindeki kernel için. Bu sırada batarya 30 dereceydi.

Kullanmaya başlayınca hızla 41 dereceye kadar çıkıyor 2g'de bile. Şu anda en büyük sıkıntım bu. Video çekimi ve oynatması gayet iyi. Fotografi da iyi cekiyor. Ön kamera biraz karanlik cekiyor o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukcoskun -- 21 Temmuz 2013; 21:01:59 >

• Selam arkadaşlar
    Ben de atrıx kullanıcısı oldum. Sizden bir sorunuma yardımcı olmanızı istiyorum. Önceden galaxy ace kullanıyordum. Rehberimi de bilgisayara kopyalamıştım. Şimdi bu rehberi atrıxe nasıl aktarabilirim. Pratik bir yolu var mı?
  • Hey gidi kernel... Çıkamadan kaldı garibim. :) Neyse ki MROM'u sorunsuz kullanıyorum. Yoksa imkanları zorlayıp, Nexus 4'e geçmeye çalışırdım.

Tabi projenin devam ettiğini de ekleyeyim. Yavaşlama olduğu belirtilmişti zaten ekip tarafından. Ne zaman çıkar, artık kimse bilmiyor ama, cihazlarınızı satmamanız için çok fazla sebep olduğu da söylenemez. Benim için, kendi çapında stabil çalışan CyanogenMod 7.2 (MROM) şimdilik yeterli. Fazlasına ihtiyaç duyanlar için, şimdilik General Mobile Discovery önerebiliyorum. Muhtemelen Android 5 güncellemesini de alacaktır, o açıdan eğer Atrix'inizden yazılımsal veya donanımsal olarak memnun değilseniz, tavsiye ederim.

Tabi kafam rahat olsun, Android'i hissedeyim diyenlere tek çözüm; Nexus.
  • Bu arada sıfır jelatini üzerinde dock'u kullanmadığım için uygun fiyata satıyorum. Eksiksiz ve sıfır muadilidir. İlgilenenler pm. den ulaşabilir.
  • quote:

quote:

ısınma sorununu nasıl giderebiliriz epinterin sayfaya baktım ama bulamadım bişey yardımcı olabilirmisin? Ayrıca kernel yüklemedim sadece romu kurdum. google maps ve navigasyon için cm 10.1 için yapılmış olanmı yoksa cm7 için olan .zip dosyasını kurabilirmiyiz?

• quote:

quote:

quote:

ısınma sorununu nasıl giderebiliriz epinterin sayfaya baktım ama bulamadım bişey yardımcı olabilirmisin? Ayrıca kernel yüklemedim sadece romu kurdum. google maps ve navigasyon için cm 10.1 için yapılmış olanmı yoksa cm7 için olan .zip dosyasını kurabilirmiyiz?

system/app/ klasöründe FastDormancy.apk dosyasını siliyorsun bende biraz da olsa fayda sağladı.

• 
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.