Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kernel geldi mi yav :D 2 ay oldu bakmayali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurugurr

Artık cevap verseniz sevinirim sadece cevap arıyorum. http://www.linuxmobile.org/atrix/ burdaki xda elemanlarının yaptığı 2 rom var ama bilemedim hangisi daha iyi diye.Ha bide şu var cm 10.1 de hw acceleration yazıyo , cm 10 da yazmıyo acaba cm10 da da varmı hw acc, benim için çok önemli, 1080p mkv ler hw acc. sayesinde kasmadan oyatılıyomuş.Lütfen takın artık beni :D

Cm 10 dan daha memnun kaldım ben, bir de Cm 9 da çok iyi. Video oynatmayı pek test etmedim.
  • Telefonumu satıyorum ilgilenenler varsa konuya beklerim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_78185353/f_//tm.htm#78185353
  • Eprinter'in XDA da yayınladığı CM 10.1 romundaki bir iki sorun giderilip, yeni sürümü bir kaç saat önce yayınlandı. Gayet sorunsuz çalışıyor. isteyenler için :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060064&page=144
  • Kullanılabilecek en iyi durumdaki jb rom u nedir arkadaşlar? Eğer link verebilirseniz çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman

Eprinter'in XDA da yayınladığı CM 10.1 romundaki bir iki sorun giderilip, yeni sürümü bir kaç saat önce yayınlandı. Gayet sorunsuz çalışıyor. isteyenler için :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060064&page=144

Dostum,kamera,isinma sorunu,sarj.suresi gibi konular nasil acaba,bilgi verirmisin,bu rom efsane olabilir gibi,fakat bu dedigim konularda umarim olumlu sonuclar verir

• kamera hızlı ve seri, henüz bir sorunla karşılaşmadım.
    Isınma biraz var ama aşırı rahatsız etmedi.
    Şarj süresi rapor edilen eskilerden çok daha iyi olduğu yönünde ama bir kaç gün sonra daha detaylı bilgi verebilirim.
    Chrome çalışıyor! Maps çalışıyor! Ve en güzeli cihaz çok daha stabil ve seri durumda şu anda. Önceden hafif kasan bütün programlar adeta samsung note 10.1 snapdragon tabletimdeki gibi çalışıyor, bu yeni kernelin bu kadar farkettireceğine inanamadım.

Bu arada maps ve navigasyon yüklemek isterseniz:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=998

• quote:

kamera hızlı ve seri, henüz bir sorunla karşılaşmadım.
    Şarj süresi rapor edilen eskilerden çok daha iyi olduğu yönünde ama bir kaç gün sonra daha detaylı bilgi verebilirim.
    Chrome çalışıyor! Maps çalışıyor! Ve en güzeli cihaz çok daha stabil ve seri durumda şu anda. Önceden hafif kasan bütün programlar adeta samsung note 10.1 snapdragon tabletimdeki gibi çalışıyor, bu yeni kernelin bu kadar farkettireceğine inanamadım.

Bu arada maps ve navigasyon yüklemek isterseniz:http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=998

Kullanım sonuçlarınızı bir iki gün kurcaladıktan sonra yazabilirseniz. Hepimiz için yol gösterici olur.

• Tabii ki. Ayrıca yukarıda linkini verdiğim forumdanda yorumları takip edebilirsiniz. Ama bu romu halihazırda yeni kerneli hazırlayan grubun bir üyesi ve epey tecrübeli birisi hazırladı. Şimdiden güvenli ve stabil olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Tabii ki. Ayrıca yukarıda linkini verdiğim forumdanda yorumları takip edebilirsiniz. Ama bu romu halihazırda yeni kerneli hazırlayan grubun bir üyesi ve epey tecrübeli birisi hazırladı. Şimdiden güvenli ve stabil olduğunu düşünüyorum.

dostum cm 10.1 alpha ilk surum benim dokunmatik.paneli bozdu tahminim asiri isinmaydi yeni geldi tel kurmaya tirsiyorum :)

• quote:

kamera hızlı ve seri, henüz bir sorunla karşılaşmadım.

hocam kamera çalışıyor derken, foto modunda flaş ve wifi da çalışıyor mu?

• cihazdan baya memnunum ancak birtakım sorunları var.Birincisi çabuk ısınıyor.Özellikle dock'a bağladığımda,oyun oynadığımda telefonun arkası çok ısınıyor.Bir diğeri donma yapması,çoğu android işletim sisteme sahip telefon yapıyor gerçi ama bu can sıkıcı bir durum.Telefonun genel sorunlarının dışında benimkinin kulaklık girişinde sorun var.Kulaklığı taktıktan sonra sesi kulaklığa alabilmek için baya uğraşıyorum,temassızlık var.Bir de yeni bir sorunu çıktı şimdi de,bilgisayara bağladığımda da görmüyor defalarca çıkar tak yapıyorum anca görüyor,ya da yaklaşık 15-20 dk takılı kaldıktan sonra görüyor bilgisayar,önceden böyle bir sorunu yoktu.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum telefonu,bu saydıklarım dışında çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim özellikle fiyatını düşününce çok çok iyi bir telefon.Sizce bu sorunlar için servise göndermeli miyim telefonu? Motorolanın servis ağı nasıldır beni mağdur bırakırlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Enes Metin

cihazdan baya memnunum ancak birtakım sorunları var.Birincisi çabuk ısınıyor.Özellikle dock'a bağladığımda,oyun oynadığımda telefonun arkası çok ısınıyor.Bir diğeri donma yapması,çoğu android işletim sisteme sahip telefon yapıyor gerçi ama bu can sıkıcı bir durum.Telefonun genel sorunlarının dışında benimkinin kulaklık girişinde sorun var.Kulaklığı taktıktan sonra sesi kulaklığa alabilmek için baya uğraşıyorum,temassızlık var.Bir de yeni bir sorunu çıktı şimdi de,bilgisayara bağladığımda da görmüyor defalarca çıkar tak yapıyorum anca görüyor,ya da yaklaşık 15-20 dk takılı kaldıktan sonra görüyor bilgisayar,önceden böyle bir sorunu yoktu.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum telefonu,bu saydıklarım dışında çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim özellikle fiyatını düşününce çok çok iyi bir telefon.Sizce bu sorunlar için servise göndermeli miyim telefonu? Motorolanın servis ağı nasıldır beni mağdur bırakırlar mı?

Isınma normal.

Donma sorunu ise yüklenen bir uygulamanın sistem çalışmasına etkisi sonucu. Ram temizleme gibi, dns ayarı gibi... Kaldırın, kurtulun.

Bilgisayardan sürücüleri kaldırıp tekrar temiz kurulum yapın, düzelir.

Son olarak cihaza format ayıp, sil baştan kurulum yapın.

Bu sorunlar doğaldır, her akıllı cihazın kronik sorunlarındandır. Atrix candır, iyidir, daha gideri var

• arkadaşlar alett rootlu rom atmak için bootloader unlock mu yapmam gerek onu pek çözemedim yardım eden olursa mutlu olurum
  • quote:

Tabii ki. Ayrıca yukarıda linkini verdiğim forumdanda yorumları takip edebilirsiniz. Ama bu romu halihazırda yeni kerneli hazırlayan grubun bir üyesi ve epey tecrübeli birisi hazırladı. Şimdiden güvenli ve stabil olduğunu düşünüyorum.

Sizden rom ile ilgili deneyimlerinizi.hergun paylasmanizi.isteriz,ayrica program kapanma hatalari ile hic karsilasacakmisiniz cok.merak ediyorum,bu hatalar umarim.bu romda karsimiza cikmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Enes Metin

cihazdan baya memnunum ancak birtakım sorunları var.Birincisi çabuk ısınıyor.Özellikle dock'a bağladığımda,oyun oynadığımda telefonun arkası çok ısınıyor.Bir diğeri donma yapması,çoğu android işletim sisteme sahip telefon yapıyor gerçi ama bu can sıkıcı bir durum.Telefonun genel sorunlarının dışında benimkinin kulaklık girişinde sorun var.Kulaklığı taktıktan sonra sesi kulaklığa alabilmek için baya uğraşıyorum,temassızlık var.Bir de yeni bir sorunu çıktı şimdi de,bilgisayara bağladığımda da görmüyor defalarca çıkar tak yapıyorum anca görüyor,ya da yaklaşık 15-20 dk takılı kaldıktan sonra görüyor bilgisayar,önceden böyle bir sorunu yoktu.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum telefonu,bu saydıklarım dışında çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim özellikle fiyatını düşününce çok çok iyi bir telefon.Sizce bu sorunlar için servise göndermeli miyim telefonu? Motorolanın servis ağı nasıldır beni mağdur bırakırlar mı?

Isınma normal.

Donma sorunu ise yüklenen bir uygulamanın sistem çalışmasına etkisi sonucu. Ram temizleme gibi, dns ayarı gibi... Kaldırın, kurtulun.

Bilgisayardan sürücüleri kaldırıp tekrar temiz kurulum yapın, düzelir.

Son olarak cihaza format ayıp, sil baştan kurulum yapın.

Bu sorunlar doğaldır, her akıllı cihazın kronik sorunlarındandır. Atrix candır, iyidir, daha gideri var

Bilgisayardan sürücüleri kaldırıp nasıl format atıyoruz? Telefonu bilgisayara bağladığımda gelen ekrandaki tüm dosyaları bilgisayara kopyalayıp formattan sonra geri telefona atsam uygulamalarım silinmiş olur mu?

• Arkadaşlar tek problemim cm7 de hw acceleration olmayışı, dolayısıyla 1080p lerde gpu desteğini kullanamamaktan dolayı frame düşmesi/atlaması, sizce şu an epinter cm10.1 e geçsem mi,? cm 10.1 hakkında detaylı yorumlarınızı bekliyorum.
  • neutrino kullanan biri olarak bende merak edip yükledim.şu an günlük kullanım için uygun görünmüyor.şarjı detaylı test edemedim ama bir günü çıkaramaz gibime geliyor.onun dışında ısınma sorunu var, özellikle şu yaz günlerinde oldukça rahatsız edici bi durum. kamera performansı fena değil fakat flash düzgün çalışmıyor. ekran görüntü kalitesi cm7 ye göre oldukça geride (sanırım kontrast problemi) bunların haricinde gayet hızlı, donanım hızlandırma da çalışıyor...

yine de şahsi fikrim merak gidermek açısından denemeye değer ama günlük kullanım için yüklemeye değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmert

neutrino kullanan biri olarak bende merak edip yükledim.şu an günlük kullanım için uygun görünmüyor.şarjı detaylı test edemedim ama bir günü çıkaramaz gibime geliyor.onun dışında ısınma sorunu var, özellikle şu yaz günlerinde oldukça rahatsız edici bi durum. kamera performansı fena değil fakat flash düzgün çalışmıyor. ekran görüntü kalitesi cm7 ye göre oldukça geride (sanırım kontrast problemi) bunların haricinde gayet hızlı, donanım hızlandırma da çalışıyor...

yine de şahsi fikrim merak gidermek açısından denemeye değer ama günlük kullanım için yüklemeye değmez.

saolun hocam kimsenin beni tınlamayışı sinirimi bozuyordu son zamanlarda, ha bide şey sorcam 1080p videoları donanım hızlandırma sayesinde oynatabiliyor mu ? Web performansı( forumda bi arkadaş bariz şekilde cm 10.1 de tarayıcının daha stabil , hızlı ,güçlü, pürüssüz olduğunu söylemişti) nasıl acaba?

• 1080p video yükleyip denedim, herhangi bir takılma kare atlama vs. durumla karşılaşmadım. web performansı da eski kernellere göre bariz şekilde performanslı
  • 
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.