Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11341135113611371138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: majestica

Arkadaşlar telefonumda igo primo kurulu ve tüm ses ayarları açık olmasına rağmen sesli yönlendirme yapmıyor çok uğraştım ama olmadı bende bu gün sygic kurdum aynı sorunu onda da yaşadım anladım ki sorun telefondan telefonun (2.3.4 orjinal rom) ses ayarlarından ses ler açık ve seviyeleri yukarılarda ama yinede sesli yönelndirme yapmıyor nedeni ne olabilir.

Ses dosyalarini kurup baslangic ayarlarinda sectin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldigimdan beri haftada 1kez falan donuyo ve kapatmak icin tusa uzun basinca sadece ekran karariyo bataryayi cikarmak zorunda kaliyorum bu sorunu yasiyan başka biri varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfaty

Atrix cihazım sadece dock station ile şarj oluyor,kendi orjinal şarj cihazı dahil diğer hiç bir adaptör ile şarj olmuyor
    neden olabilir,cihazın adaptör girişi bozuldu desek bu durumda docks ile nasıl şarj oluyor.
    Telefonun ayarlarından kısıtlama gibi bir şey mi yaptım anlamadım,yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar yardımcı olacak yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

quote:

Arkadaşlar telefonumda igo primo kurulu ve tüm ses ayarları açık olmasına rağmen sesli yönlendirme yapmıyor çok uğraştım ama olmadı bende bu gün sygic kurdum aynı sorunu onda da yaşadım anladım ki sorun telefondan telefonun (2.3.4 orjinal rom) ses ayarlarından ses ler açık ve seviyeleri yukarılarda ama yinede sesli yönelndirme yapmıyor nedeni ne olabilir.

İgo ve sygic içindeki ses dosyarlarını kontrol ettim dosyalar mevcut ve ilk kurulumda türkçeyi seçtim.
    İgo da uyarı sesini açınca örnek ses veriyor ama sygiç de örnek ses çalıyor diyor ama ses gelmiyor. neden olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

Kernelde gelişme var

quote:

Update 7/10/2013:
    Greetings Planet Atrix 4G. Much time has passed since the last update and we are all still here. Although there has been a slow down in activity, there has been continuous communication within the team. Just recently, Krystian produced two test kernels in order to understand some specific issues related to voltage changes under specific scenarios: with and without SD, wifi, Gps, while recording video, etc. These tests were designed to demonstrate hardware variations amongst the many manufacturing runs, where there were either component level differences, or components with differing tolerances. In addition, you may have seen the videos posted on YouTube, by Krystian, demonstrating improvements in device performance. The progress is consistent and with that said, we have an announcement.

Effective immediately the source code, that was private has been migrated into the public realm. There are two branches:
    - CM 10.1 (4.2 JB) branch
    - ICS (4.0 ICS) branch

The team is excited about this news, and we hope you are too. We believe that this provides a good foundation for many more advances in the future.

Logs via JTAG [complete]
    Boot Kernel on Olympus [complete]
    USB Drivers [complete]
    Boot Android GUI [complete]
    Audio drivers [complete]
    Headphone Jack [complete]
    Accelerometer [complete]
    Touchscreen [complete]
    Buttons Backlight [complete]
    Hardware/3d acceleration [complete]
    Buttons volume up+down and power [complete]
    Wi-Fi Driver [complete]
    Bluetooth Driver [complete]
    HDMI [post-poned]
    Modem Driver [complete]
    Fingerprint Kernel Driver [complete]
    Fingerprint ROM Libs+Framework [work in progress]
    Proximity Sensor Driver [complete]
    Light Sensor Driver [complete]
    Compass Driver [complete]
    GPS [complete]
    Sleep/Wake-up [complete]
    A/C Charging [complete]
    USB Charging [complete]
    Camera/Video Camera [complete]
    Front Camera/Front Video Camera [complete]
    Flash [work in progress]
    ROM Assembly [complete]
    Mobile / Cellular voice calling [complete]

Giris gelisme var ama malesef sonuç yok ne kadar gelisirse gelissin

• quote:

Orijinalden alıntı: kantay

fazla acele ediyorsunuz bence. adamların keyfi yaptığı bir iş sonuçta, 1-2 ay daha sürse ne olur, ne kaybedersiniz ki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

quote:

İgo ve sygic içindeki ses dosyarlarını kontrol ettim dosyalar mevcut ve ilk kurulumda türkçeyi seçtim.
    İgo da uyarı sesini açınca örnek ses veriyor ama sygiç de örnek ses çalıyor diyor ama ses gelmiyor. neden olabilir?

Bende de her iki program da mevcut, her ikisini de kullanıyorum..şöyle bir tesbitimi paylaşayım..Sygic mukayese edince IGO'ya göre daha az konuşkan..sadece önemli kavşaklara vs. gelindiğinde konuşuyor, bu da insana acaba ses kısmında bir sıkıntı mı var dedirtiyor. IGO yol boyunca neredeyse hiç susmuyor ..bence çoğu da gereksiz (300 m boyunca sağdan devam et gibi direktifler zaten çıkışı olmayan bir otoyolda gereksiz bence)
    Bir de her iki program da yol üzerinde hareket etmeden konuşmaya başlamıyor (sanırım IGO da durum biraz farklı ve ilk sözü "rota yeniden hesaplanıyor" gibi bir şey oluyor)

Bu yazdıklarım bilmiyorum sizde çözüme yönelik bir fikir oluşturdu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

aldigimdan beri haftada 1kez falan donuyo ve kapatmak icin tusa uzun basinca sadece ekran karariyo bataryayi cikarmak zorunda kaliyorum bu sorunu yasiyan başka biri varmi?

Orjinal rom'mu kullanıyorsunuz?Bende de oluyordu ve rom değiştirdim sorun çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: portative

Arkadaşlar, arama yapacağım zaman kişi adına ya da numarasına dokunduğumda arama yapmıyor. Arama tuşları, rehber ya da arama kısa yolu yaptığımda da durum aynı.

Bu sık sık olmaya başladı. Acil arama yapmak istediğimde tıkanırsa teli kırmamak için kendimi zor tutuyorum bazen.

Orijinal rom kullanıyorum. Sorun nedir sizce? Çözülebilecek bir şey mi?

arkadaşlar benim probleme çözüm üretebilecek var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıcak hava dalgası

quote:

aldigimdan beri haftada 1kez falan donuyo ve kapatmak icin tusa uzun basinca sadece ekran karariyo bataryayi cikarmak zorunda kaliyorum bu sorunu yasiyan başka biri varmi?

Orjinal rom'mu kullanıyorsunuz?Bende de oluyordu ve rom değiştirdim sorun çözüldü.

hiç rom yuklemedim orjinal haliyle duruyor telefon garantisinin bitmesine daha 1yildan biraz daha fazla süre var rom yüklemek istemedim ama gerekliyse yuklerim bide kullanim şekliyle alakali olabilirmi?

• quote:

quote:

Arkadaşlar, arama yapacağım zaman kişi adına ya da numarasına dokunduğumda arama yapmıyor. Arama tuşları, rehber ya da arama kısa yolu yaptığımda da durum aynı.

Bu sık sık olmaya başladı. Acil arama yapmak istediğimde tıkanırsa teli kırmamak için kendimi zor tutuyorum bazen.

Orijinal rom kullanıyorum. Sorun nedir sizce? Çözülebilecek bir şey mi?

arkadaşlar benim probleme çözüm üretebilecek var mı??

go contact ex diye bi program vardi ismi yanlis olabilir onu kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbeli gandalf -- 11 Temmuz 2013; 13:12:30 >

• quote:

quote:

quote:

hiç rom yuklemedim orjinal haliyle duruyor telefon garantisinin bitmesine daha 1yildan biraz daha fazla süre var rom yüklemek istemedim ama gerekliyse yuklerim bide kullanim şekliyle alakali olabilirmi?

Yok telefonun dandikliğindendir yani.Bazen telefonu çok kasacak bir şey açıyorum çökmüyor bazen de hiçbir şey açık değilken çöküyor.Kullanımla alakalı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: kantay

fazla acele ediyorsunuz bence. adamların keyfi yaptığı bir iş sonuçta, 1-2 ay daha sürse ne olur, ne kaybedersiniz ki.

Arkadaşlar ben de bazen sıkılarak da olsa konuyu takip etmekteyim ama sadece merak ettiğim için yoksa stock rom ile gayet verimli kullanıyorum cihazı..sıkıntım ise konu sadece kernel'e dönmekte..oysa eskiden daha çok sorunlar çözümler paylaşılmaktaydı burada..(belki de artık herkes sorunlarını ve çözümlerini öğrendi de o yüzden)

Bu arada neyi merak ettiğimi de yazarak konuyu çok iyi bilen dostlardan yanıt vermelerini rica edeyim: Dostlar bu üzerinde uzunca bir süredir çalışılan ve emek verildiğine hiç şüphe olmayan kernel tam olarak stabil çalışmaya başlayınca bir kullanıcıların hayatında ne gibi bir değişiklik olacak acaba?

Konuyu iyi bilen dostlar vakit ayırıp yanıtlayabilirse çok makbule geçecek ve daha da ötesi belki daha sabırlı olmamızı da sağlayacaktır.

Sevgiler,saygılar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok telefonun dandikliğindendir yani.Bazen telefonu çok kasacak bir şey açıyorum çökmüyor bazen de hiçbir şey açık değilken çöküyor.Kullanımla alakalı değil.

sizin kullandiginiz rom un adi ne peki

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cm7.2.0 herhalde adı bu.Cynagenmod yani.Android versiyonum da 2.3.7.İlk önce bu romu yüklemiştim sonra değişiklik olsun diye neutrino yükledim.Neutrino gerçekten hızlıydı.Menü geçişleri falan çok akıcıydı vede sadeydi ama baya sade.Bende sade sevdiğim için sorun olmamıştı.Sonra orjinal roma dönmek istemedim bende orjinal rom üzerine yapılan nottachtrix romunu yükledim ve 5 dk. sonra cm7.2'ye geri döndüm.

Nottachtrix kadar berbat bir rom görmedim o kadar kastıki telefon direk değiştirdim.

• Arkadaşlar zaman zaman burada çeşitli sorularına çözüm arayan dostlar için bir önerimi paylaşayım.. bu tip akıllı telefonlar çalışırken bir çok değişik uygulama ile beraber veri alış verişi yaparak çalışıyor (hatırlayın bir uygulama yüklemek istediğinizde sizden bir çok iletişim için izin istemekte) bu yüzden de iletişim içerisinde bulunan diğer uygulamalardaki güncellemeler vs. o güne kadar düzgün çalışmakta olan uygulamayı olumsuz etkileyebiliyor.. bu hemen tüm akıllı telefonların ortak sorunu..çözümü ben şöyle buldum(daha doğrusu yabancı bir forumda tavsiye ediliyordu bende uyguluyorum) telefonun balirli aralıklarla soft reset yapılması bir çok yazılım kaynaklı sorunu çözmeye yarıyor.. yani telefonu kapatıp açmak basitçe bir çok sorunun ortadan kalkmasına yarıyabiliyor.
    Yavaşlama ve donmalar için de cache file'ların (önbellek) belirli aralıklarla temizlenmesi işe yarıyor. Bunun için ram booster ve clean master uygulamalrı var, denemekte fayda var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cm7.2.0 herhalde adı bu.Cynagenmod yani.Android versiyonum da 2.3.7.İlk önce bu romu yüklemiştim sonra değişiklik olsun diye neutrino yükledim.Neutrino gerçekten hızlıydı.Menü geçişleri falan çok akıcıydı vede sadeydi ama baya sade.Bende sade sevdiğim için sorun olmamıştı.Sonra orjinal roma dönmek istemedim bende orjinal rom üzerine yapılan nottachtrix romunu yükledim ve 5 dk. sonra cm7.2'ye geri döndüm.

Nottachtrix kadar berbat bir rom görmedim o kadar kastıki telefon direk değiştirdim.

ben menu gecisleri icin tsf shell pro kullaniyorum çok hizli yag gibi ve sade de değil tavsiye ederim ama bende müzik dinlerken internete girince donuyo arada sorun onda ,zaten tunewiki den memnun değilim onerebileceginiz bi rom varmi android sürümü yuksek olsa iyi olur kasmassa tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben menu gecisleri icin tsf shell pro kullaniyorum çok hizli yag gibi ve sade de değil tavsiye ederim ama bende müzik dinlerken internete girince donuyo arada sorun onda ,zaten tunewiki den memnun değilim onerebileceginiz bi rom varmi android sürümü yuksek olsa iyi olur kasmassa tabi

Android sürümü yüksek olanları denemedim yani 4.x.x leri.Çünkü onlarda bazı programlar çalışmıyor.Video kamera mesela.Ama cm7.2 güzeldir.Sürümü dediğim gibi 2.3.7.Nasıl yükleyeceğini motomodtr'den bulabilirsin.Ben oradan yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: feyizu
    Bu arada neyi merak ettiğimi de yazarak konuyu çok iyi bilen dostlardan yanıt vermelerini rica edeyim: Dostlar bu üzerinde uzunca bir süredir çalışılan ve emek verildiğine hiç şüphe olmayan kernel tam olarak stabil çalışmaya başlayınca bir kullanıcıların hayatında ne gibi bir değişiklik olacak acaba?

Konuyu iyi bilen dostlar vakit ayırıp yanıtlayabilirse çok makbule geçecek ve daha da ötesi belki daha sabırlı olmamızı da sağlayacaktır.

Sevgiler,saygılar

çok detaylı bilgim yok fakat bir şeyler söyleyeyim. yeni android sürümlerini daha verimli kullanma, yeni sürümlerdeki görselliklerden faydalanma başlıca artısı olacak. bir de artık bazı programlar ics den öncesinde çalışmıyor (örn. chrome, cpu-z vs.), bu kernel sayesinde stabil çalışan bir jb gelirse bütün programları kullanmak mümkün olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Sevgiler,saygılar

Android, 4.0+ sürümü ile aslında çağ atladı denilebilir. Daha hafif bir işletim sistemi olma yolunda iyi bir adım attı. ICS sürümünde bazı kaynak kodlarıda değişti. Yani ileri ki zamanda çıkacak uygulamalar min. ICS'ye göre optimize edilecek. 4.0+ sürümünde ram ve cpu kullanımı daha kararlı ve cpu'da yük paylaşımı daha iyi...
    Arayüz rahatlığı da ayrı bir yanı ve 4.0+ ile web performansı gerçekten stok rom ve CM7'ye göre bariz daha iyi...
    Şuan atrix'lere yüklenebilir olan yarım yamalak yapılmış CM10 ile bile internet performansı gayet iyi seviyelere geliyor.
    Kernel tam anlamıyla çıktıktan sonra atrix'in kullanım ömrünü uzatacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinCC -- 11 Temmuz 2013; 14:01:24 >

• 
Sayfa: önceki 11341135113611371138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.