Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1023. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

Orijinalden alıntı: umutaltdag

!!!!Odaklanın Odaklanın!!!!

Biliyorsunuz Şu an kernel hazırlanıyor,bi hocamız paypal üzerinden destek olmamızı falan istemişti.Bende hep beraber destek olalım diye işte birşeyler yaptım
    -Öncelikle sizden bir şey gitmicek

Yapmanız gereken Gooogle Play Store'dan Winat 9'u indirip Mail adresinizi
    -atrixdestek@gmail.com
    -atrixdestek1@gmail.com
    -atrixdestek2@gmail.com
    -atrixdestek3@gmail.com

olarak kaydedin 4 mail var çünkü winat9 bir mail ile sadece 5 cihaz kabul ediyor sıra sıra deneyin boş olanları doldurun :D
    günde yaklaşık 1-2 lira para gelecek 4 mail'den 4-8 arası gelir(GÜNDE) bu parayıda her hafta montuiro'ya göndeririz

EDİT:PARAYI CEBİME İNDİREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNMEYİN DİYE ŞİFRELERİ 4 HOCAMIZA PAYLAŞCAM

Ben bağış yapacak olsam bunu tercih etmem. XDA Developers'de konu içinde bağış yapanların nick'leri arasında görünmek isterim. Bu fikrim kendime aittir. Umarım projenizde başarılı olursunuz.

:/ bir şey kaybetmicez yani video izlicez tek
    ama tabi zorunlu değil

• quote:

Arkadaşlar yanımda taşıyabileyim diye Motorola Atrix'ime OTG kablosu aldım. Fakat sanırım anakart OTG'yi kendinden beslemiyor? Yani Otg'yi çalıştırabilecek bir güç vermiyor sanırım. Deniyorum ama Flash bellek tepki filan vermiyor.

Eğer normal Otg çalışmazsa bir tane Otg ucu olan bir USB Y Kablo alacağım veya kendim yapacağım. Bu USB Y Kablo ile harici bir güç kullanarak istediğimi bağlayabilirim gibi geliyor.

Telefon>Otg>USB Y KABLO>---Flash Bellek/Diğer ucuna da 5V harici bir güç.

Bu şekilde bir bağlantı sağlayabilir miyim?

Sorun kaynamıştı. Kusura bakmayın önemli olduğu için UP'lamak zorunda kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genç1282

quote:

Orijinalden alıntı: TheWorldLord

merhaba. hepsiburada.comda satışta gözükmüyor artix. başka nerden satın alınabilir? dock stationlu olmak şartıyla ?

aynen bende o durumdayım .sizce tekrar hb da çıkar mı? kapıda ödemeli başka bunu satan site var mı?

tekrardan stoklara girmiş haberiniz olsun.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yanımda taşıyabileyim diye Motorola Atrix'ime OTG kablosu aldım. Fakat sanırım anakart OTG'yi kendinden beslemiyor? Yani Otg'yi çalıştırabilecek bir güç vermiyor sanırım. Deniyorum ama Flash bellek tepki filan vermiyor.

Eğer normal Otg çalışmazsa bir tane Otg ucu olan bir USB Y Kablo alacağım veya kendim yapacağım. Bu USB Y Kablo ile harici bir güç kullanarak istediğimi bağlayabilirim gibi geliyor.

başka konularada cevap verildiği zaman cevap verilmemiş konu kaynamış olmaz, az sabredersiniz cevabı bilen birileri yanıtlar.

adaptör beslemeli usb çoklayıcı + otg kullanmanız gerekiyor.
    yada
    gold/hızlıal dışında bir yerden almışsanız cihazla birlikte verilen docku kullanmanız lazım.

şahsen varsa docku tercih ederim , sonuçta otg+usb çoklayıcı+adaptör taşımakla dock taşımak farksız, ekstra masraf çıkmamış olur ve daha stabile olur kurulan usb bağlantısı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• şubat-mart 2012 de Hepsiburada dan Atrix alan varmı ?

1- Garanti işi olunca servis illaki imei numaralı fatura mı istiyo ?
    2- mevcut faturada imei yazıyo mu ? ( benim fatura kayıp da )

3- Dock station hediyesi varmıydı o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: romans78

sevgili arkadaşlar yazılan tüm olumsuz bilgilere rağmen motoro atrixe 1 haftadır sahibim.daha önce motorola mpx gibi efsane bir telefonu kullanan biri olarak yanılmam diye düşündüm.hepsiburada aldığım atrixim(yeniden satış konusuna inaniyorum artık ama telefon temiz olduğu için geri yolamamdım) konuşma sırasındaki ses beni hayal kırıklığına uğratı.müzik parçalarında ses çıkışı normalken konuşma sırasında karşı tarafın sesi çok kalın,az ve anlaşılmaz geliyor.benim sessim normal gidiyor.acaba bu durumla karşılaşan var mı? çözüm öneren olursa sevinirm yoksa telefonumda şimdiden soğuyup pişman olacam?

Ayarlar/Çağrı ayarları/Ses kalitesi...buradaki seçenekleri deneyerek uygun olanı bulabilirsiniz..Gürültü azaltma seçeneğine de bir bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: eL_TuRCo

şubat-mart 2012 de Hepsiburada dan Atrix alan varmı ?

1- Garanti işi olunca servis illaki imei numaralı fatura mı istiyo ?
    2- mevcut faturada imei yazıyo mu ? ( benim fatura kayıp da )

3- Dock station hediyesi varmıydı o zaman ?

Ben mart ayında aldım ve dock hediyesi kutudan çıktı 1 ve 2'inci sorunun cevabıını bilmiyorum.
  • quote:

quote:

Ben şu şekil kullanıyorum. OTG kabloya usb çoğaltıcı bağlayıp 2 ucu da usb erkek olan kablo ile de bir ucunu PC veya şarj aletine diğer ucunu da çoğaltıcının herhangi bir girişine takıyorum.Fare klavye ve usb bellek aynı anda çalışıyor bu şekilde.tabi usb çoğaltıcı ya bir usb çoğaltıcı daha takarsan belki 6 tane bağlayabilirsin.denemedim.
    Bende soru sordum da ya kimsenin bilgisi yok ya da arada kaynadı

• bu gelen çağrı ile o ayarlamaları yaptım.bir şey değişmedi.size gelen telefonlarda çağrı sesi nasıl yada bu durumla karşılaşan var mı?
  • Öncelikle herkese iyi geceler.Telefonu yeni aldım ve forumda yazılanları okudukça kapasitemden şüphe eder oldum :) romlar,rootlar,ics ler derken kafam baya karıştı.2 adet sorum olcaktı.Cevaplarsanız çok mutlu olurum.
    1-Telefonumda cpu kullanımı %70 hatası alıyorum bazen.Task killer yüklememi önerdi arkadaşım fakat bu tür programlarıda çoğu kişi önermiyor(okuduğum kadarı ile)
    2-Telefon nedense arada kapanmayı zorla hatası veriyor.Günde 2-3 kere oluyor bu.Misal kamera da,ana sayfada,tarayıcıda değişik işlemlerimde bu hatayı alabiliyorum.Çözümü nedir?
    3-Site linki vermek doğrumudur bilmiyorum ilk mesajım hatalıysam lütfen mazur görün.http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50472894 adreste titanium back op pro ile program dondurma,çözme işlemleri var ve bu ram ile şarj konusunda fark eder diyor.Bende bir çok programı kullanmıyorum.Bu işlemi uygularsam garanti dışı ve ya beceremeyip telefonun elimde kalması gibi durumlar olabilir mi?
    Şimdiden yardımcı olacak abilerime,kardeşlerime çok teşekkür ederim.İyi geceler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: efkan19

Öncelikle herkese iyi geceler.Telefonu yeni aldım ve forumda yazılanları okudukça kapasitemden şüphe eder oldum :) romlar,rootlar,ics ler derken kafam baya karıştı.2 adet sorum olcaktı.Cevaplarsanız çok mutlu olurum.
    1-Telefonumda cpu kullanımı %70 hatası alıyorum bazen.Task killer yüklememi önerdi arkadaşım fakat bu tür programlarıda çoğu kişi önermiyor(okuduğum kadarı ile)
    2-Telefon nedense arada kapanmayı zorla hatası veriyor.Günde 2-3 kere oluyor bu.Misal kamera da,ana sayfada,tarayıcıda değişik işlemlerimde bu hatayı alabiliyorum.Çözümü nedir?
    3-Site linki vermek doğrumudur bilmiyorum ilk mesajım hatalıysam lütfen mazur görün.http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50472894 adreste titanium back op pro ile program dondurma,çözme işlemleri var ve bu ram ile şarj konusunda fark eder diyor.Bende bir çok programı kullanmıyorum.Bu işlemi uygularsam garanti dışı ve ya beceremeyip telefonun elimde kalması gibi durumlar olabilir mi?
    Şimdiden yardımcı olacak abilerime,kardeşlerime çok teşekkür ederim.İyi geceler :)

1) telefonun orijinalinde zaten otomatik sonlandırma özelliği var. taskkiller falan gibi bir şey yükleme boşuna.
    2) yazılımsal bir hata olabilir, birinin kurcalayıp iade ettiği bir ürünse belki bir sıkıntısı vardır. recovery kısmından wipeları yapıp telefonu sıfırlamayı deneyebilirsin, normalde böyle bir hata vermemesi gerek çünkü.
    3) telefonu bozma şansın yok en fazla sistem uygulamalarını dondurup sürekli hata vermesine falan neden olabilirsin ki o da orijinal rom u tekrar flashlayınca düzelir. fakat titanium'u kullanabilmek için makineyi root etmen gerekiyor bu da garanti dışı demek teorik olarak. pratikte rootlanmış hatta bootloader unlock yapılmış cihazlar bile uygun şekilde servise gönderilirse garantiden işlem görüyor.

• Arkadaşlar sizce sorunsuz kernelin çıkmasına ne kadar bir süre var tahminen ? Telefonu almayı düşünebilirim.Fakat Motorola tarafından güncelleme gelmeyince,Custom Romlar çıkıyor.Bunlardada haliyle buglar olabiliyor.Sorunsuz bir Rom çıkartıp,sorunsuz bir telefon olucaksa alabilirim.Ancak telefonu aldıktan en fazla 1 ay bekleyebilirim.Artık akıllı telefonlarda JB arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obaba -- 4 Nisan 2013; 1:33:21 >
  • Kulaklık girişi çalışmadığı için servise gönderen oldu mu? Olduysa ne sonuç aldı? Bu Atrix'te karşılaştığım 2. sorun ilk'inde ses tuşu bozuktu birebir değiştirmişlerdi. Bu defa verip para iadesi talep etmek istiyorum. Bluetooth kulaklık kullandığım için arızayı hiç fark etmemiştim. Cihaz çok iyi ama nedir karşılaştığım donanımsal sorunlar anlamadım. Gerçekten artık sorunsuz bir cihaza geçmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obaba

Arkadaşlar sizce sorunsuz kernelin çıkmasına ne kadar bir süre var tahminen ? Telefonu almayı düşünebilirim.Fakat Motorola tarafından güncelleme gelmeyince,Custom Romlar çıkıyor.Bunlardada haliyle buglar olabiliyor.Sorunsuz bir Rom çıkartıp,sorunsuz bir telefon olucaksa alabilirim.Ancak telefonu aldıktan en fazla 1 ay bekleyebilirim.Artık akıllı telefonlarda JB arıyorum

yaklasik 1-2 aylik bi sure

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu mokee romu ne yapıp edip Türkçe ye çevirmek lazım . Harika ötesi bir rom bunca zaman nasıl kullanmamışım hayret ettim : )

Varmı Türkçe ye çevirmenin nasıl olduğu hakkında bilgisi olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

Bu mokee romu ne yapıp edip Türkçe ye çevirmek lazım . Harika ötesi bir rom bunca zaman nasıl kullanmamışım hayret ettim : )

hocam türkçe'ye çevirip ne yapcan ya öyle de kullanırsın =) hangisini kullanıyorsun merak ettim 436'mı 462'mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastViking

Bu mokee romu ne yapıp edip Türkçe ye çevirmek lazım . Harika ötesi bir rom bunca zaman nasıl kullanmamışım hayret ettim : )

Benimde beğendiğim bir rom ama Türkçe olmaığı için kullanmıyorum.Türkçe yapan programla bu romda işe yaramıyor nedense
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmert

beklentilerimiz aynı demek ki :)

quote:

Orijinalden alıntı: The Netherdrake

Hocam sizi tanıyorum tercihlerimiz hep aynı.benim eski telefonlarım 5320 ve e52ydi şimdi atrixde buluştuk

:)
  • Yeni kernelin yeni videosu geldi ;

part 1;

part 2(hiç yapmasaymış daha iyi 16 sn için );

Bu arada Jelly Bean ile sorunlar arttığı için şimdilik ICS üzerinde çalışıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bycan3r -- 4 Nisan 2013; 13:18:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bycan3r

Yeni kernelin yeni videosu geldi ;

part 1;

part 2(hiç yapmasaymış daha iyi 16 sn için );

Bu arada Jelly Bean ile sorunlar arttığı için şimdilik ICS üzerinde çalışıyorlarmış.

Harika gps modem ve tüm sensörler çalışyormuş çok az problem kaldı uyduları bağlanma hızlına hayran kaldım.

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.