Şimdi Ara

◄ Motorola Atrix Kullanıcıları Ana Konu ► (1022. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.465
Cevap
120
Favori
1.155.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir sorum daha olacak. size biraz garip gelebilir

bu dock station ı laptopa bağlayabilmek için bi ucu "hdmi" diğer ucu "usb" olan kablo mu olması gerekiyor?
    google da hep iki ucu hdmi olan kablolar var.

laptopa bağlayabilmem için nasıl bi kablo almam gerekiyor acaba. resim koyarsanız sevinirim. yanlış kablo almayayım.
  • Arkadaşlar yanımda taşıyabileyim diye Motorola Atrix'ime OTG kablosu aldım. Fakat sanırım anakart OTG'yi kendinden beslemiyor? Yani Otg'yi çalıştırabilecek bir güç vermiyor sanırım. Deniyorum ama Flash bellek tepki filan vermiyor.

Eğer normal Otg çalışmazsa bir tane Otg ucu olan bir USB Y Kablo alacağım veya kendim yapacağım. Bu USB Y Kablo ile harici bir güç kullanarak istediğimi bağlayabilirim gibi geliyor.

Telefon>Otg>USB Y KABLO>---Flash Bellek/Diğer ucuna da 5V harici bir güç.

Bu şekilde bir bağlantı sağlayabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_sakal

quote:

Orijinalden alıntı: eL_TuRCo

quote:

quote:

selam arkadaşlar. telefonumun tuş kilidini her açışımda "antivirüs programı hemen kur", "ücretsiz oyun oyna " gibi mesajlar geliyor. çok rahatsız edici. bunun sebebini bilen var mı? bi de nasıl kurtulunur bu illetten

yok mu aynı durum başına gelen. virüs gibi bişey midir bu?

go launcher mi var sende ?

yok go launcher kullanmıyorum. youtube ve youtube downloader ı kurduktan sonra olmaya başladı. kaldırdım onları hala geliyor

o programın eklentisini artık dosyalarını da kaldırdırdın mı ?

• quote:

bir sorum daha olacak. size biraz garip gelebilir

bu dock station ı laptopa bağlayabilmek için bi ucu "hdmi" diğer ucu "usb" olan kablo mu olması gerekiyor?

laptopa bağlayabilmem için nasıl bi kablo almam gerekiyor acaba. resim koyarsanız sevinirim. yanlış kablo almayayım.

Laptopun ekranı zaten görüntüyü içindeki dahili karttan alıyor. USB'den görüntü aktarımı yapılmaz. Eğer laptopunuzda VGA veya HDMI girişi varsa bile o girişler görüntüyü televizyona filan aktarmak içindir. HDMI ile bilgisayarın ekranına görüntü aktarımı yapılmaz. O Dock Station'dan çıkan Micro HDMI olan yere bir ucu Micro HDMI diğer ucu da normal HDMI olan kablolardan alacaksınız ve Dock Station'u televizyona filan bağlayabileceksiniz. Dock'a oturttuğunuz telefonun görüntüsü ekrana aktarılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWorldLord

merhaba. hepsiburada.comda satışta gözükmüyor artix. başka nerden satın alınabilir? dock stationlu olmak şartıyla ?

http://www.trdukkan.com/Products-16214-motorola-atrix-bar-siyah-5mp-bluetooth-radyo-mp3-mp4-3g-wi-fi-dokunmatik-android-distributor.html?ref=akakce&v=1.43.3
    quote:

Orijinalden alıntı: genç1282

arkadaşlar ankaradayım atrix almak istiyorum. sanırım istanbul bilişimden alacağım ama kapıda ödemesi var mı diye soracaktım.ek bir ücret alınıyor mu? güvenli midir?

İstanbul Bilişim'den çöp dahi almam şahsen. Sebepleri forumda ve diğer sitelerde detaylı şekilde yazıyor. Tabi illa alacaksan kapıda ödeme seçeneği var. Ek hizmet için ücret talep edilir kapıda ödeme seçeneği kullanılırsa.

quote:

Laptopa dock ile bağlama olayını bilmiyorum. Lakin cihazı dock ile bağlamanın asıl amacı, görüntüyü bir harici birime aktarmak. Bu da monitör ya da TV olur genellikle. O yüzden "Micro HDMI to HDMI" kablolar vardır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

selam arkadaşlar. telefonumun tuş kilidini her açışımda "antivirüs programı hemen kur", "ücretsiz oyun oyna " gibi mesajlar geliyor. çok rahatsız edici. bunun sebebini bilen var mı? bi de nasıl kurtulunur bu illetten

yok go launcher kullanmıyorum. youtube ve youtube downloader ı kurduktan sonra olmaya başladı. kaldırdım onları hala geliyor

programların artık dosyaları nasıl kaldırılıyor bilmiyorum? programı kaldırınca otomatikman kaldırmıyor mu dosyaları?

• Sorulmuş olabilir ancak 342 sayfayı okumam imkansız olduğundan soruyorum.Bu telefon çok hoşuma gidiyor ama android güncellemesi yok bildiğiniz gibi.Eğer android güncelleme olmazsa bir süre sonra çıkacak app ları çalıştırmamaya başlayacaktır.Bunun bir çözümü varmı?Tercihen telefonu garanti dışı bırakmayan bir yöntem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

Laptopun ekranı zaten görüntüyü içindeki dahili karttan alıyor. USB'den görüntü aktarımı yapılmaz. Eğer laptopunuzda VGA veya HDMI girişi varsa bile o girişler görüntüyü televizyona filan aktarmak içindir. HDMI ile bilgisayarın ekranına görüntü aktarımı yapılmaz. O Dock Station'dan çıkan Micro HDMI olan yere bir ucu Micro HDMI diğer ucu da normal HDMI olan kablolardan alacaksınız ve Dock Station'u televizyona filan bağlayabileceksiniz. Dock'a oturttuğunuz telefonun görüntüsü ekrana aktarılır.

hmm. yani laptopa bağlayamazsın diyorsunuz.
    hayallerim yıkıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: e77b

Sorulmuş olabilir ancak 342 sayfayı okumam imkansız olduğundan soruyorum.Bu telefon çok hoşuma gidiyor ama android güncellemesi yok bildiğiniz gibi.Eğer android güncelleme olmazsa bir süre sonra çıkacak app ları çalıştırmamaya başlayacaktır.Bunun bir çözümü varmı?Tercihen telefonu garanti dışı bırakmayan bir yöntem.

Telefon resmî olarak güncelleme almayacağından, garanti dışı bırakmadan öyle bir şeyi sağlama imkanı yok. Root edip, bootloader kilidini açarak, kernel ve ROM değişikliğine gideceksiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarKKnigh[TR]

quote:

hmm. yani laptopa bağlayamazsın diyorsunuz.
    hayallerim yıkıldı

Böyle bir hayal mi olur yahu? Ayrıca telefonu bilgisayara bağlayarak ne yapacaktınız ki? Oraya görüntüyü aktarsanız zaten o zamanda bilgisayarı kullanamayacaktınız. Sonuçta ikisininde yeri ayrı değil mi? Telefonun ekranını illaki bilgisayarda görmek istiyorsanız bunun için yöntemler var.

• beklentilerimiz aynı demek ki :)

quote:

Orijinalden alıntı: The Netherdrake

Hocam sizi tanıyorum tercihlerimiz hep aynı.benim eski telefonlarım 5320 ve e52ydi şimdi atrixde buluştuk
  • sevgili arkadaşlar yazılan tüm olumsuz bilgilere rağmen motoro atrixe 1 haftadır sahibim.daha önce motorola mpx gibi efsane bir telefonu kullanan biri olarak yanılmam diye düşündüm.hepsiburada aldığım atrixim(yeniden satış konusuna inaniyorum artık ama telefon temiz olduğu için geri yolamamdım) konuşma sırasındaki ses beni hayal kırıklığına uğratı.müzik parçalarında ses çıkışı normalken konuşma sırasında karşı tarafın sesi çok kalın,az ve anlaşılmaz geliyor.benim sessim normal gidiyor.acaba bu durumla karşılaşan var mı? çözüm öneren olursa sevinirm yoksa telefonumda şimdiden soğuyup pişman olacam?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

programların artık dosyaları nasıl kaldırılıyor bilmiyorum? programı kaldırınca otomatikman kaldırmıyor mu dosyaları?

BAzı programların dosyaları filan atık olarak kalıyo hafızada.. belki onlardan da kaynaklanıyo olabilir .

• !!!!Odaklanın Odaklanın!!!!

Biliyorsunuz Şu an kernel hazırlanıyor,bi hocamız paypal üzerinden destek olmamızı falan istemişti.Bende hep beraber destek olalım diye işte birşeyler yaptım
    -Öncelikle sizden bir şey gitmicek

Yapmanız gereken Gooogle Play Store'dan Winat 9'u indirip Mail adresinizi
    -atrixdestek@gmail.com
    -atrixdestek1@gmail.com
    -atrixdestek2@gmail.com
    -atrixdestek3@gmail.com

olarak kaydedin 4 mail var çünkü winat9 bir mail ile sadece 5 cihaz kabul ediyor sıra sıra deneyin boş olanları doldurun :D
    günde yaklaşık 1-2 lira para gelecek 4 mail'den 4-8 arası gelir(GÜNDE) bu parayıda her hafta montuiro'ya göndeririz

EDİT:PARAYI CEBİME İNDİREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNMEYİN DİYE ŞİFRELERİ 4 HOCAMIZA PAYLAŞCAM

• dockta scart çıkışı vga çıkışı var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutaltdag

!!!!Odaklanın Odaklanın!!!!

Biliyorsunuz Şu an kernel hazırlanıyor,bi hocamız paypal üzerinden destek olmamızı falan istemişti.Bende hep beraber destek olalım diye işte birşeyler yaptım

-atrixdestek@gmail.com
    -atrixdestek1@gmail.com
    -atrixdestek2@gmail.com
    -atrixdestek3@gmail.com

olarak kaydedin 4 mail var çünkü winat9 bir mail ile sadece 5 cihaz kabul ediyor sıra sıra deneyin boş olanları doldurun :D
    günde yaklaşık 1-2 lira para gelecek 4 mail'den 4-8 arası gelir(GÜNDE) bu parayıda her hafta montuiro'ya göndeririz

EDİT:PARAYI CEBİME İNDİREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNMEYİN DİYE ŞİFRELERİ 4 HOCAMIZA PAYLAŞCAM

Kerneli yapanlar yurtdışında olduğu için Paypal bakiyesi kullanılmıyor kredi kartı ekletip ondan çekmek istiyor parayı.Yani bu parayla bağış yapılmıyor.

• quote:

-atrixdestek@gmail.com
    -atrixdestek1@gmail.com
    -atrixdestek2@gmail.com
    -atrixdestek3@gmail.com

Ben bağış yapacak olsam bunu tercih etmem. XDA Developers'de konu içinde bağış yapanların nick'leri arasında görünmek isterim. Bu fikrim kendime aittir. Umarım projenizde başarılı olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheWorldLord

dockta scart çıkışı vga çıkışı var mı acaba ?

Hayır hocam yok. Dockta scart ve vga gibi eski olan çıkışlar yerine bunlardan daha yeni olan HDMI tercih edilmiş. Bence daha mantıklı olmuş
  • Telefon daha doğrusu Motorolayı Türkiyede bulmak zor. Almayı düşünüyordum vazgeçtim birde ics yok bu telefonlarda - puan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycan3r

quote:

-atrixdestek@gmail.com
    -atrixdestek1@gmail.com
    -atrixdestek2@gmail.com
    -atrixdestek3@gmail.com

Kerneli yapanlar yurtdışında olduğu için Paypal bakiyesi kullanılmıyor kredi kartı ekletip ondan çekmek istiyor parayı.Yani bu parayla bağış yapılmıyor.

paypaldaki bakiye'yi kendim alır kredi kartımdan gönderirim :/
    deneyelim ölmeyiz ya :D

• 
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.