Şimdi Ara

Motorola Atrix dokunmatik algılamama sorunu! Garantiye gönderiyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
12.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merabalar, ben 2012 mart-nisan ayında almıştım atrix'i şimdiye kadar bi sorun yaşamadım yaklaşık 2 ay kadar önce de rom ve root gibi işlemlerini yapıp kullanıyordum. 2 gün önce üzerinde cm7.2 rom yüklü haldeyken telefonun en aşağı ortadaki menüye giriş tuşu çalışmamaya başladı. yani, ekranda o menüye giriş yerindeki dokunmatiği algılamamaya başladı, mesajlara giriyorum mesaj yazma yerinde de t'yi basmıyo o'yu basmıyo yan çeviriyorum ozaman normal şekilde yazıyo..
    Sonra farklı romlar yükleyip denedim yine aynı dokunmatiği bi anda gitti o gün sadece altta küçük biyer basmıyo ve msj tuşları,, Arkadaşlar şimdi ben garantisine göndermeyi düşünüyorum ama bu cihaz rom root ne ararsan yüklü göndermeden orjinal yazılım falanmı atmam gerekiyo, Son olarak bunu eski orjinal haline mi getirmemiz gerekiyor. LÜTFEN YARDIMCI OLUN. Cihazı böyle unlocked halde falan gönderirsem garanti geçmeyebilir diye korkuyorum

Arkadaşlar konuyu büyük konuda da paylaştım ama çoğu kişinin göremeyeceğinden başlık açmayı uygun gördüm.. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

• Rsd ile orjinal romu flashlarsan açılışta ki unlock yazısı gider, garantide alamazlar. Rsd biraz uzun sürer, cihaz 3-4 kez açılıp kapanır, dikkatli olursan sorunsuzca orjinal romu flashlarsan.

motomodtr.forumcommunity.net/?t=49757204

Orjinal rom bu konuda mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkansutcu

Rsd ile orjinal romu flashlarsan açılışta ki unlock yazısı gider, garantide alamazlar. Rsd biraz uzun sürer, cihaz 3-4 kez açılıp kapanır, dikkatli olursan sorunsuzca orjinal romu flashlarsan.

motomodtr.forumcommunity.net/?t=49757204

Orjinal rom bu konuda mevcut.

Kardeş ilgine çok teşekkür ediyorum, yukarı da paylaştığın bağlantı da "Atrix tr yazılımı 1 , 2 , 3" diye gidiyo bunlardan hangisini kullanmam gerekli, bir de rica etsem; bende RSD Lite mevcutta flaslamayı falan unutmuş sayılırım , Yapacağım işlemleri kısaca açıklarsan memnun olurum.. teşekürler
  • Şuan verdiğin bağlantıyı inceliyorum, nasıl rsd den atacağımı öğrendim gibi. Yalnız tek sıkıntım şuan hangi romun orjinal olduğu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fetiihh

Şuan verdiğin bağlantıyı inceliyorum, nasıl rsd den atacağımı öğrendim gibi. Yalnız tek sıkıntım şuan hangi romun orjinal olduğu..

hepsi orjinal rom, hepsi aynı. sadece farklı sitelere yüklenmiş. istediğin birinden indirebilirsin.

sıkıştırılmış dosya halinde, rardan çıkart, uzantsı zaten .sbf ile olan bir dosya olacak. telefonu açtığında cwm menüsünden rsd yi ses azaltma tusu ile bul, ses arttırma tusu ,le rsd yi seç, kabloyu bağla ve rsd lite programını çalışitır. program telefonunu görecek ve yukarıda dosya seçme menüsünden orjinal romun sbf uzantılı dosyasını seç ve flaşlamaya başla.

tekrar hatırlatayım dostum, rsd ile rom flaslarken en az 3-4 defa telefon açılıp kapanacak, süreç tamamlana kadar bekle. flaslama devam ederken kabloyu sakın çıkartma.

http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=45756697&st=120

rsd lite programı ile kurulumda birkaç resim ile anlatmış arkadaş, bu sayfayıda bir incele istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansutcu -- 27 Kasım 2012; 14:13:30 >

• quote:

quote:

Şuan verdiğin bağlantıyı inceliyorum, nasıl rsd den atacağımı öğrendim gibi. Yalnız tek sıkıntım şuan hangi romun orjinal olduğu..

hepsi orjinal rom, hepsi aynı. sadece farklı sitelere yüklenmiş. istediğin birinden indirebilirsin.

sıkıştırılmış dosya halinde, rardan çıkart, uzantsı zaten .sbf ile olan bir dosya olacak. telefonu açtığında cwm menüsünden rsd yi ses azaltma tusu ile bul, ses arttırma tusu ,le rsd yi seç, kabloyu bağla ve rsd lite programını çalışitır. program telefonunu görecek ve yukarıda dosya seçme menüsünden orjinal romun sbf uzantılı dosyasını seç ve flaşlamaya başla.

tekrar hatırlatayım dostum, rsd ile rom flaslarken en az 3-4 defa telefon açılıp kapanacak, süreç tamamlana kadar bekle. flaslama devam ederken kabloyu sakın çıkartma.

rsd lite programı ile kurulumda birkaç resim ile anlatmış arkadaş, bu sayfayıda bir incele istersen.

Eyvallah kardeşim sağolasın, deniyorum hemen.

• kardeş yarım saat oldu "Executed 100de100" de kaldı birde sürekli ekran gelip gelip gidiyo normalmidir. yoksa usb yi çıkarıyımmı
  • quote:

quote:

quote:

Eyvallah kardeşim sağolasın, deniyorum hemen.

Bu arada bilgisayarına Motorola sürücülerini kurmayı unutma.

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/88481

• quote:

kardeş yarım saat oldu "Executed 100de100" de kaldı birde sürekli ekran gelip gelip gidiyo normalmidir. yoksa usb yi çıkarıyımmı

Bekle dostum. Kaç kez açılıp kapadı telefon?

• quote:

quote:

kardeş yarım saat oldu "Executed 100de100" de kaldı birde sürekli ekran gelip gelip gidiyo normalmidir. yoksa usb yi çıkarıyımmı

Bekle dostum. Kaç kez açılıp kapadı telefon?

tam açılıp kapanmıyoda o yazdığım şeyde takılı kaldı, sadece motorola logosu yanıp yanıp sönüyo şuan kardeş factory falan yapmamıştım yapmak lazımmıydı acaba.. bu arada ekran bi geliyo bi gidiyo
  • Diğer konuda arkadaş Wipe ve factory reset yapmanız söylemiş, istersen bir süre bekle, olmazsa teli çıkart, pili çıkartıp tak ve Rsd yi tekrarla.

• quote:

Diğer konuda arkadaş Wipe ve factory reset yapmanız söylemiş, istersen bir süre bekle, olmazsa teli çıkart, pili çıkartıp tak ve Rsd yi tekrarla.

Çıkarıyorum, takılı kaldı yapamadık heralde kardeş
  • quote:

quote:

Diğer konuda arkadaş Wipe ve factory reset yapmanız söylemiş, istersen bir süre bekle, olmazsa teli çıkart, pili çıkartıp tak ve Rsd yi tekrarla.

Çıkarıyorum, takılı kaldı yapamadık heralde kardeş

Ok, ben 1 saat daha buralardayım, haber et.

• Kardeş telefon iyice gitti yaa, bozdukmu ney, motorola logosu gelip gelip gidiyo, android recoverye de girdim hiç bişey yok menüsü falan ben napacam şimdi kardeş, bozduk falanmı acaba telefonu
  • quote:

Kardeş telefon iyice gitti yaa, bozdukmu ney, motorola logosu gelip gelip gidiyo, android recoverye de girdim hiç bişey yok menüsü falan ben napacam şimdi kardeş, bozduk falanmı acaba telefonu

Dur sakin ol, cwm menüsü gelmiyor mu?

Failed to boot Os (0x0001) hatası almadıkça, yani hard Brick yapmadıkça bozulmaz, bir çözümü vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansutcu -- 27 Kasım 2012; 17:56:36 >
  • quote:

quote:

Kardeş telefon iyice gitti yaa, bozdukmu ney, motorola logosu gelip gelip gidiyo, android recoverye de girdim hiç bişey yok menüsü falan ben napacam şimdi kardeş, bozduk falanmı acaba telefonu

Dur sakin ol, cwm menüsü gelmiyor mu?

cwm menüsü derken fastbot falan geliyoda, bu arada rds ye tekrar gelip baştan dosyayı rds ile tekrar atıyorum şuan ama bataryanın bitmesinden korkuyorum, tam şarj yapmıştım da böyle giderse bitebilir. walla dediğim fastbot menüsü çıkıyoda diğer herşey gitmiş kardeş.. bu arada dosya 1.5 gb normalmidir öyle beklemesi falan da diyorum.. Ne yapıyım sence kardeş

• Dosya boyutu 1,5 gb normal, bende de öyle.

Fastboottan şu komutları çalıştırıp birde öyle dene

Fastboot'a girin ve aşağıdaki komutları çalıştırın.

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansutcu -- 27 Kasım 2012; 18:11:11 >
  • quote:

Dosya boyutu 1,5 gb normal, bende de öyle.

Şuan ekran logosu gelip gelip gidiyo kardeş.. Bu arada RSD de yazan Please manually power up this phone bu yazıda kaldı, ekran bi yanıp bi sönüyo normalmidir ki acaba, ilkinde burayı bayağı bekleyip çıkarmıştım usbyi
  • quote:

Dosya boyutu 1,5 gb normal, bende de öyle.

Fastboottan şu komutları çalıştırıp birde öyle dene

Fastboot'a girin ve aşağıdaki komutları çalıştırın.

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

bunları fastboota tıklayıp bilgisayardan mı yapıyım, yoksa şuanki durumumda bekliyeyim mi
  • Ben Rsd başlatıp cihazı bırakıyorum, ara ara bakıyordum pc ye, 3-4 defa açılıp kapanıyor ve yaklaşık 40-45 dk sürüyordu. Üst mesajda yazdığım fastboot komutlarını yazıp, birde öyle dene olmazsa.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.