Şimdi Ara

MOTOROLA ATRIX 4G 16 GB 150 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
21
Favori
7.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spider-böcek

quote:

Orijinalden alıntı: yogun54

cihazlar locked mi ki

Cihazlarda sorun yok sadece unlock yapmak lazım rom yüklemek için

bootloader unlock edilecek demek ki
  • yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    Aynen çözebilirsem buraya yazacam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenilir bir satıcı ve güzel temiz bir cihaz teşekkürler tuğrul bey.
  • Sonunda telefona 4.1.2cyanogen rom yüklemeyi başardım telefon canavar oldu

• antacaklarım atrix 4g modeli içindir. sorumluluk almam isteyen deneyebilir

ilk önce
    http://downloads.ziddu.com/download/20038777/bootloaderunlockrootcwm.rar.html
    yukarıdaki adreste bulunan dosyayı indirin daha sonra
    https://yadi.sk/d/508uUQ0hjeuFv buradan unlocked sbf dosyasını indirn
    şimdi işlemlere başlıyoruz

Bootloader Unlock

1-yandexteki sbf dosyasını ve Rsd Lite ile flashlayın(cihaz kapalı ve rsd modunda olacak)
    (rsd moduna almak için telefonu kapatın power ve ses kısma tuşuna birlikte basın fastboot yazınca bırakın ses kısma tuşuyla değiştirin rsd yi görünce ses açma tuşuna basın ve pcye bağlayın)
    2-Cihazı kapatın, ses kısma tuşu ve powera basılı tutun. Ekranda fastboot yazınca bırakın.
    3-Sonra ses kısma tuşuyla fastbootun üstüne gelin ve ses açma tuşuyla seçin ve fastboot modu çalıştırmış olcaksınız.
    4-fastboot komut dosyasını indirn ve içindeki 3 dosyayı c:/fastboot adında dosya oluşturup içine çıkarın(C diskkine fastboot diye dosya oluşturun)
    5-başlat-çalıştır-cmd yazın ve enter yapın.
    6-cd\ yazın ve c:\ içinde olacaksınız. cd fastboot yazarak fastboot klasörüne girin. Komut satırındaki adresiniz c:\fastboot> şeklinde olacak.
    7-telefonu pc'ye bağlayın. Windows yeni donanım bulacaktır,eğer yukarıdaki USB Sürücülerini indirip önceden kurduysanız yeni donanım yükleyecektir. Yükleme bittikten sonra komut satırına geri gelin ve aşağıdaki komutu yazın.

fastboot oem unlock

8-Ekranda bir numara çıkacak(unique ID) bunu not alın ve aşağıdaki komutu yazın

fastboot oem unlock numara

9-ve enterlayın işelm hemen bitecek ve telefonun ekranında device is now unlocked yazcak.

Bootloader unlock işlemi bitti ama cihaza daha custom rom yükleyemezsiniz bunun için cwm recovery yüklemelisiniz. cwm recovery işlemini bootloader unlock işleminden hemen sonra yapın

CWM Recovery Yükleme

1-cwm recovery indirin içindeki recovery.img dosyasını c:/fastboot içine atın
    2-cihazı fatboot modunda başlatın(ses kısma+power... üstte söylemiştim zaten)
    3-başlat-çalıştır-cmd yazın enterlayın
    4-cd\ yazın ve c:\ içinde olacaksınız. cd fastboot yazarak fastboot klasörüne girin. Komut satırındaki adresiniz c:\fastboot> şeklinde olacak.
    5-fastboot flash recovery recovery.img yazıp enterlayın.
    6-İşlem bittikten sonra ekranda SOS yazacak, Bu başarıyla recovery'i yüklediğiniz anlamına geliyor. Komut satırından fastboot reboot yazıp enterlayın,cihaz yeniden başlayacak ve bootlogo sağ köşede unlocked yazacak.

Root Yapma
    Evvela sürücüleri indirip kuruyoruz (eğer zaten yüklüyse bu adımı geçebilirsiniz). Sonra da indiridiğimiz diğer iki dosyayı (fastboot ve root dosyaları zaten fastbootu yüklemiştiniz)
    C:\ dizini içinde C:\fastboot klasörü yaratarak içine atıyoruz. Bundan sonra yapacaklarımız da şu sırayla devam ediyor:

1. Cihazını “fastboot” moduna alıyoruz. Bunu yapmak için cihaz kapalıyken evvele ses kapama düğmesine sonra da açma düğmesine, “fastboot” yasızı ekranda görünen kadar basılı tutuyoruz (gerçi ses kapama düğmesine basılı tutarken açma düğmesine bir kere basmak da yeterli olur ama ses kapama düğmesinden elinizi çekmemek kaydıyla “fastboot” yasızı görünene kadar). Sonra elimizi çekip ses açma düğmesi ile seçim yapıyoruz. Zaten bu sırada cihaza “Entering fastboot protocol” yazısını çıkaracak.

2. Sonra USB kablosuna takıp bilgisayara bağlıyoruz ve bağlandı sesini duyuyoruz bilgisayardan (bu arada bilgisayarınız bir takım yüklemeler yapabilir sağ alt köşede, bitmesini bekleyin).

3. Komut ekranı açıyoruz. Bunu yapmak için, “Başlat” ve “Çalıştır” tıkladıktan sonra açılan kutunun içine “cmd” yazıp enter tuşuna basıyoruz. Ekrana siyah zemine beyaz harflerle yazılmış bir “dos” ekranı gelecektir. Buraya sırayla yazacağınız komutlar
    aşağıdaki gibidir:

cd C:\fastboot
    fastboot flash preinstall root.img
    fastboot reboot

4. Bu işlemin sonunda cihazınızın açılmasını bekleyin. İşleme devam edebilmek için, cihaz açıldıktan sonra “USB ayıklaması” seçeneğinin de açık olduğunu kontrol edin. Bunun için Ayarlar \ Uygulamalar (ya da programlar Türkçesi ne olarak gözüküyorsa) \ Geliştirme \ USB ayıklaması kutucuğunu işaretleyin ve aktif hale getirin. Bu bittikten sonra bilgisayarınızda açık olan komut kısmına dönün ve aşağıda komutları birbiri ardina sırayla yazın ve her birinin sonunda enter’a basmayı unutmayın.

adb shell
    /preinstall/dosu
    (bu komutu yazdıktan sonra "bash: groups: command not found
    root@localhost:/#" türünden bir hata uyarısı görseniz de dert etmeyin devam edin)
    /bin/mount /system –o remount,rw
    cp /preinstall/su /system/bin/su
    chmod 6755 /system/bin/su
    PATH=/system/bin:$PATH pm install /preinstall/Superuser.apk

(eğer bu son aşamada hata verirse marketten “superuser.apk”yı indirip kurun)

Tebrikler artık cihazını root’lu oldu...
    Şimdi “exit” yazıp komut ekranından çıkın ve 3 kere falan enter tuşuna basın.
    Telefonunuzun USB bağlantısının “hiçbiri” olduğunu bir kere daha kontrol edip cihazınızı bilgisayardan ayırın.
    Açıp kapatın ve kullanmaya başlayın.

yukarıdaki işlemlerin tümünü yapın telefonunuzu açtığınızda aılıpta sadece acil arama ekranı gelirse kilit açılmazsa korkacak bişey yok.

bu işlemleri yaptıktan sonra cwm ye giriyoruz temiz bir kurulum için videodakileri sırasıyla yapın
    https://www.youtube.com/watch?v=zpRwWtF-VTk

bu işlemleri yapmadan önce cwm de hafızza kartınızı kontrol edin dosyayı görmüyor olabilir

daha sonra aşağıdaki adresteki romu indirin ve önce superlite_cm10_v8_83 mb bunu flashlayın
    sonra gappss ı flashlayın sonra diğer dosyayı flashlayın ve romunuz hazır.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180695

romdan memnun kalmazsanız yada telefonuz brick olmuşsa
    https://docs.google.com/uc?id=0B3ys81GaPChcUnJjTlozWTM4NWM&export=download
    bunu indirip rsd ile flashlayın düzelecektir. bu romun sürümü 2.3,4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V-for-vandetta -- 11 Ekim 2015; 12:06:39 >

• SAR değeri bilgisi veren arkadaşıma teşekkürler.

SAR bu kadar yüksek olmasa kesinlikle bu rakama bedava.
  • Bir adet de ben aldim sifirdan farksiz tertemiz tesekkur ederim

• pm attım :)
  • Bir adet de ben aldım, cihaz çok güzel, bir adet daha alacağız, bu yüzden pm attım.
  • Hocam ilan aktif değil,
    Nasıl alacağım hakkında yardımcı olursanız bende almak isterim umarım elinizde kalmıştır.
  • Şehir dışında olduğum için ilanları kaldırdım.Cuma günü dünüyorum tekrardan aktif ederim arkadaşlar

• Arkadaslar ben once havale ile 20 cihaz aldim tugrul hocamdan.guven acisindan kuskunuz olmasin kesinlikle.cihazin uzerindeki rom ile youtube calismiyor 2.3.4 oldugu icin.yukaridaki yontemlerle 4 ve uzeri rom kurabilirsiniz.cm romlar en fazla yuklenenler.gereksiz uygulamalar kaldirilmis sekilde romlar.ama parmak izi bu romlarda yok bilginiz olsun.ben cm10 yukledim cihazlarin coguna

• quote:

Orijinalden alıntı: hakancetinnet

Arkadaslar ben once havale ile 20 cihaz aldim tugrul hocamdan.guven acisindan kuskunuz olmasin kesinlikle.cihazin uzerindeki rom ile youtube calismiyor 2.3.4 oldugu icin.yukaridaki yontemlerle 4 ve uzeri rom kurabilirsiniz.cm romlar en fazla yuklenenler.gereksiz uygulamalar kaldirilmis sekilde romlar.ama parmak izi bu romlarda yok bilginiz olsun.ben cm10 yukledim cihazlarin coguna

Cm romda parmakizi disinda calismayan bir ozellik var mi ?
    Pil performansi nasil?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .AnasoN. kullanıcısına yanıt
    Bildiginiz yalin sade android ben bi sorun gormedim.sadece batarya yuzdesi sasiriyor tam dolmasina ragmen yuzde 80-90 gosteriyor onu umursamayin.pil kullanim olarak iyi ama orj rom daha iyiymis ama orj kasiyo cihazi.daha iyi rom onerisi olan varsa varsa bende deneyebilirim
    (Zannedersem tvye goruntu aktarimida yokmus ama deneme imkanim olmadi cokda gerekli degil benim icin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancetinnet -- 22 Ekim 2015; 21:17:47 >
  • Whatsapp konusunda sıkıntı çıkartırmı arkadaşlar bu telefon ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alan arkadaşların bırakmış olduğu yorumlar için teşekkür ederim.

Şöyle bir durum var ki bu ürünler ikinci el ürünler ben elimden geldiğince alan arkadaşlardan kaynaklı olmadığını düşündüğüm arızalarda ürünün değişimini gerçekleştiriyorum.Kargo ile almış yolda sallantıdan bir sıkıntı olmuş veya ertesi gün kendisinin bozamayacağı şekilde bir sorun olmuş, tarafıma arızalı ürünü göndermedim ben kendisine yeni ürün gönderdiğim olmuştur.

Ama alınan ürünün üzerinden 1 hafta 10 gün geçmiş üründe sorun oldu bunu değiştirmiyorum.Çünkü ben alan arkadaşın yanında değilim cihaz nasıl bu hale geldi.Düştü darbe mi aldı yoksa rom yüklemeye çalışırken mi bir sorun çıktı bunu bilemem bu sebeple bu ürünlere destek veremem.Eğer alınan üründe bir kusur var ise,ürün arızasını 1 hafta 10 gün sonra belli etmez.Ertesi güne belli eder.

Alan arkadaşlar bunları düşünerek alsınlar.

• beyler bende bugün aldım telefonu 1-2 saat oldu geleli , telefon kulaklığı görmüyor bunun için bir ayar vs. yapmak lazım mı siz de direk gördümü ? bu sorunla karşılaşan var mı ?
  • ben kendisinden aldıgımda parmak izi sensörü bozukdu elinde sensör varmıs gönderdi bana ben evde kendim taktım tıkır tıkır çalışıyordu yedek parçada temin ediyor arkadaş bi sıkıntı oldugunda. bu cihazlar eski cihaz artık ufak tefek bazı oarçaları bulmak çok çok zor ana parçalar bile zor bulunuyor bazen.

bu fiyata ikinci telefon almak isteyenler için güzel cihaz. efsane cihaz.
  • cihaz parasinin hakkini veriyor,parmak izi bendede calismiyor ama onemsemiyorum ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.