Şimdi Ara

Motorola Atrix 4.1.2 Jb Rom Güncellendi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
38.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Önemli bir soru: Custom Rom kurunca garanti dışı kalıyor değil mi? Peki öyleyse orjinal Rom geri yüklenir mi veya Rom değiştirildiği anlaşılır mı serviste?

garanti disi kalir. stock roma donus yapilir servistede anlasilmaz. gb romlarda butun ozellikler calisir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

bluetooth ve video kaydı olmaması can sıkıcı yükletmez

Stock rom'da da mı yok video kaydı ve Bt?

burada bahsedilen romda. en başta yazıyor işte.
  • Şu custom romlarda kamera ve parmak izi okuyucuda çalışsa direk stok romdan geçeceğim ama sanırım custom romlarda kamera ve parmak izi okuyucu hiç bir zaman çalışmayacak
  • Telefonla konuştuktan sonra telefonu kapamak için ekrana baktığımda ekran 5-10 saniye daha siyah bir şekilde kalıyor yani sensorler geç algılıyor. Bu neden olabilir bir bilginiz var mı?
  • arkadaşlar bende 2.3.4 yüklü(orijinal). telefon çok güzel hiçbir problemi yok ancak bazı uygulamalarda sanırım fazla cpu vs yediği için telefonda 42 dereceleri görüyorum. bu durum beni tedirgin ediyor.
    bu konuda tavsiyeleriniz var mı? 4.2.1 Jb Rom yüklesek bu ısınma probleminden kurtulur muyuz?
    bir de merak ettiğim yüklemede bir problem olursa eğer geri döndürebilir miyiz?

syg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

arkadaşlar bende 2.3.4 yüklü(orijinal). telefon çok güzel hiçbir problemi yok ancak bazı uygulamalarda sanırım fazla cpu vs yediği için telefonda 42 dereceleri görüyorum. bu durum beni tedirgin ediyor.
    bu konuda tavsiyeleriniz var mı? 4.2.1 Jb Rom yüklesek bu ısınma probleminden kurtulur muyuz?
    bir de merak ettiğim yüklemede bir problem olursa eğer geri döndürebilir miyiz?

syg.

42 dereceler çok normal nexuslar bile 50 55 dereceye çıkabiliyor bazı oyunlarda ki onlardada sıkıntı olmuyor :D
  • Arkadaşlar kusura bakmayın çok acemiyim dediklerinizin hepsine yabancıyım. Sacede şunu sormak istiyorum atrix aldım bugun geldi. Açılırken boot failed 4 hatası verip rds moddan bahsediyor kalıyor. Servisine sordum güncelleme yapmamız gerekiyor göderin diyorlar. Bu güncellemeyi ben yapsam 15-20 gün servisten gelmeyecek büyük ihtimal. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotin85

Arkadaşlar kusura bakmayın çok acemiyim dediklerinizin hepsine yabancıyım. Sacede şunu sormak istiyorum atrix aldım bugun geldi. Açılırken boot failed 4 hatası verip rds moddan bahsediyor kalıyor. Servisine sordum güncelleme yapmamız gerekiyor göderin diyorlar. Bu güncellemeyi ben yapsam 15-20 gün servisten gelmeyecek büyük ihtimal. Yardımcı olursanız sevinirim.

O hatayı RSD ile rom atarken yarım kalınca veriyor.Büyük ihtimal kullanılmış Atrix, kullanan kişi rsd ile orjinale dönerken hata yapmış beceremeyip geri göndermiş.
    Bence aldığınız yere geri gönderip yenisini isteyin ama kullanıcam diyorsanız ;
    http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53684261 buradaki anlatımla düzeltebilirsiniz.

• BT ve Video kayıt çalışıyormu ?
  • biri gaaps dosyasını başka bir yere yükleyebilir mi ?
  • Gece gece bu iş için uykumdan oldum ya herseyi yaotım ama room yükleme sırasında istalition oborted hatası alıyourm nerde sorun var anlamadım cihazım rootlu unlocked de yapıldı kurmuyor room dosyasını nede gapps ı anlamdım ki
  • bende 2.3.7 yuklu 3 ay once trden sifir aldigim haliyle duruyor yazilim,isininca ozellikle mobil internet aktifken reset atiyor sizce bu yukaridaki surumu yukseltsem duzelirmi? birde yukarida tarif ettigi gibi yapiyorum ama yukseltemedim acaba 2.3.7 den direkt olarak 4.2.1 e yuksetemiyormuyuz? ne yapmam gerekli saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanatahan

bende 2.3.7 yuklu 3 ay once trden sifir aldigim haliyle duruyor yazilim,isininca ozellikle mobil internet aktifken reset atiyor sizce bu yukaridaki surumu yukseltsem duzelirmi? birde yukarida tarif ettigi gibi yapiyorum ama yukseltemedim acaba 2.3.7 den direkt olarak 4.2.1 e yuksetemiyormuyuz? ne yapmam gerekli saygilar

ısınınca reset atması donanımsal bir sorun gibi görünüyor. ancak reset atmasının sebebi kesin bu ise. stok rom şu anda en stabil rom, bazı kalitesiz programlar yada çok kurcalanan ayarlar bumu bozabilir. siz bence fabrika ayarlarına çevirip hiçbir başka yazılım yada ayar yüklemeden telefonu test edin eğer yine reset atıyorsa bir de custom rom denersiniz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pardon benim surumu yanlis yazmisim 2.3.4 mus
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkaar

quote:

bende 2.3.7 yuklu 3 ay once trden sifir aldigim haliyle duruyor yazilim,isininca ozellikle mobil internet aktifken reset atiyor sizce bu yukaridaki surumu yukseltsem duzelirmi? birde yukarida tarif ettigi gibi yapiyorum ama yukseltemedim acaba 2.3.7 den direkt olarak 4.2.1 e yuksetemiyormuyuz? ne yapmam gerekli saygilar

ısınınca reset atması donanımsal bir sorun gibi görünüyor. ancak reset atmasının sebebi kesin bu ise. stok rom şu anda en stabil rom, bazı kalitesiz programlar yada çok kurcalanan ayarlar bumu bozabilir. siz bence fabrika ayarlarına çevirip hiçbir başka yazılım yada ayar yüklemeden telefonu test edin eğer yine reset atıyorsa bir de custom rom denersiniz...

fabrika ayarlarina dondum hatta telefonu servise gonderdim sadece 2.3.4 le formatlayip geri gondermisler suan telefonun durumu hala ayni kapanip duruyor,yukaridaki islemi yapmak istedigimde hep yuklemey basladigi an sd karttan hata aliyorum ve yukleme iptal ediliyor bunun nedenini biliyormusunuz birseyleri eksik yapiyorum ama anlamis degilim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunkaar

quote:

fabrika ayarlarina dondum hatta telefonu servise gonderdim sadece 2.3.4 le formatlayip geri gondermisler suan telefonun durumu hala ayni kapanip duruyor,yukaridaki islemi yapmak istedigimde hep yuklemey basladigi an sd karttan hata aliyorum ve yukleme iptal ediliyor bunun nedenini biliyormusunuz birseyleri eksik yapiyorum ama anlamis degilim

hocam yukarıdaki bir custom rom yani bir atrix kullanıcısının stok rom üzerinde oynamalar yaparak kullanıma sunduğu bir yazılım. stok rom daki sorunları çözmekten ziyade yeni özellikler katar ancak stabilite daha da düşer. özetle şu anki sorununa çare olmaz kanaatindeyim. yine de denemekte yarar var ancak bence senin sorun donanımsal gibi görünüyor. garantiden aldığın halde yine aynı sorun devam ediyorsa bence bu custom rom işlerine girmeden tekrar garantiye gönder üçüncüde değişim talep edersin. bu arada düşük de olsa bu custom rom yüklemelerinde garantiden çıkma olasılığı var haberiniz olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• çözumunu biliyorum , atrix stock 2.3.4 te cellular mi ne oyle bi ayar var onu iptal et , zaten hersey turkce bi ora ing. farkedersin, bitek 2.3.4 te var zaten , iptal et duzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben yapmaktan korkuyorum yardımcı olabilecek arkadaşa yemek ısmarlarım :D varmı istanbulda yardımcı olabilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noobkiller

ben yapmaktan korkuyorum yardımcı olabilecek arkadaşa yemek ısmarlarım :D varmı istanbulda yardımcı olabilecek

tuh yaa istanbulda olsam yemek yerdimşaka bi yanada anlatılanları yaparsan korkamana gerek yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: amashe

quote:

Orijinalden alıntı: experienced

quote:

Orijinalden alıntı: amashe

operayı bir türlü çalıştıramadım. hangi sürümü yüklediysem hep durduruldu hatası aldım, bir çok uygulamada aynı şekilde hata verdi. Temiz kurulum , defalarca silip tekrar kurdum düzelmedi bende 4.1'e geri döndüm şuan BENİM için en stabil sürüm 4.1 gibi gözüküyor.

Evet arkadaşım bende de aynı sorun ve yandex haritada aynısını yapıyor, bende 4.1 yükleyeceğim

4.2 den geçince ciddi anlamda rahatladım , hem stabilite olarak hemde gönül olarak :) , yeni karnel çıkana kadar 4.1 akar gibime geliyor.

4.1 ı nerden yukleyebılırım ?? adamakıllı saglam linki olan bı sıte bulamadım.. Bulduysam da ıngılızceydı.. goren duyan kullanan varsa lınk atabılırsenız sevınrım :)

4.1 de hangı sorunlaar mevcut bu arada onlarıda bılmek ısterız..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.