Şimdi Ara

MOTORDAN GELEN ISLIK SESİ!!! (CORSA 2010 MODEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
13.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle herkese hayırlı sabahlar ve hayırlı cumalar...

Daha önce aynı konuyu otomobil yardım bölümüne açtım...bir de corsa başlığı altına açarsam tecrübesi olan arkadaşlarımız
    beni daha iyi yönlendirebilirler diye düşündüm.

2010 model benzinli 1.4 tam otomatik corsa sahibiyim.1 yıl a yakın süredir arabayı ilk çalıştırmamdan 1-2 dk. sonra başlayan toplamda 7-8 dk devam eden ve kesilen motordan gelen bir ıslık sesi mevcut.devamlı yapmamakla beraber soğuk havalarda her gün oluyor diyebilirim.videoyu yükledim.Aynı sorunla karşılaşan corsa sahibi arkadaşlarım varsa sorunun ne olduğu ve çözüm noktasında nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim....şimdiden çok teşekkür ediyorum..

• Ustam devir daim pompasindan geliyor, bir ustaya gosterin birde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figoelhan -- 9 Şubat 2014; 16:38:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer ses bizde de vardi, arac isindikdan sonra dusuk devide surekli geliyordu. Bunun disinda motor da zamanla islik sesi artti ve motor da sesli calismaya baslamisti. Sorun arkadasin dedigi gibi pompadanmis, o degismisti bizde kurtulmustuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desert_rain

Benzer ses bizde de vardi, arac isindikdan sonra dusuk devide surekli geliyordu. Bunun disinda motor da zamanla islik sesi artti ve motor da sesli calismaya baslamisti. Sorun arkadasin dedigi gibi pompadanmis, o degismisti bizde kurtulmustuk.

Allah cc razı olsun kardeş...
    lakin benim ki birden başlayıp birden kesiliyor....gaza bastıkça artan bir ses.toplamda da 6-7 dk sürüyor sürmüyor...yani daha sonra düşük devirde devam etme gibi bir şey söz konusu değil...peki ne kadar tutmuştu işçilik dahil.fiyatı ve hangi yıl tamir ettirdiğinizi hatırlıyor musunuz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: d/r

quote:

Orijinalden alıntı: desert_rain

Benzer ses bizde de vardi, arac isindikdan sonra dusuk devide surekli geliyordu. Bunun disinda motor da zamanla islik sesi artti ve motor da sesli calismaya baslamisti. Sorun arkadasin dedigi gibi pompadanmis, o degismisti bizde kurtulmustuk.

Allah cc razı olsun kardeş...
    lakin benim ki birden başlayıp birden kesiliyor....gaza bastıkça artan bir ses.toplamda da 6-7 dk sürüyor sürmüyor...yani daha sonra düşük devirde devam etme gibi bir şey söz konusu değil...peki ne kadar tutmuştu işçilik dahil.fiyatı ve hangi yıl tamir ettirdiğinizi hatırlıyor musunuz??

Hocam benim araç 8 aylıktı, garantiden değişti, masrafı bilmiyorum. Aslında kürbürütör(motorun üstünde ki plastik kapak) kapağından da olabiliyormuş. İlk kürbürütör kapağını değiştirdiler ses gitmedi :) Biraz mal bi servise denk geldim ben, kapandı zaten orası.

• aynı sorunu yaşadım, devir daim değişti. garanti dışından yaptırmıştım. 3 sene önce 200-250 verdim diye hatırlıyorum ama meblayı uyduruyor olabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: starbuck79

aynı sorunu yaşadım, devir daim değişti. garanti dışından yaptırmıştım. 3 sene önce 200-250 verdim diye hatırlıyorum ama meblayı uyduruyor olabilirim :)

evet sorun devir daim pompasında imiş.....150 tl+ işçilik ödedim...sorun halloldu elhamdülillah...bu arada özel serviste yaptırdım....
  • sebebi neymiş acaba eskidiğinden mi pompa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalemist3

sebebi neymiş acaba eskidiğinden mi pompa

ustam durumu şöyle açıkladı....devir daim pompasının içindeki metal pervane yuvasıı etrafındaki plastik aksamı aşındırmış ve yuva dışındaki

metal aksama sürtünmeye başlamış...
  • Merhabalar,

Ben de başıma geleni anlatıp, sizleri bilgilendirmek istedim. 2010 corsa benzinli aracımdan, yaklaşık 2 hafta önce ilk çalıştırdığımda tiz bir ses gelmeye başladı, ama yola çıktıktan 2-3 dk. sonra kesiliyordu. Birkaç gün sonra tamamen kesildi. Bu arada, özellikle belirtiyorum, bu sürelerde havalar çok soğuktu. Forumlara baktım, kayış gevşemiştir, devir daim pompası gibi yorumlar vardı. Benim de vaktim yoktu, cumartesi bir tamirciye uğrarım dedim. Ama cuma akşamı yola çıktıktan yaklaşık 4 km sonra tamir ışığı yandı. Akşam o saatte yapabileceğim birşey yoktu, yaklaşık 1 km sonra gideceğim yere vardım. Birkaç saat sonra tekrar eve gitmek için çalıştırdığımda tamir ışığı yanmıyordu. Ertesi gün servise gitmek için yola çıktığımda tamir ışığı yine yanmıyordu, ancak yaklaşık 4 km sonra yandı. Servise kısa bir mesafe kalmıştı zaten. Servis direk suya baktı, motor soğutma suyu bitmiş dedi. " Sabah, yine bir 2010 corsada aynı arıza geldi 5.500 TL masraf çıktı, motoru yakmış" dedi. Arıza ışığı yandıktan bir süre sonra yolda kalmış. Benim yolum kısa olduğundan kurtarmışım. Masraf 400 TL. Bir başka arkadaşımda 2006 corsa da benzer arıza olmuştu. Bu arada bir belirti de kaloriferin ısıtmaması imiş, ki bende bu da vardı. Corsa kullanıcılarının bilgisine.

• https://youtu.be/YUVYTIiPU18 beyler gelen ses bu mu? Devirdaim sesi mi bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.