Şimdi Ara

Motorculardaki artış

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun resmen yan şeride giremedim.Bitmek bilmeyen bir motor akışı vardı.Sürekli zırt zırt kornaya basıp yanımdan geçiyorlar.

Sağa sola sinyal vermeye korkar hale geldim.Sürekli aralardan emniyet şeridinden araçlara yakın mesafe geçiyorlar.

Allah korusun bianlık dalgınlık olsa yandan girecekler..

Özellkle yogun trafikde ise sepetli motorlar daracık yerlerden geçmeye çalışıyor ve geçerken arkadaki sepet sürtüyormu çiziyormu bakan yok.

O trafikte zarar verse zaten yakalayamayız...Velhasıl bıktım.

• Forumdaşlarım merhaba.

Muhtemelen farkında değilsiniz ama bazılarınız bugün ötekileştirdiğiniz, hasmınız, rakibiniz, hatta neredeyse düşmanınız gibi gördüğünüz motorcuların arasına katılacak çok da uzak olmayan bir gün.

Buna çok yakınınız, oğlunuz, kardeşiniz, iş-askerlik-çocukluk vb. arkadaşınız vesile olacak belki de.

Sonra siz de başkalarının da motorcu olmasına vesile olacaksınız.

Ve sayımız daha da artacak.

Ve buraya kadar yazdıklarıma inanmıyorsanız sıkı durun şimdi: Bu müthiş camiaya katılmadan geçirmiş olduğunuz her günün aslında kayıp olduğunu, boşa geçmiş olduğunu da düşüneceksiniz.

En son ne zaman daha önceden hiç tanışmadığınız başka bir sürücü sırf sizinle aynı güzergahta araç kullanıyor diye kendisiyle selamlaştınız??? 

Motosiklet üzerindeyken bu selamlaşma olayı neredeyse hiç sekmez ama.

Lütfen boş bir vaktinizde A-A1-A2 ehliyet alım koşullarını inceleyiniz.

Ve fırsatını bulursanız bir kursa yazılın.

Sonra motosiklet için güvenli sürüş eğitimi veren kurumları araştırmaya başlayınız.

Ve birkaç günlük bir eğitim alınız.

Gidip hemen motosiklet almak zorunda değilsiniz.

Bu şekilde müthiş keyifli bir hobi, trafik sıkışıklığı, park yeri bulamama tabirlerini lugatınızdan silecek müthiş bir ulaşım aracı, hatta ve hatta para kazanabileceğiniz bir uğraşı-meslek bile edinme fırsatınız olacak.

Ki hiç kimse de motorcu doğmuyor.

Şu ya da bu şekilde bir gün bu motor virüsünü kapıyorsunuz ve de gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Bu sayfalara zamanında çok vakit ve emek harcamış birisi olarak motosikletin hayatıma kattığı rengin, sağladığı kolaylığın, getirdiği heyecanın kelimelerle tarifinin çok zor olduğunu söyleyebilirim.

Herkese selamlar.

Geçen gün lalelide en sol şeritteyim trafik durmuş vaziyette bekliyoruz bir tangırtı koptu arkada kafamı sağa çevirdim bir baktım bir tane maganda motorcu araçların arasından gidecem diye gidip orta şeritte ki adamın aynasına çarpmış aynayı kırmış sonrada güçlükle durmuş, adam daha arabasından inemeden araçların arasından gazlayarak kaçarak kayboldular ortalıktan.Bende baktım benim sağ arkaya çarptılar mı diye ama allahtan bana çarpmadan durabilmiş.

Ben bıktım bu motorculardan gerçekten, nereden çıkacakları belli değil sinyal veriyorum döneceğim bir anda yanımda bitiveriyorlar.Trafik durmuş düt düt kulağımın dibinde korna çalıp kafa ütülüyorlar harbi sinir bozuyorlar.Birde geçerken silme sıfır geçiyorlar, milletin arabası çizilir mi aynası kırılır mı umrunda değil adamın.

Motosiklet fiyatları emin olun araç fiyatlarına oranla çok daha fazla arttı.

Adam akıllı motora bineyim dediğin zaman 150bin liradan fazla veriyorsunuz.

Evet haklısınız trafikteki motor sayısı arttı ancak bunların çoğunluğunu küçük cc scooterlar oluşturuyor.

Ekonomik olması açısından tercih edildiği için kullanıcılar genel itibari ile kendilerine de yatırım yapmaktan kaçınıyorlar.

Asla eğitim vs almıyorlar.

Kendimde bir motosiklet sürücüsü olarak şunu net söyleyebilirim. Sinyalimi verip olması olması gerektiği gibi araç kullandığım sürece bir motosiklet kazasına karışıyorsam motosiklet sürücüsünü çok düşüneceğimi sanmıyorum.

Elektrikli bisiklet kullanıcısıyım,

ve düzgün kullanan üç beş nadir insan hariç tüm motorcuların trafikten yok olmasını istiyorum.

Elektrikli bisikleti sırf üzerime kayıtlı bir plaka daha olmasın diye tercih ettim.

Onun yerine motor almış olsaydım yine aynı şeyi söyleyecektim.

Yine motorcu kitlesinin % 90'ının berbat olduğu gerçeği değişmeyecekti.

kilit trafikte sağdaki boşluktan yavaş ve dikkatli bir şekilde ilerlemeye çalışıyorum, arkadan gelen motor o boşluktan 60-70 ile gitmek istiyor, gidemeyince bana atarlanıyor.

Otobüs durağına yaklaşınca otobüsten yolcu ineceği için sağına girmiyorum, veya çok yavaş giriyorum.

Yavaşladım diye arkadaki motorcu dingil korna çalıyor.

Ben olmasam, ben yavaşlamasam, ben durmasam, o arkamdaki dingil belki de otobüsten inen eşinize, çocuğunuza, annenize, babanıza çarpacak.

Bence aşırı iyimser bakış açınızdan vazgeçip biraz gerçekleri görmelisiniz.

• Artan paket servis talebine karsilik mantar gibi cogalan emekci kuryeler var. Trafikte bazen bana da tehlikeli hareketler yapanlari denk geliyor. İs yogunlugu mu yoksa adamlarin karakteri mi boyoe orasini Allah bilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilen bilir e-5'te Kadıköy yönüne giderken en solda küçük bir boşluk var taş çatlasın 20 cm'dir. Motorcular hep orayı kullanıyor ve çok da hızlı gidiyorlar. Az bişey sola yanaşayım deseniz gelir biri kapınıza girer. Al başına bela uğraş dur.

Başka zaman olsa motor da taşıt vs diye homurdanırlar ama gel gör ki hepsi kaldırımlarda geziyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergi sistemi sebebiyle bir otomobil sahibi olmak isteyip olamayanlar bu donemlerde motor tercih ediyorlar.

yakında daha cok insan motor talep edecek. ve yakında motorların da kalitesi düşecek. Kademeli fakirleşme bu ulkeyi hindistana cevirecek.

• Motor sayısının artması ülke adına çok olumlu bir şey. Azalan yakıt, azalan trafik herkes için olumlu olacaktır.
    Akıllı olun, birer motor alın. Çekmeyin o rezil trafiği.

• bıktıysan kullanma araba

• commandx C kullanıcısına yanıt

Azalan yakıttan bize ne, trafik gürültüsü kat kat arttı bu motorculardan dolayı. Aradan dereden uçarak geçtikleri için her hızlı geçişlerinde kornaya basıyorlar.

• JustOffer kullanıcısına yanıt

Azalan yakıt = azalan cari açık

Azalan trafik = azalan yakıt, azalan iş gücü kaybı

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Vergi sistemi sebebiyle bir otomobil sahibi olmak isteyip olamayanlar bu donemlerde motor tercih ediyorlar.

yakında daha cok insan motor talep edecek. ve yakında motorların da kalitesi düşecek. Kademeli fakirleşme bu ulkeyi hindistana cevirecek.

şimdi geçen gün forumda biri hindistandan daha ucuz işçilik var dedi bir ton beğeni aldı. hindistan bizden ileride diye sürekli söyleniyorlar forumda.

mesele motorcular oldu mu hindistana döneceğiz diyorsunuz siz de.

karar verin hocam hindistan bizden iyi mi kötü mü ?

anlayamadık sizin kafanızdakini.  

• Geçen gün lalelide en sol şeritteyim trafik durmuş vaziyette bekliyoruz bir tangırtı koptu arkada kafamı sağa çevirdim bir baktım bir tane maganda motorcu araçların arasından gidecem diye gidip orta şeritte ki adamın aynasına çarpmış aynayı kırmış sonrada güçlükle durmuş, adam daha arabasından inemeden araçların arasından gazlayarak kaçarak kayboldular ortalıktan.Bende baktım benim sağ arkaya çarptılar mı diye ama allahtan bana çarpmadan durabilmiş.

Ben bıktım bu motorculardan gerçekten, nereden çıkacakları belli değil sinyal veriyorum döneceğim bir anda yanımda bitiveriyorlar.Trafik durmuş düt düt kulağımın dibinde korna çalıp kafa ütülüyorlar harbi sinir bozuyorlar.Birde geçerken silme sıfır geçiyorlar, milletin arabası çizilir mi aynası kırılır mı umrunda değil adamın.

• Trafikte saygı bekleyip saygısızlığın dibine vuran %90 lık motorcu kitlesine selamlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dün sağa sinyal verdim şerit değiştiriyordum ki, makas atan motorcu maganda sağımdan geçti. Sonra “ tırofukte büzüüü göööörmüyorlar”. Atmış arkaya kızı hava atıyor güya. Kardeşim öleceksen öl bizim başımızı belaya sokma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıngsmannnnn -- 10 Haziran 2021; 21:1:26 >
  • Motorculardan nefret ediyorum çünkü çoğu trafik kurallarına uymuyor.

Kimisi yırtık dondan fırlar gibi önüne atlar, kimisi tek yönlü caddeden ters yönden gelir.

Birde o kadar çirkeflerki en ufak olayda sizi linç etmek isterler mesela şurada olduğu gibi :

• Forumdaşlarım merhaba.

Muhtemelen farkında değilsiniz ama bazılarınız bugün ötekileştirdiğiniz, hasmınız, rakibiniz, hatta neredeyse düşmanınız gibi gördüğünüz motorcuların arasına katılacak çok da uzak olmayan bir gün.

Buna çok yakınınız, oğlunuz, kardeşiniz, iş-askerlik-çocukluk vb. arkadaşınız vesile olacak belki de.

Sonra siz de başkalarının da motorcu olmasına vesile olacaksınız.

Ve sayımız daha da artacak.

Ve buraya kadar yazdıklarıma inanmıyorsanız sıkı durun şimdi: Bu müthiş camiaya katılmadan geçirmiş olduğunuz her günün aslında kayıp olduğunu, boşa geçmiş olduğunu da düşüneceksiniz.

En son ne zaman daha önceden hiç tanışmadığınız başka bir sürücü sırf sizinle aynı güzergahta araç kullanıyor diye kendisiyle selamlaştınız??? 

Motosiklet üzerindeyken bu selamlaşma olayı neredeyse hiç sekmez ama.

Lütfen boş bir vaktinizde A-A1-A2 ehliyet alım koşullarını inceleyiniz.

Ve fırsatını bulursanız bir kursa yazılın.

Sonra motosiklet için güvenli sürüş eğitimi veren kurumları araştırmaya başlayınız.

Ve birkaç günlük bir eğitim alınız.

Gidip hemen motosiklet almak zorunda değilsiniz.

Bu şekilde müthiş keyifli bir hobi, trafik sıkışıklığı, park yeri bulamama tabirlerini lugatınızdan silecek müthiş bir ulaşım aracı, hatta ve hatta para kazanabileceğiniz bir uğraşı-meslek bile edinme fırsatınız olacak.

Ki hiç kimse de motorcu doğmuyor.

Şu ya da bu şekilde bir gün bu motor virüsünü kapıyorsunuz ve de gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Bu sayfalara zamanında çok vakit ve emek harcamış birisi olarak motosikletin hayatıma kattığı rengin, sağladığı kolaylığın, getirdiği heyecanın kelimelerle tarifinin çok zor olduğunu söyleyebilirim.

Herkese selamlar.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt

Böylelerini örnek göstererek motorculardan nefret ediyorum demek yanlış. Bunlardan insan olan herkes nefret eder. Motorcusu vs yok, bu tipler her yerde var maalesef.

• haluk 23 kullanıcısına yanıt

Bu ön yargılı korkaklardan motorcu çıkmaz bence

• Bisikletciler scootercılar da artsın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3bin TL maaş ile ev mi geçindirsin 300-400bin TL araba mı alsın hadi Golf vs geç dizel Egea bile 200bin TL

Alırım bir kebapçı motoru binerim ne yapayım yürüyerek mi gidek işe

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

şimdi geçen gün forumda biri hindistandan daha ucuz işçilik var dedi bir ton beğeni aldı. hindistan bizden ileride diye sürekli söyleniyorlar forumda.

mesele motorcular oldu mu hindistana döneceğiz diyorsunuz siz de.

karar verin hocam hindistan bizden iyi mi kötü mü ?

anlayamadık sizin kafanızdakini.  

Alıntıları Göster

Hindistan vergi ve gelir adaletsizligi bakimindan bizden cok kotu bir ulke . Yani bizde fakir ile zengin arasindaki makas a x dersek adamlarinkisi 10 x.hindistan ileride degil. Hintliler kendini gelistiren ve gelir adaletsizligini yaratanlar ileride. Misal google gibi tata gibi pek cok sirketin ceosu da hintli. A ama hintlilerin iyi yerlere gelmesi hindistani ileriye goturmuyor. Hint halki fakir hint halki kast sistemiyle cebellesiyor. Hint halki kotu durumda.

• Motosiklet fiyatları emin olun araç fiyatlarına oranla çok daha fazla arttı.

Adam akıllı motora bineyim dediğin zaman 150bin liradan fazla veriyorsunuz.

Evet haklısınız trafikteki motor sayısı arttı ancak bunların çoğunluğunu küçük cc scooterlar oluşturuyor.

Ekonomik olması açısından tercih edildiği için kullanıcılar genel itibari ile kendilerine de yatırım yapmaktan kaçınıyorlar.

Asla eğitim vs almıyorlar.

Kendimde bir motosiklet sürücüsü olarak şunu net söyleyebilirim. Sinyalimi verip olması olması gerektiği gibi araç kullandığım sürece bir motosiklet kazasına karışıyorsam motosiklet sürücüsünü çok düşüneceğimi sanmıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.