Şimdi Ara

Motorcular Kendini Ezdirmeye Calisiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet hocam doğru söylüyorsunuz, yüksek hacimli uzun süre motosiklet kullanmış biri olarak hem araba hem motor, şu motosikletlere atıp tutan insanları sadece bir 125cc ye bindirip 1 saat, birde yüksek hacimli bir makineye bindirip 1 saat gezdirdikten sonra burdaki yazdıklarına kendileride inanmazlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

Sallayanlardan çoğu hayatında motosiklet kullanmaya cesareti olmayan apaçi takımı. Trafikte bu kafayla artistlik yaptığınızda aynanız kırılıyor sonra ağlamayın....

İşte bu ayna kırma olayı çok aşağılık ve iğrenç bir haraket. Gelsin trafikte benim aynamı kırmaya çalışsın. Denemesi bile yeter, kendini refüjde veya kaldırımda bulur. Eğer sende bu kafadaysan bir gün denk gelir görürsün aynayı konyayı.

Ayna kırıldıktan birkaç saniye sonra haberin olur, o arada 50m önünde giden motosikleti refüje atabilirsen ayakta alkışlarım. Kim bilir belki ışıkta veya trafikte beklerken falan kırar, olmadı arabadan iner peşinde koşturursun.

Videodan fikir edinebilirsin olayın nasıl gerçekleştiği hakkında,

Teşekkürler, bilgi paylaşmak istemissiniz. Ama fikir edinecek bir durum yok. Bana şoförlük hakkında bilgi verecek son insandır motorcular. Önceki yorumunuzda da 200 cc motor ile 2.0lt. Arabayı denk tutmuşsunuz. Motoru gözünüzde cok büyütüyorsunuz.

Aktif olarak hem motosiklet hem de araba hatta yeri geldiğinde ağır vasıta kullanmış biri olarak yazdım. Bilgi vermeye de çalışmadım, yazdıklarımı öyle kabul edin çünkü bir şey değişmeyecek.. Direndiğiniz taktirde sorun yaşayacaksınız çünkü. Kamikaze motorcu çok, ben de biliyorum fakat aynı şekilde otomobil kullanan daha fazla kişi olduğu açık bir gerçek. Tüm camiaya mâl etmenin anlamı yok. 250cc motosiklet ile 2.0lt arabanın gidişinin hemen hemen aynı olacağından bahsettim, hatta orta üst seviye motosikletleri de süperspor otomobillerle bir tuttum, bunda yanlış olan nedir?

Tabikide istisnalar vardır ama %90 'ı bu şekilde olunca ne yazik ki yorumlarda bu şekilde oluyor. 250 cc motor ile 2.0lt aracın gidişinin aynı olur derken motor / güç olarak mı bahsediyorsunuz ? Eğer öyleyse aynı fikirde değilim. Araba ile motor tek bir husus haricinde kesinlikle eşit değildir. Tek eşit olduklari konu trafik kurallari ikisi içinde aynıdır.

Hacı çok zor bir şeyden mi bahsediyorum ben anlamadım ki. Teknik veri diye bir şey var, açıp bakınca ikisinin güçlerinin çok farklı olduğu açık. İkisi de 150hp gibi bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Gidişi aynıdır diyorum, ikisi yan yana kalktığında yani yarış yaptığında 250cc motosikletle 120-130' a kadar kafa kafaya gider. Ondan bahsediyorum. 250cc motosikletler ortalama 200kg 30-40hp arasıdır. Anlayamadığınız şeyi anlayamadım.

Bak benim kullandığım motosikletin 400m süresi 10.6 saniye, bu linkte de superspor araçların değerleri var bak kendin karar ver bu aletlerin ne olduğu konusunda,https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sallayanlardan çoğu hayatında motosiklet kullanmaya cesareti olmayan apaçi takımı. Trafikte bu kafayla artistlik yaptığınızda aynanız kırılıyor sonra ağlamayın....

İşte bu ayna kırma olayı çok aşağılık ve iğrenç bir haraket. Gelsin trafikte benim aynamı kırmaya çalışsın. Denemesi bile yeter, kendini refüjde veya kaldırımda bulur. Eğer sende bu kafadaysan bir gün denk gelir görürsün aynayı konyayı.

Ayna kırıldıktan birkaç saniye sonra haberin olur, o arada 50m önünde giden motosikleti refüje atabilirsen ayakta alkışlarım. Kim bilir belki ışıkta veya trafikte beklerken falan kırar, olmadı arabadan iner peşinde koşturursun.

Teşekkürler, bilgi paylaşmak istemissiniz. Ama fikir edinecek bir durum yok. Bana şoförlük hakkında bilgi verecek son insandır motorcular. Önceki yorumunuzda da 200 cc motor ile 2.0lt. Arabayı denk tutmuşsunuz. Motoru gözünüzde cok büyütüyorsunuz.

Aktif olarak hem motosiklet hem de araba hatta yeri geldiğinde ağır vasıta kullanmış biri olarak yazdım. Bilgi vermeye de çalışmadım, yazdıklarımı öyle kabul edin çünkü bir şey değişmeyecek.. Direndiğiniz taktirde sorun yaşayacaksınız çünkü. Kamikaze motorcu çok, ben de biliyorum fakat aynı şekilde otomobil kullanan daha fazla kişi olduğu açık bir gerçek. Tüm camiaya mâl etmenin anlamı yok. 250cc motosiklet ile 2.0lt arabanın gidişinin hemen hemen aynı olacağından bahsettim, hatta orta üst seviye motosikletleri de süperspor otomobillerle bir tuttum, bunda yanlış olan nedir?

Tabikide istisnalar vardır ama %90 'ı bu şekilde olunca ne yazik ki yorumlarda bu şekilde oluyor. 250 cc motor ile 2.0lt aracın gidişinin aynı olur derken motor / güç olarak mı bahsediyorsunuz ? Eğer öyleyse aynı fikirde değilim. Araba ile motor tek bir husus haricinde kesinlikle eşit değildir. Tek eşit olduklari konu trafik kurallari ikisi içinde aynıdır.

Hacı çok zor bir şeyden mi bahsediyorum ben anlamadım ki. Teknik veri diye bir şey var, açıp bakınca ikisinin güçlerinin çok farklı olduğu açık. İkisi de 150hp gibi bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. Gidişi aynıdır diyorum, ikisi yan yana kalktığında yani yarış yaptığında 250cc motosikletle 120-130' a kadar kafa kafaya gider. Ondan bahsediyorum. 250cc motosikletler ortalama 200kg 30-40hp arasıdır. Anlayamadığınız şeyi anlayamadım.

Bak benim kullandığım motosikletin 400m süresi 10.6 saniye, bu linkte de superspor araçların değerleri var bak kendin karar ver bu aletlerin ne olduğu konusunda,https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration

Anlayamadığım şeyi anlamasamda olur ziyanı yok. Konu araba vs. Motor yarışı, hizlanlmalari, motor verileri değil zaten. Verdiğin detaylı teknik bilgiler için teşekkürler hacı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Messerschmitt BF109 -- 24 Şubat 2017; 14:30:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor muamelesi yapiyorsun aracim diyor, arac muamelesi yapiyorsun motorum diyor motorsiklet suruculeri. Ne muamelesi yapacagiz ben de bilmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekleme: FORUMA UZUN ZAMANDIR GİRMİYORDUM MESAJDA ATMIYORDUM BELKİ SEVİYE DÜZELMİŞTİR DİYE GİRDİM VE TESADÜF BU KONUYU GÖRDÜM VE MESAJ ATTIM, EĞER YUKARIYA MESAJ ATAN ARKADAŞLARIN BİR ÇOĞU MOTOR VEYA ARABA SÜRÜCÜSÜ İSE VAY HALİMİZE... KALIN SAĞLICAKLA...

• https://www.youtube.com/watch?v=V3LfBUoV-gM&t=0s
    2.07. dk dan itibaren izlerseniz anlattığınız şeyleri yapanları motorcularda sevmiyor zaten.
    Genel olarak motorcular şöyle arabacılar böyle falan demek yanlış otomobil kullanıp saçma sapan hareket yapanlar da var motosiklet kullanıp yapanlarda var
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1 kere ayna kirmisligim var. hic oyle dedginiz gibi gel benimkinide kir modunda birsey olmuyor. mor vizorlu adam bir videosunda taksinin aynasini kirip gaza basiyor. Taksici kiricagini bildigi icin hazirlikli olucak ki hemen gaza.basip refuje atmaya calisiyor ama on tamponu motorun tekerine carpiyor (sonuc: arabanin yan aynasi kiriliyor ve tampon tekere carptigi icin arabanin tamponu darma duman oluyor. motorcu ise yoluna devam ediyor hicbirsey olmamis gibi.)

ben ise bana kaldirimdan git diyen adama yaptim bunu. takip ettim trafik sikisinca lane shifting yapmaya basladim (araclar ilerlerken veya giderken tam arabalarin ortasindan veya sagindan solundan gecme olayi.) adamin araci kirmizi isik oldugu icin durdu uzuncada trafik vardi. Vurdum aynasina pat diye yere dustu aractan indi kufur etti.bagirdi cagirdi aldi yerden parcalari bindi arabasina. hicte oyle sandiginiz gibi (ezerim onu keserim bicerim yakalarim onu) seyler olmuyor. %90 ihtimalle ben eve gittimde o adam hala isikta bekliyordu :d

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

quote:

quote:

quote:

quote:

1 kere ayna kirmisligim var. hic oyle dedginiz gibi gel benimkinide kir modunda birsey olmuyor. mor vizorlu adam bir videosunda taksinin aynasini kirip gaza basiyor. Taksici kiricagini bildigi icin hazirlikli olucak ki hemen gaza.basip refuje atmaya calisiyor ama on tamponu motorun tekerine carpiyor (sonuc: arabanin yan aynasi kiriliyor ve tampon tekere carptigi icin arabanin tamponu darma duman oluyor. motorcu ise yoluna devam ediyor hicbirsey olmamis gibi.)

ben ise bana kaldirimdan git diyen adama yaptim bunu. takip ettim trafik sikisinca lane shifting yapmaya basladim (araclar ilerlerken veya giderken tam arabalarin ortasindan veya sagindan solundan gecme olayi.) adamin araci kirmizi isik oldugu icin durdu uzuncada trafik vardi. Vurdum aynasina pat diye yere dustu aractan indi kufur etti.bagirdi cagirdi aldi yerden parcalari bindi arabasina. hicte oyle sandiginiz gibi (ezerim onu keserim bicerim yakalarim onu) seyler olmuyor. %90 ihtimalle ben eve gittimde o adam hala isikta bekliyordu :d

Hocam sen tırsık birine denk gelmişsin. dikkat et, herkes bu taksici gibi olmaz. Mazallah karşına bu video' daki gibi biri gelirse o zaman nr yapacan ?

https://youtu.be/TLlYd0kZotc

• quote:

Orijinalden alıntı: LampdaLamp

quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

motosikletler sıkıntı ya. sağdan soldan aniden geçiyorlar farkında olmuyorum. önümde çukur olsa şeritten çıkmadan çukurdan kaçmaya çalışsam ölecek adam yanımda. sürekli aynaları kontrol etmeme rağmen görmediğim oluyor. paranoya oldu bende bu motorcular. normalde şerit aralarından gitmeleri yasak değil mi ? ama adamlar kolay ulaşım için şerit aralarından gitmek için alıyorlar motosikletleri haksızmıyım ?

Şerit aralarından gitmek yasak değil, çoğu avrupa ülkesinde trafikğın akış hızından maximum +10 km hız ile filtreme yapmak yasal motosikletler için milletin işine gelince küçücük motor aralardan geçersin gidersin, işine gelmeyince neden aralara giriyor hepsinin sebebi kıskançlık adamın önüne kırana kadar yol verdiğinde zaten ya teşekkür eder geçer yada ilerde çekilir önünden tekrar, insanlarda saygı yokki olmayan saygı tabikide

edit: yol vermezsin, üstüne kırarsın yüksek hacimli bir makineye gelirsin alırlar aynanı

O ayna kırıp gidenlere dümdüz gidiyoruz biz işte karakter meselesi

• sen motorcuya gurban ol trafigi azaltıyor adam.

ona gelene kadar, apaçi şahin tayfası, drift tayfası, polo gti, tuğralı doblo, hey gidi hey.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.