Şimdi Ara

Motorcular Kendini Ezdirmeye Calisiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende motorcuyum . Elbette salak motorcular var. Ancak ben motora bindigim anda kendimi dislanmis otobanda gezen bi fare gibi hissediyorum. Orta seritte normal seyir ederken aniden ustunuze kiran mi dersiniz. Ustunuze surup niye boyle yapiyosun diye sorunca "sen motorsun kaldirimdan gitsene" diyende oldu. En sag seritte ilerlerken bile selektor yapip yoldan cekil hizimi kesiyosun diyende. Kirmizi isikta beklerken arkamdan cekilsene sen motorsun diye korna basanida gordum. Bunlara karsi ben ne yaptim onlara?

Belki kirmizi isikta onlerinde oldugum icin benim yuzumden 5 sn gec ilerlediler. Veya otobanda beni sollamak icin orta seritten sol seride gectiler.. Siz yorumlayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sallayanlardan çoğu hayatında motosiklet kullanmaya cesareti olmayan apaçi takımı. Trafikte bu kafayla artistlik yaptığınızda aynanız kırılıyor sonra ağlamayın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

Bende motorcuyum . Elbette salak motorcular var. Ancak ben motora bindigim anda kendimi dislanmis otobanda gezen bi fare gibi hissediyorum. Orta seritte normal seyir ederken aniden ustunuze kiran mi dersiniz. Ustunuze surup niye boyle yapiyosun diye sorunca "sen motorsun kaldirimdan gitsene" diyende oldu. En sag seritte ilerlerken bile selektor yapip yoldan cekil hizimi kesiyosun diyende. Kirmizi isikta beklerken arkamdan cekilsene sen motorsun diye korna basanida gordum. Bunlara karsi ben ne yaptim onlara?

Belki kirmizi isikta onlerinde oldugum icin benim yuzumden 5 sn gec ilerlediler. Veya otobanda beni sollamak icin orta seritten sol seride gectiler.. Siz yorumlayin.

Buradakilerin çoğu anlattığını anlamaz dostum. Şeridinde gidersin üstüne çıkmaya çalışırlar emniyet şeridinden gidersin kafanıza göre takılıyorsunuz derler. Boşver onlar kıskandığı için sallıyorlar gazlamaya devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Motorculardaki bu özgüveni anlamıyorum. Ya kafasındaki GoPro'ya güveniyor yada gerçekten hepsi battal gazi. Son zamanlarda bir de çakar gibi bir şey koymuşlar, hepsinde var neredeyse. Gerçekten kör eder derecesine gözüküyor aynadan. Açık ve net, bu adama yol vermem !!! En ufak bir saygı göstermem. Net ...

vay arkadaş böyle yorumlar niye artı alıyor ve seviliyor forumda. Adama nasıl yol vermezsin? belki adam belli olmak için takıyor o ışıkları ne biliyorsun.

Adama trafik kuralları gereği yer vermem gerekiyorsa veririm. Ama trafikte beni rahatsız edici haraketler yaparsa onun anladığı dilden konuşurum. Daha önce çok yaptım yine yaparım. Ayrıca, beni trafik canavarı gibi göstermenize lüzum yok hocam. Motorcuların bu kör eden çakarları fark edilmek için taktıklarını düşünmüyorum (moda oldu tamamen apaçilik) BMW motor süren birisinde görmedim hiç !!! Arabayı kurallarına göre düzgün kullanan birisi motoru fark eder. İyice küçülttünüz motorları, sanki pire kadarlar.

İki tarafta kurallara uyarsa sıkıntı kalmaz. Motor ufak tefek, araya, köşeye girebildiği için avantajını kullanıp trafik kurallarını ihlal edince onlara bir şey yok. Biz burada kararınca bir şey yazınca Yazık motorculara, vah vah bebelere, aman onları fark edin vs.. vs..

Hocam objektif olun lütfen.

Tabi objektif olalım, otoban bağlantısında 90 km hızla sağ şeritte gidiyorum gece 12:30 civarı bomboş yol, soldan taksinin biri yardıra yardıra geliyor ilerde sapak var, tam sapak girişinde sol şeritten neredeyse direksiyonu tam kırarak banada silme 0 geçerek sapağa girdi, hadi diyelim trafik kurallarına uydun 90la gidiyorsun arkandaki kamyon dibine giriyor ve çoğu araç bunu yapıyor sıkıştırarak geçmeye çalışıyor, bu duruma ne yapacağız? madem kurallara göre gideceksin, en fazla gidebileceğin 10 km yol sonra birinin altına girersin kurallara uyma gibi bir lüksün yok küçük 2 tekerli motor üstünde, nezaman büyük kalıplı sesli güçlü motor olur altında ozaman herkes seni farkeder sana yol verir aynadan görünce üstüne kırmaz yaklaşmaya başladınmı şerit değiştirir yolunu açar

Sağdan gidersin 90la kurallara uyup üstüne çıkarlar, emniyet şeridine girersin niye ordan gidiyosunuz, şeritte gidiyosun niye şeritte gidiyosun bu insanları anlamak ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 23 Şubat 2017; 19:8:42 >

• Ya arkadaş deli eder bu motorcular adamı. Gelmiş arkadan kör noktama girmiş, ben de sağa kıvrılıcam diye sinyali verdim, baktım bu var dibimde, yavaşladım geçsin diye, geçmedi adam. Artık sapağı kaçıracaktım, üstüne kırdım, yapacak birşey yok, sinyalimi veriyorum, yavaşlıyorum geçsin diye, adam hiç istifini bozmuyor tın tın devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 23 Şubat 2017; 19:10:59 >
  • Youtube ta izliyorum adam motorculara dikkat edelim bizi sıkıştırıyorlar şöyle davranıyorlar böyle davranıyorlar diyo daha dk sı dolmadan makaslar emniyet şeridinde gazlamalar yere el değdirmeler diz sürtmeler araçların g.tüne yapışmalar tamam motorlara herkes dikkat etsin onun üstündekide bir can ama herşey karşılıklıdır motorcularında yaptıkları hareketlere dikkat etmesi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

Sallayanlardan çoğu hayatında motosiklet kullanmaya cesareti olmayan apaçi takımı. Trafikte bu kafayla artistlik yaptığınızda aynanız kırılıyor sonra ağlamayın....

Kardes ben onu farketmesem frene dokunsam kirilmadik kemigi kalmaz onun

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam adam belli etsinde kendini delici çakar koyup insanları tehlikeye atmaya ne gerek var. Bende ön arka sisleri açıp gezeyim o zaman
  • ne diyorsunuz 1 hafta önce az kala motota eziliyordum yaya olarak

• portiwashere P kullanıcısına yanıt
    Bir gun de onlarin kafasi kirilir mala kastetmek neymis ogrenirler Insaallab verecen bunlari isidin eline varya offf

• Motosikletler,

Aradan geçerler, makas atarlar, ışıkta en öne geçerler, emniyet şeridinden giderler... Bunları yadırgamayın, normal durumlardır. Alışın. Hiç laf anlatmayacağım, yazdıklarımı ancak motosiklet kullanıcısı olduğunuzda anlarsınız.

Ne yapın, yapmayın?

Motosikletlere yol verin, şeridinizde düzgün gidin düzgün durun. Sağda ve solda motosikletlerin geçebileceği kadar alan bulunsun. Sollama yasağı olan yerlerde sollama yapmayın, kavşak giriş çıkışlarında motosiklet gibi bir trafik aracının da olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Algınız sadece büyük araçlara çalışmasın. Motorcunun canına kast etmeyin, kaza yaptırmaya çalışmayın Azraillik insana yakışan bir görev değil.

Motosikletle herhangi bir kazaya karıştığınızda doğrudan yaralanmalı kaza olarak değerlendirileceğini dolayısıyla bununla ilgili başınıza gelebilecek hukuki yaptırımları, yaralanmalı kaza olarak doğrudan kamu davası açılacağını aklınızdan çıkarmayın. Motosikletliye çarpmak neredeyse yaya çarpmak gibidir, ölüm ve sakatlanma oranı yüksektir. Dolayısıyla ağır bir tazminat yükü ve hukuki yaptırım altında kalabilirsiniz. Çoğu motosiklet kullanıcısı trafikte geçirdiği süreyi sürekli kayıt altına almakta, yapacağınız her kusurlu hareketin açık delili olacaktır. Bir şekilde bir motosikletliyi fazla kızdırırsanız aynalarınızı da riske atacağınızı ve motosikletliyi yakalayamayacağınızı da aklınızdan çıkarmayın.

Sinyal vermeden şerit değiştirmeyin, U dönüşünün yasak olduğu yerde dönecekseniz da ayna kontrolünü iyi yapın, ani şerit değiştirmekten kaçının. Yolun ortasında veya emniyet şeridinde dahi olsanız kapınızı açarken gözle kontrol yapın, mümkünse yolda kapı hiç açmayın. Motosikletlerle yarışmaya çalışmayın, giriş seviyesi 250cc motosikletlerin bile ortalama 2.0lt bir araçla benzer performansta olduğunu aklınızdan çıkarmayın, ışıklarda önünüze geçen motosikletli sizinle yarışmak veya üstünlük kurmak için yapmıyor bu hareketi. Orta ve Üst seviye motosikletlerin süperspor arabalarla eş değer güce sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın, hiç biri sandığınız gibi sizinle yarışmıyor.

Motosikletliler kanunda açıkça belirtilmese de trafikte pozitif ayrımcılığa tabidir, bunu aklınızdan çıkarmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 24 Şubat 2017; 2:53:40 >

• quote:

Sallayanlardan çoğu hayatında motosiklet kullanmaya cesareti olmayan apaçi takımı. Trafikte bu kafayla artistlik yaptığınızda aynanız kırılıyor sonra ağlamayın....

İşte bu ayna kırma olayı çok aşağılık ve iğrenç bir haraket. Gelsin trafikte benim aynamı kırmaya çalışsın. Denemesi bile yeter, kendini refüjde veya kaldırımda bulur. Eğer sende bu kafadaysan bir gün denk gelir görürsün aynayı konyayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Motosikletler,

Aradan geçerler, makas atarlar, ışıkta en öne geçerler, emniyet şeridinden giderler... Bunları yadırgamayın, normal durumlardır. Alışın. Hiç laf anlatmayacağım, yazdıklarımı ancak motosiklet kullanıcısı olduğunuzda anlarsınız.

Ne yapın, yapmayın?

Motosikletlere yol verin, şeridinizde düzgün gidin düzgün durun. Sağda ve solda motosikletlerin geçebileceği kadar alan bulunsun. Sollama yasağı olan yerlerde sollama yapmayın, kavşak giriş çıkışlarında motosiklet gibi bir trafik aracının da olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Algınız sadece büyük araçlara çalışmasın. Motorcunun canına kast etmeyin, kaza yaptırmaya çalışmayın Azraillik insana yakışan bir görev değil.

Motosikletle herhangi bir kazaya karıştığınızda doğrudan yaralanmalı kaza olarak değerlendirileceğini dolayısıyla bununla ilgili başınıza gelebilecek hukuki yaptırımları, yaralanmalı kaza olarak doğrudan kamu davası açılacağını aklınızdan çıkarmayın. Motosikletliye çarpmak neredeyse yaya çarpmak gibidir, ölüm ve sakatlanma oranı yüksektir. Dolayısıyla ağır bir tazminat yükü ve hukuki yaptırım altında kalabilirsiniz. Çoğu motosiklet kullanıcısı trafikte geçirdiği süreyi sürekli kayıt altına almakta, yapacağınız her kusurlu hareketin açık delili olacaktır. Bir şekilde bir motosikletliyi fazla kızdırırsanız aynalarınızı da riske atacağınızı ve motosikletliyi yakalayamayacağınızı da aklınızdan çıkarmayın.

Sinyal vermeden şerit değiştirmeyin, U dönüşünün yasak olduğu yerde dönecekseniz da ayna kontrolünü iyi yapın, ani şerit değiştirmekten kaçının. Yolun ortasında veya emniyet şeridinde dahi olsanız kapınızı açarken gözle kontrol yapın, mümkünse yolda kapı hiç açmayın. Motosikletlerle yarışmaya çalışmayın, giriş seviyesi 250cc motosikletlerin bile ortalama 2.0lt bir araçla benzer performansta olduğunu aklınızdan çıkarmayın, ışıklarda önünüze geçen motosikletli sizinle yarışmak veya üstünlük kurmak için yapmıyor bu hareketi. Orta ve Üst seviye motosikletlerin süperspor arabalarla eş değer güce sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın, hiç biri sandığınız gibi sizinle yarışmıyor.

Motosikletliler kanunda açıkça belirtilmese de trafikte pozitif ayrımcılığa tabidir, bunu aklınızdan çıkarmayın.

Arkadasim yol zaten bos madem acelesi var selektor yapsin veya sag serite girip yardirsin tam sacmalik yazdiklarin

Ben trafik kurali neyse onu uygularim iki gun sonra basina kaza gelse bu kurallar hic bir yerde gecmez

• biraz hoşgörü, biraz saygı yeterli,, motorsiklet olduğu için değil insan olduğu için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Motosikletler,

Ne yapın, yapmayın?

Arkadasim yol zaten bos madem acelesi var selektor yapsin veya sag serite girip yardirsin tam sacmalik yazdiklarin

Ben trafik kurali neyse onu uygularim iki gun sonra basina kaza gelse bu kurallar hic bir yerde gecmez

Doğrudan sana yönelik bir şey yazmadım, sağdan geçmediyse vardır bir bildiği. Yol bozuk diyorsun, dümdüz giderken motosikletin düşmesi için yeterli bir sebep. Sağa geleydin...

• quote:

quote:

İşte bu ayna kırma olayı çok aşağılık ve iğrenç bir haraket. Gelsin trafikte benim aynamı kırmaya çalışsın. Denemesi bile yeter, kendini refüjde veya kaldırımda bulur. Eğer sende bu kafadaysan bir gün denk gelir görürsün aynayı konyayı.

Ayna kırıldıktan birkaç saniye sonra haberin olur, o arada 50m önünde giden motosikleti refüje atabilirsen ayakta alkışlarım. Kim bilir belki ışıkta veya trafikte beklerken falan kırar, olmadı arabadan iner peşinde koşturursun.

Videodan fikir edinebilirsin olayın nasıl gerçekleştiği hakkında,

• quote:

quote:

quote:

Ayna kırıldıktan birkaç saniye sonra haberin olur, o arada 50m önünde giden motosikleti refüje atabilirsen ayakta alkışlarım. Kim bilir belki ışıkta veya trafikte beklerken falan kırar, olmadı arabadan iner peşinde koşturursun.

Teşekkürler, bilgi paylaşmak istemissiniz. Ama fikir edinecek bir durum yok. Bana şoförlük hakkında bilgi verecek son insandır motorcular. Önceki yorumunuzda da 200 cc motor ile 2.0lt. Arabayı denk tutmuşsunuz. Motoru gözünüzde cok büyütüyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler, bilgi paylaşmak istemissiniz. Ama fikir edinecek bir durum yok. Bana şoförlük hakkında bilgi verecek son insandır motorcular. Önceki yorumunuzda da 200 cc motor ile 2.0lt. Arabayı denk tutmuşsunuz. Motoru gözünüzde cok büyütüyorsunuz.

Aktif olarak hem motosiklet hem de araba hatta yeri geldiğinde ağır vasıta kullanmış biri olarak yazdım. Bilgi vermeye de çalışmadım, yazdıklarımı öyle kabul edin çünkü bir şey değişmeyecek.. Direndiğiniz taktirde sorun yaşayacaksınız çünkü. Kamikaze motorcu çok, ben de biliyorum fakat aynı şekilde otomobil kullanan daha fazla kişi olduğu açık bir gerçek. Tüm camiaya mâl etmenin anlamı yok. 250cc motosiklet ile 2.0lt arabanın gidişinin hemen hemen aynı olacağından bahsettim, hatta orta üst seviye motosikletleri de süperspor otomobillerle bir tuttum, bunda yanlış olan nedir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aktif olarak hem motosiklet hem de araba hatta yeri geldiğinde ağır vasıta kullanmış biri olarak yazdım. Bilgi vermeye de çalışmadım, yazdıklarımı öyle kabul edin çünkü bir şey değişmeyecek.. Direndiğiniz taktirde sorun yaşayacaksınız çünkü. Kamikaze motorcu çok, ben de biliyorum fakat aynı şekilde otomobil kullanan daha fazla kişi olduğu açık bir gerçek. Tüm camiaya mâl etmenin anlamı yok. 250cc motosiklet ile 2.0lt arabanın gidişinin hemen hemen aynı olacağından bahsettim, hatta orta üst seviye motosikletleri de süperspor otomobillerle bir tuttum, bunda yanlış olan nedir?

Tabikide istisnalar vardır ama %90 'ı bu şekilde olunca ne yazik ki yorumlarda bu şekilde oluyor. 250 cc motor ile 2.0lt aracın gidişinin aynı olur derken motor / güç olarak mı bahsediyorsunuz ? Eğer öyleyse aynı fikirde değilim. Araba ile motor tek bir husus haricinde kesinlikle eşit değildir. Tek eşit olduklari konu trafik kurallari ikisi içinde aynıdır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.