Şimdi Ara

Motorcular Kendini Ezdirmeye Calisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun aksam cevre yolundayim 2 gidis 2 gelis yolun bir tarafi cukurlu soldan gidiyorum 80 ile onum arkam bostu bir anda sol yan aynadan tek isik geldi bu chopper mi deniyor o motordan aklinca solumdan gececek mesafe yok hala basiyor frene . Dokunsam geberecek

Selektör falanda yapmadi yapsaydi yol verirdim

Bende sebebi ben olmayayim diye bastim 140 a ciktim aradaki mesafeyi actim sonra o farkli yone gitti

Aklim almiyor ne cesaret kotu niyetli biri olsa . Dokunur frene adam geberir arkasina bakmadan gider zaten karanlik yollar bos .

Arabalar bile duramiyor abs 4 teker sıkarken bunlardaki olaya bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafasında kamera falan vardır,

"kafaya takılan kamera ,beyine giden damarlarda hasara yol açıyor" diye bi araştırma sonucu çıkabilir yakında...
  • Alkollü yada sarhoş falandır büyük ihtimal.Motorcuların çoğunun kafa iyi zaten..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorculardaki bu özgüveni anlamıyorum. Ya kafasındaki GoPro'ya güveniyor yada gerçekten hepsi battal gazi. Son zamanlarda bir de çakar gibi bir şey koymuşlar, hepsinde var neredeyse. Gerçekten kör eder derecesine gözüküyor aynadan. Açık ve net, bu adama yol vermem !!! En ufak bir saygı göstermem. Net ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Motorculardaki bu özgüveni anlamıyorum. Ya kafasındaki GoPro'ya güveniyor yada gerçekten hepsi battal gazi. Son zamanlarda bir de çakar gibi bir şey koymuşlar, hepsinde var neredeyse. Gerçekten kör eder derecesine gözüküyor aynadan. Açık ve net, bu adama yol vermem !!! En ufak bir saygı göstermem. Net ...

bu adamlara yol vermem ne demek, geçiş üstünlüğü varsa seve seve yol vereceksin. dağ başımı burası??
  • Kendini bilmez ukala modelli guya modern motorcu tiplemelerinden trafikteki sacmalıklarını gorunce kısacası IRENIYORUM , bir insan kafasındaki kamerayla nasıl bu kadar olumu goze alır diyorum sonra git baska yerde geber diyip geciyorum.

• Valla yukarda yazan arkadaşların yazdıklarının hiçbirini yapabileceğini zannetmiyorum, ki zaten motora biniyorsam neden trafikte araba gibi gideyimki alırım arabamı beklerim saatlerce, arkadaşların çekemediği olay herkesi aynı kefeye koyup ben gidemiyorsam onlarda gitmesin, neyse
  • quote:

Motorculardaki bu özgüveni anlamıyorum. Ya kafasındaki GoPro'ya güveniyor yada gerçekten hepsi battal gazi. Son zamanlarda bir de çakar gibi bir şey koymuşlar, hepsinde var neredeyse. Gerçekten kör eder derecesine gözüküyor aynadan. Açık ve net, bu adama yol vermem !!! En ufak bir saygı göstermem. Net ...

vay arkadaş böyle yorumlar niye artı alıyor ve seviliyor forumda. Adama nasıl yol vermezsin? belki adam belli olmak için takıyor o ışıkları ne biliyorsun.
  • motosikletler sıkıntı ya. sağdan soldan aniden geçiyorlar farkında olmuyorum. önümde çukur olsa şeritten çıkmadan çukurdan kaçmaya çalışsam ölecek adam yanımda. sürekli aynaları kontrol etmeme rağmen görmediğim oluyor. paranoya oldu bende bu motorcular. normalde şerit aralarından gitmeleri yasak değil mi ? ama adamlar kolay ulaşım için şerit aralarından gitmek için alıyorlar motosikletleri haksızmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

motosikletler sıkıntı ya. sağdan soldan aniden geçiyorlar farkında olmuyorum. önümde çukur olsa şeritten çıkmadan çukurdan kaçmaya çalışsam ölecek adam yanımda. sürekli aynaları kontrol etmeme rağmen görmediğim oluyor. paranoya oldu bende bu motorcular. normalde şerit aralarından gitmeleri yasak değil mi ? ama adamlar kolay ulaşım için şerit aralarından gitmek için alıyorlar motosikletleri haksızmıyım ?

Şerit aralarından gitmek yasak değil, çoğu avrupa ülkesinde trafikğın akış hızından maximum +10 km hız ile filtreme yapmak yasal motosikletler için milletin işine gelince küçücük motor aralardan geçersin gidersin, işine gelmeyince neden aralara giriyor hepsinin sebebi kıskançlık adamın önüne kırana kadar yol verdiğinde zaten ya teşekkür eder geçer yada ilerde çekilir önünden tekrar, insanlarda saygı yokki olmayan saygı tabikide

edit: yol vermezsin, üstüne kırarsın yüksek hacimli bir makineye gelirsin alırlar aynanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 23 Şubat 2017; 15:49:16 >

• Yaptığı şey mantıklı değil hatta saçma sapan olmuş. Yalnız şöyle bir durum var. Hem motor hem otomobil kullanan biri olarak söyleyebilirim ki motor kullanan birinin herhangi bir otomobilden yol isteme gibi bir lüksü bu ülkede yok. Bu yüzden yolu çoğu zaman zorla almaya kalkışılıyor bu da riski arttırıyor tabi. Ama her şekilde kendimizi güvene almak için diğer otomobillerin hareketlerini izliyoruz sürekli. Yani iyi bir sürücüyse frene dokunduğun anda ne yapacağı çoktan kafasındadır onun.
  • Aslında motorsikletlerin yaptığını 4 teker araba yapsa makas atıyo, genç serserinin biri derler. Motorcu oldu mu hak oluyo nedense.

• onlar youtube için malzeme topluyorlar birileri sinirlenip üstüne kırsın ki akşama youtube'a yeni video koyabilsin
  • Fantazik tiplermiş demek

• ben şu şekilde düşünüyorum;

motorsiklet kullanan arkadaşların geneli yaramaz çocuk modunda kullnıyor.

yaramaz çocuk işler istediği gibi gittiği sürece kurallara uyar, ne zaman dara gelir o zaman cıvıtır.

çoğu motorcu da öyle.

senin aracın 2 tekerlekli ,genişliği az, iki arabanın arasından geçebiliyorsun diye bu sana 2 araba arasından geçme hakkı vermez.

sende benim gibi plak sahibisin. hakkın olan şeritte şeridin ortasından gideceksin.

ama motorsikletlerin geneli ne yapıyor.?

iki arabanın arasından emniyet şeridinden artık allah ne verdiyse.

aracının sana avantaj sağlaması senin kurallara aykırı davranmanı gerektirmez.

iki şeritin ortasından vasıta geçmesi yasak ister motor ister bisiklet olsun.

şimdi diyeceksin o zaman motorun ne avantajı var. motor bir avantajı olduğu için üretilmemiş ki, bir tercih zevk meselesi.

ama işte ne düzgün ki bu düzgün olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 23 Şubat 2017; 16:26:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

vay arkadaş böyle yorumlar niye artı alıyor ve seviliyor forumda. Adama nasıl yol vermezsin? belki adam belli olmak için takıyor o ışıkları ne biliyorsun.

aynen katılıyorum.yol vermemek saygı göstermemek ne demek?? iyi o zaman bende sende seat leon var diye saygı göstermeyeyim. Yol hakkı kiminse yol onundur!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Zapt-ı Na Mümkün

Yaptığı şey mantıklı değil hatta saçma sapan olmuş. Yalnız şöyle bir durum var. Hem motor hem otomobil kullanan biri olarak söyleyebilirim ki motor kullanan birinin herhangi bir otomobilden yol isteme gibi bir lüksü bu ülkede yok. Bu yüzden yolu çoğu zaman zorla almaya kalkışılıyor bu da riski arttırıyor tabi. Ama her şekilde kendimizi güvene almak için diğer otomobillerin hareketlerini izliyoruz sürekli. Yani iyi bir sürücüyse frene dokunduğun anda ne yapacağı çoktan kafasındadır onun.

Hocam kaldırımın 20 30 cm kenarında kaçma imkanı yok adam gibi selektör yapsa tamam diyeceğim yol vereceğim
  • Kafasına GoPro takınca "Dur kendimi şurada sıkıştırayım, sonra beni göreceksin diye atar yapar Youtube'a atarım" düşüncesine giriyorlar.
  • Sen haklısın zaten dediğim gibi o kadar kendini riske atmamalı insan bu biraz ikarus sendromuna bağlı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Adama trafik kuralları gereği yer vermem gerekiyorsa veririm. Ama trafikte beni rahatsız edici haraketler yaparsa onun anladığı dilden konuşurum. Daha önce çok yaptım yine yaparım. Ayrıca, beni trafik canavarı gibi göstermenize lüzum yok hocam. Motorcuların bu kör eden çakarları fark edilmek için taktıklarını düşünmüyorum (moda oldu tamamen apaçilik) BMW motor süren birisinde görmedim hiç !!! Arabayı kurallarına göre düzgün kullanan birisi motoru fark eder. İyice küçülttünüz motorları, sanki pire kadarlar.

İki tarafta kurallara uyarsa sıkıntı kalmaz. Motor ufak tefek, araya, köşeye girebildiği için avantajını kullanıp trafik kurallarını ihlal edince onlara bir şey yok. Biz burada kararınca bir şey yazınca Yazık motorculara, vah vah bebelere, aman onları fark edin vs.. vs..

Hocam objektif olun lütfen.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.