Şimdi Ara

Motora yeni başlayacağım , CBR600RR alacağım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
11.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşın karakterini motor kabiliyetini bilmeden aslında böyle karamsar yorumlar yapmamak gerekir. Öncelikle arkadaşım burada her 600cc ile başlamak isteyenin kabiliyeti aynı değil. Sen r6'yı sürmüş bir kaç tur atmış olabilirsin. Fakat o motor kendinin olunca yollarda boş olunca ee 100 le gidecek değilsin heralde ? O makineler hız için tasarlanmış aletler. Senin ilk önce kendini frenlemede kondiksiyonda geliştirmen gerekir. Sen 600rr la 30 la 40 la mı gezeceğini sanıyorsun ? Hadi otobanda 180 - 200 yapıştırdın öndeki dengesizin fren yapmıcagı şerit değiştirmeceği ne malum yada karşına yağ vb. olasılıklar çıkmayacağı ?
  • Honda Cbr 1000 rr, Suziki Hayabusa 1300 hatta Kawasaki ZZR 1400 al. Helvam şam fıstıklı olursa sevinirim.

Bunca yıllık tecrubem var, en az senin gibi 600cc motorla başlayıp kaza yapmayayanını görmedim. Üstelik 600cc ve racing yani kesin helvanı yeriz ya.. bence sıkıntı olmaz
  • emeklemeden yürümeye çalışmak bu olsa gerek..
  • Asfalttan spatulayla kazırız seni artık
  • ölürsen iyi de ölmezsen iki tekerlekliyle gezersin
    son pişmanlık neye yarar
  • Israrla İzlenmesi tavsiye edilir !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: baran156

EVET ARKADASLAR BASLIKTA BELİRTTİĞİM GİBİ CBR600RR ALMAYA KARAR VERDİM , MOTOR TECRÜBEM YOK AMA KENDIME GÜVENİYORUM . EHLİYETİMİ ALALI 2 AY OLDU . AİLEMİDE CBR600RR KONUSUNDA İKNA ETTİM , BU ARAÇLAR ÇOK TEHLİKELİ BUNU BİLİYORUM , AMA HİÇ Mİ 600CC'DEN BASLAYAN OLMAZ . 1 AY ÖNCE YAMAHA R6 İLE 1 TUR ATMIŞTIM . ÇOK GÜZEL BİR ALET AMA FİYATI GERÇEKTEN CBR600'E GÖRE ÇOK UÇUK. BENİ ÇOK TATMİN ETMİŞTİ , ŞUNU SÖYLİYEYİM GAZI AÇINCA UÇUYOR AMA DEFRANSİYEL AYARI VAR ELİMİN AYARINA GÜVENDİĞİM İÇİN HERHANGİ BİR GAZ SEKMESİ YAŞANMIYACAKTIR. KENDİMİ YETİŞTİRENE KADAR COK HIZ YAPMAYACAĞIM . YORUMLARINIZ İÇİN SİMDİDEN TESEKKÜR EDERİM SAĞOLUN.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

videoyu sonuna kadar izle kendine güvenle olmuyo bu iş

• Motor tehlikeli diyorlarya, işte bu mantıkta arkadaşlar söyletiyor bu sözleri... Çokta genç :(
  • Ya neymiş bu 600 cc korkusu ya. herkes 125 likle 250 liklemi başlıyo arkadaş bu motosiklet işine. Yokmu bizim gibi direk büyük cc alıp keyfini süren...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Topkapi09

Ya neymiş bu 600 cc korkusu ya. herkes 125 likle 250 liklemi başlıyo arkadaş bu motosiklet işine. Yokmu bizim gibi direk büyük cc alıp keyfini süren...

2004 de 2 aylık 250 cc tecrübesi olmasına ragmen Honda 600 R alan çok değerli Murat abim aklıma geldi. Nur içinde yatsın.
  • Ayıptır söylemesi 8 yıldır motorsiklet kullanıcısıyım Allaha şükür cbr 600rr var fakat bu güne kadar hiç 4,5 ve 6. vitesleri! durur vaziyette bile! atmadım.
    Şunu söyliyim bu tip makinalar heves edilipte alınacak bir şey değil. Hava atmak, kız tavlamak gibi hayalleri de kaldırmaz. Adı üstün de monstar Allaha şükür cbf150 motorsikletim de var %90 onu kullanırım.

Ben canımı yolda bulmadım kardeşim! bir ailem ve sözlüm var. Kendimi düşünmüyorsam onları düşünerek bir takım kararlar almalıyım.

Burda yapman gereken 100-125 cc arası mümkünse 2. el bir motorsiklet alman ve 20-30 bin km yapana kadar kullanman. Yine mümkünse eğitim alman, bu imkan yoksa tecrubeli, bilinçli bir arkadaşın dan eğitim alman. Yavaş yavaşta motoru yükseltmen bu kadar sabit. 600cc hacmin de bir alet ile başlamak neden? bu acele,telaş veya heves niye?

Kendini düşünmüyorsan seni doğuran anayı, babayı, kardeşlerini varsa sevgilini düşün be kardeşim.
    Diyorsan ki öyle de böyle de öleceğiz. Dua et motorsikleti kullanırken ölme.. büyük acılar ve eziyetle can verirsin. Allah korusun.

Samimi söylüyorum motoruma yanaştığım da başlıyorum bildiğim bütün duaları okumaya. bindikten sonra dualarımı eksik etmiyorum. Giderken aklıma geldiğin de bile dualar okuyorum.
    Burda yazılan çizilen senin için birşey ifade etmiyorsa rica ediyorum bir motorsiklet hocasıyla görüş fikir al.

• quote:

Orijinalden alıntı: low

Ayıptır söylemesi 8 yıldır motorsiklet kullanıcısıyım Allaha şükür cbr 600rr var fakat bu güne kadar hiç 4,5 ve 6. vitesleri! durur vaziyette bile! atmadım.
    Şunu söyliyim bu tip makinalar heves edilipte alınacak bir şey değil. Hava atmak, kız tavlamak gibi hayalleri de kaldırmaz. Adı üstün de monstar Allaha şükür cbf150 motorsikletim de var %90 onu kullanırım.

Ben canımı yolda bulmadım kardeşim! bir ailem ve sözlüm var. Kendimi düşünmüyorsam onları düşünerek bir takım kararlar almalıyım.

Burda yapman gereken 100-125 cc arası mümkünse 2. el bir motorsiklet alman ve 20-30 bin km yapana kadar kullanman. Yine mümkünse eğitim alman, bu imkan yoksa tecrubeli, bilinçli bir arkadaşın dan eğitim alman. Yavaş yavaşta motoru yükseltmen bu kadar sabit. 600cc hacmin de bir alet ile başlamak neden? bu acele,telaş veya heves niye?

Kendini düşünmüyorsan seni doğuran anayı, babayı, kardeşlerini varsa sevgilini düşün be kardeşim.
    Diyorsan ki öyle de böyle de öleceğiz. Dua et motorsikleti kullanırken ölme.. büyük acılar ve eziyetle can verirsin. Allah korusun.

Samimi söylüyorum motoruma yanaştığım da başlıyorum bildiğim bütün duaları okumaya. bindikten sonra dualarımı eksik etmiyorum. Giderken aklıma geldiğin de bile dualar okuyorum.
    Burda yazılan çizilen senin için birşey ifade etmiyorsa rica ediyorum bir motorsiklet hocasıyla görüş fikir al.

Çok güzel yazmışsınız klavyenize sağlık...

Hiç bir şey canından önemli değil önce güvenlik

• Yeni baslayan biri max 250 cc yapmali hayatinla oynuyorsun farkinda degilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Live fast, die young!

AL AL! Senin gibiler sayesinde insanların bilinci artıyor. Ben satın almandan yanayım. Sana bir şey olsun ki insanlar akıllansın!

İbreti alem olursun! Öteki türlü kimseye faydan dokunmaz bu zihniyetle çünkü!!!

• Live fast, die young!

AL AL! Senin gibiler sayesinde insanların bilinci artıyor. Ben satın almandan yanayım. Sana bir şey olsun ki insanlar akıllansın!

• Live fast, die young!

• Live fast, die young!

• quote:

Orijinalden alıntı: Microp_aras

Live fast, die young!

Bir kere yazsan yeterdi

• quote:

Orijinalden alıntı: altnkrtl

quote:

Orijinalden alıntı: Microp_aras

Live fast, die young!

Bir kere yazsan yeterdi

Sayfa hata verdi, mesaj gözükmedi, bende tekrar tekrar yazdım ve sonuç böyle oldu malesef...

• niye honda cbr250r'de karar kildin ki?su an honda cbr250 ile kawasaki ninja 250 neredeyse ayni fiyat. honda ilk ciktiginda 8000tl civariydi, kawa ise 12000 tl idi. ama su anda fiyatlar birbirine cok yakin. ben sirf yedek parca icin kawa gibi bir motoru es gecmezdim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.