Şimdi Ara

Motora yağ eklemek - Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracım grande punto 1.3 multijet

henüz 10.000 bakımına 3000 km'daha var.Bugun yağına baktığımda bir miktar azalmış gördüm.Önümüzdeki hafta uzun yola çıkacağıım yaklaşık 1500 km ,sizce sorun olurmu ? Daha önce selenaia 5-40 koyulmuştu .eklemek gerekrse aynı model mi gerekiyor ?

acil yardım rica ediyorum

Motora yağ eklemek - Acil

• Çubuğa göre normal gibi ama eklemek isterseniz yine 5w40 koymalısınız en güzeli ayni numara aynı marka
  • yolcu07 Y kullanıcısına yanıt
    peki bi zararı olurmu ? 3000 km daha böyle gitsem.

Motor yağ ışığı fln yakmıyor henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

Ya hocam bu kadar pinpirik olmayın aracta dogru düzgün eksilme bile yok. Normal seviye zaten ortası. Eğer o arac 1500kmde o yağı bitirirse motor zaten bitiktir
  • Bazı benzin istasyonları açık yağ satıyor yarım litre eklerseniz yeterli ve iyi olur hem motor hemde kafanız rahat eder.
  • Yarım litre 5-40 ekle devam et.
  • ben turboda yağlanma olmasın diye cubugun yarısına kadar doldurtuyorum, bir miktar yağ eksilmiş ortalık ayağa kalkmış

illa maximum seviyede gezmek zorunda değilsiniz,yağ pompası minumum seviyesnin altına düşmetikçe basabiliyor

bu arada yagınız tam sentetik, 2 bakım arası bi hava filitresi değiştirerek 15-20bin km yapabilirsiniz.

ekleme: mobil 1 esp 5w40 öneririm, dexos 2 onayıda var. daha kaliteli bir yağ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 30 Temmuz 2017; 0:21:9 >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    motordan pek anlamadığım için eksilince motora zarar gelir diye düşünmüştüm.
  • ilaveye gerek yok.açık yağ önermişler aman diyim sakın öyle bişey yapma.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    yok ztn asla açık yağ kullanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

Yağ ışığı yanarsa hapi yuttun zaten yanmadan önce önlemini al.
  • onurcngzhn34 O kullanıcısına yanıt
    Hı hı yağ ışığıda zaten %20 eksilince yanıyor
  • Hocam biraz da ege den zeytin yağı ekle iyi gelir motora.

Şaka bir yana endişe edilecek bir şey yok.
  • Yağ seviyesi normal sıkıntı yok aracı stop ettikten 5-10 dakika sonra bakarsan gerçek seviyeyi görürsün stop eder etmez bakarsan eksik çıkar.

Sakın ha sakın açık yağ falan koyayım deme.

Bu arada yağ lambası yandığında iş bitmiştir, kırmızı ışıgı gördüğünde hemen aracı stop etmezsen geçmiş olsun.
  • ben olsam bakıma 3000 km kaldı demeden periyodik bakımı yaptırırdım uzun yola çıkacak olsaydım. böylece hem filtreler hem de motor yağı değişmiş olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 31 Temmuz 2017; 0:58:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Hı hı yağ ışığıda zaten %20 eksilince yanıyor

Nediyon sen ya
  • onurcngzhn34 O kullanıcısına yanıt
    Öyle saçma salak bi cevap vermişiniz ki ona cevaben yazdım, aracın yagı %20 civarında eksilmiş, neden yağ ışığı yanıp yolda Hapı yutsun di mi?
  • quote:

Öyle saçma salak bi cevap vermişiniz ki ona cevaben yazdım, aracın yagı %20 civarında eksilmiş, neden yağ ışığı yanıp yolda Hapı yutsun di mi?

Üsluplu ol. Motor yağı ışığı son raddeye gelince yanıyor diye biliyorum, bak kardeşim bu böyle yanlış biliyosun demek yerine sarfettigin cümlelere bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

quote:

Üsluplu ol. Motor yağı ışığı son raddeye gelince yanıyor diye biliyorum, bak kardeşim bu böyle yanlış biliyosun demek yerine sarfettigin cümlelere bak

Ne diyon sen ya
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

quote:

Ne diyon sen ya

Kardeş beyin damarların oksitlenmiş heralde bi tinerle sil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.