Şimdi Ara

Motor Yatak sarması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6 Mesaj
    Herkese merhaba. 1986 model BMW 3.16 E30 çakal kasa araca sahibim. Araçla yaklaşık 4 gün önce Edirne’ye gittim. Dönüşte aracın yağ göstergesi yanıp sönmeye başladı. Aracı aldığım kişi elektrik akşamında sıkıntı olduğu için bazı göstergeleri dikkate almamamı söylemişti. Ben de pek umursamadım. Zaten yoldada sıkıntı çıkarmamıştı. Ama bu sabah arabadan traktör sesi gibi bi ses gelmeye başladı. Ben de hemen bi sanayiye götürdüm ve yağının gittiğini söylediler. Yağ eklemesi yaptılar 10*40. Adam motorun yatak sardığını söyledi. Aracı eve götürürken sesten eser yoktu. Ama ben yine de temkini elden bırakmamak için aracın eski sahibini aradım ve o da bana sibop ayarından olduğunu söyledi. Yine de yarın sabah bi sanayiye götüreceğim. Bugün götürdüğüm sanayideki ustaya güvenmeyenin sebebi aracın suyunu kontrol ettirmeye götürdüğümde sadece sıcak su dökmeye 50 lira almasıydı. Ayrıyeten bugün sadece yağ döküp 100 lira aldı. Mecburiyetten yakın olduğu için götürdüm. Tavsiyelerinizi , görüşlerinizi ve tahminlerinizi almak isterim. Sizce durum nedir ? Şimdiden teşekkürle

|
    |

• Teğmen
    150 Mesaj
    tavsiye ve tecrübe eğer uzun bir yolculuk yapacaksan bir gün önceden aracın motoru soğuk iken yağ seviyesi ve su , lastik hava basıncı kontrolleri yapılmalıdır bu işlem birçok sürücü tarafından yapılabilir eğer uzun bir zaman kontrol yapmadıysanız en az 3 ayda bir kontrol etmekte fayda var arcı park ettiğiniz yere herhangi bir akma damlama varmı bunu alışkanlık haline getirmek lazım
    |
    |
    Valla yataklar gitti mi gitmedi mi bilemem ama ihmalkarlığınız motorun ömründen baya çalmıştır. 3000 devir civarında kısık yükte takırtıya benzer ses geliyorsa geçmiş olsun. Supap ayarından da olduğunu sanmıyorum. Motoru yağsız bıraktığınız için yatak sesidir o.
    |
    |
    Masraf olarak ne çıkar tahminen bu araca. Ayrıyeten yatak sardığında parça olarak ne değiştiriyorlar ona göre parçaları ben bulmak istiyorum çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ses buna benzersse geçmiş olsun.
    |
    |
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.