Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (834. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    0w20de eksiltme yaşamıyorsanız gerek yok 5w30 kullanmaya. Apı sn - ılsac gf5 onaylı bir 0w20 kullanın

85.000km 0w20 kullandım eksitlme veya başka bir sorun yaşamadım.
    Şimdiki aracımda 1.5 corolla ılsac gf6 0w16 ile kullanıyoruz. Kitapçığa uymaya çalışıyorum herzaman.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Scuderia. kullanıcısına yanıt
    Hocam daha once fabrika harici 0w20 kullanmadik (arac 61000 de) ve lpg var bu yüzden cekincem var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • runo40 R kullanıcısına yanıt
    Bence km düşük 0w20 denenebilir. Olmadı 0w koruyarak uzun yıllar 0w40 kullanılabilir lpgden dolayı.

Lpg ile 20 kullananlarda vardı bu arada fb gruplarında. Eksiltme yaşanmadı çoğunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scuderia. -- 23 Ocak 2022; 22:19:5 >
  • 2007 model toyota corolla 1.6 benzin ve lpg li arac 300 bin km de. Son 5 yila kadar 10w40 castrol kullanılmış .yeni aldim. Aracta yag eksiltme ve yag kacagi terleme yok. 5w30 kullanmak istiyorum. Toyota da 5w30 kullanin diyor kitapcikta. Viskolite değişirse yağ kaçakları veya eksiltme olur mu acaba. Ya da araç alışmış deyip 10w40 castrol ile devam mi etsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Lpg espirisi kalmadi gibi,yerind eolsam aracini seviyorsan 30tl fazla yak benzin olsun kafan da rahat motorunda tepkimelerinde rahat olsun.en fazla 50tl fazladan cikar için ferah olur şahsi fikrim

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam benzin lpg sürekli değişiyor. Yine plg benzinle yari yariya kalirsa ona göre onlem almak lazım. Bencede benzinde binmek en guzeli ama ekonomiyi de göz önüne almali. Arabami severim ama ucuz da olursa lpg yi tercih ederim.

• imam139 İ kullanıcısına yanıt

Taksi şirket aracı vs değilse 10 numara yağ kullanılmamalı,

5w30 ideal olur 👍🏻

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Değil hocam. Motor sesi vs. çalışması çok güzel. 5w30 kullansam düzeni bozulur mu diye endisem var. Mobil 1 ESP 5w30 özelikler olarak 10w 40 özelliği göstermeye daha yatkinmis. Önce onunla başlayıp sonraki 10 bi bakımında motula geçeyim daha mı isabetli olur

• Scuderia. kullanıcısına yanıt

Aman gözünü seveyim,

0w20 den 0w40 nasıl geçtin,

arada 3 kademe yağ daha var (5w20, 0w30, 5w30)

0w20 kullanamıyorsan 0w30 kullanırsın.

132 bg Valvematic; 10-40 bin km arasında ne kullanıldı bilmiyorum,

50-155 bin km arasında 8 yıldır 0w-20 mobil1 kullandım.

çok memnunum.

(araç 10 yıldır tüplü)

yağ eksiltme felan yok, 1 yılda %10 buharlaşma oluyor normal şekilde. Takribi 400 ml. (Min-max arası yaklaşık 800 ml dir)

yazın baskı Balata değişti,

ortalama yakıt göstergede 100 km de 6.2 lt,

baskı balata değişimi de yakıtı etkiliyor.

.

aynı şekilde 1.33 Yaris de 3 yıldır 0w20 kullanılıyor.

Son 14500 km 885 lt benzin tüketmiş.

Direk geçiş yok hocam. Anlaşılmadım sanırım tam açık yazmamışım kusura bakmayın.
    Eksiltmediği sürece 0w20 bence. Eksiltme yaşanırsa bakılır daha kalın viskoziteler. Valvematicler çok daha rahat çalışıyor devirlenmesi ivmelenmesi yakıt vs vs. O yüzden km çok yüksek olmadığı sürece kendimde kullandığım için 0w20 çok önemli görüyorum.

Zamanında toyota servislerinin yaptığı hataya düşülmemesi gerekiyor. 10w40 ları direttiler yıllar önce. 3-4 sene öncesine kadarda 5w30 diretiyorlardı. Müşteri talep ettikçe seçenek olarak bulundurulmaya başlandı servislerde.

Ki yine şahsi fikrim fabrikasyon 0w20 geliyorsa bi araçta
    5w30 koymak aracımıza yapacağımız bir kötülük olarak görüyorum.

Sattığım aracı sürekli yağ seviye takibi yaparak kullanırdım. 85.000km idi sattığımda. O kilometreye kadar 0w20 ile ilerledik. Araç tanıdık bi ahbabımızda 0w20 ile devam ediyor eksiltme olmadan 95.000km civarlarında.

10. 000-40.000 arası yine 5w30 50.000 ve 60.000 5w30 kullanıldı otomatik araç. Ama hocam sizin ortalama yakit çok iyiymis benim 150 km lik ortalama 11.5 lt.

Zararın neresinden dönülürse kardır,

Zaten otomatik vites ile 4000 deviri de geçemiyordur,

hararet yaptırma imkanın hiç yok.

kullanmanız gereken yağ 0w-20 dir,

150-200 bine kadar hiç tereddütünüz olmasın.

cesaretin yoksa; 0w-30 kullanılabilir.

taksi-şirket aracı gibi yoğun kullanılan bir araçsa o zaman 5w-30 ve 0w-40 kullanılabilir.

• Paul Klee kullanıcısına yanıt

eski Bravo kullanicisi ve forumda da tailan biri olarak Motul x-clean efe 5w30, mobil 1 5w30, Selenia WR 5W-40, LM 4200 5w30 kullanan arkadaslar memnundu. Ben Mobil ve Motul dan memnun kalmistim

• SoNSuZ.MaVi S kullanıcısına yanıt

Liqui molyden ben de çok memnundum ama 820 lira olmuş yağ… mecburen başka yağa geçtim.

• Paul Klee kullanıcısına yanıt

Liquı moly çok iyi yağ ama shell, selenıa(petronas), mobil de çok iyi yağlar.

• imam139 İ kullanıcısına yanıt

Merhaba @imam139 ,

Öncelikle bize ulaştığınız için çok teşekkür ederiz.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun :)

Eğer aracınızda uzun yıllar 10W-40 yağ kullanıldıysa; aracınızın önerdiği viskozite daha ince bir yağ olduğundan ona geçiş yaptığınızda öngördüğümüzden daha fazla miktarda yağ eksiltme problemi oluşabilir. Bunun için bizim önerimiz eğer 5W-30’a geçiş yaparsanız, yağınızı düzenli olarak kontrol ederek, normalin üstüne bir yağ eksiltme olup olmadığını kontrol etmeniz olacaktır.

Sahada tecrübe edilen ve ortalama genel rakam olan; 1000 km’e kadar 1lt eksiltmeden daha fazla bir yağ eksiltme var ise; uzun yıllar 10W-40 kullanıldığı için siz de 10W-40 viskozite kullanabilirsiniz.

İlginize tekrar çok teşekkür ederiz,

Sağlıklı günler dileriz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castrol Yağ Uzmanı -- 26 Ocak 2022; 13:40:57 >
  • Castrol Yağ Uzmanı kullanıcısına yanıt

japon motora da 10 numara yağ önerilir mi be usta!

" 1000 km’e kadar 1lt eksiltmeden daha fazla bir yağ eksiltme var ise;

uzun yıllar 10W-40 kullanıldığı için siz de 10W-40 viskozite" kullanmamalıyız,

direkt servise veya motor ustasına gitmesi gerekir.

• Ekim ayında geçici olarak kullanmak için megane 4 1.5 dci aldım, şu an 136bin kmde. Benden önceki sahibi 124bin kmde bakım yaptırmış. Parça faturalarını buldum. Eylül ayında elf fulltech fe yağ için 250 lira ödemiş, sanayi içerisindeki bir parçacıdan almış. Yine aynı yerden 30 liraya yağ, 30 liraya hava filtresi almış. Açıkcası filtreler yan sanayi evet ama yağ sahte mi değil mi anlayamadım. Çubuktan baktığımda normal dizel yağı simsiyah herhangi bir farklı durum görmedim. Olsaydı sanırım 12 bin km boyunca kendini belli ederdi değil mi ? Aracı mayıs ayı gibi satmayı düşünüyorum, açıkcası bakım yapsam mı yapmasam mı çok kararsız kaldım. Normalde reno bakım aralığı 20bin km'de bir. Daha 8bin km var ama hava filtresini kontrol ettim durumu kötüydü. Yağ değişmesem bile en azından kaliteli bir hava filtresi alıp değiştirmeyi düşünüyorum.

• Castrol Yağ Uzmanı kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ulkeye son kullaniciya satmak uzere (1-4-5 litrelik bidonlarda)

Castrol EDGE Professional LL IV FE 0W-20

Modelini getirecek misiniz?

• 
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.