Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Araçta fabrika dolumu ( 2010 ) Toyota antifrizi var.

İçindeki toyoya SLLC süper Long Life Antifrizidir diye düşünüyorum.

160 bin km’lik doldurmasını bekliyordum.

10 yıl içerisinde yarım litre kadar ucuz pembe normal antifriz ve yarım litre kadar su eklemişimdir .

(2011 model avensis 141000 km)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.3 multijet motorlu opel astra h araca hangi yağı önerirsiniz? bugüne kadar hep 5w30 kullanılmış, araç 300 bini geçti.

• Tyler Durden kullanıcısına yanıt

Yüksek km yağ viskotizesini değiştirmeyi gerektirir mi? Üretici bu konuda ne söylüyor? Mesela kullanım kitapçığınızda yüksek km lereden sonra yağ viskotizesini değiştirim diyor mu? Sanmıyorum.

Eğer herhangi bir olumsuzluk yaşamıyorsanız kaliteli 5w30 ile devam etmeniz faydanıza olacaktır diye düşünüyorum..

Burada gayet bilgili üstatlarımız var onlar daha iyisini bilirler..

Not:yazdıklarım kendi düşüncelerimdir bilimsel veya ticari bir veri içermemektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

1.3 multijet motorlu opel astra h araca hangi yağı önerirsiniz? bugüne kadar hep 5w30 kullanılmış, araç 300 bini geçti.

• Arkadaşlar resimdeki iki kutuda shell helix ultra 0w30 5 lt c2/c3 motor yağı. Bunların renk farkı neden acaba turuncu olan daha ucuz. Turuncu için satıcıya dolum yılını sordum 2020 dedi. renkleri neden farklı bir türlü anlayadım

Araç 73 bin km 2017 dizel manuel vites corolla

• hasancatak1 H kullanıcısına yanıt

Eğer herhangi bir olumsuzluk yaşamıyorsanız kaliteli 5w30 ile devam etmeniz faydanıza olacaktır

doğrudur.

fakat Astra 1.3 cdti

0w30 (İlk 200bin km)

5w30 (200 binden sonra)

0w40 (200 binden sonra)

5w40 (motor revizyonundan sonra)

kullanılabilir.

• Turuncu olanı

vw ve Mercedes gibi Alman motorlar için

• lordford50 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. bu bilgiyi nasıl anladınız. yanlış anlamayın bende bilgi sahibi olmak için soruyorum. kutunun üstünde herşey aynı görülüyor.

EDİT: shellin sitesinde turuncu kutu yok zaten nasıl bir işse bir türlü anlamadım. o zaman benim araç için gri beyaz kutudan almam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 18 Ocak 2021; 0:4:48 >
  • Turuncunun kutısunda,

ultra

0w30

yazısının altında yazıyor

vw

MB

• SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AF-L 0W-30 (Ford)

SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AP-L 0W-30 (PSA)

bunlar da alınabilir

Anladım hocam teşekkürler.
  • hasancatak1 H kullanıcısına yanıt

Yağ pompasindan ziyade Yağ filtresine sorun olmuş olabilir. Yağ filtresine bypass valfi vardır devreye girene kadar yağlama yapılmamış olabilir.

Bazi 3.parti filtreler yüksek performansta dayanıklılık konusunda sorum yaşayabilir. Filtre de yapısal bozulma olursa soğuduğunda geçirmeniz problemin yaşayabilir, bypass valfi devreye girer,

Tam olarak kesin bundan şundan demek doğru olmadığı için sadece tahmin ediyorum hiç alakasız birnproblem de olmuş olabilir.

hocam 2017 dizel manuel Toyota Corolla için hangi spesifikasyonların olması gerekmekte?
  • Üstteki ect c3 alttaki c2/c3 farkli yağlar.

Fiyat farkları olabilir, bir çok nedeni olabilir fiyat farkının...

• hocam iş o kadar karıştıki hiç bir şey anlamış değilim.

shell helix ultra 0w-30 için hb deki satıcının resminde (üstteki resim) sadece c3 yazıyor, açıklamalarında c2/c3 yazıyor. Shellin kendi sitesinde resimlerde ve açıklamalarında c2/c3 yazıyor. Zannedersem 2 üründe aynı hb deki görsel eski.

Turuncu kutulu yağ hiç bir yerde yok. ne shellin sitesinde nede başka bir yerde. bir tek satış yapan platformlarda var. Nereden buluyorlar acaba😁

Buradaki arkadaşların tavsiyeleri üzerine shell helix ultra 0w-30 2020 nisan ayında kullanmıştım. Az önce n11 siparişlerimi kontrol ettim. O zaman yağ çarşısı adlı satıcıdan almışım. Verdiğim sipariş turuncu kutulu olan bana gelen gri-beyaz kutulu c2/c3 yazan. acaba verdiğim linkin görselimi değişti o zamandan bu zamana. Ne oluyo anlamadım😂

Artık yapacak birşey yok. gri-beyaz kutu olanı alacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 18 Ocak 2021; 2:48:46 >
  • İkisi farklı yağlar , siz ect c2/c3 yazdığınızda farkli yağ gelir(229.52 MB onayli). Ect c3 yazdığınızda farkli yağ gelir. (229.51 omayli)

Cok karışmaması lazim. Satıcılar bazen yanlidncopybpaste yapabiliyor onlara da sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 18 Ocak 2021; 6:15:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pottteee

hocam 2017 dizel manuel Toyota Corolla için hangi spesifikasyonların olması gerekmekte?

En son yağ değişiminde petronas'ın 3.2 litre selenia teneke yağını koymuştuk fakat pek memnun kalmadık motorda bir şakırtı sesi var bu yüzden yağı değiştirelim diye düşünüyorum (araç babamın aracı) belki 5w40 koyarsak ses kesilir mi acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler cevabınız için çünkü yağ filtresinden olma ihtimali bile aklıma yattı bu güçlü bir ihtimal.

• Tyler Durden kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.