Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (671. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.526
Cevap
202
Favori
1.864.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    Araç motoruna göre yağ da değişir tabiki. Aynı kategorideki yağlar içinde kendi aracım için benim evvaliyatından beri kulladığımdan yağdan sonra motul gayet iyi geldi. Ben memnunum önemli olan da o. Ama başka marka ve modelde uymuyor. Benim karşı çıktığım nokta madeni yağdan devşirme yağı tam sentetik diye gagalamaları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Almazsın olur biter. Kafayı takacak mevzular değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadlar 2010 jetta 1.6 düz motor km 193.000, lpg li. Hangi yağları önerirsiniz?

• Arkadaşım ne kadar gereksiz yazıyorsun. Yanma odasında da motorun geri kalanında da hava var. Yağ katkısı yağın ömründen yer, bunu aklı başında her insan yazdığım verilerden çıkarır. Alevlenme derecesi 100 olan katkıyı 200 civarı olan yağ ile karıştırıyorsun. Oxidasyon falan diyerek birseyler yazmaya çalışıyorsun...

• O biseyler yazmak değil, oksidasyonun ve motorun çalışma prensibi bilmiyorsun. Silindire oksijen girmez , girerse ne olur bak araştır. Daha fazla gereksiz tartışmaya girmeyelim.

Yag kag katkilari ile ilgili kimse dogru duzgun yorum yapamazken, sizin bu kadar net yorum yapabiliyor olmanizda ilginc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNSuZ.MaVi -- 17 Şubat 2020; 6:29:4 >

• Arkadaşım senin ciddi problemlerin var, Ego basta olmak uzere. Bu konuda bir milyon tane oksidasyon ile ilgili mesajım mevcut. Sekmanlarda yağın kaç dereceye maruz kaldigini, normal calışma sicakliginda yağın kaç derece oldugunu sen biliyorsun, ancak isine geldigi gib anlıyorsun anlaşılan.

Hadi arkadaşım sen Powermax bilmem ne reklamı yaptıysan gidebilirsin..

• Reklam filan yok egom da yok şahsen ben başımdan geçeni paylaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Üstadlar 2010 jetta 1.6 düz motor km 193.000, lpg li. Hangi yağları önerirsiniz?
    https://www.shell.com.tr/motorists/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-professional-av-0w-40.html
  • Dark Territory kullanıcısına yanıt
    5w30 castrol LL işini görür gibi veya kitapcikdan kontrol ederek uygun yaği bulabilirsin

• 2009 clio 3 1.5 dci otomatik için hangi yağ?mobil super 3000 5w40 ve motrio kullandım,şu an fena ikilemdeyim,motul mu yoksa mobil mi?turbo için de yağ önemli diyorlar,ne yapmalıyım,motrio castrol dolumdu,biraz pişmanım,yarfım rica ediyorum.not:araç 158binde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaarj -- 18 Şubat 2020; 22:39:51 >
  • Herkes tutturmuş motul ve liqui molly diye onlardan daha iyi olan yağlarda var piyasa da mannol ve valvoline ürünleri ülkemizde bulunuyor onları da incelemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 19 Şubat 2020; 8:59:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaarj

2009 clio 3 1.5 dci otomatik için hangi yağ?mobil super 3000 5w40 ve motrio kullandım,şu an fena ikilemdeyim,motul mu yoksa mobil mi?turbo için de yağ önemli diyorlar,ne yapmalıyım,motrio castrol dolumdu,biraz pişmanım,yarfım rica ediyorum.not:araç 158binde.
    https://www.shell.com.tr/motorists/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-professional-ar-l-5w-30.html

https://www.motul.com/tr/tr/products/specific-0720-5w30

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-top-tec-4400-5-litre-2322

https://yagpazarlama.com/13-valvoline-yaglari/319-valvoline-synpower-xtreme-mst-c4-5w30-1-lt.html

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    euro 4 dci'ların yağı 5w40.
  • Dedigin yağlari koyunca araba ucuş moduna mi geciyor.? Ne gerek var fantazik motor yağlarina..castrol bile reklamlardan dolayi 40-50 tl fazla ve en nedret ettigim markadir..önemli olan marka değil önemli olan motorun karşiladigi sertifikali yağlardir motor ureticinin önerdigi yağdir.Her yağin buharlaşma parlama ve 40,100 derevedeki vizkozitesi farkli olabilir ama %1 yüksel diye 50 tl 100tl veremem şahsi adima konuşuyorum.zaten 10.000 değişim oluyo fanzatiye gerek yok.!

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Onu bir zahmet motul,liqui moly fanatizmi yapanlara söyle burada fanatizm yapan yok lafı çarpıtıp başka yerlere çekmeyin !! Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum ayrıca bu yağların testlerini de gayet iyi biliyorum piyasayı motul ve luqui moly'den ibaret sanan kişiler için yazdım o yorumu.

Aracın atmosferik vs.sıradan bir motora sahiptir o paraları vermeye gerek duymazsın anlarımda herkesin aracı bir değil motoru yüksek hacimli stres altında çalışan motorlarda yağ çok önemlidir o önemsemediğin %1'lik farkın bile hayati önemi var.

Buyurun bu da 50-100tl farkı vermem diye tercih edebileceğiniz markaların kaliteleri.

• Şahsi görüşümü söyluyorum her motor parcasi bir olmayabilir.Her markanin her üreticinin motor üretimi farkli değil mi.? Bilmedigim için soruyorum belki bilgimiz vardir.atiginiz 3 parcanin bir olmadigi gözüme carpti yada bana öyle gelmiştir her yağinda farkli motorlarda farkli isi farkli aşinma gösterebilir.neyse herkes bildigi gibi yaşar bildigi gibi yapar.

• Tamam dostum sen mannol kullan hatta amsoil ya da valveoline kaliteli serilerinden getirirsen bir firt aliriz...

Adam farkli ülke üretimlerinin asinma testlerini bulmuş :)

Sakin...

Bizim castrol yerine Motul önerme nedenlerimiz motul gecen seneye kadar 'made in France' mobil1 Belçika vs oluyor.. LM made in Germany...

Kisacasi en iyi yağ budur yazani görmedim. Sentetik testlerine bakariz hangisi iyi ise gozumuz tutuyorsa bunu kullaniriz...

Ama bir yağın farklı ülkelerde üretildiği için kalitesiz ya da kaliteli olduğunu iddia etmek pek makul gelmiyor... Hani araba parçası olsa neyse... Ama kimyasal sonuçta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 19 Şubat 2020; 16:24:52 >
  • Hangisi kafama yatarsa onu kullanırım takıntılarım yok sürekli motul diye sayıklayanlara hitaben yazdım ben bu yorumu motulden iyi yağ olmadığını sanan insanlar varda.Bulabilsem en başta royal purple deniyeceğim.

Testleri örnek olarak sundum marka olup yerli dolum olanlarda ciddi kalite farkları var bunun farklı kaynaklarda da örneği mevcut.
  • Elbette her yağ firmasının orijinal üretim tesislerinden alinan ürünler de kalite daha garantili olur.

Mesela Almanya uretimi C serisi ile guney Afrika üretimi arasinda fark vardi..
    Ya da Siemens İspanya ya da Türk uretimi bir firin ile alman olan arasında model farki var, her model almanyada uretilmez.

Ama mesela Pirelli Lastikleri F1 arabaları için Türkiye'de üretiliyor...

Ya da F35 bazi kanat bağlantı destek elemanlari da Türkiye'de üretiliyor..

Mesela Shell için Eger elinde bir rapor var ise zaten bu bilgi çoktan Shell Tucas ile paylaşılmış ve kalite ekiplerinin başında boza pisiriliyordur...

Kısacası kalite yönetim sistemi uygulayan firmalar buna dikkat eder. Bir fotoğraf girup dünyaları yakmaya gerek yok..

2010'da yapılmış bir rapor için bu hala böyledir Turk Malı kötüdür demek biraz kendimize hakaret oluyor..

Sonuçta sarf malzeme yağ eğer hoşuna gitmedi ise yağ aralığını öne alırsın olur biter..

Burada tavsiye edilen yaglar motul France üretimiydi.. ancak genel olarak motul belcika ve italyada uretim yapmaya başladı...

Daha henüz bu konularda bir test alamadık. Elbette çok güzel yag markalari var ama elde etmek uygun fiyata almak biraz farkli,

Mesela 3% fark icin 100TL fark verir misin? Bu sana göre evet olabilir baskasina göre hayır olabilir. Hayır diyen ben 15.000km değil 12.500km sonra yağ değişeceğini söylerse yine sonuçsuz bir tartışma olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 19 Şubat 2020; 17:46:55 >

• 
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.