Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (668. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    Çünkü leichtlauf high tech 5w-40 fully synthetic teknolojisine sahip hc7 olan değil
    Magnatec 5w40
    Lukoil 5w40
    PO maxima 5w40 gibi düşünebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Şubat 2020; 15:52:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngplt

Fulsaps bir yag onerisi yapabilirmisiniz ? 135 bin de 20 senelik bir arac iicin lpg li.
    Castrol Edge 0W-40

Castrol EDGE 5W-30 C3

Shell Helix Ultra 5W-30

Motul SPESIFIC 5w30

Liqui Moly TOPTEC 4600 5W-30

Liqui Moly SPECIAL TEC LL 5W-30

Shell Helix Ultra 5W-40

Liqui Moly LEICHTLAUF HC7 5W-40
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngplt

Tavsiyeniz ive cevaplarınız icin cok tesekkur ediyorum fakat 10w40 dan 0w40 a gecis yapmak riskli olacağını düşünüyorum bilemedim açıkçası.
    yağlar'ın kalınlığı genellikle son rakama göre belirlenir
    yani 0w-40 ve 10w-40 yağların ikiside 40 numara kalınlığındadır
    sadece 0w olan ilk çalıştırmada daha ince davranış gösterir ve
    motoru çok daha çabuk yağlar ve yağ pompasını daha az yorar,
    10 numara ise motoru daha geç yağlar ve motorun en ince-uç kıvrımlarına giremez ve
    motor soğukken aşınmalara sebep olur.
    eğer motorunuz henüz sağlıklı ise bende 0w40 öneririm, şans verilmeli.
    0w40 castrol edge ve mobil 1 olabilir.
    3-4 yıl sonra, 200k km yi geçtikten sonra , keçeler felan yıprandıkça,
    5w40 kullanabilirsiniz, shell ultra 5w40 .
    ama 10w40 hiç bir şekilde önermem.
    .
    aracım 2011 avensis 8 yıldır tüplü, 132k km de,
    4-5 yıldır 0w20 kullanıyorum.
    yılda , 14-15k km de 300-500 ml kadar ancak eksiltiyor.
    0w20 ile 0w40 arasında 3 tane daha yağ vizkozitesi var.
    yani 0w40 o kadar da ince değil. ama sağlıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 11 Şubat 2020; 11:35:41 >

• Cevabınız icin tesekkur ederim peki soyle bir uygulama yapsam fikriniz ne olur yag bakımı geldigini engine flush kullanıp motoru bir nebze 10w40 kalıntılarından arındırıp sonra 0w40 yağ ve liqui moly ceratec katkı kullansam iyi sonuc alırmıyım sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngplt -- 11 Şubat 2020; 11:36:32 >
  • Cevabınız icin tesekkur ederim peki soyle bir uygulama yapsam fikriniz ne olur yag bakımı geldigini engine flush kullanıp motoru bir nebze 10w40 kalıntılarından arındırıp sonra 0w40 yağ ve liqui moly ceratec katkı kullansam iyi sonuc alırmıyım sizce ?

• cngplt C kullanıcısına yanıt
    engine flush
    konusunda çok farklı uygulamalar yapılabiliyor.
    bir standart geliştiremediler.
    bu sebeble memnun kalmayanda çok.
    temizlerken motora zarar veren de çok.
    0w40 koyup, 5000 km kullan , boşalt.
    sonra tekrar 0w40 koy, yenile,
    daha sonra 1 yıl kullan derim.
    Engine flush yapabilirsiniz, ceratec biraz kullanım sonrasında neden ihtiyaç duyduğunuza göre tartışırız.

Doğru bir uygulama ile Engine flush yapıp motora zarar veren ben görmedim, aksine bazı forumlarda defalarca engine flush yapıp laboratuvar testlerine yağ gönderip herhangi bir problem ile karşılaşmadığını kanıtlayanlar var, ben tüm araçlarıma ve etrafıma 3 bakımda bir yapıyorum yaptırıyorum son 3-4 senedir. Çok abartı beklentilere girmedenmotorun çamurlaşan kısımlarını zamanla temizliyor. Tabi bu temizleyicilerden motor yağında da var uzun süre kullanmaktan sonra yağlar deterjanı kaybediyor. Daha çok aşırı kullanım sonrası öneriliyor.

Evvel mesajlara bakıldığında Bu forumda da bazı kullanıcılar belki iyi nİyetli ancak eksik ve yanlış bilgiler verebiliyor. Dikkatli olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 11 Şubat 2020; 12:34:13 >
  • Eski bir motor olduğu icin extra bir koruma saglamasi acisindan bir defaya mahsus kullanmak istiyorum ceratec

• 2004 model 2.0 benzin&lpg 187 bindeki aracıma bundan önceki bakımda Motul 8100 ECO-nergy 5w30 yağ kullandım. Bu bakımda da aynı yağdan devam mı edeyim yoksa başka öneri var mı?

Tüm değişimleri aynı anda yapmanız bir sorun olursa sizi yanıltabilir. Adım adım yaparsınız.

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Rahatsiz Eden bir durum var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Castrol Edge 0W-40

Castrol EDGE 5W-30 C3

Shell Helix Ultra 5W-30

Motul SPESIFIC 5w30

Liqui Moly TOPTEC 4600 5W-30

Liqui Moly SPECIAL TEC LL 5W-30

Shell Helix Ultra 5W-40

Liqui Moly LEICHTLAUF HC7 5W-40

Alıntıları Göster
    Bu önerdiğin yağları hangi verilere göre yazıyorsun, açıklar mısın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Rahatsiz Eden bir durum var mı ?
    Yok hocam. Yağ durumunu kontrol ettim eksilme de yok kaçak da yok.. Ama usta 5w40 kullanalım lpg li olduğu için dedi o yüzden kafam karıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Cevap icin cok tesekiur ederim. Petrol ofisi 0 20, mannol ve eneos arasinda degerlere bakarak hsngisni tercih etmeliyim?
    0w20 olarak en memnun olduğum yağ ; mobil1 advanced,
    üç kuruş pahalıdır ama gayet kaliteli.

https://urun.n11.com/motor-yagi/mobil-1-0w20-tam-sentetik-motor-yagi-5-lt-P406755136

https://urun.n11.com/motor-yagi/mobil-1-0w20-tam-sentetik-motor-yagi-5-lt-P407171768

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mobil-1-0w20-tam-sentetik-motor-yagi-1-lt_pdp_524507156?

• Sürekli şehiriçi kullanımı için 0w20 çok uygun bir yağ olsa da TSİ ve thp gibi çok ısınan araçlarda kullanıp birde sürekli uzun yolda kullanıyorsanız bence çok gereksiz bir yağ olur. Çünkü TSİ ve thp çok ısınan motorlar ve uzun soluklu rampalarda çok rahat 120 derece yağ sıcaklığına ulaşan motorlar haliyle 0w20 nin bu kadar yüksek sıcaklıkta çok ta iyi koruma yapacağına imkan vermiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petrol ofisi maxima fm 5w 30 tam sentetik, ford fiesta 1.25 2010 için kullandım, fiyatina göre tercih edilesi ayrıca yerli marka.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Sürekli şehiriçi kullanımı için 0w20 çok uygun bir yağ olsa da TSİ ve thp gibi çok ısınan araçlarda kullanıp birde sürekli uzun yolda kullanıyorsanız bence çok gereksiz bir yağ olur. Çünkü TSİ ve thp çok ısınan motorlar ve uzun soluklu rampalarda çok rahat 120 derece yağ sıcaklığına ulaşan motorlar haliyle 0w20 nin bu kadar yüksek sıcaklıkta çok ta iyi koruma yapacağına imkan vermiyorum.
    YENİ TSİ motorlarda motul 6200 kullanılabiliyor fakat eski tip tsi motorlarda 0w30 daha mantıklı.

https://www.liquimolyturkey.com/moly-0w20-motor-yagi-top-tec-6200-5-litre-20789

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPHA LION KING

Petrol ofisi maxima fm 5w 30 tam sentetik, ford fiesta 1.25 2010 için kullandım, fiyatina göre tercih edilesi ayrıca yerli marka.
    lpg yoksa 5w20 de kullanılabiliyor.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Sag ol hocam, lpg var bende 5w 40 mi alsaydim diye de tereddüt ettim ama 5w 30 mantikli heralde arac 103 binde

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Eco-Nergy e devam edebilirsiniz. TBN değeri yeterince yuksek ancak HTHS 3.2
    She Helix Ultra 5w30 ile A3/B4 onayli yağ ile de devam edebilirsiniz.HTHS 3.5 olduğu için yük altında daha iyi olacaktır.

Ustalar der böyle nedenini 3-4 evvel mesajimda yazdım.

• 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.