Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (663. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    Fiyatida yüksektir kesin yerinde olsam araca uygun yaği bulup kendin götürmen olur..aracin garantili değilse bazi şeylere katlanmalidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar 2004 model Vectra C 1.6 Lpgli aracım var.
    İki yağ arasında kaldım. Çok kişiyle konuştum 5w30 ve 10w40 kullanan sayısı neredeyse eşit ve herkes memnun gibi duruyor.
    Castrol 10w40 ve GM dexos2 5w30.
    İkisini de kullanan çok ama sanırım opelin tavsiye ettigi 5w30 yağ.
    Herhangi birini koymam çok fark yaratır mı?
    Veya daha farklı bir önerisi olan var mı?
    İzmirde yaşıyorum soğuk iklimde değil.
    Seçimi neye göre yapmalıyım?
    Not: araç 189 binde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Motul x-clean Efe 5w30.

Dexos2 şart degilse "Shell helix ultra 5w30" a3/b4

Sonuçta LPG taktiğiniz araca dexos2 düşük sulfatli yag kullanarak ısınan yanma odasinda ince bir yağ filmi kaplamaniza gerek olduğunu düşünmüyorum.

Eğer yinede güvenli olsun Dexos2 kullanayim derseniz, bu sefer LPG oldugu icin yağ bakiminizi 1/4 süre öne alın.

10w40'tan geciliyorsa ilk geçişte 0.5-1lt yağ eksiltme ihtimali vardır. Arada bir yağınız kontrol edin.

5w30 ile aracınız ilk çalışmada daha sessiz ve verimli olacaktir. Yağ pompasina daha az yük bindirecegi icin daha rahat bir kullanim hissedebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 31 Ocak 2020; 14:42:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Fiyatida yüksektir kesin yerinde olsam araca uygun yaği bulup kendin götürmen olur..aracin garantili değilse bazi şeylere katlanmalidir.
    Özel servis 250 diyor yetkili ise 600 tl diyor . Evet fark var ama araç 70 bin oldu . Extradan yapılması gereken şeyler var garnatisi yok bir de bi yetkili servis görsün istedim . 4 senedir özel servise gidiyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Selamlar 2004 model Vectra C 1.6 Lpgli aracım var.
    İki yağ arasında kaldım. Çok kişiyle konuştum 5w30 ve 10w40 kullanan sayısı neredeyse eşit ve herkes memnun gibi duruyor.
    Castrol 10w40 ve GM dexos2 5w30.
    İkisini de kullanan çok ama sanırım opelin tavsiye ettigi 5w30 yağ.
    Herhangi birini koymam çok fark yaratır mı?
    Veya daha farklı bir önerisi olan var mı?
    İzmirde yaşıyorum soğuk iklimde değil.
    Seçimi neye göre yapmalıyım?
    Not: araç 189 binde
    o motorlarda yaygın olan yağ eksiltme durumu var. Sizde yağ eksiltmesi nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

o motorlarda yaygın olan yağ eksiltme durumu var. Sizde yağ eksiltmesi nasıl?

Alıntıları Göster
    18 bin km önce bakımda yağ değişimi yaptık. 14-15 bin kmde yapınca 2 litre ekledik nerdeyse tamamen bitmişti çünkü. Yaklasık 4 bin kilometredir o yağ var ve şu an ne durumda bilmiyorum ama yağ lambası yanmadı henüz. Muayeneden önce triger değişimi vb tüm bakımlar yapılacak yağı da değiştirecegim

• Sevenhillli S kullanıcısına yanıt
    2009 dan beri era hyundai arac sahibiyim flitreleri servisden alip dişarda yağ değiştiriyorum veya balata değişimi yapiyorum tek pişmanliğim üst kapaği dişarda actirip yan sanayii parca kullandim diye ses var o yüzden parcalari dişardan al yağida kendin al el emeği vericegin 50 tl olur..

Hocam en ideal yağ değişimi 10.bin kmdir..her 1000 km de yağ cubugunda kontrol sağlanmali yoksa masraf ağir olabilir yazik günahtir

18 bin km yarı sentetik bir yağ için çok uzun, kesinlikle daha kısa sürede değiştirin. Tam sentetik kullanırsanız 15 bn km yi geçirmeyin. Yaşadığınız iklim çok soğuk değil ise, motorun yaşına bağlı olarak 10w 40 devam edin. Sık sık yağ çubuğunu kontrol ediln (2 bin km de bir)

• Aracim Ducato 2.3 Multijet .Euro4 Motor.
    Gece 6000km önce Lubrico marka bir yag koyduk araca 5.30 - Servisimiz denememi onerdi.Fiyati uygun.Orjinal Yag Selenia 5,40 ama artik.uretilmiyor.
    Suan icin sıkıntı yasamadim, eksiltme ve soğuk gunlerde zor çalışma yok şükür.Devam etsem mi yoksa baska Dizel Ticari 2.3 motor icin onerilerinkz nedir?

• selam üstad çok faydalı bir konu bir şeyler öğrendik teşekkür ederim. Bir sorum olacak malum piyasada her şeyin sahtesi çok acaba gerçek ürünleri nereden alalım?? Castrol edge ya da mobil 1 kullanıyorum ama nereden alacağımı şaşırıyorum. İnternet sitelerinden hangisi gerçek mal satıyor? Bir de liko molly ürünleri direk almanya dan geliyor ülkemizde dolum yapmıyor deniyor ne kadar doğru?? Bir de bu liko molly nin kendi internet sitesi var tavsiye edermisiniz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam üstad çok faydalı bir konu bir şeyler öğrendik teşekkür ederim. Bir sorum olacak malum piyasada her şeyin sahtesi çok acaba gerçek ürünleri nereden alalım?? Castrol edge ya da mobil 1 kullanıyorum ama nereden alacağımı şaşırıyorum. İnternet sitelerinden hangisi gerçek mal satıyor? Bir de liko molly ürünleri direk almanya dan geliyor ülkemizde dolum yapmıyor deniyor ne kadar doğru?? Bir de bu liko molly nin kendi internet sitesi var tavsiye edermisiniz???
    Bu hb de Castrol magnatec 10-40 var. Fiyatı çok uygun. Ben ondan alayım diyorum ama bı yandan da sahte olur mu diye korkuyorum.

Kaliteli 5w30 ve 5w40 kullanılabilir.

https://www.motul.com/tr/tr/products/specific-dexos2-5w30

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4600-5-litre-2316

https://www.hepsiburada.com/shell-helix-ultra-5w40-1-litre-p-HBV00000H4C93?magaza=TRAQUAZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 1 Şubat 2020; 16:23:50 >

• humerus06 kullanıcısına yanıt
    https://www.liquimolyturkey.com/moly-0w20-motor-yagi-top-tec-6200-5-litre-20789

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yağ benim VW 502 00 ve VW 504 00 şartlarını karşılamıyor sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Kaliteli 5w30 ve 5w40 kullanılabilir.

https://www.motul.com/tr/tr/products/specific-dexos2-5w30

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4600-5-litre-2316

https://www.hepsiburada.com/shell-helix-ultra-5w40-1-litre-p-HBV00000H4C93?magaza=TRAQUAZ
    Castrol edge 5w30 yağlarda dexos2 onayı var mı? Çünkü aklımda castrol almak vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Castrol edge 5w30 yağlarda dexos2 onayı var mı? Çünkü aklımda castrol almak vardı

Alıntıları Göster
    Konu çözüldü C3 kodlu olanlarsa dexos2 onayı varmış belki birilerinin daha işine yarar. Fotoda işaretledim.

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 1 Şubat 2020; 20:40:3 >

• Hyundai accent era 1.4 benzinli aracım için dün castrol magnatec 10w-40 siparişi verdim. Çok araştırdım 5w-30,5w-40 ya da 10w-40 arasında gidip geldim. Ancak tavsiyeleriniz varsa sipariş kargoya verilmeden iptal edebilirim. Araç 87.000 de soğuk bir iklimde yaşıyorum arkadaşlar.

• Legolasx kullanıcısına yanıt
    10w40 ile motora yazık edersiniz, 5w30 ile devam edin, baktığınız eksiltme çok fazla 5w40a geçin

Ek olarak: castrollerin flash point ( parlama noktası) çok düşük olduğu için daha fazla eksiltme yapar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

10w40 ile motora yazık edersiniz, 5w30 ile devam edin, baktığınız eksiltme çok fazla 5w40a geçin

Ek olarak: castrollerin flash point ( parlama noktası) çok düşük olduğu için daha fazla eksiltme yapar
    Direk riske atmayıp 5w40 alsam nasıl olur hocam.

• 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.