Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.532
Cevap
202
Favori
1.864.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    sxr 900 tam sentetik degil kısmi sentetik rn tech tercih ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • univer66 U kullanıcısına yanıt
    dizel benzinli model yılı ve tipi ?

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Rio 1.4 benzinli 2012

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    CVVT motor olmalı . Bu aralar N11de güzel kampanyalar var. Bilindik marka uygun bir yağ alıp değiştirebilirsin. Mesela
    Lubex SYN 5W30 Tam Sentetik Motor Yağı Special Formula 4 lt. 109,90 TL yerine 104,90 TL
    https://urun.n11.com/motor-yagi/lubex-syn-5w30-tam-sentetik-motor-yagi-special-formula-4-lt-P316930541

ACTIVE MULTI J 5W30 - 3.2 LT EURO 5&6 - FIAT ONAYLI 82,99 TL yerine 69,99 TL
    https://urun.n11.com/motor-yagi/active-multi-j-5w30-32-lt-euro-56-fiat-onayli-P287028089
    Petrol Ofisi Maxima XT 5W/30 4 Lt ÜRETİM 16.11.2018 100,00 TL yerine 78,99 TL
    https://urun.n11.com/motor-yagi/petrol-ofisi-maxima-xt-5w30-4-lt-uretim-16112018-P317064128

Hocam bahsettiğiniz Mobil 3000, arkadaşın size önerdiği yağlardan 2-3 gömlek üstündür. Öyle Lubex, Active Multi falan filan hiç girmeyin oralara. Mobil 3000, Esp kadar olmasada fiyatına göre kalitelidir, güvenilirdir. Alırken, orjinalliğine de dikkat edin mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 17 Mart 2019; 23:49:25 >
  • 2008 passat 2.0 tdı 170 hp için hangi yağı önerirsiniz duyduğuma göre kullananlar mobilden memnun araç istanbul içi arada bir de uzun yolda kullanılıyor teşekkürler.

• Merhabalar.

2017 1.5 DCI 110ps megane 4 kullanıyorum.

Yetkili servislerde kullanılıyor olan "elf evolution full-tech fe 5w-30" motor yağının aşınma direnci testlerinde soğuk ve 100 derecede 0.12 olması hiç hoşuma gitmedi.

Aracım daha 25bin km'de.. Daha da geç kalmadan işini düzgün yapan bir yağa geçmek istiyorum.

RN720 onayı istiyor motorum. C4 sınıfında olması gerekiyor.

Hangi yağı önerirsiniz?
  • andios kullanıcısına yanıt
    Mobil1 ESP 5w30 veya motul x-clean efe 5w30. Yeni nesil dizel euro5-6 araçların gereksinimini karşılıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

Mobil1 ESP 5w30 veya motul x-clean efe 5w30. Yeni nesil dizel euro5-6 araçların gereksinimini karşılıyorlar.
    Motulun kendi sayfasında RN 720 isterini karşılayan tek yağı specific modeli. Onunda aşınma test sonucu 0.21 değerinde. En kötülerden biri. Mecburen eledim motul'u istemeye istemeye..

1.4 tsi aracımda X Clean plus kullanırdım.

Yine mobil sitesinden baktığımda "Mobil Super 3000 Formula R 5W-30" önerdi sadece. Onunda soğuk aşınma testinde 0,13 100 derecede 0,1 aşınma değeri var.

liqui moly top tec 4400 5w30 testlerinde soğukta aşınma değeri 0.05 çıktı. Bu yağ nasıldır? Hiç denemedim daha önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Motulun kendi sayfasında RN 720 isterini karşılayan tek yağı specific modeli. Onunda aşınma test sonucu 0.21 değerinde. En kötülerden biri. Mecburen eledim motul'u istemeye istemeye..

1.4 tsi aracımda X Clean plus kullanırdım.

Yine mobil sitesinden baktığımda "Mobil Super 3000 Formula R 5W-30" önerdi sadece. Onunda soğuk aşınma testinde 0,13 100 derecede 0,1 aşınma değeri var.

liqui moly top tec 4400 5w30 testlerinde soğukta aşınma değeri 0.05 çıktı. Bu yağ nasıldır? Hiç denemedim daha önce.

Alıntıları Göster
    O yağ tam sentetik değil sanırım. Sentetik teknolojisi yazanlar yarı sentetik oluyor...

Alman mali ve motul ile hemen hemen ayni kalite diyolar motoru karşiliyosa deneyebilinir ayrica mobil1 esp ve mobil esp formula var bu iki yağ farkli sanirim siz mobil 1 esp yerine şu esp formula deneyin şuana kadar castrol ve mobil kullandim castrol den memnun kalmadim mobil1 esp formula olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 20 Mart 2019; 16:14:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

O yağ tam sentetik değil sanırım. Sentetik teknolojisi yazanlar yarı sentetik oluyor...

Alıntıları Göster
    Tam sentetikir düşüncesi ile ona hiç dikkat etmemiştim.

"shell helix ultra professional ar-l 5w-30" test değerleri renault yetkili servislerinde kullanılan "elf evolution full-tech fe 5w-30" birebir aynı. 0.11 aşınma değeri.

Görünen o ki elf C4 'ü karşılayan en iyi yağlardanmış. Aynı devam etmek zorunda kalıyorum gibi..

Anlamadığım C3 sertifika sınıfındaki yağların aşınma değerleri sıcak soğuk 0,05 - 0.02 arasında :(

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Alman mali ve motul ile hemen hemen ayni kalite diyolar motoru karşiliyosa deneyebilinir ayrica mobil1 esp ve mobil esp formula var bu iki yağ farkli sanirim siz mobil 1 esp yerine şu esp formula deneyin şuana kadar castrol ve mobil kullandim castrol den memnun kalmadim mobil1 esp formula olabilir..

Mobile 1 esp 5w30 kullandığım bir yağ ancak yapılan bazı testlerde pek iç açı gelmedi bana sonuçlar..

Siz sanırım Rus youtuberı izliyorsunuz:D yaptığı testler motor içi durumu pek yansıtmıyor o yüzden çok kaaleye almamak lazım diye bir kaç yerde okuduğumu hatırlıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 20 Mart 2019; 16:26:53 >
    Evet o youtube kanalindaki test bence gercegini yansitmiyor madem bunlar memnun etmedi ozaman shell motor yağini araştir sitesinde gerekli gereksinimler mevcut shell de kaliteli yağ şahsen motul veya shell kullanicam gibi..

• mobil 1 esp aldım kargoda biraz dökülmüştü geri gönderdim castrol edge aldım.

Mobil1 esp kargoda dökülme yaşanabiliyor kapak tasarımı buna çok müsait.Castrolde normal kapak kapagın altında alimünyum bir folyo daha var akma imkansız gibi bir şey.Mobil1 kapak kısmı teneke ayçiçek yagı gibi.Yagı kargolarken kapagı iyice bantlamadıklarından akmış.

1.6 tdi için yag alacaklar servis 4,3 dolduruyor.4 litre castrol edge LL koyduk az geldi motor ışıgı yakmıyor ama biraz daha olsa iyi olur.

1.6 tdi 105 hp için 5 litre almak mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 20 Mart 2019; 18:4:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Merhabalar.

2017 1.5 DCI 110ps megane 4 kullanıyorum.

Yetkili servislerde kullanılıyor olan "elf evolution full-tech fe 5w-30" motor yağının aşınma direnci testlerinde soğuk ve 100 derecede 0.12 olması hiç hoşuma gitmedi.

Aracım daha 25bin km'de.. Daha da geç kalmadan işini düzgün yapan bir yağa geçmek istiyorum.

RN720 onayı istiyor motorum. C4 sınıfında olması gerekiyor.

Hangi yağı önerirsiniz?
    youtube testlerini izliyorsanız çok inanmayın.Motor çalışma şartları bence o elemanın yaptıgı testlerden farklı.Tabi odabir gösterge ama o testlerden yagın kalitesi anlaşılmaz bence.Ayrıca aynı yagda sonuçlar farklı çıkabilir videoları biraz araştırın.

Rn 720 ce C4 onayı olan istediginiz yagı alın geçin.Zaten motorunuzun istedigi şartları karşılıyor belli kalitenin üzerinde.

Forumda motul çok öneriliyor şimdi liqui moly başladı.

Elf kullanabilirsiniz sorun olmaz.Rn 720 sertifikası çogu yagda yok.Motul spesifik te var pahalı elf alın.

Yada 720 sertifikasına bakmadan C4 onaylı yagda alabilirsiniz.

Sizin aracınız için elf fulltech fe işinizi düzgün yapar.Rn720 partikül filtreli dizel araçlar isin renault'un istedigi şartlar.Yag üreticilerine baglı bu testlere girip girmemek para harcamak.

• Hocam merhaba. 2004 jazz cvt için 5 30 hangi yağı tavsiye edersiniz? Şu an ki yağı shell helix ultra. Tüm yağcılar bu yağı tavsiye ediyor ama bilemedim. Sanki yakıtı artırıyor bu yağ.

• ALBAY kullanıcısına yanıt
    Yağ yakita o kadar etki edicegini sanmam yani etkisi olur öyle 2-3 litre fazla olmasi imkansiz eger memnun değilseniz motul 5w30 derim araştir motul sitesinde uygun yaği bulabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

youtube testlerini izliyorsanız çok inanmayın.Motor çalışma şartları bence o elemanın yaptıgı testlerden farklı.Tabi odabir gösterge ama o testlerden yagın kalitesi anlaşılmaz bence.Ayrıca aynı yagda sonuçlar farklı çıkabilir videoları biraz araştırın.

Rn 720 ce C4 onayı olan istediginiz yagı alın geçin.Zaten motorunuzun istedigi şartları karşılıyor belli kalitenin üzerinde.

Forumda motul çok öneriliyor şimdi liqui moly başladı.

Elf kullanabilirsiniz sorun olmaz.Rn 720 sertifikası çogu yagda yok.Motul spesifik te var pahalı elf alın.

Yada 720 sertifikasına bakmadan C4 onaylı yagda alabilirsiniz.

Sizin aracınız için elf fulltech fe işinizi düzgün yapar.Rn720 partikül filtreli dizel araçlar isin renault'un istedigi şartlar.Yag üreticilerine baglı bu testlere girip girmemek para harcamak.

Alıntıları Göster
    Zaten C4 onayına sahip nadir yağ mevcut onlarında test sonuçları neredeyse birebir aynı. Orjinal yağ ile devam edeceğim.

Malesef dediğiniz gibi RN0720 onayı çok az yağda var. Eskiden hangi yağa baksam 505.00 507.00 yağ onayını görürdüm, seçeneklerim çoktu vw ile..

• 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.