Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.526
Cevap
202
Favori
1.864.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Gecen gün fark ettim mobil 1 esp ve esp formula ürünü var miş formula biraz daha üst seviye ve dizel araçlar için üstünde durulan yağ sanirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese iyi forumlar,clio 3 1.5 dci 2009 Euro4 araca gecen sene mobil 1 3000 5w40 koydum,bu sene kararsizim,elf evolution rn-tech 5w40 mi mobil1 mi yoksa lique moly motul falan mi,çakmalara da dikkat etmek lazim netten alıcam
    arac 150000 km de.önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skaarj -- 14 Mart 2019; 23:52:10 >
  • Agabeyim sembol 1.5 dizel 90 lik joy 2013 model aldi ama kitapcik filan bulamadim hangi yağ onaylari oldugunu bi türlü cözemedim bulamadim castrol motul mobil sitelerine girdim bilgi cikmadi kaç litre aliyo hangi onay lazim bulmam lazim şanziman yağinida değiştiricem..

• 1.3 euro5 multijet için ne önerirsiniz?
    servis opar 5 30 koyuyor,en son motul xclean 8100 fe denedim,beğenmedim 8000 de değiştirdim. mobil 1 formula esp yada lique moly 5 30 veya shell düşünüyorum.selenia pure energy 5 30 150 lira olmuş.150 ona verene kadar lique moly veya mobil 1 esp formula alınabilir.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    5w40 DPF'li tam sentetik yağ Euro5 motor Renault 1.5 dCi lerin yağıdır.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    4.7 litre motor yağı, 3.1 litre şanzıman yağı

• Skaarj kullanıcısına yanıt
    5w40 tam sentetik olarak herhangi bir marka kullanabilirsin. Netten alacaksan ; LUKOIL, PO, SHELL, BP, CASTROL, ELF, TOTAL, LUBEX, ALPET, OPET, KIXX , PETRONAS SELENIA, ENEOS gibi markalardan kesene uyan birini alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

5w40 DPF'li tam sentetik yağ Euro5 motor Renault 1.5 dCi lerin yağıdır.
    5-30 değil miydi?

• newtonmeter kullanıcısına yanıt
    Aracın imâl tarihi ve motorun beygir gücüne göre belirlenmiş. Mesela 2102_13 75 ve 90 beygir motorların bir çoğunda Euro5 plmasına rağmen DPF yok. 5w40 DPFli veya DPFsiz 1.5 dci motora uygun. Hatta DPFsiz olan daha uygun.
    Güncel motorlarda zaten DPFsiz araç yok. Düşük kmlerde 5w30 DPFli C3 rn tech 710_720 şartnameleri karşılayan yağ kullanılıyor.
    Km 200.000i geçtikten sonra servislerde de 5w40 kullanılıyor.
    5w40 Tavsiye ettiğim araç 2013 Symbol DPFsiz 90 beygir

• quote:

5w40 tam sentetik olarak herhangi bir marka kullanabilirsin. Netten alacaksan ; LUKOIL, PO, SHELL, BP, CASTROL, ELF, TOTAL, LUBEX, ALPET, OPET, KIXX , PETRONAS SELENIA, ENEOS gibi markalardan kesene uyan birini alabilirsin.
    peki bunların arası da motor için en faydalısı?malum dizel.motor ömrünü uzatmak için hangisini almalı,mobil,motul,lique moly yazmamışsınız,elf alıp geçeyim mi?

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Euro 5 için 5-40 demişsiniz. Euro 5 dpf li oluyor diye biliyorum

• Skaarj kullanıcısına yanıt
    5w40 DPFsiz Elf Evolution Rn Tech serviste bu yağı kullanıyor. Çünki motor Euro4

• newtonmeter kullanıcısına yanıt
    Olmayanı da var. 2012_13 Renault Dacia grubu Euro5'ler 110 beygir hariiç DPFsiz

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Ben 2011 yılının Aralık ayında fluence 1.5 dizel otomatik alırken (110hp), 105hp olanlar vardı ve manual şanzıman ve euro 4 motor demişlerdi.
    Yani ben de şöyle anladım euro 4 105hp dpf yok, euro 5 110hp dpf var.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş sayfalardaki yorumlarınızı okudum. Bunlara istinaden bir yağ tavsiyesi almak isterim.
    Hocam aracım 2005 model nissan almera tekna1.5 98 bg.
    Aracimi 69 binde aldım. 70 binde lpg montaji yaptırdım. 74binde ilk bakıma soktum. Önceden hangi yağ kullandılar bilmiyorum ama genelde bizim burdaki sanayideki ustalar arabalara hep 10w40 koyuyorlar.
    Ben eneos hyper premium 5w40 yağ aldım. Tam sentetik olması ve kısın düşük sıcaklıklarda viskozitesi düşük olması sebebiyle. Ayrıca aracımda hiç yağ eksiltme olmadi. Ilk günkü yag çubuğu çizgisinde.
    Şimdi ekstra olarak sizin bahsettiğiniz saps olayını da öğrendim.
    Yeni bakımım yaklaşıyor. Eneos pahalandı. Başka bir yağ alacağım.
    Shell Helix8 5w40, Elf evolution 900 xr 5w40, motul xcess 5w40, petronas syntium 3000 5w40.
    Castrol ve mobil gereksiz pahalı. Özellikle castrolu istemiyorum.
    Sizin tavsiyeniz ne olur, 5w40dan devam edeyimmi, 5w30 mu hangi marka kullanmalıyım?
    Şimdiden teşekkürler.

• Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL 5w40 tam sentetik olarak herhangi bir marka kullanabilirsin. Netten alacaksan ; LUKOIL, PO, SHELL, BP, CASTROL, ELF, TOTAL, LUBEX, ALPET, OPET, KIXX , PETRONAS SELENIA, ENEOS gibi markalardan kesene uyan birini alabilirsin

• DntRx kullanıcısına yanıt
    Soru bana mı?

• quote:

5w40 DPFsiz Elf Evolution Rn Tech serviste bu yağı kullanıyor. Çünki motor Euro4
    soruma net bir cevap alamadım,siz hangisini tercih edersiniz servis yağının RN tech olduğunu biliyorum ve 300 tl serviste dışarda aynı yağ 150 tl,servisle işim yok benim ordakiler emin olun sizden çok bilmiyor,aracımda şanzıman yağ eksikliğinde bile makineye bağlama derdindeler,para peşindeler yani.elf iki yağ var SXR900 ve RN tech ikisi de 5w-40 yağ almak istediğim yer ikisinin de aynı olduğunu söyledi.

• 5w30 mobil 3000 almayi dusunuyorum. arac kia . Daha once castrol edge aldim ama cok pahali

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.