Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Ben bakım zamanında Lubco markasını merak edip araştırmıştım. Tartışmanızı görünce merakımdan ben mailleşmeye başladım. Şu an son gelen mail aşağıdaki gibi. Bakalım sonuç ne olacak.

quote:

Gökhan Bey,

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Açıkçası Petro-Canada logosuyla ürün paketlemek benim için sürpriz oldu.

Daha önce ifade ettiğim gibi bu konuda en küçük bir bilgim yok. Gereken araştırmayı PETRO-CANADA nezdinde yapıp size geri bildirim yapacağım. Ürün hakkında daha sağlıklı yorum yapmak için rica etsem satış fiyatı bilgisini benimle paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla/ Best Regards
    Cordialement / Gru¨ße

• quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Ben bakım zamanında Lubco markasını merak edip araştırmıştım. Tartışmanızı görünce merakımdan ben mailleşmeye başladım. Şu an son gelen mail aşağıdaki gibi. Bakalım sonuç ne olacak.

quote:

Gökhan Bey,

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Açıkçası Petro-Canada logosuyla ürün paketlemek benim için sürpriz oldu.

Daha önce ifade ettiğim gibi bu konuda en küçük bir bilgim yok. Gereken araştırmayı PETRO-CANADA nezdinde yapıp size geri bildirim yapacağım. Ürün hakkında daha sağlıklı yorum yapmak için rica etsem satış fiyatı bilgisini benimle paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla/ Best Regards
    Cordialement / Gru¨ße

Hocam tuv ve ıso belgelerıde var onlarıda sorun :) zaten baska belge kalmadı gerıye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam konuştuğum kişi Petro-Canada Türkiye Distribütörü Yönetim Kurulu Başkanı. TÜV ve ISO belgeleri ile ilgili bilgisi yoktur. Yağ araştırırken N11'de olumlu yorumları gördüm, Petro Canada logosu benimde ilgimi çekmişti araştırayım dedim. Bu bakımda Lubex marka kullandım. Belgin Madeni Yağ firmasına ait yerli bir marka oda.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Kiminle Türkçe mesajlasiyorsunuz ?
    Maiki anlamadım kim kime neyi araştırıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 21 Kasım 2018; 18:8:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Hocam konuştuğum kişi Petro-Canada Türkiye Distribütörü Yönetim Kurulu Başkanı. TÜV ve ISO belgeleri ile ilgili bilgisi yoktur. Yağ araştırırken N11'de olumlu yorumları gördüm, Petro Canada logosu benimde ilgimi çekmişti araştırayım dedim. Bu bakımda Lubex marka kullandım. Belgin Madeni Yağ firmasına ait yerli bir marka oda.
    Bu licoil sitesi kapanmıs kapanmasaydı zaten orda tuv ve ıso bwlgwlweının de fotoları vardı. Sadece n11 gıbı sıtelerden satmaya baslamıslar zaten telefonu flnda var orayıda arayabılırısnz ben yıllardır kullanıyorum ınsallah zam yapmazlar

• Petro-Canada Türkiye Distribütörü Yönetim Kurulu başkanı. İkiniz arasında sen mail at tartışması olunca maili ben gönderdim :)

Edit: Lubco marka ürünün Petro Canada logosu ile paketlendiğini, ilgili madeni yağ firmasının yetkisi olup olmadığını, bilgilerinin olup olmadığını sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 21 Kasım 2018; 18:17:38 >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Oo teşekkürler. Ben PetroCanada'nin Türkiye de operasyonu olmadigini biliyorum, demek distribütör üzerinden piyasada varmış.

Bakalım ne cevap gelecek? :)

• NextMove kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

118i yeni 3 silindir için yağ bakıyorum.

Motul 5-30 X clean +
    Mobil ESP formula 5-30
    Shell Helix Ultra 5-30

Hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler şimdiden
    Motul Xclean + değil de Xcess 5w40 olur sizin araca. Bir inceleyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Motul Xclean + değil de Xcess 5w40 olur sizin araca. Bir inceleyin isterseniz.

Alıntıları Göster
    Oda LL01 değerini karşılıyor aslında ama akışkanlık direnci 5w 30'a göre yüksek olduğundan çekiş düşümü ya da yakıt tüketimi artmasına neden olabilir diye korkuyorum.

Genel olarak motuldan memnun insanlar. Shell,motul ya da mobil esp formula arasında hangisini tercih etmeliyim sizce?
  • Merhaba,
    Aracım Nissan Qashqai 1.6 benzinli/LPG 2011 model 80 binde. Aracı Aydın'da genelde yaz kış her gün 30 kmlik uzun yolda kullanıyorum. Geçen sefer Mobil 1 ESP Formula koymuştum ancak şuan fiyatının hem yüksek olması hemde yetkili servisin castrol edge 5w40 önermesi nedeniyle kafam karıştı. Kullanma klavuzunda 5w30 kullanılması ve ACEA C3'e kadar karşıladığı yazıyor. Bende Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30 5 lt almayı düşünüyorum. Hem fiyat uygun hem c3 karşılıyor. Hemde bakımda 4,3 litre gerekiyor, kalanı da eksiltirse ilave ederim diye düşünüyorum.

Sessizlik, yağlama kalitesi ve yakıt tüketimi için yağ önerirseniz memnun olurum. İyi günler.
  • ex_silver kullanıcısına yanıt
    Aslına bakarsanız 40 ve 100 derecelerdeki viskozite değerleri ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Bunun yanında TBN değeri de öyle. Bu değerler belirtmiş olduğum xcess'te daha yüksek.
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yağ daha çok dizellere uygun duruyor. Ben Mobil 1 0w30 Fuel Economy öneririm bu mevsim ve bu aracınız için.
    https://www.hepsiburada.com/mobil-1-fuel-economy-0w-30-4lt-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2018-p-OTYAGMBL0001

Ancak yine RN0720 onaylı bahsettiğiniz elf yağda da pek bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kullanıcı klavuzunda 5-30 diyor serviste 5-40 diyor. Bunların dışında birde 0'ı düşünmek istemiyorum açıkcası. Yorumunuz için teşekkür ederim.
    https://www.hepsiburada.com/mobil-super-3000-x1-5w-40-4lt-benzinli-dizel-lpg-motor-yagi-p-OTYAGMBL0006?magaza=Hepsiburada
    https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w40-benzinli-dizel-motor-yagi-4-lt-uretim-yili-2018-p-OTYAGCST028?magaza=Hepsiburada

Bu iki yağ için ne dersiniz acaba? Hepsiburada bugün yağlarda indirim var baya. Bugün almayı düşünüyorum.

• Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Mobil x1 3000 alın o zaman. Fiyatı uygun. İlk yazdığınız yağa göre de aracınıza daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Aslına bakarsanız 40 ve 100 derecelerdeki viskozite değerleri ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Bunun yanında TBN değeri de öyle. Bu değerler belirtmiş olduğum xcess'te daha yüksek.
    Çok teşekkürler cevap için
  • İyi Günler. Benim 2010 model passat 1.6 102 mpi aracım var. 45.000 km de. Aracıma 1 yada 2 bakımdır (1 kesin) castrol 10w40 yağ konulmuş. 1 ay sonra benim yağ değişimim gelicek. Ben Motul 8100 X-Cess 5w40 veya Motul 8100 X-Clean FE 5w30 yağ koydurmayı düşünüyorum. ( Bu arada ankarada yaşıyorum) 1 yada 2 bakımdır 10w40 yağ konulmuş motora 5w40 veya 5w30 yağ konursa bir sıkıntı yaşarmıyım. Motora bir zararı varmıdır.?

• Arkadaşlar aracım 2005 toyota yaris 1.0 Manuel . Şanzıman yağını 75-90 motul Gear 300 olarak değiştirdim ancak pamuk gibi geçen vitesler şimdi 1 de ve 2 de zorlanıyor. Gear 300 de yarış arabaları ve yüksek performans için yazıyordu. Acaba akışkanlıgı düşük bir yağ mı seçtim? O yüzden mi böyle yapıyor?

PROPERTIES

Density at 20°C (68°F) 0.897

Viscosity at 40°C (104°F) 72.6 mm2/s

Viscosity at 100°C (212°F) 15.2 mm2/s

Viscosity index 222

• quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Arkadaşlar aracım 2005 toyota yaris 1.0 Manuel . Şanzıman yağını 75-90 motul Gear 300 olarak değiştirdim ancak pamuk gibi geçen vitesler şimdi 1 de ve 2 de zorlanıyor. Gear 300 de yarış arabaları ve yüksek performans için yazıyordu. Acaba akışkanlıgı düşük bir yağ mı seçtim? O yüzden mi böyle yapıyor?

PROPERTIES

Density at 20°C (68°F) 0.897

Viscosity at 40°C (104°F) 72.6 mm2/s

Viscosity at 100°C (212°F) 15.2 mm2/s

Viscosity index 222
    şanzıman yagını genelde kimse degiştirmez.Degiştirince sorunsuz devam edende var böyle problem yaşayanda.

Biraz daha kullanın bakalım.Motul sitesinden aracınızın modeline göre felan baktıgınızda yag dogru.

• alembizim kullanıcısına yanıt
    Hocam yağ seçicisinde bu yağı veriyor ama viskozite derecelerindeki akışkanlık biraz yüksek geldi sonradan izleyince

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.