Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    detay lazım,
    hangi yağ var
    km si neye gore dolmadı
    kaç km kaldı
    yağ ne zaman değişti,.

bunlar bilinmeden yorum yaparsak değiştirin olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezgin_ege

arkadaşlar aracımın 2003 dynamic scenic aldığımda 88 300 km de idi servis bakımlı aracı aldıktan sonra motor yağı mobil 10w-40 koydum ve 3 ay önce bu sefer castrol magnatec 10w-40 koydum fakat castrol magnatec yağından sonra motor sesinde bir artma hissettim şu ana kadar yağ eksiltme yok ve şuan elf evolution sxr 5w-30 tam sentedik yağ koymak istiyorum. araç 93 100 km de yaklaşık olarak 5000 km 10w-40 motor yağı kullandım anladığım kadarıyla benden önce 5w-30 koyuluyor muş acaba motora elf in 5w-30 tam sentedik yağını koysam problem yaşarmıyım acaba ustalar.aracın kitapçığında da 10w-40 diye bir şey yok muş 5w-30 ve 10w-30 diye yazıyor.birde 2 hafta önce lpg taktırdım aracıma.

Lpg takılan araç için açraç katalogunda yazanları genişletmek gerekebilir. Çünkü artık araç fabrikasyon tasarımın dışına çıkmıştır.

10w40 veya 5w40 olabilir ama araç bakımlı ise 5w30 daha uygun olur

• quote:

Orijinalden alıntı: vezir

detay lazım,
    hangi yağ var
    km si neye gore dolmadı
    kaç km kaldı
    yağ ne zaman değişti,.

yağ 10/40 castrol
    144 binde değişti yağ 154 binde değişmesi lazım şuan 149 binde
    7 temmuz 2013 te değişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 9 Temmuz 2014; 13:44:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

quote:

detay lazım,
    hangi yağ var
    km si neye gore dolmadı
    kaç km kaldı
    yağ ne zaman değişti,.

yağ 10/40 castrol
    7 temmuz 2013 te değişti

normalde bu yağ 10000 km ye kadar gider ancak aracınız yeni değil dolayısıyla yaz sonunu geçirmeden değiştirilmesini öneririm. Yani yazın tatile gidilebilir.(2-3 bin daha yapar )

Ama kalın olmasına ragmen bu yağ eksiltme yapıyorsa o zaman kople değiştirilmesi daha faydalı olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SweentLyy

quote:

detay lazım,
    hangi yağ var
    km si neye gore dolmadı
    kaç km kaldı
    yağ ne zaman değişti,.

yağ 10/40 castrol
    7 temmuz 2013 te değişti

normalde bu yağ 10000 km ye kadar gider ancak aracınız yeni değil dolayısıyla yaz sonunu geçirmeden değiştirilmesini öneririm. Yani yazın tatile gidilebilir.(2-3 bin daha yapar )

Ama kalın olmasına ragmen bu yağ eksiltme yapıyorsa o zaman kople değiştirilmesi daha faydalı olur.

yağ eksiltme yok aracı fazla kullanmıyoruz yılda 4-5 bin km yani şimdiden sonra en fazla 700-800 km yaparız

• Vezir hocam 2009 clio 3 aracım var 1.5 dci aracımın yağını değiştircem castrol edge düşünüyorum 5w40 ama bu yağın bi turbo dizel olanı var birde normal olanı var aralarında epey fiyat farkı var ben hangisini almalıyım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 404NotFounD

Vezir hocam 2009 clio 3 aracım var 1.5 dci aracımın yağını değiştircem castrol edge düşünüyorum 5w40 ama bu yağın bi turbo dizel olanı var birde normal olanı var aralarında epey fiyat farkı var ben hangisini almalıyım sizce?

Dizel için olanını kullanınız.katkıları dizel araca göre ayarlanan yağ en başta temizlik görevini daha iyi yapar,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Vezir hocam 2009 clio 3 aracım var 1.5 dci aracımın yağını değiştircem castrol edge düşünüyorum 5w40 ama bu yağın bi turbo dizel olanı var birde normal olanı var aralarında epey fiyat farkı var ben hangisini almalıyım sizce?

Dizel için olanını kullanınız.katkıları dizel araca göre ayarlanan yağ en başta temizlik görevini daha iyi yapar,

Netten baktım biraz fiyatlara turbo dizel yazan 145 tl diğeri 80 tl falan çok fiyat farkı var ucuz olanını da dizellerde kullananlar var galiba kafam karıştı iyice
  • arkadaşlar bu elf evolution 5-30 SXR motor yağı tam sentetik mi yarı sentetik mi üzerinde sentetik teknolojisi yazıyor eğer yarı sentetikse renault bütün araçlarına son model araçları dahil yarı sentetik yağ mı kullanıyor renault servislerinde ELF marka yağ konuluyor bildiğim kadarıyla araçlara birde benim bildiğim 5w le başlayan yarı sentetik yağ yok yanlışım var mı acaba aracıma bu yağdan koyacam renault scenic benzinli castrol magnatec 10w-40 yağından memnum kalmadım motor sesini arttırdı önceden mobil 10w-40 koymuştum motor sesi normaldi ama orjinal yağ 5w-30 imiş.
  • sezgin_ege S kullanıcısına yanıt
    -- Elf in bir çeşit yağı yok, servis farklı bir yağ kullanıyor olabilir.

-- Sentetik teknoloji veya sentetik yazan yağlar genellikle yarı sentetik oluyor.

-- Yağ yakma yoksa katalogta yazan yağı kullanmak daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Netten baktım biraz fiyatlara turbo dizel yazan 145 tl diğeri 80 tl falan çok fiyat farkı var ucuz olanını da dizellerde kullananlar var galiba kafam karıştı iyice

Accent 1.5 CRDİ için - 6 bin KM/Yıl değişim yaparım, 10/40 yerine 5/40 kullanmayı düşünüyorum, sizin belirttiğiniz gibi EDGE FST ile TURBO DİZEL arasında fiyat farkı var.

79TL - 109 TL
    https://www.madeniyag.net/Castrol-Edge-FST-5W-40-Motor-Yagi-4-Lt,PR-25.html
    https://www.madeniyag.net/Castrol-Edge-Turbo-Diesel-5W-40-Motor-Yagi-4-Lt,PR-22.html

Alıntı
    Bu şekilde bir yorum var
    Multijet 1.3 için ben Castrol Edge 5W-30 kullanıyorum çünkü DPF özelliği var.

• Aracım Toyota Corolla 2008 d4d 138000 km de. Yaklaşık 3500 km önce yağı değişti(castrol magnatec 5w 30 A1). Bugün yağı kontrol ettiğimde simsiyah olduğunu gördüm. Bu kadar az km (3500) de yağın kararması normal mi?

Vezir usta özellikle sizden görüş bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 13 Temmuz 2014; 0:55:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Aracım Toyota Corolla 2008 d4d 138000 km de. Yaklaşık 3500 km önce yağı değişti(castrol magnatec 5w 30 A1). Bugün yağı kontrol ettiğimde simsiyah olduğunu gördüm. Bu kadar az km (3500) de yağın kararması normal mi?

Vezir usta özellikle sizden görüş bekliyorum...

Dizel bir araçta yağın rengi çok kısa sürede siyahlaşıyor ancak yağ görevini yapıyor merak etmeyin, dizeller benzinli gibi değiller
  • arkadaşlar castrol magnatec 10w-40 yağını 4 ay önce koymuştum ve motor sesini arttırmış tı bu sesden rahatsız olduğum için bu sefer servisin kullandığı 5w40 yağdan elf moligraf 5w-40 yağından koydum motor sesi normale döndü çok şükür yağı koydum arabayı çalıştırdım motor sesi o kadar azaldı ki motor çalışmıyor sanıyom bazen.
  • vezir hocam daha önce sizden bilgi alarak 146 bindeki coralla (lpg) aracımın yagını castrol 10 40 tan enoes 5 40 la degiştirdim sonuç olarak motor hissedilir derecede sessizleşti teşekkür etmek istedim sagolsasın vezir hocam işi bilene soracaksın diye boşuna dememişler :)
  • Arkadaşlar hepinize merhaba
    Doblo forumunada yazdim ama cevap alamadim, 2004 model 1.9 jtd doblomuz var 55554 kilometrede şuan, adanadayım ve buna göre yağ arıyorum ama bulamadım
    Servis araca selenia 10-40 koyuyor sanıyorum yağ olarak ama ben mobil almak istiyorum kalitesiz duruyor selenia, mobil1'in web sitesinde 0-40 yağ öneriliyor bu yağ aracıma uygun mudur?
    Değilse, tavsiye ettiğiniz kaliteli yağ hangisidir?
    Şimdiden teşekkürler hepinize, hayırlı ramazanlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vezir hocam , arabam 2001 model opel astra 1.6 , 155.000 km de , şehiriçinde haftada 4 gün işe gidip gelmek için kullanıyorum , duruma göre fren balatası ,filtre ve yag degişimi yapacagım , ne almamı önerirsiniz ? , ürünleri kendimmi alayım yoksa servisteki ürünlerimi kullanayım ,

• Sayın hocam merhabalar... Benim aracım İ20 1.2 d-cvvt sense (benzinli) Aracı ocak ayında sıfır olarak aldım şuan 2500 km de... 10000km olmadan yağ değiştirmek istiyorum motor yeni olduğu için... Kocaeli ' de yaşıyorum.... Hangi yağı önerirsiniz... Araç kılavuzunda yazanları resim olarak yükledim... yardımcı olursanız sevinirm....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim_25 -- 14 Temmuz 2014; 12:29:18 >

• Merhabalar,

2012 moden benzinli 1.2 corsa d için hangi yağı kullanmak gerekiyor?

Mersin'deki opel servisi 10W40 diyor. Arabanın kendi kitapçığı ise 10W40 kullanılabilir ama 5w30 veya 5w40 tercih edilmesi önerilir diyor.

Benim kafam karıştı doğrusu.

Aracın yağı 10.000 km'de iken serviste değişmiş ve mobil 10w40 yağ konmuş araç şu an 15600 km'de. Servis kartından bir sonraki değişim 20.000 km görünüyor. 10w40 yağlar 10 bin km gidiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 18 Temmuz 2014; 14:06:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Merhabalar,

2012 moden benzinli 1.2 corsa d için hangi yağı kullanmak gerekiyor?

Mersin'deki opel servisi 10W40 diyor. Arabanın kendi kitapçığı ise 10W40 kullanılabilir ama 5w30 veya 5w40 tercih edilmesi önerilir diyor.

Benim kafam karıştı doğrusu.

merhaba,

Hiç kafanız karışmasın. Servisler bu konuda dikkatsiz. Her zaman kullanma kılavuzuyla gidin. Kılavuzda mutlaka viskoziteye ek olarak bir de kalite standardı vardır, onu da karşılamalı. GM LL 025 gibi, API SM gibi, veya ACEA A3 gibi.
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.