Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: hitaf73

Arkadaşlar benim aracım 2013 model chevrolet cruze 1.4 turbo 140 bg modeli. Araç 4.000 km'de, yeni motor olduğu için yağını 15.000 olmadan değiştirmek istiyorum. Kaliteli bir yağ olarak hangi ürünü önerirsiniz? Hangi tip ve özellikte yağ kullanmalıyım? yağ filtresini de değiştirmem gerekir mi? şimdiden ilginiz için teşekkürler.

vezir kardeşim banada yardımcı olursan çok makbule geçer. İlgin için şimdiden teşekkürler
  • 2009 Model clio 3 1.5 dci aracıma ne tür yağ önerirsiniz arkadaşlar?
  • yağ seçimi için aracının kullanma kılavuzuna bakmanızı tavsiye ederim.

orada aracınıza koyulacak yağın standardı belirtilmiştir. siz de o standarda göre kaliteli bir yağ markası seçip koydurabilirsiniz. özellikle yeni nesi turbolu dpf li motorlarda yağ meselesi çok önemli. forumlardan duyduğunuz veya sırf markası iyi diye motor yağını kafanıza göre almayın kesinlikle.
  • 2011 model Polo GTI kullanıyorum, Motul 5w40 kullanıyorum. Castrol'den memnundum fakat Motul'e geçtikten sonra çok daha verimli ve ısıyı düşük tutma teknolojisi var. Vazgeçilmezim oldu.
  • gendarme kullanıcısına yanıt
    :) aracı servise götür bakalım nissan note de varmıymış o özellik. laf olsun torba dolsun
  • vezir kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    2004 model megane 2 1.4 16v hb aracim var.
    168000 km de son 60000 km lpg li.Su ana kadar yag ile ilgili bir problemim olmadi.

Son olarak shell 10w40 kullandım.Bir sonraki değişim için ne tavsiye edersiniz?
    Total 5w40 Shell 10w40 Mobil 10w40 ya da 5w40.
    Başka seçenekler de olabilir.Teşekkürler.
    @vezir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusirohasuki

:) aracı servise götür bakalım nissan note de varmıymış o özellik. laf olsun torba dolsun

Nissan note sahibi ben değilim..
    Bakınız: imza

• Slm lar vezir hocam yeni aldıgımız 2009 model 1,4 era ya muhtemelen 10w/40 yine muhtemelen PETROL OFİSİ marka yag konulmuş(satan arkadaş emin degil) ben yag degişiminde CASTROL 10w/40 yada 5w/40 geçmek istiyorum şehir ankara yalnnın kafamı karıştıran şu anda arabada bulunan yagın marka ve numarasın dan başka bir marka ve numara ya geçince bi sıkıntı olurmu acaba saygılar...
  • gendarme kullanıcısına yanıt
    sahibinin siz olmadığını biliyorum kullanıcı nissan note diesel için soruyu sormuş altına 40 tane harami hangi soruyu yanıtladığımı anlamadan yorum yapmis sizde 39.cu sunuz.
  • vezir kullanıcısına yanıt
    Slm lar vezir hocam yeni aldıgımız 2009 model 1,4 era ya muhtemelen 10w/40 yine muhtemelen PETROL OFİSİ marka yag konulmuş(satan arkadaş emin degil) ben yag degişiminde CASTROL 10w/40 yada 5w/40 geçmek istiyorum şehir ankara yalnnın kafamı karıştıran şu anda arabada bulunan yagın marka ve numarasın dan başka bir marka ve numara ya geçince bi sıkıntı olurmu acaba saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

Slm lar vezir hocam yeni aldıgımız 2009 model 1,4 era ya muhtemelen 10w/40 yine muhtemelen PETROL OFİSİ marka yag konulmuş(satan arkadaş emin degil) ben yag degişiminde CASTROL 10w/40 yada 5w/40 geçmek istiyorum şehir ankara yalnnın kafamı karıştıran şu anda arabada bulunan yagın marka ve numarasın dan başka bir marka ve numara ya geçince bi sıkıntı olurmu acaba saygılar...

Bahsedilen yağda bir problem olmaz.

• quote:

quote:

Arkadaşlar benim aracım 2013 model chevrolet cruze 1.4 turbo 140 bg modeli. Araç 4.000 km'de, yeni motor olduğu için yağını 15.000 olmadan değiştirmek istiyorum. Kaliteli bir yağ olarak hangi ürünü önerirsiniz? Hangi tip ve özellikte yağ kullanmalıyım? yağ filtresini de değiştirmem gerekir mi? şimdiden ilginiz için teşekkürler.

vezir kardeşim banada yardımcı olursan çok makbule geçer. İlgin için şimdiden teşekkürler

mOBİL 1 0W30 Benzinli araç için
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner76

Merhabalar.
    2004 model megane 2 1.4 16v hb aracim var.
    168000 km de son 60000 km lpg li.Su ana kadar yag ile ilgili bir problemim olmadi.

Son olarak shell 10w40 kullandım.Bir sonraki değişim için ne tavsiye edersiniz?
    Total 5w40 Shell 10w40 Mobil 10w40 ya da 5w40.
    Başka seçenekler de olabilir.Teşekkürler.
    @vezir

eksiltme yapmıyorsa 5w40
  • Merhaba Vezir ustam .
    Benim clio 2 1.5 dci 65 bg 2006 model 160000 de arabam var.Gecen sene Elf 10w/40 turbo diesel yag koydurdum.Cok fazla problem yok ama su siralar damla damla araliklarla motordan yag sizmaya basladi.yag kontrol cubugunda normal gozukuyor.Bundan dolayi yagi degistirecegim.Onereceginiz yag marka ve viskozite oranina gore yag almak istiyorum.Bir de katki maddesi kullanmali miyim? İlginiz icin simdiden tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgrmex -- 8 Temmuz 2014; 0:17:40 >
  • arkadaşlar aracımın 2003 dynamic scenic aldığımda 88 300 km de idi servis bakımlı aracı aldıktan sonra motor yağı mobil 10w-40 koydum ve 3 ay önce bu sefer castrol magnatec 10w-40 koydum fakat castrol magnatec yağından sonra motor sesinde bir artma hissettim şu ana kadar yağ eksiltme yok ve şuan elf evolution sxr 5w-30 tam sentedik yağ koymak istiyorum. araç 93 100 km de yaklaşık olarak 5000 km 10w-40 motor yağı kullandım anladığım kadarıyla benden önce 5w-30 koyuluyor muş acaba motora elf in 5w-30 tam sentedik yağını koysam problem yaşarmıyım acaba ustalar.aracın kitapçığında da 10w-40 diye bir şey yok muş 5w-30 ve 10w-30 diye yazıyor.birde 2 hafta önce lpg taktırdım aracıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezgin_ege -- 9 Temmuz 2014; 1:31:37 >
  • Motor yağını değiştireli 1 sene oldu ama km dolmadı sizce yeniden değiştirmeli miyim ?
  • vezir kardeş yardımın için teşekkürler Lüleburgaz da oturuyorum honda servisi 5w30 tavsiye etti. 10w40 magnatec iyimidir motor sesi yüksek olur mu, 5w30 Lüleburgaz için çok mu ince kış en kötü -20 görüyorum

• tgrmex T kullanıcısına yanıt
    5w40 ile devam ediniz.
  • erus35 E kullanıcısına yanıt
    aracınızı hatırlamıyorum ancak 5w30 iyi bir sewçim 10w40 sesi yüksek olur ve kışın ilk mars almada problem olabilir
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.