Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Döviz de son dönemde arttığı için fiyat 100 TL civarı normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Fiyat olarak 100 TL ödedim. Mobil1 0w40 için.

BENİM ARACIMDA DA ŞU AN AYNI YAĞ VAR. Memnunum internetten almıştım ancak şu an ne kadara aldığımı hatırlayamıyorum , illaki internete yazmışımdır ,konu bir ara geçmişti oradan verilen siteden almıuştım 100 liranın çok altı bir fiyata .

site ismi alabilir miyim acaba, bende bir göz atayım o siteye...

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/31/Mobil-1-0W-40-Motor-Yagi

acnak ben aldığımda kaç paraydı inanın hatırlayamadım 80-90 aradıydı herhalde .

çok teşekkür ederim, bende bu siteden almayı düşünüyodum ama emin değildim güvenilirmi diye, artık alabilirim ordan:)
    ben aynı soruyu sorayım yeniden, mobil super 3000 5e30 ile castrol magnatec 5w30 arasında kalite farkı varmıdır, hangisini tercih etmeliyim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fiyat olarak 100 TL ödedim. Mobil1 0w40 için.

BENİM ARACIMDA DA ŞU AN AYNI YAĞ VAR. Memnunum internetten almıştım ancak şu an ne kadara aldığımı hatırlayamıyorum , illaki internete yazmışımdır ,konu bir ara geçmişti oradan verilen siteden almıuştım 100 liranın çok altı bir fiyata .

site ismi alabilir miyim acaba, bende bir göz atayım o siteye...

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/31/Mobil-1-0W-40-Motor-Yagi

acnak ben aldığımda kaç paraydı inanın hatırlayamadım 80-90 aradıydı herhalde .

çok teşekkür ederim, bende bu siteden almayı düşünüyodum ama emin değildim güvenilirmi diye, artık alabilirim ordan:)
    ben aynı soruyu sorayım yeniden, mobil super 3000 5e30 ile castrol magnatec 5w30 arasında kalite farkı varmıdır, hangisini tercih etmeliyim?

birbirine yakın yağlar ancak tam sentetik olduğundan emin olunan yağları tercih ediniz mobil 1 serisi ve castrol edge serisi tam sentetiktir.

• ikisinde de tam sentetik yazıyor, bu yağları fiyatları biraz daha uygun diye almayı düşünüyorum
  • quote:

ikisinde de tam sentetik yazıyor, bu yağları fiyatları biraz daha uygun diye almayı düşünüyorum

Magnatec Serisi Yarı sentetik. O yüzden ucuz. Edge dışındakiler Castrol'de tam sentetik değil.
  • Anlayan arkadaşlara bir sorum olacak;

111.000 km'de Doğan slx 1.6 i.e aracımız var. Aldığımız günden beri 20w-50 yağ kullanıyoruz ve 5 binde bir yağını değiştiriyoruz. Yağ eksiltme sorunu hiç yok. Şu an havalar soğuk olduğu için yağda kalın geliyor galiba biraz zor çalışma sorunu oluyor. Çalıştıktan 2-3 sn sonra anca sönüyor göstergedeki yağ lambası. Biz bu araçta yaz kış 10w-40 yağ kullansak bir sorun çıkarır mı? Ayrıca İstanbulda ikamet ediyorum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşşekür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Anlayan arkadaşlara bir sorum olacak;

111.000 km'de Doğan slx 1.6 i.e aracımız var. Aldığımız günden beri 20w-50 yağ kullanıyoruz ve 5 binde bir yağını değiştiriyoruz. Yağ eksiltme sorunu hiç yok. Şu an havalar soğuk olduğu için yağda kalın geliyor galiba biraz zor çalışma sorunu oluyor. Çalıştıktan 2-3 sn sonra anca sönüyor göstergedeki yağ lambası. Biz bu araçta yaz kış 10w-40 yağ kullansak bir sorun çıkarır mı? Ayrıca İstanbulda ikamet ediyorum. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşşekür ediyorum.

devamlı 20w50 kullanmış iseniz ilk önce 15w40 deneyin fark olacaktır. Bu da sizi tatmin etmezse o zaman 10w40 yağına geçiş yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

ikisinde de tam sentetik yazıyor, bu yağları fiyatları biraz daha uygun diye almayı düşünüyorum

Magnatec Serisi Yarı sentetik. O yüzden ucuz. Edge dışındakiler Castrol'de tam sentetik değil.

ben castrolün yalancısıyım, bidonun üstünde tam sentetik yazıyor magnatec 5w30da, mobil super 3000 siparişi verdim zaten, ondada tam sentetik yazıyor bidon üstünde, yağ gelsin göreceğim bakalım tam sentetik yarı sentetikmi...
  • quote:

quote:

devamlı 20w50 kullanmış iseniz ilk önce 15w40 deneyin fark olacaktır. Bu da sizi tatmin etmezse o zaman 10w40 yağına geçiş yapabilirsiniz.

15W-40'da rekabet çok yüksek, fiyatına göre çok iyi ürünler var gerçekten. Delvac MX, Total Quartz 7000-9000 gibi serilerin çapraz platform, yani hem dizel hem de benzinli motorlar için üretilen, filo alıcılarını hedeflemiş ürünleri var. Her zaman 4, 5 litre olarak blunmuyor ama benzer fiyata 7 litrelik yağ alınabiliyor. Değişim 5000 km ise, bidonu da saklayabiliyorsanız iyi bir alternatif bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

quote:

15W-40'da rekabet çok yüksek, fiyatına göre çok iyi ürünler var gerçekten. Delvac MX, Total Quartz 7000-9000 gibi serilerin çapraz platform, yani hem dizel hem de benzinli motorlar için üretilen, filo alıcılarını hedeflemiş ürünleri var. Her zaman 4, 5 litre olarak blunmuyor ama benzer fiyata 7 litrelik yağ alınabiliyor. Değişim 5000 km ise, bidonu da saklayabiliyorsanız iyi bir alternatif bence.

aynen katılıyorum

• Merhaba arkadaşlar.Aracım lpg'li 97 model Broadway RN. daha önce Gulf marka bir yağ kullanılmış sanırım. Hangi motor yağını ve modelini tavsiye edersiniz? Bulunduğum yer çok soğuk, şuan hava -18 derecede. Sabahları çalışmada sıkıntı olmaması için, soğukta performans ve yakıt sarfiyatı konusunda sıkıntı çıkmaması için motor yağının yanına ekstra olarak neler yapabilirim. Lütfen tecrübeli kişiler yardımcı olursa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: empire_loups

Merhaba arkadaşlar.Aracım lpg'li 97 model Broadway RN. daha önce Gulf marka bir yağ kullanılmış sanırım. Hangi motor yağını ve modelini tavsiye edersiniz? Bulunduğum yer çok soğuk, şuan hava -18 derecede. Sabahları çalışmada sıkıntı olmaması için, soğukta performans ve yakıt sarfiyatı konusunda sıkıntı çıkmaması için motor yağının yanına ekstra olarak neler yapabilirim. Lütfen tecrübeli kişiler yardımcı olursa sevinirim..

0w40 kullanın.
  • Arkadaşlar castrol'un edge serisi tam sentetikmidir.Özellikle 5w40
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercngc

Arkadaşlar castrol'un edge serisi tam sentetikmidir.Özellikle 5w40

Edge serisi tam sentetik.
  • quote:

quote:

Castrol bu konuda sabıkalı maalesef

Mineral yağın sentetikleştirilmişi diyelim
    Germany fabrikası tam sentetik üretiyor diğerleri mineral sentetik bozması diye biliniyor
    bu yüzden mobil1 kullanmaya özen gösteriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

quote:

quote:

Germany fabrikası tam sentetik üretiyor diğerleri mineral sentetik bozması diye biliniyor

Ya arkadaşlar söyle söyleyim aracımın bakım zamanı geldi de servisteki yağlara güvenmediğim için kendim dışrdan alıp götürecem bana 5w40 ACEA c3 özelliklerinde kaliteli bir yağ önerebilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercngc -- 24 Aralık 2011; 23:27:58 >

• Castrol'u araştırdım edge serisi kimi yerlerde ACEA C3 kimi yerlerde ACEA A3/B3, A3/B4 olarak geçiyor.(5w40)
  • Mobil 1 0w40 al bence.

Ben de bu yağı aldım. Bir sürü standartı karşılıyor. Sizinkini de büyük ihtimalle karşılar.

4 litresi 100 TL.

Km'si yüksek araçlar için de şu iki alternatiften birisi olabilir.

Mobil 1 Extended Life 10W-60
    Eski araçların özel gereksinimlerine göre tasarlandı. Mobil 1 Extended Life 10W-60, aracınızın daha uzun ömürlü olabilmesi için yüksek kilometredeki motorlara daha uzun süre koruma sağlamak üzere tasarlandı.

Yağ sızıntılarını önlemek için ek conta onarıcılar içerir
    Motoru daha temiz tutmak ve aşınmayı azaltmak için çamur oluşumunu azaltır
    Eski motorları daha iyi korumak ve yağ tüketimini azaltmak için daha yüksek viskoziteye ve daha fazla fosfora sahiptir

Mobil 1 Peak Life 5W-50
    Çok yönlü üstün performans sunarak, eski ve yeni araçların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış, denenmiş ve güvenilen formülümüz. Mobil 1 Peak Life 5W-50 üstün koruma sağlayarak motorun yıpranma başlangıcını geciktirir. Motorunuzun yaşı ilerledikçe oluşabilecek olan çamur ve depozitleri en aza indirerek, motor aşınmasını azaltmak üzere titizlikle tasarlanmıştır.

Motorun eskimesini geciktirmek için çamur ve depozit oluşumunu en aza indiren katık paketi
    Yağ ömrünü uzatmaya katkıda bulunan anti-oksidan katıkları
    Aracınızın orta yaş dönemi boyunca yüksek performans sağlayacak dengeli formül

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 24 Aralık 2011; 23:45:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

bende castrol magnetic 10w-40 var. henüz iki ay önce yeniledim. yazılanları okuyunca tam sentetiğe geçiş yapacağım artık. işimi tam sentetik 5w-40 görecek gibi ama mobil1 almak istiyorum. aracım lpg'li. keçelerde kaçırma olayı vardı bitti. önerinizi bekliyorum. teşekkür ederim.
    bu arada castrol edge serisinin üzerinde made in germany mi yazması gerekiyor emin olmak için.
  • 100 beygirlik atmosferik benzinli bir araç için ve şehir koşullarında sıcaklığın -10 derecenin altına düşmediği yerde yarı sentetikten tam sentetiğe geçmenin ne türlü bir avantajı olur?gözle görülür bir avantaj sağlar mı?bir de yarı sentetik yağlar gerçekten 10 bin km dayanır mı yoksa 7-8 bin km de işi biter mi?
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.