Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.526
Cevap
202
Favori
1.864.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Abi 96 sahin castrol magnatec 10 40 yag canavar gibi performans.
  • hyundaı getz benzinli 2006 model aracım için castrol gtx 20/50 sizce uygunmu görüşleriniz için tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

hyundaı getz benzinli 2006 model aracım için castrol gtx 20/50 sizce uygunmu görüşleriniz için tşk

klavuzunda yazıyor baktınızmı,
    hocalarımızın öğrettiğine göre 10/30 10/40 soğuk iklimde baştaki rakam 5 yada 0 oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: biz

renault 1,4 16 w motorlara Elf Öneriyorlar ama castrol 10-40 magnetex bu motora en tatlısı aracın çalışıp çalışmadığı bile belli değil elf de rölantide bile sesi duyuyordum. şimdi tık yok.

Servisin tavsiyesi üzerine Elf, sonradan kendi merakımdan farklı marka yağlar da kullandım ama hiçbiri Castol GTX Magnetec gibi değil
  • castrol magnetec 10/40 alındı tavsiyeler üzerine getz benzinli aracım için biraz pahalı ama diğerlerine göre umarım değer fiyatı fiyatı 55.60 yt 6 taksit ......................

yarın direk servise gideceğim servis ve sonuçlarını burada en kısa zamanda yazarım yüzde 25 lik indirimde varken kaçırmamak gerekir
  • Annemin Audi A3 aracına bundan önce Castrol Gtx 10w 40 yarı sentetik yağ konmuş. Fakat esas aracın standartlarını karşılayan yağ olan tam sentetik Castrol Edge 5w 40 koymayı düşünüyorum. Herangi bir sorun yaratırmı bu?
  • hayır yaratacağını sanmıyorum.Ancak yine de garanti olsun diye bana motorun sıkıştırma oranınızı verirseniz daha isabetli bir cevap verebilirim.Bire araçta turbo var mı yok mu ?

quote:

Orjinalden alıntı: _Odyssey_

Annemin Audi A3 aracına bundan önce Castrol Gtx 10w 40 yarı sentetik yağ konmuş. Fakat esas aracın standartlarını karşılayan yağ olan tam sentetik Castrol Edge 5w 40 koymayı düşünüyorum. Herangi bir sorun yaratırmı bu?
  • Araç 1.6 atmosferik motora sahip. Kitabına baktım fakat sıkıştırma oranı hakkında bir bilgi bulamadım. Kitapda VW 502 standartını karşılayan yağ kullanın yazıyor, fakat hangi kalınlıkta kullanılması gerektiği ile ilgili bir bilgi yok. Edge 5w 40 bu standartı karşılıyor fakat araç 60.000 km ye geldi, kalınlık değiştirmenin bi zararı olur diye korkuyorum.
  • bahsettiğiniz gibi atmosferrik motorlarda i,nce yağ kullnılması bazen eksiltmelere neden olur. 5w yağ kışın donma ve viskosite açılarından güzel değerler verir.Ama yaın başlangıcında böyle bir yağa geçmenizin motora bakım açısından bir katkısı olmayacaktır.yakıt tüketiminiz biraz düşebilir o kadar.aslında artık bu da önemli bir konu olmaya başladı.Nede olsa benzin dünyanın en pahalı benzini teoride %2-3 benzinden tasarruf sağlayabilirsiniz ama eksiltmede yapabilir ve 5 w yağlar iöçinde daha çok polimer olduğu için dha çaok motor metaryali için zararlıdır.

sonuöç olarak turbosu olmayan araçta 5 w yağlar ancak sıkıştırma oranı ciddi yüksek araçlar için kullanılması daha faydalıdır. Standartın biraz üstü sıkıştrma oranları için biraz lükse kaçar ayrıca ciddi bir faydası da olmaz.

quote:

Orjinalden alıntı: _Odyssey_

Araç 1.6 atmosferik motora sahip. Kitabına baktım fakat sıkıştırma oranı hakkında bir bilgi bulamadım. Kitapda VW 502 standartını karşılayan yağ kullanın yazıyor, fakat hangi kalınlıkta kullanılması gerektiği ile ilgili bir bilgi yok. Edge 5w 40 bu standartı karşılıyor fakat araç 60.000 km ye geldi, kalınlık değiştirmenin bi zararı olur diye korkuyorum.

• Arkadaşlar ben dün arabanın yağını değiştirdim araba 2004 corolla adam bana kroon veya buna benzer bi ismi olan yağ önerdi castrol magnatecin fiyatı 55 ytl bu yağın fiyatı 70 ytl tabi ben düz mantıkla pahalı olan iyidir diyerek kroon mudur nedir bu yağdan koydurdum bu yağı hiç kullanan var mı acaba hata mı ettik fakat arabanın sesi değişti ya da ben pahalı yağ almanın psikolojisi ile öyle hissettim ismini tam bilmediğim için netten araştıramıyorum kullanan varsa yardımcı olursa memnun olurum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rontes

Arkadaşlar ben dün arabanın yağını değiştirdim araba 2004 corolla adam bana kroon veya buna benzer bi ismi olan yağ önerdi castrol magnatecin fiyatı 55 ytl bu yağın fiyatı 70 ytl tabi ben düz mantıkla pahalı olan iyidir diyerek kroon mudur nedir bu yağdan koydurdum bu yağı hiç kullanan var mı acaba hata mı ettik fakat arabanın sesi değişti ya da ben pahalı yağ almanın psikolojisi ile öyle hissettim ismini tam bilmediğim için netten araştıramıyorum kullanan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

bence yağını değiştirdiğin yeri ara tam ismini öğren çünkü araca yağ ilave etmen gerekirse aynı yağı koyman gerekecek
  • tam adını öğrenirsen teknik olarak sana yorum yapabilirim.Ama öncelikle üreticisi ve marka ve hangi cins yağ olduğu önemlidir.Castrol varken başka yağa neden gittiniz anlamadım.pahalı olan değil her zaman size uyna en ucuz yağı almak güzel bir alışverişin şarttıdır.

quote:

Arkadaşlar ben dün arabanın yağını değiştirdim araba 2004 corolla adam bana kroon veya buna benzer bi ismi olan yağ önerdi castrol magnatecin fiyatı 55 ytl bu yağın fiyatı 70 ytl tabi ben düz mantıkla pahalı olan iyidir diyerek kroon mudur nedir bu yağdan koydurdum bu yağı hiç kullanan var mı acaba hata mı ettik fakat arabanın sesi değişti ya da ben pahalı yağ almanın psikolojisi ile öyle hissettim ismini tam bilmediğim için netten araştıramıyorum kullanan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

• Arkadaşlar yağın ismini buldum kroon oil internetten araştırdım kaliteli olduğu söyleniyo zaten bayiliğini yapan yerden aldım bir de ben arabayı çok kullanmıyorum arabam 1.6 ve lpg yok benzin 3.5 ytl önceki arabamla bir yılda 9000 km yol yaptım zaten artık araba ile gezi devri bitmiştir zorunlu haller haricinde araba kapıda yatıyo.
  • kullandığınız yağ bunlardan hangisi bayağı geniş aralıklı bir listesi var.

quote:

Arkadaşlar yağın ismini buldum kroon oil internetten araştırdım kaliteli olduğu söyleniyo zaten bayiliğini yapan yerden aldım bir de ben arabayı çok kullanmıyorum arabam 1.6 ve lpg yok benzin 3.5 ytl önceki arabamla bir yılda 9000 km yol yaptım zaten artık araba ile gezi devri bitmiştir zorunlu haller haricinde araba kapıda yatıyo.

Kroon oil çeşitleri

• 10 40 sentetik kullandık bakalım inşallah sorun çıkmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: vezir

kullandığınız yağ bunlardan hangisi bayağı geniş aralıklı bir listesi var.

quote:

Arkadaşlar yağın ismini buldum kroon oil internetten araştırdım kaliteli olduğu söyleniyo zaten bayiliğini yapan yerden aldım bir de ben arabayı çok kullanmıyorum arabam 1.6 ve lpg yok benzin 3.5 ytl önceki arabamla bir yılda 9000 km yol yaptım zaten artık araba ile gezi devri bitmiştir zorunlu haller haricinde araba kapıda yatıyo.

Kroon oil çeşitleri

• zannetmiyorum , incelediğim kadarıyla hollanda menşeyli bir firma ve uzmanlık anlanları tırlar (volvo, MAn)ve kamyon yağları , ekltekilink ten sizin araç hangisi önerdikleri yağ ile kullanılan bir olursa problem çıkmaz. Genelde mercedes ve üst segmant ve alman marka pazarını hedeflemişler.Ben öyle algıladım yeni bir firma sayılır.Yağ işinde tecrübe ve arge çok önemlidir.Ama avrupa menşeyli bir yağ olması dolayısıyla teoride hiçbir problem çıkmaz.Almanya hollanda nın test kuruluşları çok sıkıdır.Verdikleri testlerin hepsi yapılömadan piyasaya yağ sürmezler.tek kıl olduğum atık yağ ve tarımsal üründen yağ da yapıyorlarmış bu konunun doğruluğu daha net olarak tespit edilememiştir.

Güle güle kullanın ,ama bir yağa çok para vermek yerine aynı markanın daha ucuz ama siz uygun yağını seçip sık değişim yapmak, işin raconudur.

quote:

10 40 sentetik kullandık bakalım inşallah sorun çıkmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: vezir

kullandığınız yağ bunlardan hangisi bayağı geniş aralıklı bir listesi var.

quote:

Kroon oil çeşitleri

• arkadaşlar 97 model brodway rn enjeksiyonsuz,lpg li aracıma hangi yağı koyayım.ayrıntılı olarak ismini ve değerlerini verirmisiniz?150.000 de
  • LPG yazan 20w/50 tanınmış markalardan birisi olabilir.(castrol, shell, mobil vb)
    quote:

Orjinalden alıntı: ssariyar

arkadaşlar 97 model brodway rn enjeksiyonsuz,lpg li aracıma hangi yağı koyayım.ayrıntılı olarak ismini ve değerlerini verirmisiniz?150.000 de
  • tşkr ederim vezir.yarı sentetikmi yoksa normalmi koyayım?.ayrıca 10w/40 koysam faydası olmazmı?.benim aracım yaklaşık 8 yıldır lpg ile kullanılıyor.performansı iyi ama hafif yağ kaçağı var.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.