Şimdi Ara

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
66.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

1.3 dizel motorlar için ideal yağlar tam sentetik olanlardır. 5w-40 , 10w-40 veya 0w-40 kullanılabilir. Ama en ideali 5w-40 olanıdır. Ben 2 hafta önce yağ değiştirdim. 5w-40 olmadığı için 10w-40 aldım. 4 litrelik yağ alıp 3,25 litresini koymak idealdir.

0-40w türkiyeye göre çok fazla... yağ dereceleri sıcaklıkla alakalı.. bulunduğunuz yer kışın -18 in altına düşmüyorsa 10-40w tam size göre.. rusya da olsanız 0-??w olması lazım...

neye göre 3,25litre koymak idealdir.. neye dayanarak söylüyorsun bunu.. ilk defa senden duydum.. tamam fazla yağ motoru yorar.. az yağda da yağlama yapmaz.. zaten yağ değişiminde yağ filtreside değişiyor.. yağ filtresine 250-400mm yağ ona gidiyor zaten.. zaten yağlar genelde 4lt olarak satılıyor.. bu konuyu özellikle araştırdım usta kendinden artan yağı filtreye koydu yani 4.5litreye yakın yağ oldu arabada.. zaten yağ çubuğu denen birşey var.. 3,25litre olmaz sıkıntı çıkartır..

Sıkıntı çıkarmaz. Sizin dediğiniz gibi fazla yağ motoru yorar. Ben 4 litrelik yağ kutusu aldığımda. 3.25 veya 3.5 litreye kadar koyuyorum. 0.5 litre kalıyor. Aylar sonra yağ biraz eksilmiş ise geriye kalan 0,5 litreyi ekliyorum.

Sonradan ekleme mantıklı geldi bana.
    Hiç dikkat etmiyordum ne kadar koyulduğunu bu sefer soracağım az koyduracağım.
    Albea 2007 Multijet 1.3 İstanbul şartlarında geçen sefer Castrol 10W-30 ile yağı değişimi yaptırdım.
    Filtre vs hepsini de takım halinde Fuji marka yan sanayi set halinde taktırdım.
    Filtre ve yağ hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

• 5w-30 vs. 10w-40
  •  MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkiDoki34

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

aynı motora castrol 0-30 koyuyorum
    sende koyarsan motor sesinin değiştini fark edeceksin. diğerlerine göre tuzlu olacak ancak emin ol verdiğin paraya değecektir.
    eğer motorunun max seviyede korunmasını istersen 0-30 en iyisi...

yani castrol gerçekten bu işi profosyoneli olmuş yeni model yani 2006- sonraki bütün binek motorlarda 0W-30 castrol edge ve bu işi bilmiyenler birde gidip ekrtadan katkı koyuuyorlar halbüsü yağın arkasında ambalajda yazıyor kırmızıyla hiçbir katkı maddesi ile kullanmayınız çünkü üretirken ona göre içereiğini koyuyor ona göre dizayn ediyor

türkiyeye gelen castrollerin ne kadar kaliteli olacağını sanıyorsunuz ki motul bana sorarsanız piyasadaki en iyi yağ markasıdır fabrika çıkışlı bmwnin yaklşık 6 ay sonra kurum yaptığını bilirim ben castrol kullanırken.

• Geçen sene Mobil1 5w30 Super3000 almıştım tam 13000km kullandım. Geçen hafta Mobil1 5w30 ESP aldım. İlk aşamada fark ettiğim şey araba daha az siyah duman atmaya başladı. Ayrıca çok soğuklarda daha rahat çalışıyor gibi hissettim. Benim arabamda 2006 Corsa 1.3CDTI ve filtre değişimi ile birlikte tam 3.5LT yağ koyduk. Yağ çubuğunda tam yerinde şu an. Bence 3.5LT'den fazlası gereksiz olabilir.

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM
  • arkadaşlar bugun motor yagı ve fıltrelerı değıstırdım.15 lıra yağ 10 lıra hava fıltre , 70te petronas selenıyum 5/40 yağ aldım 4 lıtre..petronas marka fıatı tavsıyesı ama tanıdık bır kac kısıye sordgumda bana o tam sentetık degıl bakma fıatı sponsorluk muhab. vardır..castrol marka yada mobıl 0/40 marka daha ıyı dyolaryanlıs mı yaptım dogrumu anlamadım
  • 5W-30
    5W-40
    0W-40
  • 4litre castrol al. Herhangi bir bpye git üzerinde diesel yazanı al numaralarından tam emin değilim şuan yalnız sarı kaplamalı olanlardan alma çok pahalı onlar yüksek performanslı bmw mercedes için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servise telefon aç danış.
  • istanbul için hangi yap önerirsiniz ? Corsa 1.2i 16V Z12XEP motor benzinli. 2006 model.

castrol un sitesinde bakınca 0w-30 öneriyor. aracımda şu anda 5-40 var. 30 yada 40 olması ne anlam ifade ediyor.

başındaki 0-5 olayı sıcaklıkla alakalı. istanbuldaki yasayanların 0 koymasa da olabilir. 0 dereceyi bırakın 15 in altına zor iniyor. 0-30 max. koruma için sanırım.
  • 30 olması sıcak iken viskozitesi daha düşük olduğu anlamına geliyor 40 a nazaran.

Yani sıcak iken daha fazla incelecek şekilde davranıyor motor.

Yararı daha ince olduğu için motora daha az direnç gösteriyor,bu da yakıt tüketiminde 40 a nazaran daha avantajlı kılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.berkay

Geçen sene Mobil1 5w30 Super3000 almıştım tam 13000km kullandım. Geçen hafta Mobil1 5w30 ESP aldım. İlk aşamada fark ettiğim şey araba daha az siyah duman atmaya başladı. Ayrıca çok soğuklarda daha rahat çalışıyor gibi hissettim. Benim arabamda 2006 Corsa 1.3CDTI ve filtre değişimi ile birlikte tam 3.5LT yağ koyduk. Yağ çubuğunda tam yerinde şu an. Bence 3.5LT'den fazlası gereksiz olabilir.

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM

Carstrol, opet, GM tecrübelerimden sonra bunun üstüne yağ tanımam...

• 307 1.6 hdi turbo dizel arac 2006 tarihinden beri ilk sahibiyim 10.40 castrol bakimlarinda kullandım 10.ooo km geçmemiştir bakim aralıkları şimdi ise bir tanıdık motor sesi deyisir castrol edge fst titanium 5w40 bu yagi kullan dedi bilgisi olan Yardımcı olabilir mi iyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.