Şimdi Ara

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
66.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tavsiyen için teşekkürler bak ben bunu bilmiyordum..! kaliteyi ucuza almak doğru olandır..!

quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

Orijinalden alıntı: turbulanstr

castrol edge diesel 5w40 alayım dedim fakat çok pahalı 125 TL istiyorlar..! aynı şartları taşıyan bence kaliteli olan maxima diesel 5w40 aldım 65 TL ye castrol kalitesinimi satıyor yoksa adınımı..! bana adı gibi geldi çünkü spesifikasyonlarını inceledigimde maxima ve castrol edge aynı özellikte maxima 65 TL castrol edge 125 TL bu fiyat farkı bence çok saçma..!

Castrolü BP üretiyor ve aynı yağı farklı marka altında satıyor. İnceleyebilirsiniz ikisini de...
    O yuzden Ben BP 5W/40 tam sentetik yağ kullanıyorum. 125TL lik castrol ile aynı ve 60 TLya alınabiliyor.

• Bp istasyonuna gittim 5w40 dizel yağına 90 TL dediler heryerde fiyat değişiyormu böyle tutturabildiklerinemi satıyorlar
  • Göztepe sanayiye girdiğinizde sola ilk sokaktan dönünce, Castrol bayi var oraya girin ve isteyin. Ben pazarlıkla bir kez 50'ye bir kez de 55'e aldım. Pazarlık yapmazsanda 60TL
  • ben de 55 tl ye 5w40 castrol almıştım ama sonra iade ettim...çünkü yağın son kullanma tarihi yani raf ömrü^( 3 yıl) bitmek üzereymiş...iade ettim ve 0w30 yağ getirttim.100 tl ye...sonrada castrolün müşteri hizmetlerini arayıp yağın üretim tarihini öğrendim. .dikkat edelim.yağların ortalama fiyatları elli zaten...aşırı düşükse dikkatli olmak lazım.....
  • ben mobil 5-40 kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAVİ

ben de 55 tl ye 5w40 castrol almıştım ama sonra iade ettim...çünkü yağın son kullanma tarihi yani raf ömrü^( 3 yıl) bitmek üzereymiş...iade ettim ve 0w30 yağ getirttim.100 tl ye...sonrada castrolün müşteri hizmetlerini arayıp yağın üretim tarihini öğrendim. .dikkat edelim.yağların ortalama fiyatları elli zaten...aşırı düşükse dikkatli olmak lazım.....

Yağ kutusu üzerinde, üretim tarihi nerede yer alıyor veya nasıl okunuyor?
    Ben, genelde kullandığım Castrol marka yağlar üzerinde çeşitli rakamlar görüyorum...
    Fakat üretim tarihine uyduramıyorum hiçbirini nedense..

• Düzgün tanınmış kaliteli herhangi bir makanın aracına uygun olan kalınlıktaki ürününü kullanabilirsin..Merdiven altı üretim tesislernden üretilen uyduruk markalardan olmadığı sürece sorun çıkamaz..Altı üstü motor yağı..
  • Merhaba Motor Yağı akla ilk gelen marka castrol açıkcası benim tercih ettiğim markada castrol dünyanın dört bir yanına yayılmış ben aracıma castrolden başka yağ asla koymam piyasada söylentiler var castrolun taklitleri var deniliyor doğrudur olabilir ama eğer aracınızı seviyorsanız ilgileniyorsanız zaten yağınıza belli bir sabit yerden almanızda fayda var servise bakıma götürdüğünüzde özellikle bakım elemanlarını hava yağ polen mazot veya benzin filtreniizin yanında yağınızıda kendiniz alın ben acıkcası diğer yağ markalarınıda inceliyorum araştıyorum castrolun üzerine yağ olmadına inandım çünkü Alman araçların oem inde castrol yağ konulduğunu öğrendim sizlerede onu tavsiye ediyorum sakın motor yağıdır diye geçmeyin şu hususada dikkat etmek lazım servislerde malesef varille yağ aldıkları için ellerinde doğal olarak standart bir ölçü oluyor kalsik yağ ölçüsü 10w-40 yani sizin aracınız yeni modelmiş eski modelmiş demeden yağı dolduyorlar tabi bizlerinde farkına varması mümkündeğil castrolun sitesine girdiğinizde soldaki menüden arcıma hangi castrol diye tıklayıp ordan arça markanızı secerseniz size aracınıza hangi yağın doğru olduğu koyulmasını göstericektir arkadaşlar birde şu var bugün 5 lira 10 lira için ucuz markalara ben kaçmayın derim yağ nekadar iyise motorunda performansı okadar iyi ve verimliliği artar aracını dinliyen biri zaten bunu hisseder bu arada bende passat 1,9tdi var 2008 ölçüsüde castrol 5W-40 TURBO DİZEL yağ üstelik castrol ihtiyacı olanlar kaçırmasın derim cam suyu hediyeliydi bu ay uygun fiyata devamlı aldığım castrol bayisinin telefonunu sizlerle paylaşmak isterim 0212 632 17 43 /DHL 115 /sayıner oto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiDoki34 -- 21 Nisan 2010; 17:25:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turbulanstr

castrol edge diesel 5w40 alayım dedim fakat çok pahalı 125 TL istiyorlar..! aynı şartları taşıyan bence kaliteli olan maxima diesel 5w40 aldım 65 TL ye castrol kalitesinimi satıyor yoksa adınımı..! bana adı gibi geldi çünkü spesifikasyonlarını inceledigimde maxima ve castrol edge aynı özellikte maxima 65 TL castrol edge 125 TL bu fiyat farkı bence çok saçma..!

quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

ÜRÜN TANIMI

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, özellikle VW grubu araçların elektronik birim enjektörlü (EIU) TDI motorları için tasarlanmış, üstün dayanıklılığa sahip tam sentetik motor yağıdır. Kritik motor parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan tam sentetik Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, dizel araçların istemiş olduğu en üst seviyedeki korumayı ve performansı sağlar.

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM

ben yeni aldım 4 litre castrol 5W-40 TURBO DİZEL 85 LİRA üstelik castrol cam suyuda hediyeliydi aldığım yer castrol bayi tüm öllçüleri neredeyse var 0212 632 17 43 / dahili 115 sayıner oto ordan aracıma 3cü yağ alışım bir problem yaşamadım tanıdıklarıma tavsiye ediyorum yani orjinal yağ sizede tavsiye ederim ( arkadaşımız demişki diğer markayla arasında bir fark yok neden bu fiyat diye benim kaanatimce motor yağında castrol sektörün öncüsü lideri önce yeni bir ölçüyü castrol cıokartıyor sürüyor sonra diğerleri yani oyüzden aynı kaliteyi yakalamaları bence söz konusu bile olamaaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkiDoki34 -- 21 Nisan 2010; 18:10:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cumpas

ARKADAŞLAR ARACIM 2006 MODEL 1.3 DİZEL MOTOR OPEL CORSA KULLANICIYIM ARACIMIN YAĞINI DEĞİŞTİRECEĞİM AMA HANGİ MARKA KAÇ LİTRE VE HANGİ ÖZELLİKTEKİ MOTOR YAĞI ALMAM GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM BU KONUDA bilgiLİ ARKADAŞLARIN YARDIMINI BEKLİYORUM SAYGILAR

0W-30 koyucaksın kardeşim castrol
  • quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

ÜRÜN TANIMI

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, özellikle VW grubu araçların elektronik birim enjektörlü (EIU) TDI motorları için tasarlanmış, üstün dayanıklılığa sahip tam sentetik motor yağıdır. Kritik motor parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan tam sentetik Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, dizel araçların istemiş olduğu en üst seviyedeki korumayı ve performansı sağlar.

MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM

Bende bunu kullanıyorum.diger yaglardan bıraz pahalıdır ama benım aracın motor sesını dahı azaltıyor.

• aynı motora castrol 0-30 koyuyorum
    sende koyarsan motor sesinin değiştini fark edeceksin. diğerlerine göre tuzlu olacak ancak emin ol verdiğin paraya değecektir.
    eğer motorunun max seviyede korunmasını istersen 0-30 en iyisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

aynı motora castrol 0-30 koyuyorum
    sende koyarsan motor sesinin değiştini fark edeceksin. diğerlerine göre tuzlu olacak ancak emin ol verdiğin paraya değecektir.
    eğer motorunun max seviyede korunmasını istersen 0-30 en iyisi...

yani castrol gerçekten bu işi profosyoneli olmuş yeni model yani 2006- sonraki bütün binek motorlarda 0W-30 castrol edge ve bu işi bilmiyenler birde gidip ekrtadan katkı koyuuyorlar halbüsü yağın arkasında ambalajda yazıyor kırmızıyla hiçbir katkı maddesi ile kullanmayınız çünkü üretirken ona göre içereiğini koyuyor ona göre dizayn ediyor
  • CASTROLMOTOR YAĞ FİYATLARI 10W-40 MAGNETEC 4 LİTRE 55 LİRA CASTROL EDGE 5W-30 4 LİTRE 75 LİRA CASTROL EDGE 0W-30 4LİTRE 90 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 TURBO DİZEL 4LİTRE 80 LİRA CASTROL EDGE 5W-40 4LİTRE 65 LİRA CASTROL EDGE SPORT 0W-40>>( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI MOTORLAR İÇİN KULLANILIR ) 4LİTRE 115 LİRA CASTROLE EDGE 10W-60 SPORT ( BU ÜRÜN YÜKSEK PERFORMANSLI ARAÇLAR İÇİN KULLANILIR ) 4 LİTRESİ 125 LİRA) CASTROL MAGNATEC 5W-30 4 LİTRE 60 LİRA CASTROL TQ DIII OTOLAMTİK ŞANZIMAN YAĞI 1 LİTRE 20 LİRA CASTROL ENDRON 10W-40 DİZEL (YÜKSEK PERFORMANS ) 7 LİTRE 115 LİRA ( BP 10W-40 3LÜ KOLİ 4LİTRELİK KOLİSİ 135 LİRA CASTROL 10W-40 MAGNATEC KOLİSİ 4LÜ 4LİTRE KOLİ FİYATI 200 LİRA İRTİBAT Msn:otolamp@hotmail.com
  • 1.3 dizel motorlar için ideal yağlar tam sentetik olanlardır. 5w-40 , 10w-40 veya 0w-40 kullanılabilir. Ama en ideali 5w-40 olanıdır. Ben 2 hafta önce yağ değiştirdim. 5w-40 olmadığı için 10w-40 aldım. 4 litrelik yağ alıp 3,25 litresini koymak idealdir.
  • Yetkili servis 5-30w doldurdu..(opet)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumpas

quote:

Orijinalden alıntı: uazro

Servise gittiğinizde zaten kendileri değiştirecektir. Onlar gerekli ayarlamayı yapar her konuda merak etmeyin.

doğrudur ama yağını kendim almak istiyorum katakulliye gelmek istemem

hocam usta kafasına göre takılıyor.. sanayide babam olsa güvenmem... ben de çok araştırdım zamanında.. motorun kaç km de. sıfırsa araç 5-30w güzel olur.. eskiyse 10-40w koy.. piyasanın en iyi yağları:

1) mobil 1
    2)shell
    3)castrol
    4)gulf

param yoktu ustaya özellikle castol koy dedim ona rağmen arabayı alırken bi baktım shell in kutusu arabanın yanında.. sordum shell koydum dedi.. shell iyi marka diye kızmadım yoksa duman ederdim orayı..

• quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

1.3 dizel motorlar için ideal yağlar tam sentetik olanlardır. 5w-40 , 10w-40 veya 0w-40 kullanılabilir. Ama en ideali 5w-40 olanıdır. Ben 2 hafta önce yağ değiştirdim. 5w-40 olmadığı için 10w-40 aldım. 4 litrelik yağ alıp 3,25 litresini koymak idealdir.

0-40w türkiyeye göre çok fazla... yağ dereceleri sıcaklıkla alakalı.. bulunduğunuz yer kışın -18 in altına düşmüyorsa 10-40w tam size göre.. rusya da olsanız 0-??w olması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

quote:

1.3 dizel motorlar için ideal yağlar tam sentetik olanlardır. 5w-40 , 10w-40 veya 0w-40 kullanılabilir. Ama en ideali 5w-40 olanıdır. Ben 2 hafta önce yağ değiştirdim. 5w-40 olmadığı için 10w-40 aldım. 4 litrelik yağ alıp 3,25 litresini koymak idealdir.

0-40w türkiyeye göre çok fazla... yağ dereceleri sıcaklıkla alakalı.. bulunduğunuz yer kışın -18 in altına düşmüyorsa 10-40w tam size göre.. rusya da olsanız 0-??w olması lazım...

neye göre 3,25litre koymak idealdir.. neye dayanarak söylüyorsun bunu.. ilk defa senden duydum.. tamam fazla yağ motoru yorar.. az yağda da yağlama yapmaz.. zaten yağ değişiminde yağ filtreside değişiyor.. yağ filtresine 250-400mm yağ ona gidiyor zaten.. zaten yağlar genelde 4lt olarak satılıyor.. bu konuyu özellikle araştırdım usta kendinden artan yağı filtreye koydu yani 4.5litreye yakın yağ oldu arabada.. zaten yağ çubuğu denen birşey var.. 3,25litre olmaz sıkıntı çıkartır..

• quote:

quote:

quote:

neye göre 3,25litre koymak idealdir.. neye dayanarak söylüyorsun bunu.. ilk defa senden duydum.. tamam fazla yağ motoru yorar.. az yağda da yağlama yapmaz.. zaten yağ değişiminde yağ filtreside değişiyor.. yağ filtresine 250-400mm yağ ona gidiyor zaten.. zaten yağlar genelde 4lt olarak satılıyor.. bu konuyu özellikle araştırdım usta kendinden artan yağı filtreye koydu yani 4.5litreye yakın yağ oldu arabada.. zaten yağ çubuğu denen birşey var.. 3,25litre olmaz sıkıntı çıkartır..

Sıkıntı çıkarmaz. Sizin dediğiniz gibi fazla yağ motoru yorar. Ben 4 litrelik yağ kutusu aldığımda. 3.25 veya 3.5 litreye kadar koyuyorum. 0.5 litre kalıyor. Aylar sonra yağ biraz eksilmiş ise geriye kalan 0,5 litreyi ekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.