Şimdi Ara

Motor ucuna takılan parça

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar annem bozulan el robotunu bana verdi içinde 250v Johnson motor bulunuyor 700w gücünde. Devre kartını tamir ettim ama motorun ucuna dremel uçlarını takmak için bir aparat lazım. Bu aparatı nerden bulabilirim ve adı nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mandren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YalamaYapanCivata -- 11 Ocak 2016; 14:32:50 >

• Amaç robotu aynı görevinde kullanmaksa;
    mandren başka bi şe!!
    Bu tip şeeler hurdacılarda fevkalade... Kırıp dağıtıyorlar bunları, parasız vermesi lazım...

Eğer matkap vb yapılıyorsa, 3 cıvata il sabitlenen basit bi şe yaparsaın ve ya vidalanıyorsa mandren vb bi şe uydurursun. Aslında 5-10 Lira ya matkap mandreni var. Ama motordan akülü performansı bekleme..
  • Amacım ufak işler zaten pcb delmek ince mdf kesmek vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Amacım ufak işler zaten pcb delmek ince mdf kesmek vs.

Titreşim durumu ne olur bilemem ama basit bir alet yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda ipucu var zaten...

Edit: Bu tür aletleri kullanırken (özellikle böyle derme çatma bir şey ise) mutlaka gözlük kullanın.

https://www.youtube.com/watch?v=mGC03sRrglc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 14 Ocak 2016; 23:31:05 >
  • gergozen G kullanıcısına yanıt
    Ama o matkaba klemens giriyor benimkine denedim girmiyor. Daha büyük klemens varmıdır bilmiyorum.

• Değişik çaplarda klemensler vardır ancak, o videodaki gibi klemens ile halltemeye çalışmayın. Klemens iç çapı, motor mili ve matkap ucu çapları eşit olmaz ise merkezi dönme yapmaz ve yalpalama yapar. Kullanıma uygun değildir. En iyi elektronikçilerde bulabileceğiniz iki taraflı mandrenlerdir. Bu mandrenler hem motor milini hemde takılan ucu ayrı ayrı kavrarlar.
  • ferit F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yarın arayacağım.

• Arkadaşlar elektronikçilerde bulamadım internetten link atabilecek varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sepkov

Arkadaşlar elektronikçilerde bulamadım internetten link atabilecek varmı?

http://www.bluemavi.com/vitrin/kategori_vitrini1_new.asp?p=3%20&kategori=453

üstten 2.sıradaki mandren takımı, ama sizin motor milinin çapını ölçmeniz gerek 4mm den fazla ise bu mandrende iş görmez
  • Akşam evde bakıp haber vereceğim teşekkür ederim.

• Sayın Sepkov o uç kısmının resmini koymazsan var ya!! Koy lütfen millet neye konuştuunu bilsin.

üç vidayla sabitlenen bi şe basit olarak olabilir. İnce borudan 3 cm lik parça ve iki ucunda üçlü vida sabitleme var. Yani yuvarlak boruda 3 eşit aralıkla üç vida sıksın ne takılacaksa...

Ama aletin ucu muhakkak vidadır. O dişe uygun somun ve ya diş açılır bi şeye diğer uç 5-10 TL mandrene uydurulur.
    Biraz bilgi ver de sonunda sana matkap hediye etmesinler..

Bi de sağlam plastik ısıtılıp içine senin makine ucu oturtulur donduunda bağlantının tek tarafı olmuş olur. Diğer tarafına da yap bi şeler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.