Şimdi Ara

*** MOTOR / TAMİR / BAKIM / YAKIT SARFİYATI *** (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
9
Favori
144.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARKADAŞLAR ARACI VIZEYE SOKALIM DEDIK ARAÇ BENZINDE HİÇ BİNİLMEMİŞ ARAÇ 96 MODEL DOĞAN SLX MOTURCU BENZIN AL GEL DIYOR BABAMDA YOLDAGELIRKEN BENZİN DAMLATMIŞ SANIRIM. ALEV ALMIŞ ZOR KURTARDIK DİYOR.ARACIN MOTOR KISMI BAZI PARÇALAR YANDI CANA GELMEDI ÇOK ŞÜKÜR BURDA SORUN NEDIR NEDEN YANMIŞ OLABİLİR BİLEN BAŞINA GELEN ARKADAŞLARIN YORUMLARINI BEKLIYORUM HERKEZIN BAŞINA GELICEK BİR DURUM....
  • benzin akitiysa motor kismi zaten cok sicak alev almis olabilir. benzin hortumlari benzinde kullanilmadigi icin eskimis ondan olmustur bence ckk gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLM BENDE 93 MODEL SLX VAR
    ARAÇ GİDERKEN ÇEKME YAPIYOR
    VE DEVİR İBRESİ 25 BİNDEN 50-60 E FIRLIYOR BU ARADA ARAÇ ÇEKME YAPIYOR
    İKİ DEFA BUJİLERİ DEĞİŞTİRDİM
    GİNE AYNI TİSTÜRÜBÜTÖRDE SOĞUTUCU GİBİ BİR ELEKTRİK DEVRESİ VAR 85 BİNE İYİSİNİ ALDIM GİNE AYNI BENZİNDEDE GAZDADA AYNISINI YAPIYOR
    YANİ ARAÇ SOLLAMAYA KORKUYORUM GAZI KÖKLEYİP SOLLARKEN AYNI ŞEKİLDE TİTREME VE KASMA YAPIYOR
    YARDOMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

• SORUN ÇÖZÜLDÜ .....
    Karbratör bakımını yaptırdım
    Benzin filtresi
    Hava filtresi Değişti

• saraf55 S kullanıcısına yanıt
    SORUN ÇÖZÜLDÜ ..... 
    Karbratör bakımını yaptırdım 
    Benzin filtresi 
    Hava filtresi Değişti

• Selamın aleyküm tofaşcı abilerim. Bir arkadaşımda doğan slx 1.6 ie 1997 model tofaş var. Araba lpg de de benzimde de rolenti devri 500 civarında. Ve stop ediyor çoğu zaman. Arçta bildiğüniz gibi ikili bobin var. Akıma takılan şu 1-3.silindirlerin bujilerine ilk ikili bobine 2-4. Silindirlerin bıjilerine ikinci ikili bobine bağlanmış. Rolanti valfine baktım sorun yok. Benzinde hava filitresini sölüp enjektörün benzin püskürtme miktarına baktım o da normal. Acaba bu bujlerin bağlantısımı yanlış. 1-2. Silindirlerin bujileri ilk bobine 3-4. Silimdrlerin bujilerin ikinci bobine bağlanması gerekmiyormu? bizim siena da da aynı bobinden var onda dediğüö gibi bağlı

• Merhaba sevgili ve cok degerli dostlar oncelikle ramazan ayiniz mubarek olsun sizlere bir sorum olacak bende 91 modrl 1.6 sqhin var aracimin radyatorunde hadar var fanin arkasindan farbe almis ve egilme bukulmeler var arqcim uzun rampalarda hafif sikistoronca hararet yukselmeye baslio ve 110 a kadar cikio bu arada fan calisio buna gore fan musiri calisio ve de radyator cok sicak oluo boyleliklede termostsdin caliatigini dusunuorm aracimda su eksiltme olayi yok simdi size sorum termostatin tam acmama ohtimali var mi varsa bunu nasil anlarim bu yazlik bos termostad adi altinda satilan termostadlar var bunuyakmak mantiklimi bide devirdaimin gorevini tam yapamama ihtimali var mi kacorma falan yapmio birde radyatoru degistiricem ne marka onerirsiniz 3 sira super sistemler var 220 tl fiyati bunlat nasildir yardimlariniza cok ihtouacim har simdiden tak ederim

• tofaş'çılar kaybolmuşlar . konular hortlamış.
  • Burdayiz kardes tofask herseyimiz

• 91 model dogan l var benzinde ve lpg de devir 5000 de rolenti ayarina bakildi otomatik cikleden yaparmi araci yikadiktan sonra oldu

• Nurullah85 N kullanıcısına yanıt
    Gaz teli takılı kalmıştır

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.