Şimdi Ara

*** MOTOR / TAMİR / BAKIM / YAKIT SARFİYATI ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
9
Favori
144.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımızın motoru, yürüyen aksamı ve yakıt ( benzin / LPG ) sarfiyatı ile ilgili, her türlü, soru, görüş ve bilgilendirmeleri bu başlık altında paylaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dainesee -- 6 Haziran 2010; 13:38:47 >

• Bugün 4 teker fren balatalarını değiştirmeyi düşünüyodum,usta 120 lira fiyat verince bana biraz tuzlu geldi sanki.Sizce nasıl fiyat?
  • :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honestt -- 7 Ocak 2012; 1:17:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: honestt

@özmen sadece balata için çok gibi geldi sanki kardeşim başka sıkıntıları da mı var acaba

sevgili arkadaşlar ayriyeten benim ön diskler eğri frene basınca sallayarak duruyo ve 80km/h nin üzerinde basınca pedal titreme yapıyo ön balataları değişeli 10bin km oldu diskleri değişmek lazım acaba orjinal iki ön disk kaç para bilgisi olan var mı?

artı tam 6 kez sol arka aks keçesini değiştirdim sürekli yağlıyodu şimdi hafif yağ var ama kuru kesmiş olmalı heralde ya da çok az yağlama var fark mı edemiyom 3 aydır sokmedim hiç... arkalarla ilgili sıkıntım şu; araç gece yatınca sabah ilk sürüşte genelde en fazla 20 30 km hızlarda yavaşlamaya başlayınca yani sert fren yapmadan (mesela bi tümsek için yavaşlarken) sağ arka balatadan cısss düye bi surtme sesi geliyo ve bi sn sonra kızaklamaya başlıyo limitör sayesinde arkalar kızaklamamalı diyorum acaba sağ arka balata mı bitti yoksa sol balata yağlanıyo gece bekleyince ilk kmlerde frenleme yapmıyo da o yuzden mı sağ arka kızaklıyo.. bi 3 km sonra sıkıntı kalmıyo yardımcı olursanız sevinirim

aynı sorun bende de olmuştu ön diskler değişince mecbur balatalarda degişior işçilik+parça 70 e yaptırmıştım ben herhalde (ya 65 ya 70 ti )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dohc vtec -- 20 Mart 2010; 14:36:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: [ QzMéN ]

Bugün 4 teker fren balatalarını değiştirmeyi düşünüyodum,usta 120 lira fiyat verince bana biraz tuzlu geldi sanki.Sizce nasıl fiyat?

mahmut sen naptın kardesım ya ne 120 sı?
    sadece 4 tekerın balataları degıseceksen ben gecen sızınle resım paylasırken (hanı helezon amartısor degısırken)onlerıde degıstım
    on ıkıcı 15 tl ıdı...Hadı arkada ole olsa ettı 30 aman baska yerlerede sor
    olmadı gel adanaya:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: >cİHAn<

quote:

@özmen sadece balata için çok gibi geldi sanki kardeşim başka sıkıntıları da mı var acaba

sevgili arkadaşlar ayriyeten benim ön diskler eğri frene basınca sallayarak duruyo ve 80km/h nin üzerinde basınca pedal titreme yapıyo ön balataları değişeli 10bin km oldu diskleri değişmek lazım acaba orjinal iki ön disk kaç para bilgisi olan var mı?

artı tam 6 kez sol arka aks keçesini değiştirdim sürekli yağlıyodu şimdi hafif yağ var ama kuru kesmiş olmalı heralde ya da çok az yağlama var fark mı edemiyom 3 aydır sokmedim hiç... arkalarla ilgili sıkıntım şu; araç gece yatınca sabah ilk sürüşte genelde en fazla 20 30 km hızlarda yavaşlamaya başlayınca yani sert fren yapmadan (mesela bi tümsek için yavaşlarken) sağ arka balatadan cısss düye bi surtme sesi geliyo ve bi sn sonra kızaklamaya başlıyo limitör sayesinde arkalar kızaklamamalı diyorum acaba sağ arka balata mı bitti yoksa sol balata yağlanıyo gece bekleyince ilk kmlerde frenleme yapmıyo da o yuzden mı sağ arka kızaklıyo.. bi 3 km sonra sıkıntı kalmıyo yardımcı olursanız sevinirim

aynı sorun bende de olmuştu ön diskler değişince mecbur balatalarda degişior işçilik+parça 70 e yaptırmıştım ben herhalde (ya 65 ya 70 ti )

sağol kadeşim peki arkalardaki garipliği nasıl çözeriz

• S.a arkadaşlar ben de bugün,o kaput aydınlatmasını nereye yapayım diye bakarken,bi baktım westin house hortumuydu galiba,yarılmış baya.Gittim onun yenisini aldım,radyatörün kelepçelerini de aradan çıakrayım dedim,onlar da küflenmişti(ayrıca adam kırmızı boya sürmüş sağa sola,amacı ne onu çözemedim daha?)sabah sabah 9 lira gitti.İşçilik zaten benden
  • yavuz kardesim burada fren discleri 35 tl istersen alıp yollayabilirim kardesime hatta al gel arabayi burada ben hepsini kendim degiştireyim kardesim :)
    Arkadaslar benımde bi sorum olucak;
    Dün kumluca yarışından dönerken arabanın harareti 50 dereceyi geçmedi ve beyin buzlanmasi dedigimiz olayı ilk defa yaşadım. komple sogutma suyunu degiştirdik sorun çözüldü. Daha önce böyle bir sorun yaşayan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YerLe_1

yavuz kardesim burada fren discleri 35 tl istersen alıp yollayabilirim kardesime hatta al gel arabayi burada ben hepsini kendim degiştireyim kardesim :)
    Arkadaslar benımde bi sorum olucak;
    Dün kumluca yarışından dönerken arabanın harareti 50 dereceyi geçmedi ve beyin buzlanmasi dedigimiz olayı ilk defa yaşadım. komple sogutma suyunu degiştirdik sorun çözüldü. Daha önce böyle bir sorun yaşayan varmı ?

enescim çok sağol bakiim burda diskler ne kadar pek bi fark yokssa burdan alır hallederim yazın inşallah nasip olur da çıkabilirsem gelecem yanına

• quote:

S.a arkadaşlar ben de bugün,o kaput aydınlatmasını nereye yapayım diye bakarken,bi baktım westin house hortumuydu galiba,yarılmış baya.Gittim onun yenisini aldım,radyatörün kelepçelerini de aradan çıakrayım dedim,onlar da küflenmişti(ayrıca adam kırmızı boya sürmüş sağa sola,amacı ne onu çözemedim daha?)sabah sabah 9 lira gitti.İşçilik zaten benden

Mahmut 1. soru için 4 teker balata için 120 TL. çok, ön disklerin durumu kötümü daha doğrusu iz yapmışmıydı derin şekilde belkide oda fiyata dahildir, yanlışlıkla 4 teker bakımı filan denmedi değilmi? yada Rize 'ye geldin de bu fiyatımı çıkardılar

Kırmızı boya olayı benimde aklıma takıldı, boya değilde sıvı conta olması o bazen parçalar sızdırma yapmasın diye sıkıyorlar ondan

------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Yavuz kardeşim fren merkezine baktırdınmı yada kontrol ettinmi hiç? bazen arıza nedeniyle komple almayıp tamir takımı kullanalım diyorlar onu orjinal alsalar neyse de onuda yan sanayi takıyorlar,

• Hava ısınmaya başladığüı için bugün temizlik yapmak istedim. Ön paspasları kaldırdığımda ıslandıklarını gördüm. Temizlik işi yine parçalamaya döndü. Kalorifer peteğini rahatça görebilmek, göremesem de hava kanallarını temizleyebilmek adına ön konsolu sökmeye çalıştım. Vidalar 16 yılın kiri ve pasıyla kaynadıkları için sökmek zor oldu. Bir taraftan balata spreyi, diğer taraftan kontak spreyle yüklenip vidaları söktüm. Yalnız orta konsolu çıkarırken vites koluna takıldı.

Vites kolunu nasıl sökebilirim? Vites körüğünün altında bir körük daha var. O körük de yırtık olduğu için şanzuman rahatça görünüyor. O körüğü de hangi yolla yapıştırmamı tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Konsey

Hava ısınmaya başladığüı için bugün temizlik yapmak istedim. Ön paspasları kaldırdığımda ıslandıklarını gördüm. Temizlik işi yine parçalamaya döndü. Kalorifer peteğini rahatça görebilmek, göremesem de hava kanallarını temizleyebilmek adına ön konsolu sökmeye çalıştım. Vidalar 16 yılın kiri ve pasıyla kaynadıkları için sökmek zor oldu. Bir taraftan balata spreyi, diğer taraftan kontak spreyle yüklenip vidaları söktüm. Yalnız orta konsolu çıkarırken vites koluna takıldı.

Vites kolunu nasıl sökebilirim? Vites körüğünün altında bir körük daha var. O körük de yırtık olduğu için şanzuman rahatça görünüyor. O körüğü de hangi yolla yapıştırmamı tavsiye edersiniz?

Hocam vites kolunun şanzuman bağlantısının yukarısından vidalı olması gerekhttp://forum.donanimhaber.com/m_37285019/tm.htm burada resimlerini gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oiven -- 22 Mart 2010; 20:56:57 >

• yavuz rica ederim kardesim basım ustune beklerim kardesim.

Dün kumluca yarışından dönerken arabanın harareti 50 dereceyi geçmedi ve beyin buzlanmasi dedigimiz olayı ilk defa yaşadım. komple sogutma suyunu degiştirdik sorun çözüldü. Daha önce böyle bir sorun yaşayan varmı ? sebebi hakkında bilgisi olan_? ve arkadasım gaz ayarı yapcam dedi araba sarsıntılı çalışıyor şimdi naptı anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oiven

quote:

S.a arkadaşlar ben de bugün,o kaput aydınlatmasını nereye yapayım diye bakarken,bi baktım westin house hortumuydu galiba,yarılmış baya.Gittim onun yenisini aldım,radyatörün kelepçelerini de aradan çıakrayım dedim,onlar da küflenmişti(ayrıca adam kırmızı boya sürmüş sağa sola,amacı ne onu çözemedim daha?)sabah sabah 9 lira gitti.İşçilik zaten benden

Mahmut 1. soru için 4 teker balata için 120 TL. çok, ön disklerin durumu kötümü daha doğrusu iz yapmışmıydı derin şekilde belkide oda fiyata dahildir, yanlışlıkla 4 teker bakımı filan denmedi değilmi? yada Rize 'ye geldin de bu fiyatımı çıkardılar

Kırmızı boya olayı benimde aklıma takıldı, boya değilde sıvı conta olması o bazen parçalar sızdırma yapmasın diye sıkıyorlar ondan

Yok,Ömür abi adamlar dengesizce sürmüşler,gitmiş radyatörün kelepçelerine sürmüş,gitmiş fana sürmüş,yok üst kapağa sürmüşihangi akla mantığa göre yapmışlar çözemedim.Ben de ona gıcık olduğumdan,radyatör kelepçelerini değiştirdim,kırmızı boya sürdüğü yerleri kazıdım falan.Var mı sence bunun bi mantığı?

• Baksanıza bu eski hali,şimdi kalmadı bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: oiven

quote:

------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Yavuz kardeşim fren merkezine baktırdınmı yada kontrol ettinmi hiç? bazen arıza nedeniyle komple almayıp tamir takımı kullanalım diyorlar onu orjinal alsalar neyse de onuda yan sanayi takıyorlar,

kardeş fren merkezlerime hiç dokunulmadı ki 11 senedir. ama bi baktırmak lazım

• quote:

Baksanıza bu eski hali,şimdi kalmadı bunlar

bence de bi mantığı yok üst kapağın orayı kasıtlı boyamak istemiş olabilir sonra diğer yerlere bulaşmış veya sürmüş yani tamamen macera aramış

• quote:

merhabalar arkadaşım senin sol aks keçesi kaçırıyo demişsin ondan akan yağ kampananın yüzeyine bulaşıyo frene basınca sol tutmuyo sağ kızaklıyo dikkat et ona yüksek hızlarda ani fren gerekirse takla bile atabilirsin arabnla hiç vakit kaybetmeden bir ustana götürüp yaptır ihmale gelmez.

cısss diye ses de büyük ihtimal balatan bitmiştir açtırmışken onuda değiştirtirsin.

ön diskler içinde disklerin bükülmüş çok fazla otoban fln gezmiyosan biraz zaman daha kullanılabilir ama değiştirmek istersen 80tl orjinal disk 20 tl orjinal balata sana 100 tl ye mal olur toplam.

iyi aksamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih-92 -- 23 Mart 2010; 18:25:30 >

• fatih kardes; madem serviste calisiyorsun bende birsey sorayım,

Sol arka kampanadan araç hareket edince Cayyık cayyık (kaucuk birşeyin yere sürtmesi gibi) ses geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Açıp bakamadım bi türlü bi fikrini alayım senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YerLe_1

fatih kardes; madem serviste calisiyorsun bende birsey sorayım,

Sol arka kampanadan araç hareket edince Cayyık cayyık (kaucuk birşeyin yere sürtmesi gibi) ses geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Açıp bakamadım bi türlü bi fikrini alayım senin.

vallaha sesin nasıl olduğunu tam kestiremedim :D abi ama ordan sürtme sesinin üç seçeneği var
    1 balatan bitmiştir
    2aks bilyesi bozulmuştur
    3arka balatayı birbirine bağlayan bir kol var bu kolu tutan yay kırılmıştır(sıkça raslanan birşeydir) aşağı düşüp kampananın yüzeyine sürtüyordur.
    başka bişey aklıma gelmiyo
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.