Şimdi Ara

Motor sıcakken LPG'ye geçmeme - zor geçme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba , ufak bir sorunum var . Henüz sanayiye gitmedim , gitmeden önce sizlere bi danışmak istedim.
    Problemim şöyle.

-Sabahları marşa basıyorum , araç olması gerektiği gibi önce benzinde çalıştıktan sonra belli bir ısıya ulaşınca LPG'ye geçiyor. Ve sorunsuz olarak kullanıyorum. Buraya kadar herşey olması gerektiği gibi ve normal . Problem bundan sonra başlıyor.

-Mesela birşeyler almak için markette durdum , aracı stop ettim. işimi halledim geldim ve araca bindim. Motor zaten sıcak olduğu için marşa bastıktan yaklaşık 10 saniye sonra LPG'ye geçmesi lazım (Yıllardır bu şekilde geçiyor , Problem 2 haftadır var) . Ama araç Benzinden LPG'ye birtürlü geçmiyor. Tam LPG'ye geçecekken ya motor silkelenip tekrar benzine geçiyor yada stop ediyor.

-Sorunu şu şekilde hallediyorum , aracı 1 veya 2 km benzinde kullandıktan sonra LPG düğmesine basıp kendim geçiyorum ve sorunsuz birşekilde LPG'ye geçip rahat rahat devam diyor.

-Belki biraz karışık oldu ama problemim bu. İlk Marşta benzinden LPG'ye geçişte sorun yok , ama kısa süreli biryerde bekleme yapıp , motor sıcakken tekrar aracı çalıştırdığımda benzinden LPG'ye geçmiyor . silkeleyip tekrar benzine geçiyor , biraz ilerledikten sonra elle düğmeye basıp kendim lpg'ye geçiriyorum...

-Anlayan abilerm , kardeşlerimden yardım bekliyorum , Problem neyden kaynaklanıyor olabilir...

Araç 2009 model Hyundai İ30 1.6 --- Prins LPG takılı (6 yıl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KNTLG -- 14 Eylül 2019; 9:59:36 >

• Yok mu bilgisi olan?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sorunu çözdünüz mü? Çok benzer bir sorun yaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.