Şimdi Ara

Motor ömrünü bilemiyorlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 230.000'de araba almayı düşünüyorum. Yetkili bayie sordum, ekspertiz yapıp yapmadıklarını; yaptıklarını beyan ettiler. Ancak motorun ne kadar daha gideceğini bilemeyeceklerini ifade ettiler.

Kompresyon testini sordum; onun motor ömrü için olmadığını beyan ettiler.

Peki nasıl anlaşılacak motorun ne kadar daha götüreceği?

• Hocam sen o FOCUS tan vazgeç

Sonra demedi deme...
  • Yarbay post olsun diye orda burda luzumsuz cevaplar sallama
    quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

Hocam sen o FOCUS tan vazgeç

Sonra demedi deme...

aracın ömrünü bilmek kolay bir şey değildir sana 300,000 km de denilebilirdi ancak bu ne kadar mantıklı bir cevap olurdu?

belirleyen en önemli etken tabiki kullanım ve bakım şeklidir

ben 120,000 km de gaz yemeyen motoru vahim durumda olan vectra (b) da gördüm ancak 320,000 km de vectra (b) da kullandım

kısacası expertlerin söyledigi anormal bir durum , kelime değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 29 Mart 2007; 14:40:30 >

• Sn.Yarbay, tak etti bu araba aramaları...

Yeni bir motor kaça yapılır acaba?

Triger de değişecek...

18'i bulacak yine sanırım...

Lakin şunu biliyorum ki bu araba 2 günde galericiye satılır -ki satma niyetinde değilim- km. 100.000'e düşürülür, kapılarda boya var, denir ve 17'ye satılır...

Haksız mıyım?

Tüm bu üçkağıdın da önüne geçilmiş oluyor biraz daha iyimser olunursa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivic -- 29 Mart 2007; 14:51:40 >
  • Son hızından çekişinden vs. belli olmaz mı yani?

Kopresyon ne işe yarıyor o zaman?
  • bosch serviste kaç beygir gitmiş kaç beygir kalmış görülür fakat arabanın ne olduğunu bilmiyorum ama 230.000 km yapmış araba kesinlikle alınmaz.başkasının başağrısını satın almış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caramba -- 29 Mart 2007; 14:47:42 >
  • Araba focus.2001 GHIA.

Bosch Ankara'da var mı acaba?

Ne gibi sorunlar çıkarır ayrıca?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

Yarbay post olsun diye orda burda luzumsuz cevaplar sallama
    quote:

Hocam sen o FOCUS tan vazgeç

Sonra demedi deme...

aracın ömrünü bilmek kolay bir şey değildir sana 300,000 km de denilebilirdi ancak bu ne kadar mantıklı bir cevap olurdu?

belirleyen en önemli etken tabiki kullanım ve bakım şeklidir

ben 120,000 km de gaz yemeyen motoru vahim durumda olan vectra (b) da gördüm ancak 320,000 km de vectra (b) da kullandım

kısacası expertlerin söyledigi anormal bir durum , kelime değil

Sen ne diyorsun ya ... Benim kasılacak posta ihtiyacım yok... Lütfen tavrımızı doğru insanlara kullanalım. Bu arkadaşın (eğer girerseniz görürsünüz) otomobil genel bölümünde yazdığı mesajlara da bakarsanız arkadaşın 13000 ytl ye 230000 km Focus lacağını görürsünüz. Arkadaş ikini defa bu konuyu açtığı için yazdım. Lütfen daha saygılı olalım...

• Gerilime gerek yok Sn. forum üyeleri.

Bu 2. konudur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivic

Araba focus.2001 GHIA.

Bosch Ankara'da var mı acaba?

Ne gibi sorunlar çıkarır ayrıca?

kısaca şöyle diyeyim;araba ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamak üzere.satan kişi kurtulmak için satıyor kendine tazesini alacak.sanırım birkaç kuruş ucuz olması seni cezbetti.ucuz etin yahnisi yağlı olur demişler.şanzımandan yürüyen aksama kaportaya kadar bir metal yorgunluğu var.teker teker dökülmeye başlar o parçalar ,burnundan gelir.
  • quote:

Gerilime gerek yok Sn. forum üyeleri.

Bu 2. konudur.

Kimseye bulaşmıyım diyorum illa birileri geliyor. Benim burada bilgi paylaşımı yaptığım ve bildiklerimi anlattığım ortadadır. Focus 2000 kullandım zamanında ki sana diğer konundada söylediğim gibi o araç alınmaz. Yine söylüyorum tahminim o bir şirket aracı.

Demekki bundan sonra herkesle mesafe bırakmak gerekiyormuş bu forumda...

SAYGILARIMLA.
  • arabayı computest te 60 ytl karşılığı sülalesini çıkarıyorlar.kilometresiyle oynanmış olması bile farketmiyor ana kilometreyi biliyor.büyük sanayide

312 3410195 ara konuş.
  • 2001 model bir aracın 200.000 km'yi devirmiş olması şirket arabası olma ihtimalini güçlendiriyor.Şirket arabalarının da nasıl kullanıldığını anlatmama gerek yok,hepimiz yollarda görüyoruz.
  • Bunlar her zaman olabilecek olaylardır Sn. Yarbay, normal karşılamanız gerekir. Bir yanlış alnaşılma olmuş sadece.

quote:

quote:

Gerilime gerek yok Sn. forum üyeleri.

Bu 2. konudur.

Kimseye bulaşmıyım diyorum illa birileri geliyor. Benim burada bilgi paylaşımı yaptığım ve bildiklerimi anlattığım ortadadır. Focus 2000 kullandım zamanında ki sana diğer konundada söylediğim gibi o araç alınmaz. Yine söylüyorum tahminim o bir şirket aracı.

Demekki bundan sonra herkesle mesafe bırakmak gerekiyormuş bu forumda...

SAYGILARIMLA.
  • Bosch servise sordum, kompresyon testi ,motor aşınma oranını gösteriyor, dedi. Bu da yeterli bir ölçüt olur sanırım.

35 YTL imiş.

Bütün galericiler computest'e götürüyorlar, sattıkları kişiyle. Bu kadar detaylı bilgi verse oraya götürürler miydi acaba?
  • Bu arada araç şirket arabası.

Ancak 13.000 YTL.

Üstelik 2 kapısı da "0" km.
  • quote:

Bu arada araç şirket arabası.

Ancak 13.000 YTL.

Üstelik 2 kapısı da "0" km.

Telefonla mı öğrendin şirket aracı olduğunu?
  • Yüzyüze görüştüm. Açık konuştu, direkt ne varsa beyan etti.

Gidip 20 YTL verip 100.000 km.'de de diyebilirdi- ki bu km.'yi de kaldırır görünümü-, kapılar boyalı da diyebilirdi...

Arabayı kullandım, bir sorun yok gibi. Sadece triger değişecek, ses yapıyor.
  • Sanzuman sorunu cikarmasi muhtemel,cunku hem cok km yapmis kisa surede, hemde sirket icin kullanildigindan hor kullanilmistir. Dyno ve kompresyon testiyle de motorun durumu anlasilir, ancak o km deki bir motor rektifiye isteyecektir.
  • Rektefiye masrafı ne kadar tutar?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.