Şimdi Ara

motor ısınana kadar hiç çekmiyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.9 jtd doblo aracım motor soğukken hiç gaz yemiyor yokuşu falan zar zor çıkıyor hararet normale yaklaştımı birden açılıo en az 3 kat fark ediyor çekişi neden olabilir acaba yazın hadi neyse kısa sürede hararet yükseliyorda kışın hiç gitmez bu

• Araç kaç bin km de ?
  • Ve sogukken geç çalışmada yapıyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 125 binde 2005 model sogukken geç çalisma yapmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • enjektör ve mazot pompasıyla ilgili olabilir soğukken mazot basamıyo ısınınca mazotta ısındığından araç daha rahat mazot püskürtüyo. Yada aracın yağı yanlış bir yağ ile değiştirilmiş olabilir soğukken kalın geldiğinden çekişi düşürüyor olabilir. Bu ikisi üzerinde durun önce yağı tavsiye edilen yağ ile değiştirip tekrar deneyin olmazsa pompa ve enjektör işine girmeniz gerekebilir.
  • feel_1337 F kullanıcısına yanıt
    dizel araçların soğukken çekmemesi gayet normal.soğuk motorla çekiş yüksek olsaydı motordaki aşınma çok daha yüksek olurdu.motorunuz erken rektefiyeye girmek zorunda kalırdı.bu nedenle birçok dizel bu şekilde ayarlanmıştır.eğer ısınınca çekmiyor deseydiniz o zaman bir yorum yapabilirdim.
  • ama soğukken aşırı derecede çekmiyor araba gücü 3-4 kat fark edio en az, ısındıktan sonrada birden açılıo araba hatta çoğunlukla soğukken araba gaz yemediği için gazı köklemiş oluyorum. ısındıktan sonra birden öne atıo kendini sonra öyle devam edio ama yinede kışın ciddi sorun olur bu motor çok geç ısınır.
    yine bi sanayiye göstermek lazım mazot pompasında falan bi sorun var herhalde
  • S.a arkadaşlar bende 2003 1.9 jtd doblo var motor soğukken ısınana kadar gaz verince 1000 ile 2000 devir arasında gidip geliyor ısındıkça devir yükseliyor hararet 90 a gelince düzeliyor hiç bişey kalmıyor ve motor soğukken geç çalışıyor 4 5 mars da ancak çalışıyor.devir sensoru krank sensoru değişti.beyinci motor beynini değiştirdi aynı. Daha önce başına gelen varmi böyle bir arıza

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.