Şimdi Ara

Motor çalışır vaziyetteyken akü lambası yanmaya devam ediyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
84.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: iclever

R19 eropam var arabamın aküsü yeni yakın zamanda akü ışığı yanıp sönüyor cukurlara girince yanıp sönüyor bazen yanmıyor bazende yanıyor temassızlık falan mı olabilir bilemedim

alternatördeki şarj lambası soketine bakın temizleyip tekrar takın hala devam ederse sigorta kutusuna bakın son çare göstergeyi söküp ampule bakmak.
    muhtemel temassızlık yapabilecek parçalar bunlar.
  • Teşekkür ederim elektrikçiye bi göstereyeim
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    araç çalışırken akü ışığım yandı, ustamı aradım v kayış kopmuştur dedi kenara çektim v kayış kopmuş..

demekki alakası varmış insanları yanlış yönlendirmeyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Bilim Adami

araç çalışırken akü ışığım yandı, ustamı aradım v kayış kopmuştur dedi kenara çektim v kayış kopmuş..

4 yıl önceki adamın yorumuna cevap vermişsin ama yanlış vermişsin Şarj lambası tamamnen yanıyorsa araç şarz etmiyor anlamındadır. Bunun sebebi V kayışı kopması da olabilir, şarz dinamosundaki herhangi bir arızadan da olabilir. Ama şarj lambası kızarık olarak kalıyorsa büyük bir ihtimalle kısa devre veya diyot arızasından kaynaklanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Bilim Adami

4 yıl önceki adamın yorumuna cevap vermişsin ama yanlış vermişsin Şarj lambası tamamnen yanıyorsa araç şarz etmiyor anlamındadır. Bunun sebebi V kayışı kopması da olabilir, şarz dinamosundaki herhangi bir arızadan da olabilir. Ama şarj lambası kızarık olarak kalıyorsa büyük bir ihtimalle kısa devre veya diyot arızasından kaynaklanır.

• tefennili kullanıcısına yanıt
    arkadaş v kayıştan olamaz diyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.