Şimdi Ara

Motolux F2 Elektrikli Bisiklet - 2.299TL | A101 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
8
Favori
22.144
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • c) Araçlara ilişkin tanımlar (Değişik: RG-11/04/2003-25076)
    9) MOTORLU BİSİKLET:
    (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Silindir hacmi 50 santimetre küpü geçmeyen, içten patlamalı veya elektrik motoru ile donatılmış ve imal hızı 45 km/s’den az olan L1, L2 ve L6 sınıfı motorlu araçtır.

10) BİSİKLET: (Değişik:RG-21/3/2012-28240)
    En çok 3 tekerleği olan ve üzerinde bulunan insanın adale gücü ile pedal veya el ile tekerleği döndürülmek suretiyle hareket eden ve yolcu taşımalarında kullanılmayan MOTORSUZ ARAÇTIR. Azami sürekli gücü 0,25 KW’ı geçmeyen, hızlandıkça gücü düşen ve hızı en fazla 25 km/saate ulaştığında pedal çevrilmediği takdirde gücü tamamen kesilen ELEKTRİKLİ BİSİKLETLER de bu sınıfa girer.

https://bisikletliulasim.com/bisiklet/trafik-kanununda-bisiklet/karayollari-trafik-yonetmeligi/

250 watt'a kadar tescil, plaka istemez. Ondan sonra isteyebilir, yasal olarak öyle bir gereklilik var.
    Ben 1200 watt olanını 5 yıl kullandım. Bir kaç kez çevirmeye girdim. Kaskım hep vardı. Faturasını gösterip geçtim.
    Şimdi 50 cc kullanıyorum. Ruhsat ve B sınıfı ehliyet yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akkanatçı A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah teşekkür ederim.
    Faturanın fotosunu çektim, kask da aldık.

Dün bizzat 50cc motor sürücüsüne kasksiz olmaktan ceza yazan yunusa sordum. Bende böyle bir elektrikli bisiklet var diye. Kask şart mı dedim, evet trafikte şart dedi. Hemen gittim kask aldık.

• TrettiofemHalf kullanıcısına yanıt
    Motor ve jant içiçe, motora jant teli takılabilmesi lazım

• burası türkiye boşversenize kaskı

ruhsatta traktör olarak geçen atv aracıma uzaktan kasksızım diye ceza kesmişler , karakola gittim traktöre nasıl kask cezası kesersiniz diye , bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın dediler , sulh ceza mahkemesinden itiraz etmeniz lazım dediler .

sonuç olarak iş çok uzayacak diye gittim 100 tl ceza ödedim bitirdim ,

kim ne tutturursa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi64

Sanırım ilk alanlardan birisi benim. Dün akşam 18.30 gibi aldım. Kısa bir sürüş yaptim. Gayet kuvvetli.

Bu arada Motolux F2 değil Motolux F4

Volta vsc ve motolux F4 yan yana. Volta vsc çiğ köfteci abinin. 😃

Volta biraz daha büyük sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Fotoda öyle görünüyor. Çok az bi fark olabilir.

• Adam gibi 85 veya 90 kiloyu taşıyacak benzinli 50 CC önerisi verin arkadaşlar.

• OsmanlıKafası kullanıcısına yanıt
    Ben de bayadır bakıyorum. Peugeot kisbee veya sym orbit 2 için iyi diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıKafası

Adam gibi 85 veya 90 kiloyu taşıyacak benzinli 50 CC önerisi verin arkadaşlar.
    Altaş uma bu 50cc motoru biraz araştır. Youtube'da bir kaç inceleme video su var. Torku, beygirinden yüksek motor almaya bak. Kullanmaya doyamazsın ozaman.

• quote:

Altai uma bu 50cc motoru biraz araştır. Youtube'da bir kaç inceleme video su var. Torku, beygirinden yüksek motor almaya bak. Kullanmaya doyamazsın ozaman.

• quote:

RMG 50 B08
    50cc de en hızlı scooter buydu daha güçlüsü gelmediyse. Bi araştır istersen. 100-150cc arası hacmi olduğu söyleniyor.
  • Arkadaşlar Bursa'da (ilçeler dahil) satılmamış şube gören olursa haber verebilir mi acaba

• Bugün A101 Erzurum bölge müdürlüğünden arandım. Ruhsat hazırlanacağı için bilgi teyidi yaptılar. Umarım herhangi bir vergiye muhatap olmayız

• fuckulteli kullanıcısına yanıt

nersey aradaki nokta kalktı 17 oldu

• alfonso_ A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim problemin nedir? Niye bizi yoruyorsun zaten dolardı, kurdu, ülke gündemiydi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.