Şimdi Ara

>>MOTO ROKR E2 İNCELEMESİ VE ROKR E2 PLATFORMU<< (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.814
Cevap
1
Favori
339.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ultimate'den sonra en çok indirilen fw the_one... birazdan yüklüyorum, sağol.

ultimate'i denedin mi...?
  • denedim, görselliği başarılı bir yazılım.

quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

• quote:

Orjinalden alıntı: cmert

denedim, görselliği başarılı bir yazılım.

quote:

ses olarak en başarılısı hangisi cmert sence bence katze çok iyi seste.telefonu satmaktan vazgeçtin mi?
  • bence de katze_3 ses için birebir + volmodder ile tadından yenmez.
    satış ilanım duruyor ama satılmasa da üzülmem.yarın nasıl bir gelişme olacağı belli değil.şu anki haliyle oldukça memnunum zaten

quote:

Orjinalden alıntı: opportunity

ses olarak en başarılısı hangisi cmert sence bence katze çok iyi seste.telefonu satmaktan vazgeçtin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 17 Ekim 2007; 15:47:13 >
  • quote:

satış ilanım duruyor ama satılmasa da üzülmem.yarın nasıl bir gelişme olacağı belli değil.şu anki haliyle oldukça memnunum zaten

sx1'den sonra seni kesecek tel çıkmadı anlaşılan co$ku!...
  • hislerime tercüman oldun, dile kolay 2,5 sene kullandım.
    şimdi hangi cihazı alsam 1ayda sıkılıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

sx1'den sonra seni kesecek tel çıkmadı anlaşılan co$ku!...
  • Aslında bu biraz cep telefonu kullanma anlayaşı ile ilgili. Aynı şey Motorola MPX200 kullananlar için geçerli. Telefonundan görünümden ziyade özellik isteyenler için bu hep olacak.

Ancak şunu söyleyebilirim. MPX200 ilk çıktığı zamanda aynı şeyler düşünülüyordu. Menüler ingilizceydi. Kimse kullanabilecek program bulamıyordu. O zamanlar telefon Windows Mobile 2002 kullanıyordu. Şimdi telefona 2006 yüklenecek duruma geldi. Video oynatması donanım özelliklerine baktığınızda muhteşem.

Ah o zaman az düşünmedim değil. Şu MPX220 niye böyle. MPX200 gibi bir telefon var iken bunun üzerinden gitmek yerine neden tuhaf bir model çıkarıyor bu motorola.

O günden bu güne geldik ve şu anda Rokr E2 almış bulunuyorum. Ancak bu telefonunda özellikleri zamanla anlaşılacak.

Size bir örnek: Şu anda telefon üzerinde dosbox vasıtası ile Windows 3.1 kurulabiliyor. Hiç aklınıza gelirmiydi?

Diyorum ya zamanla oturacak bu sistem de. Çünkü şu son günlerde alıcısı çoğaldı telefonun fiyatından ötürü.

Size bir ipucu daha vereyim. Bu telefona temel bazı programlar dışında(mpkg installer gibi) diğer tüm programları hafıza kartına kuruyorsunuz ve telefon içinde hiçbir kirlilik oluşturmadan kullanıyorsunuz. Bu ne avantaj mı getiriyor?

Size şöyle söyleyeyim biroldh arkadaşımız bir başlangıç yapmış ve hazır kart üzerine kurulu bir programlar bütünü yayınlamış. Yani hafıza kartını bilgisayara takıyorsunuz ve içindekileri kopyalıyorsunuz. Sonra kartı tekrar telefona takınca herşey yüklenmiş oluyor.

Dedimya bu daha bir başlangıç. install Shield gibi yükleyici programları kullanmaya iyi bilen birisi çıkıp yarın karta program yükleme ile ilgili bir arabirim yaparsa hiç şaşmayın. Ben yapamıyorum zira bu programlar hakkında fazla bir bilgi sahibi değilim. Ancak neler yapılabileceğini biliyorum.

Örneğin Hafıza kartının içindeki registry(Kayıt) dosyasına ekleme ve çıkarma yapabilmek bu tür progrmalar ile mümkün. Bu ne demek? Şöyle ki istediğiniz bir programı yani tek bir programı hafıza kartına windows üzerinden yüklemek ve çıkarmak teorik olarak mümkün. Ancak dediğim gibi pratikte birisi bu işi yapmadan olmaz.

Tabi bu yapılmayacak demek değil. Bu iş gerçekten aklıma takılıyor en son olmazsa bir yolunu bulup bunu ben yapacağım. :)

quote:

şimdi hangi cihazı alsam 1ayda sıkılıyorum

• linuxtan anlasam bende elimin taşın altına sokmak hatta hiç çekmemek isterim ama linuxu sadece SX1 e yüklenebildiği kadarıyla tanıyorum.
  • İnan o kadar karışık birşey değil. Sadece dikkatlice takip etmek yeterli.

Bilmiyorum Linux kullandın mı(ki sanırım kullanmadın) ama Pardus ile bir deneme yapmanı öneririm. Bilgisayarında harddisk'inde bir bölüm varsa(veya kendin oluştur) bu bölüme Windows'una zarar vermeden bir Pardus yüklemesi kurabilirsin. Kullandıktan sonra inan bana hak vereceksin. İstersen Pardus Çalışan(Yani Tak Çalıştır) CD'sini indirerekte bilgisayarına hiçbirşey kurmadan deneyebilirsin.

Başlangıç için kendi hazırlamış olduğum bir Linux yazısınıda okumanı öneririm.

Bağlantılar:
    http://forum.pardus-linux.org/viewtopic.php?t=879 ( Windows'tan Pardus'a İlk Geçiş Nasıl Olacak? )
    ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.2/Pardus-Kurulan-2007.2.iso ( Pardus Kurulan CD )
    ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2007.2/Pardus-Calisan-2007.2.iso ( Pardus Çalışan CD - Yani Tak Çalıştır )
    http://www.pardus-linux.org/ ( Pardus Gönüllüler Destek Sitesi )

Bu arada diğer arkadaşlardan konu içinde kirlilik yaptıysam özür diliyorum. Çünkü bir nevi propaganda yapıyoruz.

quote:

linuxtan anlasam bende elimin taşın altına sokmak hatta hiç çekmemek isterim ama linuxu sadece SX1 e yüklenebildiği kadarıyla tanıyorum.

Bir Ekleme: Aklıma gelmişken E2'den vazgeçsende Pardus konusunda önerilerimi dikkate alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKAN ARIN -- 17 Ekim 2007; 18:02:03 >

• Arkadaşlar bu telefona fw atabilecek biryerler varmı? yardımcı olursanız sevinirim...niye kendin yapmıyorsun diye sormayın.Becerememekten korkuyorum :))
  • @HAKAN ARIN

verdiğin bilgiler için sağol
  • getir ben atayım dostum.Ne var yaw zor bi şey değil..
    quote:

Orjinalden alıntı: devrimersen

Arkadaşlar bu telefona fw atabilecek biryerler varmı? yardımcı olursanız sevinirim...niye kendin yapmıyorsun diye sormayın.Becerememekten korkuyorum :))
  • valla çok makbule geçer be arkadaşım
  • Arkadaşlar bu nedir nasıl kurulur fikri oln varmı... çok güzel görünüyor

http://forum.motofan.ru/index.php?s=42ba863b2539573d9a48cef12b214cd1&showtopic=122829
  • motohell'de de geçiyor. rockbox adlı bir medya player. ama sorunluymuş biraz...

http://motohell.com/index.php?topic=1363.0
  • quote:

katze3'te media bulucu çalışmıyor. daha önce forumda geçmişti sanırım ama pek vakit ayıramıyorum. çözümü nedir...?

demiştim...

yenileme yaparken linksys kapalı olması gerekiyormuş...
  • Emeği geçen herkese saygılar. O kadar çok yazıp çizilmişki içinde kayboldum. Genel anlamda bu telefona hangi modları yaptığınızı yazarmısınız ?

Herkese kolay gelsin, kazasız modding :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: munzur00
    Arkadaşlar bu nedir nasıl kurulur fikri oln varmı... çok güzel görünüyor
    http://forum.motofan.ru/index.php?s=42ba863b2539573d9a48cef12b214cd1&showtopic=122829

quote:

motohell'de de geçiyor. rockbox adlı bir medya player. ama sorunluymuş biraz...
    http://motohell.com/index.php?topic=1363.0

+++++++
    Bende tam mp3 programı olarak bize java değilde MPKG(linux programı) gerekiyor diye bahsedecektim foruma, şuan ise bu dediğiniz program mpkg , tam üstüne denk geldi, umarım güzeldir. Gece bakacağım nasıl diye.

BİZE MPKG(LİNUX) OLARAK PROGRAMLAR GEREKİYOR, java hikaye..

• rockbox programı açılıyor ama herhangi bir şey yapamıyorsun telefon sapıtıyo kapatmak yek çözüm gibi.the one bwta 2 yi kullanıyorum...
  • Evet Rockbox programı çok güzel hatta Türkçesi bile var ama henüz E2'mizin üstünde düzgün çalışan bir versiyon yok.

Bu sitelerdede belirtildiği ve benimde bizzat tecrübe ettiğim birşey var. Program E2 üzerine yükleniyor ve açılıyor ancak telefonun tuş takımını kullanamıyor. Şöyleki program sanki arkaplanda çalışıyor. Siz herhangi bir tuşa bastığınızda sanki ekranda o program yokmuş gibi işlem yapıyor. Örneğin bir numara yazıp yese basın telefonun aradığını göreceksiniz. Program çalıştırıldığında tuş takımının program için işlevi olmadığından program kapatılamıyorda. Bunu yapmanın tek yolu telefonu yeniden başlatmak.

Sonuç olarak tuş takımı kullanımı düzeltilene kadar yapacak birşey yok. Ama program Türkçesi ve Temalarıyla çok hoş bir program. Açık kaynaklı bir linux tabanlı yazılım olmasıda cabası. Bu arada merak etmeyin arkadaşlar. Ben yabancı sitelerden bu programları takip ediyorum. Eminim biroldh ve bazı başka arkadaşlarda takip ediyordur. Çalışan güzel programlar çıktığında buradan hemen haber veririz. Aslında ben Rockbox haberini burada yazılmadan önce görmüştüm ama henüz tam olarak çalışmadığı için yazmamıştım.

Belki yukarıdaki mesajlarda dikkatinizi çekmemiştir tekrar belirteyim şu an için Rockbox üzerinde Dosbox isimli emülatör vasıtası ile Windows 3.1 kurulabiliyor. Yani Windows'un atasıda diyebiliri bu işletim sistemine. Hatta yabancı forumlarda bazı arkadaşlar windows 95 bile kurmayı denemişler ama tabiki o kadarda uzun boylu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKAN ARIN -- 18 Ekim 2007; 21:39:55 >

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.