Şimdi Ara

>>MOTO ROKR E2 İNCELEMESİ VE ROKR E2 PLATFORMU<< (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.815
Cevap
1
Favori
339.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  >>MOTO ROKR E2 İNCELEMESİ VE ROKR E2 PLATFORMU<<

>>MOTO ROKR E2 İNCELEMESİ VE ROKR E2 PLATFORMU<<

ZMPLAYER KURULUMU

zmplayer dediğim gibi video ses formatlarını açıyor...

divx,xvid i açması bile yeter aslında...

mpkg olan dosyaları E2 ye sistem atınca tıklanarak kurulabiliyor. Ama zmplayer kayıt dosyası uyumlu değil, o yüzden kayıt dosyasındaki kodları kendimiz eklememiz gerekiyor, kendi denediğim yoldan gideceğiz bu şekilde sorunsuz çalışıyor.. Ben zmplayer.mpkg içini açtım içidekileri BS da çıkarttım yani normal klasöre çevirdim.. Aşağıda okuyunca görürsünüz..

BAŞLIYORUZ.. zmplayeri bu şekilde yüklemek çok kolay...

Nete aktardığım dosyayı indirin adres bu TIKLAYIP İNDİREBİLİRSİNİZ
    http://www.divshare.com/download/870122-4bf

Bunu BS da açın..İçinde zmplayer olan klasör var..

E2 yi BS a takın, zmplayer adlı olan klasörü kopyala yapıştır ile G:\.system\QTDownLoad klasörüne yapıştırın..

Sonra G:\.system\java klasöründe "CardRegistry" yazan dosyayı bulun şimdi ister siz kod ekleyin isterseniz benim upload ettiğim dosyayı kullanın..
    Eğer benim verdiğim "CardRegistry" dosyasını kullanacaksanız teledekini KESİNLİKLE yedekleyin BS a. BS a kopyasını aldıktan sonra telden silin benim verdiğimi "CardRegistry" dosyasını yerine yani G:\.system\java klasörüne kopyalayın(Yalnız bunu tavsiye etmiyorum).. DİKKAT başka uygulamalar var ise telde, kendiniz kod girerek yapınız diğerlerinin ayarı bozulmaması için, KODU kendiniz girmeniz gerek çünkü diğer uygulamlarınız açılmayabilir, kodlar aşağıda.

KODLAR aşağıda tek yapmanız gereken teldeki "CardRegistry" dosyasını not defteri(notepad) ile açmak fare ile alt satıra tıklayın, alt satıra aşağıdaki kodları kopyala yapıştır ile ekleyin sonra kaydet deyin ve çıkın.

Kopyalandıktan sonra;

Not=Kaydektikten sonra programı çalıştırıp, dosyayı tekrar açıp bakarsanız kodların tek satır olarak sıralandığını görürsünüz kendi sıralıyor bu normal...

Kodlar bunlar.

[fa2b0132-bf34-f197-9df7-ee95da5dbf80]
    AppID = {fa2b0132-bf34-f197-9df7-ee95da5dbf80}
    Args =
    Attribute = 4
    BigIcon = zmplayer.png
    Daemon = 0
    Directory = zmplayer
    Eraseable = 1
    Exec = zmplayer
    FixedAllPosition = 0
    FixedPosition = 0
    GroupID = ezx
    Icon = zmplayer-sm.png
    InstalledDate = 2007/3/28
    JavaId = -1
    LockValue = 0
    MassStorageStatus = 1
    MpkgFile =
    Name = ZMPlayer
    OsVersion = 1.0
    Rotation =
    Shared = 0
    Size = 5900K
    Type = 2
    UserID = ezx
    Visible = 1

Telefonu kapatıp açın ve ana menüde simgesini göreceksiniz zmplayerin hemen açın kullanın.BİTTİ.. şimdi tek yapmanız gereken aşağıdaki program ile divx,xvid çevirisi yapmak ve tele atmak..
    http://dosyam.net/?id=vs6kdv

imtoo programının kullanımı .NOT=divx xvid gibi çeviriler için BS ınızda codecleri olması gerek yoksa
    www.divx.com vewww.inndir.com dan diğer codecleri indirin...

İmtoo içine divx yada herhangi dosya formatını atın ama kaliteli görüntü olsunki tadını çıkaralım.. ilk önce ufak boyutlu video dosyaları ile denemeler yapın uygun değerleri bulun..
    imtoo içine videoyu atın aşağıdaki seçeneklerden divx yada xvid seçin sonra

bit rate=500 yada daha az yada daha fazla işte deneme ile en uygun değeri bulacaksınız..500le başlayın..
    Frame rate=Filminizin kaç ise aynı yapıp yoksa alt yazı yanlış çalışır 24se 24,25se 25, 29sa 29 yapın...
    Audio için sadece bitrate yi en az 64 en yüksek 128 arasında filme göre seçin..Filmler için 64 yetiyor aslında..

Sonra dosya nereye kayıt edilecek onu seçin ENCODE ye tıklayın başlasın..

Zmplayer i özellikleri, kullanması

Divx,xvid çalıştırdıktan sonra zmplayer için sadece şu tanım yeterli TAŞ koy yine oynatır.
    NOT=Film izlerken E2 nin ekran parlaklığını 3e getirmeniz tavsiye edilir..Ben normalde 0 kullanıyorum..

Programı açınca "open file" den istediğin klasöre gidip filmi açıyorsunuz. 1-2 sn bekleyin film çalışmaya başlıyor üstünde saydam olarak menü oluyor, bu menüler ayar yapmak için, bu menüyü kaybetmek için 2 kez hayır(no) tuşuna basıyorsunuz(aklıma gelmedi benim bir kaç girip çıkınca buldum çok komik ya..) 3 kez "no(kapama)" tuşuna basarsanız programdan çıkar .Aynen tekrar ayar menüsünün çıkması için bu kez yes tuşuna basıyorsunuz..

Ekranda şu menüler çıkıyor..

Fİle = başka bir film açmak için..
    Play =süreyi ekranda gösterme,filmi 10sn,1dk,10dk,30dk seçenekleri ile filme kaldığın yerden en fazla 5-6 snlik ayar ile istediğin SÜREDEN devam et, bu özellik süper yoksa 40.dk ya gelmek için ileri sararak beklediğinizi düşünün ne kadar kötü bir durum.. Sonra burada hızlı oynatma ve çok güzel "step" adı altında teker teker karelere ilerleyerek (görüntü durmuş) olarak bakabiliyorsunuz..
    Audio=Burada ses ayarı ve yine süper bir özellik var filmin sesinde önce yada geç çıksın gibi oynama "delay" menüsü var bunun anlamı sanırım film için ses bulursanız ekleyince sesler tam doğru çıkması için bir ayar.Denemek gerek.
    Video=Burada yine güzel özelikler var tüm renk ayarları, parlaklık,kontranst,gamma,renk ve bilmediğim menüler var..NOT=azaltma arttırma E2 nin yanında bulunan ses ayar tuşları ile yapılıyor.
    Subs=İŞTE ALTYAZI ayar menüsü. .. Yalnız burada altyazıları seçmek için "select" menüsü var ama tepki vermiyor klasör içindeki alt yazıyı görmüyor.SORUN DEĞİL bende BS da kendi bulduğum yöntemi denedim işe yarıyor. BS da altyazı desteği olmayan bir program ile altyazıyı çalıştırmak isterseniz yapmanız gereken filmi ve altyazıyı aynı klasöre atmak ve altyazı nın adını video ile aynı hale getirirseniz, altyazı desteği olmayan oynatıcı ile bile ALTYAZILI izlersiniz.. O yüzden tele filmlerinizi atarken klasörlendirin hem düzen olur, içine filmin altyazısınıda ekleyin ve film adı ile altyazı adını aynı yapın...
    BAKIN aşağıda ikisinide(hem film hem altyazı) aynı yapmışım....

subs menüsüne devam ediyoruz içinde "position" ile ve "alignment" menüleri ile altyazı yı ekranın neresinde olsun onu ayarlıyorsunuz. "delay" ile audio daki gibi bu sefer ALTYAZI gecikmesini ayarlıyorsunuz menü gelince ROKR E2 nin ses ayar tuşları ile ayar yapıyorsunuz ona göre,yani azaltma arttırma E2 nin yanında bulunan ses ayar tuşları ile yapılıyor..

Help=Yardım menüsü, daha bakmadım ama ...

DİKKAT:ZMPLAYER in bir hatası var çağrı geldiği zaman programdan çıkamıyorsun, bu yüzden film izlerken çağrı gelirse E2 yi kapama tuşu ile kapatıp yeniden açın. Filme zmplayer ile kaldığın zamana gidip kolayca kaldığın yerden devam edebilirsiniz..

www.motomodders.net/ZMPLAYER
    ZMPLAYER in bu hataları var...
    Known bugs

* playing .rm no video only sound and zmplayer hang
    * playing .mp4 hangs (I didn't have any problems with playing mp4)
    * when E2 rokr locks and button accidentally hangs.. phone lost connection with zmplayer but video still plays over but no way to stop the video..

E2 imden ekran görüntüleri aldım işte...
    ZMPLAYER ROKR E2 DiVX

YENİ

çeviri programı...TIKLA indirin TAM SÜRÜM VE GERÇEK SİTESİNDEN.. http://www.erightsoft.org/
    Eski versiyon bu http://download.videohelp.com/download/SUPERsetup200722.exe

Ayarlara resimden dikkat edin.. Bu ayarlarda olması gerek.. Tabi bitrate seçimi ve çerçeve oranları size ait..
    -Video boyutu 320*240 olması gerek..
    -Frame videoya göre 23.98 25 29 seçin..
    -Video bitrate 480 (320*240 için en yüksek kalite olur, ama fazla yer kaplar.) yada 200-500kbps arasında seçin..
    -Audio kısmında frekans kesinlikle 48000 seçin.. Kanal 2 . Bitrate 64-128 arası seçin..

Videoyu aşağıdaki resimdeki gibi programa fare ile sağ tıklayın, çıkan menüden 1. seçenek ile dosyayı programa atın...

Ayarlardan sonra "Encode" ye tıklayın ve şu aşağıdaki menü gelecektir ekrana..DX50 yi yada XviD yazanı seçmeniz gerek..

Çok hızlı çevirir.. Ve çevirilen dosyalar C:\ ye koyar.. BS da c: den bakınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 16 Aralık 2008; 15:14:30 >

• Ben asla bir şeye hakkından fazlasını vermem ve azını da vermem.

Dediğim gibi bana göre ağır değil. Yani N91 gibi ses veren bir cihaz için değil. Daha önce hiç yorumda bulunmadım keza telefonu sadece vitrinde görmüştüm.

He W810i ye göre fizik kuralları çerçevesinde ağır. Ayrıca öyle arkadaşlarım oldu ki eline bir nesne ver ağırlığına göre 3-4 gr lık bir yanılma payı ile sana kaç gram geldiğini söylesin. Yani hissedilecek bir ağırlık. Ses çıkışı (hoparlör) konusunda ise özellikle E398 den sonra tahmin ettiğimden daha kötü çıktı diyebilirim. Yanlız kulaklık sesi özellikle CX300 ile çok iyi.

Herkese hitap etmeyecektir, doğruya doğru. Hiç bir telefon herkese hitap etmez ya da hiç bir cihaz desek daha doğru olur. Bunca marka ve modelin nedeni de kişisel ihtiyaçlardır.

Telefonun hitab ettiği kitle çıkış amacı olarak müzik tutkunları olacaktır ve vaad edileni de veriyor. Ve ayrıca diğer hedefi de telefondan video izlemek isteyenler olacaktır. Mesela daha önce video için Nokia e serisinden de modeller önermiştim ancak daha önce Rokr e2 kullanma fırsatım olsa idi o modellerin arasında E2 de yerini alacaktı mutlaka.

Yukarıdaki mesajında ki cümle gidişatı onu W810i ile aynı resim kalitesi olduğu kanısına ulaştırıyor. Yani sen farketmeden de olsa cümle onu başka yerlere çekmiş. (Türkçenin esnekliği) Kabul etki cümlelerde virgül kullanılmamış. Ayrıca yanlış hizalama anlam kayması yaşatmış. Şöyle söylenebilirdi; Rokr E2 nin çektiği resimlere bakan arkadaşlar 1.3Mp diyerek baştan ön yargılı baktıkları için inanmadılar ve defalarca sordular; "gerçekten bu telefon mu çekti bu resimleri" diyerek.

Diğer nokta 2mp çözünürlükten sonra çözünürlük 4. plana düşer. İlk sıraya görüntü alıcı kaltesi oturur, ikinci sırada yazılım olur, üçüncü sıraya ise mercek kaltesi olur. Çözünürlük arttıkça mercek kalitesi ilk sıralara yükselmeye başlar.

Bunun dışında cep telefonları dijital makineleri yakalayamaz diyerek kamerayı hepten çöpe atmak doğru değil. Eğer ben anı yakalayacaksam bunu mümkün olan en iyi kaltede yapmak isterim. Bu konuda W810i ve K790i oldukça iyi resim kalitesi sunuyorlar. Ayrıca K790i dijital makineleri aratmayacak cinsten bir telefon. (Tekarar belirteyim ileride firmalar birleşerek cep telefonu ve kamerayı tek cihazda sunmaya yönelmediği sürece cep telefonları dijital makineleri yakalayamayacak. Cep telefonları gelişirken dijital fotograf makineleri yerinde sayacak değil.)

Bunun dışında zaten forum genelinde bir yorum yapmamıştım sadece o mesaj ile ilgiliydi. Aslında yazdığım mesaj senin de işine yarıyor keza bir kişinin daha mesajı benim gibi algılayarak telefonu aldığını ve buraya gelip sana çattığını düşün. (Herkes tüm sayfaları okumuyor. Forumun 80-90 sayfa olduğunu düşün bir de.)

Son olarak şekil olarak telefonu pek beğenmedim açıkçası. (Kişisel görüş tabiki. Bu kimse için bir anlam ifade etmez. Tek çıkan anlam telefonun tasarımını beğenmemiş olmam.) W810i nin de ekranın üst kısmını beğenmiyorum.

Bu arada şu bahsettiğin motorolanın ekran teknolojisini biraz açar mısın? (Ekran teknolojisinden bahsettiğin cümlede de virgül eksikliğinden dolayı anlam kayması mevcut.)

quote:

Alıntı: Biroldh
    bakın bunun ekran çözünürlüğü ile alakası yok 6233 ü olan arkadaşımda aynı görüntü berbat biçimde görünüyor yani tamamen ekran teknoloji farkı var arkadaş daha 6233 ünü yeni aldığı halde 2.ele düşünce hemen e2 alcam diyor biraz koydu ona galiba ilk başta 6233 ün çok olan dış sesi ile hava atıyordu şimdi e2 almak için can atıyor..

Tabi bu 6233 ün kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece arkadaşın kendine uygun bir telefon almamış ya da telefonu daha yeni aldığı için cevherini keşfedememiş. İki telefonun kitleleri tamamen farklı. Biri dış seste en iyi, diğeri kulaklıkta. Biri ekran parlaklığında iyi diğeri video ve fotografta. Biri müzik telefonu diğeri Multimedya ağırlıklı iş telefonu.

İşte benim burada yapmaya çalıştığım bu. Arkadaşın 6233 gibi fiyat perfrmans lideri telefonlardan birini almasına rağmen aklı E2 de kalmış. Ve ben de E2 almış olsaydım pişman olurdum keza benim beklentilerim daha farklı.

İyi akşamlar iyi forumlar. Ve anlatım için de teşekkürler (Her ne kadar benim işime yaramasa da arkadaşların işine yarayacak. KLısacası anlatım değil de gösterdiğin çaba ve emek için teşekkürler.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 6 Nisan 2007; 14:44:16 >

• @Biroldh

Arkadaşım, mesajlarımı gerçekten okudumadığını düşünmeye başladım. Keza yazdığım mesaj ile verdiğin cevaplar gerçekten birbirine çok uzak.

Mesajlarımın herhangibirinde, ima ettiğini söylediğime dair bir yazı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 6 Nisan 2007; 15:17:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: face1tr

www. m p x . gen.tr sitesine ücretsiz üye olduktan sonra film ve klipler bölümü altındaki sayısız film, belgesel, klip..vb indirip deneyebilirsin. özellikle sinema filmaleri bölümü altında henüz vizyona girmiş filmalerden tut da yeni dvd si çıkmış filmler, klasikler, unutulmazlar çok geniş bir arşiv var.

örnğin az önce kurtlar vadisi terör 2. bölüm fragmanı izledim, 240x140 çözünürlük, saniyede kare gösterimi 25.000 olan bi filmden 23.854 fps almışım, ses 22050 hz kanal sayısı 1 ve dosya bit oranı 24kbit /s şeklinde gözüküyor.. bunlar sana buradan ne derece yardımcı olur bilemem sen en iyisi m p x. sitesinden beyendiğin bi kaç filmi indir izlemeye başla, bahsettiğin o medya oynatıcı uygulamada filmin tüm değerleri ayrıntılı olarak yazıyordur zaten..

Siteye baktım dediğin filmlerden indirdim ama sen bunlara divx film mi diyorsun, görüntüler iğrenç kare kare. Şöyle karşılaştırma yapağım sitedeki divxler bitrate144 gibi yada 200 gibi değerlerde iğrençç demek ki anca bukadarını çalıştırıyor teller.. Ben E2 de bitrate500kbs 700 hatta 1200(BS daki dvd divx bitratesidir) bile açıyor sen düşün artık.. Örnek kısa film uplaod edeceğim kaliteyi gör pırıl pırıl.. Çünkü istediğin kadar net kalitede yap E2 rahatça oynatıyor E2 alınca deneyince görürsün...

Siteden örnek bir Xvid film değerleri, berbat değerlerde...Acıdım açıkcası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 6 Nisan 2007; 4:14:43 >

• @DigitalWorld

http://www.mobile-review.com/review/motorola-e2-1-en.shtml

6233, w810, rokr e2

başta w810 ve hemen ardından 6233 piyasada fiyatının hakkını sonuna kadar veren telefonların başını çekiyor.

forumda kaç kez tartışıldı,
    her iki telefon da o veya bu şekilde kulaklık ile kaliteli müzik dinlemenize olanak tanıyor, alırken kulaklık dışında dış hoparlörde güçlü olsun, kaliteli vidyo çeksin, ekranı büyük ve kaliteli olsun diyen 6233 alırken, yok ben bunları istemem otomatik netlemeli kendini kanıtlamış 2mp kamera benim için en önce gelir diyen w810 alıyor.

rokr e2 içinde kulaklıktan müzik dinleme sorunu aşılmış, ses kalitesi muhteşem.. ee tel alacak adam 6233 yada w810 yerine neden rokr e2 tercih etsin ?
    elbet e2 ninde özellikle son çıkan firmware sürümleriyle ve düşmeye başlayan fiyatıyla karar aşamasındaki adama kendini tercih sebebi yaptıracak özellikleri vardır.
    bunların başında 6233 ve w810 u ikiye hatta dörde katlayan java performansı, uygulamaları açmadaki ve çalıştırırken ki hızı için bile e2 tercih edilebilir. piyasada bulunan örneğine az rastlanır en iyi ekranlardan birine sahip olması ise diğer bi tercih sebebi. bu konuda asıl rokr e2 topiğinde w900, d600 rokr e2 ekran görüntüleri yan yana verilmiştir ve fark bariz ortadadır. e2 nin gürüntüleri keskin canlı ve diğerlerine göre çok daha kaliteli durmaktadır.. ayrıca 6233 ve w810 3gp çekerken e2 mpeg formatından vidyo kaydı yapmaktadır.

aslında e2 özelliklerini burada sıralamak istemiyorum. ancak bitirmeden önce yeni firmware sürümüyle 4gb sd kart desteği ( 4gb sd kartın fiyatı oldukça ucuz), ve hepsinden önemlisi divx desteğini demeden geçemem... türkiyede mpx200 yada 220 kullananlara gidin ve sorun, en büyük övünç kaynakları core player da divx ( ve geri kalan diğer tüm vidyo formatlarını) izlemek olduğunu söyleyeceklerdir. aynı performansı yeni çıkan ve çıkacak olan symbian teller de verir ancak yeni çıkan modellrin pahalı fiyat etiketleri yanında 90-100 liraya mpx200 satın alıp donma takılma olmadan divx film keyfini sürmek mümkün.

rokr e2 divx desteğini illegal de olsa sunan ilk java tellerden biri oldu.. gerçi ona java tabanlı dmek hakaret olur. o bir mobil penguen... sırf bu unvanı için bile alınır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 6 Nisan 2007; 4:47:44 >

• @biroldh

kısa da olsa kendi riplediğin filmelerden birini upload edersen bende heyecanlandım şimdi.. o kadar kaliteli gösteriyorsa artık benim imate telefonu rafa kaldırıp e2 alacam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 6 Nisan 2007; 4:42:49 >
  • örneğin bu benim en son indirdiğim kurtlar v. terör 2. bölüm fragmanı dosya bilgisi;

• quote:

Orjinalden alıntı: biroldh

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Biri ekran parlaklığında iyi diğeri video ve fotografta..

Offf parlaklık değil yaaaa, teknoloji farkı var diyorum görmen gerek yoksa ben anlatamayacağım.. ön yargı, ön yargı..................

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Diğer nokta 2mp çözünürlükten sonra çözünürlük 4. plana düşer. İlk sıraya görüntü alıcı kaltesi oturur, ikinci sırada yazılım olur, üçüncü sıraya ise mercek kaltesi olur. Çözünürlük arttıkça mercek kalitesi ilk sıralara yükselmeye başlar.

Yukarıda ki bilgilerin yanlış... Çözünürlüğün kaliteli foto çekimi ile alakası yoktur sadece fotoyu daha detaylı incelemek veya kocaman bir tablo olarak çıktı alacaksan oralarda işe yarar.. 13ve18 cm ebatındaki foto kağıdına, foto çıkarttırmak için 1 mplik görüntü bile fazladır, yeterki lens kalitesi ile foto güzel çıksın..

Sen bana dil bilgisi dersi veriyorsun RESMEN, tamam kabul ama bu forumda olmasın, başlık aç orada ver dilbilgisi dersini çünkü forum kirlenmeye başladı.. Sanada iyi geceler...

Ekran konusuna gelirsek. Orada özet olarak parlak dedim. Bunun dışında bir ekranın parlaklığı fazladır, renk derinliği yüksektir, gerçek renk veriyordur ya da çözünürlğü yüksektir. Yani kalteyi tanımlarken renkler canlı ya da ekran çok parlak diyebilirsin. Tamam ekranı çok güzel ama daha nasıl tanımalyayım ki. Ne diyeyim yani 240*320 piksel ile 1024*1280 çözünürlük kaliletesi mi sunuyor?

Mesajlşarımı okumadığını düşünmemin bir nedeni daha önceki mesajımda kullanmadığım cihaz hakkında konuşmadığımı söylemem.

Diğer ise bu mesajda gösterdiğim benden yapılan ikinci alıntıda benim de çözünürlük geri plandadır demem.

Dikkatli okursan kamera çözünürlğü arttıkça mercek kalitesinin öneminin daha da arttığını söylüyorum. Bununla da yetinmiyorum görüntü alıcının çok kaliteli olması da yaterli değil diyerek onu işleyecek yazılımın öneminden bahsediyorum.

Kaliteli bir resim için 300dpi lık bir baskı çözünürlüğü gerekmekte, 18*13 cm lik baskı için çözünürlük, 2126*1535p olmalıdır. 300dpi da 15*10cm lik baskı için gereken çözünürlük ise 1772*1182p dir. (Mağazalardaki resim baskı noktalarından 1600*1200p çözünürlükteki bir resmi bastırdığınızda resmin sağdan ve soldan kırpılmasının nedeni sahip olduğu çözünürlüktür.) Kaliteli bir resim için 2Mp lik bir çözünürlük gerekmekte. Tamam çözünürlük her şey değil, ancak, hiç bir şey de değil. Baskı konusunda evet 2.0MP üstü fazla ancak bilgisayar ortamında çözünürlük artışı (Buna göre mercek te daha kaliteli olmalı) bereberinde daha fazla ayrıntı getirir.

Son olarak yanlışlarının gösterilmesinden memnun olman gerekir. Sence Türkçemizin doğru kullanılması kötü bir şey mi? Sana daha önce bir şey dediğim olmadı, sadece imla eksiği olması nedeniyle bazı cümlelerin farklı anlamlara geldiğini belirttim. Tabi ki burada hızlı yazı yazılması nedeniyle bazı hatalar olacak sadece hataya mahal vermemesi için düzeltmeni önerdim.

Son olarak büyk harfler ile yazdığım kelimeleri normal boyuta alırsan sevinirim. İnternette bağırma ve hakaret ederek konuşma anlamına gelir büyük harfler ile yazmak bu nedenle yaptığını şahsıma yapılmış bir hakaret olarak görüyorum. Lütfen büyük harfleri normale indirge.

Umarım bu sefer mesajı tam olarak idrak ettikten sonra cevap yazarsın.

İyi forumlar,
    />

• Bir rockr E2 videosu.Belki seyretmeyen vardır.Gerçi iki renkde fena durmuyor E2de
    http://www.youtube.com/watch?v=jAGSE-dXqpY
  • teknosa broşüründe de turuncu yan kapaklı resim vardı bi ara o kapaklarla gerçekten çok daha farklı duruyor telefon.

vidyoyu denedim, illallah dedi benim telefon. sadece sesler geliyor, görüntü donuk

o vidyoyu rokr e2 hiçbir takılma kasma olmadan oynatıyorsa bu o kadaar büyük bi gelişme ki kısa süre içinde rokr e2 sahiplerinin sayısında ciddi artış görülecektir. çünkü sırf kaliteli vidyo, film..vb izlemek için bile mpx200 yada 220 tercih edenler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 7 Nisan 2007; 1:47:21 >
  • quote:

E2 ciler

E2 için örnek divx film 200mb, 320*240 ekran görüntüleri

Prison break ı ekledim deneyin bunu bakalım...
    http://dosyam.net/?id=hwqtl4
    Prison break s2b22 sezon son bölümü, TR altyazıda var..

320*240 divx olarak
    bitrate 500 kbps
    ses 128 kbps mp3
    fps 24(23.93 altyazı ile uyumlu.)

Film den görüntüler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 20 Eylül 2007; 2:30:04 >

• http://www.e2mod.com/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
    beyler bunu buldum bilmiyorum daha önce verildiyse özür dilerim
    bu arada motorola kullanmak güzeldir sonuçta az kişide var özellikle e398 ve rock e2 süper 2 tane telefon
  • selam beyler e2'sini w800'le takaslamak isteyen olursa benimle irtibata geçsin..
    edit: bu cihaz mp4 video mu çekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeLLaT_1905 -- 7 Nisan 2007; 22:14:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: biroldh

quote:

E2 ciler

Prison break ı ekledim deneyin bunu bakalım...
    http://dosyam.net/?id=hwqtl4
    Prison break s2b22 sezon son bölümü, TR altyazıda var..

320*240 divx olarak
    bitrate 500 kbps
    ses 128 kbps mp3
    fps 24(23.93 altyazı ile uyumlu.)

Ben bunu seyretmem yavv daha başlamadım diziyi seyretmeye mındar olur sonra

Dostum yarın gece player ı kuracam ve divx denemesi yapacam.

Ama şu kadarını söleyim E2 çıktı gittim aldım ve hiç pişman olmadım. E6 türkiye ye geldiği gün alacam...

• quote:

Orjinalden alıntı: CeLLaT_1905

selam beyler e2'sini w800'le takaslamak isteyen olursa benimle irtibata geçsin..
    edit: bu cihaz mp4 video mu çekiyor?

İçine hangi firmware ı kurarsan ona göre çeker. Mpeg4 kaydı yapıyor ama
  • Tabi bu video işi biraz da kameranın kapasitesi ile ilgili. Hengi marka ve model kamera kullanılmış belli mi? Sınırı neymiş anlarız.

Vide çekimi de iyileşir ise tam süper olur, halkımız daha iyisine kavuşur. Alın teri bu, herşeyin en iyisini hakediyoruz değil mi?

Bir de birol. Gerçekten mesajımı okumuyorsun. E2 yi kullandım dedim defalarca.

Ekran teknolojisi niye gelişir; daha canlı, daha gerçekçi, daha parlak renkler için, daha ucuz maliyet için ve daha az sağlık zararı için. Şimdi dediğin gibi ekran hakkında parlaktan başka ne diyebilirim. Yani bahsederken ekran seni dijital dünyaya çekip orada dijitler içinde gezdiriyor gibi söylüyorsun. Ekran daha parlak, daha canlı ve renkler daha doygun, ama daha ilerisi bir ekran için ne olabilir ki. Yani şu yeni çift açılı ekranlardan falan mı var? (Ki yok)

Yanlız, yanlış anlamayın ekran çok güzel, en iyilerden biri, (belki daha iyisi vardır. Dünyadaki tüm telefonları inceleme fırsatım olmadı sonuçta. Ama o da yakındır.) Yani bahsederken ekranda dalgalı bir deniz animasyonu oynar iken üstümüze su dökülecekmiş gibi oluyor.

• Arkadaşlar şimdi mumya evi adlı filmi indirdim,gayet güzel açtı problem yok ama,ara sıra görüntüde takılmalar oluyor.Bunu önlemenin sanırım bir yolu yok.Ayarları Birodhun dediği gibi yaptım.Ayrıca Ctunes da yükledim ama programı her açtığımda telefon kilitleniyor anlamadım gitti.Ben ne güzel Siemens S65 kullanıyordum dert yok tasa yok ;E2 yüzünden sabaha kadar laptopun başındayım bugün house adlı dizinin divxini arıycam bulursam gene uğraş dur yüklüycem diye...

• programın resmini nasıl çekebilirim biroldh?buraya yükleme için soruyorum anlatırsan memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 8 Nisan 2007; 10:49:31 >
  •  >>MOTO ROKR E2 İNCELEMESİ VE ROKR E2 PLATFORMU<<

ayarlarım bu şekilde biroldh;bu işlerde acemiyim umarım becerebilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 8 Nisan 2007; 11:23:29 >
  • Bir kaç kendi çektiğim resmi ekliyorum hareket olsun

ev oyuncak dolu resim çekicek başka şey bulamadım

resimler solukmu çıkıyor bana mı öyle geliyor çözemedim?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.