Şimdi Ara

Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.398
Cevap
49
Favori
190.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 399
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 92
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 59
  • Favoriye Eklediklerim 49
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • skywalker06 (318 mesaj) emreaplk (97 mesaj) Cossie (92 mesaj) yksln (82 mesaj) GullyFoyle (80 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1667 mesaj) Mobil (1488 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (59 mesaj) Uygulama (39 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Motorola >> Moto G4 & G4 Plus - Ana başlık & Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    906 Mesaj
    Bende telefonu yeni aldım teknosadan iPhone 4S den geçince iyi geldi .
    Bir iki şey de ben ekliyim :
    -2 sim 1 microsd yuvasıyla geliyor ve sim yuvalarında nano sim için micro sim dönüştürücüleri konulmuş
    -Parmak izi okuyucusu çok seri
    -%15 e gelince pil tasarrufu modunu açmanız tavsiye ediliyor.Geçis efektleri gibi şeyleri kısarak pil tasarrufu sağlıyor
    -1,5 saatte (yaklaşık) şarj oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 7 Kasım 2016; 19:01:32 >

ilk başta biraz yavaş şarj oluyor 2-3 şarjdan sonra göreceksin 50-60 dkk arası dolmaya başlıyor ayrıca ilk moto gyi servise verdiğimde 4s kullanmıştım 4s moto g 1.nesilden bile yavaştı
    |
    |
    Armo_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neyse ki artık geride kaldı 4S macerası.Daha da bozulmadıkça dönmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba.Arka kamera caminin cizilebildigini gsmarena da biri yazmış.youtube de gördüm.ciziliyor galiba.ama anahtarlık yada kamera ustune konulunca çok fazla çizilme olur mu.dusundurdu beni.kullanan arkadaslarin görüşü nedir acaba.

Hocam zorlarsan çizilir o her telefonda olur bence benim düşüncem bu telefonu yüzüstü koysam yine çizilme ihtimali var alıp koyarken dikkat edersen sorun olacağını sanmam
    |
    |
    nephew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Neden çizilmez bir cam koruma koymamislar ki.cunku kamera çıkıntısı olan bir telefon.bazi telefonlarda maket bıçağı ile bile çizilemeyen koruma varken.fiyat araliğiylami alakali acaba.mesela moto zplay de var.ama fiyatı ne olur bilemem.
    moto g4 plus araliğindakiler çiziliyor mu bilmiyorum.ya da 1000 tl altındakiler.

Bu fiyat aralığında safir cam beklememek lazım bence. Ben evde koyarken gözlük silme bezinin üstüne gelecek şekilde koyuyorum kameralı kısmı.Onun dışında ekranın olduğu kısım üzerine gelecek şekilde koyarsanız da nispeten sağlıklı bir kullanım şekli olur.
    AndroBench Sonucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 8 Kasım 2016; 11:3:51 >
    |
    |
    Bahsedilenler: nephew

• Onbaşı
    26 Mesaj
    Aslında dikkat etmek lazım.ama bir müddet sonra .moto zplay in fiyatını duyalim.ondan sonra zenfone3 çıkacak.duruma Gore dusunuyorum moto g4 plus'ı.

|
    |

Ben amazon'dan 128GB Lexar 633x siparişi verdim bakalım. Dahiliye katmayacağım resim videoları tutsun yeter. Kart okuyucusunun ne kadar hızı desteklediğini öğrenebilseydik keşke. Lexar 1800x saniyede 272MB hıza ulaşıyormuş destekliyorsa öyle bir şey alalım.
    |
    |

Valla hocam aldıktan sonra şöyle bir site buldum istersen bakabilirsinhttp://www.androidcentral.com/best-microsd-cards-moto-g4 bunun dışında başka sitede kendi sitesi olma ihtimali varhttps://motorola-mobility-en-in.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/110862/p/30,6720,9686 burda da hangi sertifikalı hafıza kartını almalsınız yazıyor benim aldım 600x hızında taktığımdan beri telefon kendine geldi önceki hafıza kartı o kadar yavaş kaldığı için telefonu kapatıp açıyordu bunda sıkıntı yaşamadım ayrıca şarjı da sömürüyordu oda azaldı
    |
    |
    Cossie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3849 Mesaj

Bence biraz dikkatli kullanılırsa sıkıntı çıkaracağını sanmam ayrıca bu fiyat aralığında güncel telefonlarda arka kamerası olduğunu sanmam
    |
    |
    nephew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar sonunda ben de karar kıldım ve 1 hafta önce siyah motorola moto g4 plus alarak aranıza katıldım. Teknosa.com'dan 1099 Tl + 50 TL mağazadan teslim indirimi + 105 TL çek ile birlikte 944 TL'ye gelmiş oldu.

Öncelikle eski telefonum kasım 2012 de aldığım Galaxy Note 2 idi. Ondan önce de 2007 eylülde amerikadan ilk nesil iphone getirtmiştim. Note 2 alana kadar da onu kullandım.(Niye yazdım bunları peki? Hem ios hem android deneyimim olduğunu belirtmek için.) Note 2 harika bir telefondu ancak artık yavaşlamıştı ve bir kez ekran camı değişiminden sonra power ve home tuşları problem çıkarmaya başlamıştı. Tekrar iphone'a dönerim artık diyordum, hatta yurtdışındaki bir arkadaşıma sipariş bile vermiştim iphone 7 için ancak arkadaşın dönüş tarihine 2 hafta kalmıştı ve ben başka bir arkadaşımdan iphone 6s plus'ını ödünç aldım ve 1 hafta kadar kullandım. Gördüm ki iphone her şeyiyle mükemmel ancak bana uygun değil. Kısıtlamalarına rağmen dönecektim ios’a ancak androidin özgürlüğüne fazla alıştığımı fark ettim tekrar androide dönmeye karar verdim. Siparişi iptal ettim.

Androide dönüşte ise beni düşündüren şey samsung'un android yaklaşımı ve bloatware dolu olmasıydı. Bu arada 3 sene önce de ilk nesil moto G lerden iki tane alıp annemle babama hediye etmiştim. Halen kullanıyorlar ve ben de stock android olayını sevmiştim. Çatır çatır güncelleme alıyorlardı ve gereksiz applerin hiç biri yoktu. Bu yüzden de androide karar vermişken stock android olsun dedim ve o arada sıcak fırsatlarda moto g4 plusla karşılaştım.

Araştırmalara başladım ve artılarını eksilerini incelerken önce eksileri değerlendirmeye başladım.

1- Yukarılarda da yazmıştım, cihazda pusula yok. Düşündüm taşındım pusulaya fazla ihtiyaç duymayacağıma karar verdim. Henüz navigasyon kullanma ihtiyacım olmadı ama bir kaç kez ufak denemeler yaptım ve pusulanın eksikliğini fark etmedim hiç.

2- Arka kamera camı çok kolay çiziliyormuş. Çok kişi bu sorunu yaşıyormuş ancak ben telefonumu koyduğum cebime başka bir şey (anahtar vs.) koymadığım için çok büyük bir sorun teşkil etmeyecekti benim için. Yine de eski tip ekran jelatinlerinden(temperli cam olmayan) bir tane buldum kamera camı boyutunda kestim (flash ve lazer kısmı açıkta kalacak şekilde) ve kameraya yapıştırdım. Görüntü çirkin oldu ama işini başarıyla yapıyor kendileri.

3- "Ghost touch". Tercüme edersek ekrana dokunulmadığı halde bir "hayalet parmak", ekrana dokunuyormuş gibi rastgele tıklamalar oluyormuş ekranda ve çoğu zaman kullanıcının dokunuşlarını algılamıyormuş. Bunu sanırım kullanıcılar daha çok turbo charge devredeyken tecrübe etmiş. Ben henüz yaşamadım ancak bir keresinde arabada şarja takılıyken (eski note 2 şarjı) parmak izi okuma problemi yaşadım. Ondan sonra bir daha araçta şarj etme ihtiyacı duymadım. Belki o anlık yaşanan bir şeydi bilemiyorum. Tekrar olursa editlerim buraya.

4- Ekrandaki "burn in" problemi. Bunu tam olarak anlayamadım ancak adından aldığım çağrışım, sanırım eski plazma televizyonlardaki kanal logolarının uzun kullanımlardan sonra silik bir şekilde ekrana sabitlenmesi problemi gibi bir şey (yanılıyorsam düzeltin çünkü ne fotoğraf ne de video gördüm bununla ilgili). Bu problemi de henüz yaşamadım, bunda sanırım telefonumun 1 haftalık olması da etken.

5- (eleştiri noktası da diyebiliriz buna) Malzeme kalitesi, daha spesifik olmak gerekirse arka kapak ve çerçevenin plastik olması. Benim için bu bir artı özellik çünkü kapağın plastik olması demek telefonda kırılabilecek parçalardan bir tane azalması demek. Hatta keşke ekran bile plastik olabilse :) Telefonun görüntüsüne önem verenler için ise çok büyük bir eksiklik ama onu belirteyim.

6- 2 GB RAM. Şu an için problem teşkil etmiyor ancak ileride sorun çıkaracak gibi. Güncel telefonlarda artık 3GB RAM standart oldu sayılır. (2012 model note 2 bile 2GB RAM’a sahip)

7- Bataryası değiştirilebilir değil. Benim için bu da problem değil. Eski telefonlarımda sonradan taktığım bataryaların hiçbirinden verim almadım zaten.

8- Samsung’dan geçiş yapan biri olarak bildirim ledinin olmayışına alışmak biraz zor oldu. Alışkın olan için büyük bir eksiklik.

Bu problemler arasında bence en büyüğü kamera camının kolay çizilmesi problemi. Buna da kendi çapımda bir çözüm buldum.
    Bunların dışında telefonu kullanırken tecrübe ettiğim bir eksik de var. Yabancı forumlarda da dile getirilmiş ve çözümü yazılım güncellemesiyle olabilecek bir şey bu. Notification ses seviyesi çok düşük. Dışardayken duymak mümkün değil. Çok kez telefonu elime aldıktan sonra mesaj gelmiş olduğunu farkettim.

Gelelim artı özelliklerine ancak kısa bir açıklama yapayım ki “ya bu da artı özellik mi” diyenler kriterlerimin ne olduğunu bilsinler.
    Ben bu telefonu alırken şu mantıkla aldım. Iphone için (ya da başka bir üst düzey android için) yaklaşık 2500 - 3000 tl ödemek gerekiyordu. İhtiyacım olan özellikler hızlı, kamerası ve ekranı çok kötü olmayan, hafızası genişletilebilen ve büyük ekranlı bir telefondu. Whatsapp dışında sosyal medya da kullanmayan biriyim. Bu yüzden hem stock androidli bir seçenek olan hem de 1000 TL gibi nispeten ucuz bir telefonu seçtim ki her yavaşladığında muadil bir telefon alsam bile 3 senede 3 kere telefon değişikliği yapabilecektim. Böylece hem bataryası her seferinde sıfırlanmış olacaktı hem de hızı hep yüksek kalacaktı. Çok kişi katılmayacaktır bu görüşüme ancak herkesin ihtiyaçları farklı tabi.

1- Öncelikle çok yavaşlamış bir telefondan geçtiğim için bana dünyanın en hızlı telefonu gibi geldi. Bu hızla ne kadar daha devam eder bilemiyorum tabi. En hızlı android bile 6 aydan sonra yavaşlık sorunları yaşıyor. Hadi stock android 1 sene gitsin(gitmez ya neyse). Şimdilik hızın keyfini çıkarıyorum ama.
    2- Kamerası sanırım sınıfının en iyilerinden. Çok anlamam ama öyle diyorlar. Ben de memnunum fotoğraf kalitesinden.
    3- Parmak izi okuyucusu hakikaten çok hızlı. Gerçi daha önce parmak izi okuyuculu telefon kullanmadım ama birkaç arkadaşımın telefonlarıyla karşılaştırdım(iphone 6s plus ile aynı gibiydi) hepsinden hızlıydı. Telefon yavaşladıkça umarım bu da yavaşlamaz.(Bu arada home tuşu zannedilen şey parmak izi okuyucusudur home tuşu olarak görev yapmıyor)
    4- Şarjı iyi gidiyor şu an için. Note 2 de ilk zamanlarında 2 günü çıkarırdı. Bu da aynı performansı gösteriyor ama dediğim gibi ben sosyal medya kullanmayan biriyim. Telefonla konuşurum bir – bir buçuk saat civarı. Arabadayken bluetooth açıktır günde 1 saat civarı. 1-2 saat internet, gün boyu whatsapp, belki bi 15-20 dakika kadar oyun. Bu verilerle 2 günü çıkarıyor.
    5- Android 7 nougat güncellemesi alacak.
    6- Kamerada profesyonel mod var. Kullananı için bir artı olabilir.
    7- Microsd card dahili hafıza olarak ayarlanabiliyor. Yani 16 GB dahili hafızayla yetinmek zorunda değilsiniz.
    8- Çift sim var ama ben kullanmıyorum.
    9- Telefonun hoparlörü konuşma yaparken karşıdaki konuşanın sesinin geldiği hoparlör yerine konmuş. Böylece konuşma sesi kalitesi de yükselmiş. Mikrofon da parmak izi okuyucusunun yanına yerleştirilmiş. Performansa bir etkisi var mi bilmiyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hatırladıkça ve tecrübe ettikçe yine eklerim buraya.

Aklında soruları olanlar sorabilir, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sonuç olarak 1000 TL’ye alınacak en iyi telefon, piyasadaki en iyi F/P telefonu şeklinde bir tanımlama yapamam ama BENİM İHTİYAÇLARIM İÇİN bu fiyat aralığında, bu özelliklerde ve stock android olan en iyi telefon buydu ben de bunu aldım. Herkes kendi ihtiyaçlarını belirleyip ona göre alacaktır zaten telefonlarını.

• Yüzbaşı
    906 Mesaj
    Ayın 11'inde AliExpress indirim başlatıyormuş ordan kamerayı nispeten koruyacak bir kılıf almayı düşünüyorum.İlk alışverişim olacak umarım sıkıntı çıkmaz

|
    |

Benim içinde 8000bin küsür fotoğraf-video olan, 3 yıl aktif kullanılmış Android 2.3.4 Motorola Atrix'im babamın 4S'inden hızlıydı. Kendi rakibi iPhone 4 olmasına rağmen
    |
    |
    Armo_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba,

kullanan sayısı pek fazla değil ama bu telefon mu yoksa Xiaomi Redmi Note 3 Pro (SD) mu?

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/55954-61574/lenovo-moto-g4-plus_xiaomi-redmi-note-3-pro/

Orijinalden alıntı: nightfrostt

Arkadaşlar merhaba,

kullanan sayısı pek fazla değil ama bu telefon mu yoksa Xiaomi Redmi Note 3 Pro (SD) mu?

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/55954-61574/lenovo-moto-g4-plus_xiaomi-redmi-note-3-pro/

kesinlikle xiaomi bence.
    |
    |

Bildirim ledi var parmak izinin yanında ama rootsuz açabilen bulamadım
    |
    |
    mandayuvasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LED var ancak hem tek renk hem de rootsuz açılmıyor. Hatta rootla açanlar bile verim alamamışlar.

Benim için yok demek oluyor bu :)
    |
    |

|
    |

s5tede vardı bi tek şarjı dolup dolmadığını anlamada işime yarıyordu zaten siyah beyaz ekran olayı daha da yetiyor
    |
    |
    mandayuvasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,500
1.2.165

Reklamlar

Cancer Clinical Trials kripto para haberleri SEO Canlı Tv izle
Sohbet Radyo Dinle Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.